Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 11:49 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Παραγγελία 1.4 xt ή αγορά από αντιπροσωπεία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 14:25 
Άβαταρ μέλους
Πήγα να παραγγείλω το 1.4 xt και ο αντιπρόσωπος μου έκανε μια πρόταση. Μου είπε πως η αντιπροσωπεία έχει ήδη ένα xt στο χρώμα που θέλω καινούριο το οποίο έχει βγάλει πινακίδες εδώ και τρεις μήνες.
Επίσης μου είπε πως αν πάρω αυτό θα μου δώσει δώρο τους προβολείς ομίχλης που κάνουν 350 Ευρώ και σε μισή τιμή την αεροτομή, δηλαδή 120 Ευρώ αντί 240 που έχει. Κατά τ' άλλα θα μου το δώσει στην ίδια τιμή πο έχει αν το παραγγείλω καινούριο. Γλιτώνω δηλαδή 470 Ευρώ.
Αυτό που με απασχολεί είναι για ποιο λόγο το έχει η αντιπροσωπεία εδώ και τρεις μήνες και ποια είναι η χρήση του από την αντιπροσωπεία. Όπως μου είπε έχει μηδέν χιλιόμετρα αλλά φοβάμαι μην τα έχουν κατεβάσει. Θα έπαιρνε ποτέ αυτό το ρίσκο η αντιπροσωπεία;
Αν είναι όντως ολοκαίνουριο με συμφέρει και για την τιμή και για το χρόνο παράδοσης, καθώς θα το έχω σε μια βδομάδα ενώ αν παραγγείλω θα έρθει σε ένα μήνα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 14:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μαρ 2007, 13:50
Δημοσιεύσεις: 655
Τοποθεσία: Lund, Sweden
Μπορεί να ειναι προτιμολογημένα για να πιάσουν τους στόχους τησ χρονιάς 2007. Μην σε ανυσηχει, λογικά θα είναι με τις ζελατίνες το αυτοκίνητο. Παρόλα αυτά ζήτησε να το δείς πριν το κλείσεις και επίσης παζάρεψε και άλλο το τι θα σου δώσει με το επιχείρημα "Αγοράζω αμάξι του 2007, εν έτει 2008, θέλω καλύτερο κίνητρο. Τα προβολάκια δεν τους στοιχίζουν 350 ευρώ αλλά πολύ λιγότερα και ενδεχομένως να τα έβαζαν και σε καινούργιο).

Αυτά και μην αγχώνεσαι.
Α! Και η εγγύηση να ισχύει από τη μέρα που μπαίνει στο όνομά σου!!! ΒΑσικό!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 15:12 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Απρ 2007, 10:31
Δημοσιεύσεις: 3502
Τοποθεσία: Αθήνα - Λόφος Σκουζέ - Κάρυστος
Μπορεί να παίζει όμως και το ενδεχόμενο να το είχε παραγγείλει κάποιος (το σκεφτηκα επειδή έχει ήδη βγαλμένες πινακίδες) και μετά να το μετάνιωσε για κάποιο λόγο. Σε κάθε περίπτωση να το ελέγξεις εξονυχιστικά σπιθαμή προς σπιθαμή, μην την πατήσεις!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 15:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επίσης, η 2-ετής εγγύηση του αυτοκινήτου αρχίζει από την ημέρα έκδοσης της άδειας κυκλοφορίας. Αν το αυτοκίνητο είναι εντάξει,και αποφασίσεις να το πάρεις, να σου δώσουν γραπτή βεβαίωση ότι η εγγύηση ισχύει για 2 χρόνια από την ημερομηνία παραλαβής (να φαίνονται οι ημερομηνίες στο χαρτί, και να είναι σφραγισμένο με την σφραγίδα της αντιπροσωπείας).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 16:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
Goldfish έγραψε:
Τα προβολάκια δεν τους στοιχίζουν 350 ευρώ αλλά πολύ λιγότερα και ενδεχομένως να τα έβαζαν και σε καινούργιο).


Τα προβολάκια τόσο βγαίνουν, γιατί πρέπει να αλλάξουν και τον διακόπτη στο τιμόνι ο οποίος έχει 200-250


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 16:49 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Goldfish έγραψε:
Μπορεί να ειναι προτιμολογημένα για να πιάσουν τους στόχους τησ χρονιάς 2007. Μην σε ανυσηχει, λογικά θα είναι με τις ζελατίνες το αυτοκίνητο. Παρόλα αυτά ζήτησε να το δείς πριν το κλείσεις και επίσης παζάρεψε και άλλο το τι θα σου δώσει με το επιχείρημα "Αγοράζω αμάξι του 2007, εν έτει 2008, θέλω καλύτερο κίνητρο.


+1
Παζάρεψε την τιμή όσο μπορείς.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 21:24 
Άβαταρ μέλους
Απ' ότι κατάλαβα μου λέτε να μην φοβηθώ και να πάρω αυτό που έχει ήδη πινακίδες (εφ' όσον είναι οκ)και να μην παραγγείλω άλλο. Θεωρείτε δηλαδή απίθανο να έχουν κατεβάσει χιλιόμετρα. Το αμάξι δεν το είδα αλλά θα τους πω να το φέρουν για να το δω. Το έχουν σε έκθεση διπλανής πόλης που έχει ο ίδιος αντιπρόσωπος οπότε πρέπει να τους πω να το φορτώσουν και να το φέρουν εδώ για να το δω. Θα προσπαθήσω όπως μου είπατε να το παζαρέψω λίγο ώστε να πάρω δώρο και την αεροτομή μιας και δεν νομίζω να κόψουν τιμή. Όσο για την εγγύηση τι ακριβώς να τους ζητήσω;;; Τι χαρτί να μου δώσουν ώστε να ισχύει για δύο χρόνια από τη παραλαβή και όχι από τον Δεκέμβριο που έχει εκδοθεί η άδεια;;;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 21:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2007, 17:57
Δημοσιεύσεις: 721
κάπως έτσι το πήρα κι εγώ , είχε μια προσφορά σε κάποια που είχανε πινακιδώσει για να πιάσουν στόχους του έτους. ΑΛΛΑ:

τα δώρα ήτανε σαφώς περισσότερα. Μου έδωσαν ESP, εργοστασιακό parking assistance και ζάντες αλουμινίου. Οπως τα υπόλόγισα τότε κόστιζαν 1500 ευρώ.

να το πάρεις απλά να ζητήσεις κάτι παραπάνω ως δώρα. Α και σε εμένα ήτανε 2 μηνών πινακιδωμένα, όχι 3.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 21:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
[quote="loeb"]πρέπει να αλλάξουν και τον διακόπτη στο τιμόνι ο οποίος έχει 200-250


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παραγγελία 1.4 xt ή αγορά από αντιπροσωπεία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
ioanniskar έγραψε:
Θα έπαιρνε ποτέ αυτό το ρίσκο η αντιπροσωπεία;


ΑΝΕΤΑ!!!!!! χωρις φόβο και πάθος!!!!! :rant :rant :rant :rant :rant


πριν από κανα 1,5 μηνα ετυχε να είμαι σε ένα συνεργείο όχι citroen οχι για το δικο μου αυτοκίνητο και ξαφνικά έρχετε ενας πωλητής από την έκθεση με ενα αυτοκίνητο και λεει στον μηχανικο οτι το παραδώσανε χτές αλλα δεν δουλευει ο χιλοιμετρητης και ο ιδιοκτήτης εξαλος το πήγε πίσω, και τους άκουσα να λένε πως το αμαξι το ειχαν και το κυκλοφορουσαν 1,5 χρονο στην αντιπροσωπεια, ειχαν αποσυνδέσει κατι για να μη γράφει χλμ και οταν το παρέδωσαν ξέχασαν να το ξανασυνδέσουν.

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παραγγελία 1.4 xt ή αγορά από αντιπροσωπεία
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 22:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2007, 17:57
Δημοσιεύσεις: 721
Someone έγραψε:
ioanniskar έγραψε:
Θα έπαιρνε ποτέ αυτό το ρίσκο η αντιπροσωπεία;


ΑΝΕΤΑ!!!!!! χωρις φόβο και πάθος!!!!! :rant :rant :rant :rant :rant


πριν από κανα 1,5 μηνα ετυχε να είμαι σε ένα συνεργείο όχι citroen οχι για το δικο μου αυτοκίνητο και ξαφνικά έρχετε ενας πωλητής από την έκθεση με ενα αυτοκίνητο και λεει στον μηχανικο οτι το παραδώσανε χτές αλλα δεν δουλευει ο χιλοιμετρητης και ο ιδιοκτήτης εξαλος το πήγε πίσω, και τους άκουσα να λένε πως το αμαξι το ειχαν και το κυκλοφορουσαν 1,5 χρονο στην αντιπροσωπεια, ειχαν αποσυνδέσει κατι για να μη γράφει χλμ και οταν το παρέδωσαν ξέχασαν να το ξανασυνδέσουν.


:shock: :spank:

Σε εμένα δύσκολο να επιτευχθεί μιας και ήτανε 1ης φουρνιάς (Δεκέμβριος 2004) :tong:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Μαρ 2008, 23:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Παρε πρωτα το πλαισιο και ελενξε ημερομηνια κατασκευης.
Πινακιδες μαλλον εβγαλε διοτι τα αμαξια δεν μπορουν να μεινουν στο τελωνιο πανω απο καποιο καιρο.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Μαρ 2008, 00:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
[quote="gr_diver"][quote="loeb"]πρέπει να αλλάξουν και τον διακόπτη στο τιμόνι ο οποίος έχει 200-250


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:16 
Άβαταρ μέλους
antonios16v έγραψε:
Παρε πρωτα το πλαισιο και ελενξε ημερομηνια κατασκευης.
Πινακιδες μαλλον εβγαλε διοτι τα αμαξια δεν μπορουν να μεινουν στο τελωνιο πανω απο καποιο καιρο.


Πώς θα ελέγξω τον αριθμό πλαισίου και πώς θα καταλάβω ποιας χρονιάς είναι;; Το αμάξι έχει άδεια Δεκεμβρίου 2007 οπότε είναι λογικό να είναι του 2007. Τι πρέπει να δω για να σιγουρευτώ ότι το αμάξι είναι οκ;;;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Μαρ 2008, 18:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 15:30
Δημοσιεύσεις: 636
Τοποθεσία: Μουδανιά Χαλκιδικής
καταρχήν αγοράσεις αυτοκίνητο 2 χέρι με την μια.... Όποτε αξία μεταπώλησης 0.

Χάνεις 3 μήνες εγγύησης και μένεις πάντα με την αμφιβολία αν έχει κάνει χλμ η όχι!!!!

Η αεροτομή κάνει 200

_________________
ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΕΣΤΕ ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΤΕ......
http://www.noiazomai.net/


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 23 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Βοήθεια για αγορά citroen ds-3 1.6 160hp
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS3
Συγγραφέας: manos91
Απαντήσεις: 43
Σχετικα με την αγορα μεταχειρισμενου C2 VTS
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 0
Ομαδική αγορά για πρόγραμμα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: VAGOS
Απαντήσεις: 0
Αγορά μεταχειρισμένου C4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 131
Απόψεις για αγορά C3
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: mitsmall
Απαντήσεις: 35
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ