Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 16 Απρ 2024, 06:31 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αγορά c4 1.6 exclusive
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μάιος 2008, 00:25 
Άβαταρ μέλους
θελω να το αγορασω και αν σας ειναι ευκολο γραψτε μου κριτηκες για την συγεκριμενη εκδοση ευχαριστω εκ των προτερων


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μάιος 2008, 00:35 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Τα αξίζει τα λεφτά του, είναι κρίμα να πάρει κάποιος κατώτερες εκδόσεις ;)

Επίσης, μιας και είσαι νέος, ρίξε μια ματιά στον Πίνακα Θεμάτων https://www.greekcitroenclub.gr/forum/v ... php?t=2419 ειδικά στην κατηγορία "2" θα βρείς αρκετά θέματα για να διαβάσεις. (Μπορεί να μην αναγράφεται στον τίτλο, αλλά σχεδόν σε όλα τα θέματα αναφέρουμε/συγκρίνουμε την τάδε έκδοση με την exclusive/vts)
:thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Αξεσουάρ 1.6 exclusive
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Ιούλ 2008, 23:37 
Άβαταρ μέλους
γεια σας φίλοι.πρώτο post στο φόρουμ με ερώτηση σχετικά με τα αξεσουάρ που θα προτείνατε να βάλω στο exclusive.θα το παραγγείλω ίσως αυριο κιόλας και θα ήθελα τη γνώμη σας.αρχικά ήθελα να βάλω το kit αλουμινίου αλλά με απέτρεψαν γιατί το exclusive εχει κάποια επένδυση ήδη σε αυτά τα σημεία που μπαίνουν τα αλουμινια συν το γεγονός ότι είναι πιο 'σοβαρό' απο το vts.λιγότερο sport δηλαδή.το μόνο που μένει είναι να βάλω στα πεντάλ μόνο και ίσως στις ταχύτητες όπου μου φαίνεται ότι δεν έχει επένδυση εκεί.τι λέτε?μήπως το κάνω πανηγύρι το αυτοκίνητο?για λασπωτήρες είδα το post και απογοητηκα γιατί μου φαινόντουσαν καλοί.πατάκια είδα ότι κανονικά υπάρχουν αλλά θα τα ζητήσω, μήπως τα 3d είναι καλύτερα?τα 3d μήπως είναι ευπαθή στο πλύσιμο (να τσακίσουν πχ).με λίγα λόγια δεν ξέρω τι 'δωράκια' να ζητήσω απο τον αντιπρόσωπο.όπως είδα ήταν διατεθημένος να βάλει και συναγερμό και όλο το σετ αλουμίνια........ευχαριστώ και sorry αν σας ζάλησα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιούλ 2008, 07:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Για αρχή μπορείς να δεις για μόνωση καπώ (αν δεν έχεις ήδη), προστατευτικά μαρσπιέ και μεταλλικό footrest. Στη συνέχεια μπορείς να δεις για λεπτομέρειες αλουμινίου, πατάκια (αν και τα 3d είναι καλά μπορείς να βρείς καλύτερα στο εμπόριο -και ίσως και φθηνότερα!- ) κλπ και από εκεί και μετά υπάρχουν και πιο do-it-yourself λύσεις για να δώσεις το προσωπικό σου στυλ στο αυτοκίνητο (μια ματιά από τον τομέα "How To" θα σας πείσει!! :iconcool )

Παρεπιπτόντως, καλωσήρθες!! Πέρνα και μιά βόλτα από "Τα πρώτα βήματα" να συστηθείς! :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιούλ 2008, 13:45 
Άβαταρ μέλους
τα πρώτα που αναφέρεις υπάρχουν original ,γιατι δεν τα έχω δει στη λίστα των αξεσουάρ.ειδικά μασπιέδες δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν.η μόνωση του καπό είναι απαραίτητη πιστευεις?δεν έχω δει γενικά citroen να έχουν πρόβλημα στο χρώμα του καπό ακόμα και μετά απο δεκαετίες.....
ευχαριστώ για την απάντηση...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιούλ 2008, 14:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Footrest υπάρχει αυθεντικό αλλά δεν ξέρω αν πωλείτε. Από την άλλη, υπάρχουν πολύ ωραία aftermarket που κανουν τη δουλειά τους. Προστατευτικα για μαρσπιε υπάρχουν αυθεντικά και υπάρχει και στον κατάλογο των αξεσουάρ για τη C4.

Η μόνωση δε μπορώ να πω οτι είναι απαραίτητη αλλά:
α./Πάλι μια μικρή προστασία τη δίνει
β./Παρέχει ελαφρά ηχομόνωση
γ./Φαίνετε πολύ πιο "ζεστο" και τακτοποιημένο όταν ανοίγεις το καπώ σε κάποιο service ή για όποιοδήποτε λόγο ανοίξεις το καπώ. :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιούλ 2008, 16:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιαν 2007, 19:39
Δημοσιεύσεις: 530
Τοποθεσία: Πάτρα-Θεσσαλονίκη
Το Exclusive τα έχει όλα. Αφού σκέφτομαι ότι θα πρέπει να δώσω αρκετά χρήματα αν πρέπει να πάρω καινούργιο αυτοκίνητο που θα με ικανοποιήσει. Μετάνιωσα πάντως που δεν έβαλα μπροστά αισθητήρες παρκαρίσματος και τα πλαϊνά σκιάδια στα παράθυρα. Βέβαια ποτέ δεν είναι αργά... ;)


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αγορά citroen c3 1.2 82hp μεταχειρισμενο
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: anopatisia142
Απαντήσεις: 1
Αγορά νέου PC - Θέλω γνώμες!!
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Niphrentil
Απαντήσεις: 3
Αγορά Μεταχειρισμένου C5
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Αγορά Μεταχειρισμένου
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: panosc2vtr
Απαντήσεις: 34
Αγορά C4 coupe 2005
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: andreasarc
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια