Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 01:44 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ερώτηση για τιμές ανταλλακτικών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Ιαν 2009, 01:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2007, 15:15
Δημοσιεύσεις: 96
Τοποθεσία: Σέρρες
Γειά σας ρε παλικάρια, θέλω να κάνω μια ερώτηση, αν ξέρετε να μου απαντήσετε καλώς! Θέλω να μάθω για κάτι τιμούλες αν γνωρίζετε.. Έχει ένα φιλαράκι μου ένα C4 coupe 1.6 2006 μοντέλο, το τράκαρε πρόσφατα κ δεν μπορούμε να βγάλουμε άκρη με τις τιμές! Αρχικά θέλει 4 αερόσακους, καπό, προφυλακτήρα, φανάρι κ πόρτα συνοδυγού.. Πόσο το κοστολογειτε αυτό σύνολο στο περίπου??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερώτηση!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Ιαν 2009, 10:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Καταρχάς άλλαξε τιτλο. Ολοι μας εδώ κάτι ρωτάμε.... δεν είσαι ο μόνος Nephelim ανάμεσά μας. Κατα δεύτερον καλύτερα να το έγραφες στην κατηγορία Γενικά. Η ερώτησή σου για τις τιμές των ανταλλακτικών δεν έχει καμια σχέση με την κατηγορία.
Στο θέμα σου τώρα... γράψε μας αν πήγες σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο / συνεργεία και τι τιμές σου είπαν γενικά. Εγω δε έχω λίστες με ανταλλακτικά, αλλα δώσε μας μια γεύση του τί σου είπαν.

Φιλικά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Ιαν 2009, 14:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2007, 15:15
Δημοσιεύσεις: 96
Τοποθεσία: Σέρρες
Ok, sorry! Δεν ξέρω όμως πως αλλάζει ο τίτλος! Παιδιά εγώ μια ερώτηση ήθελα να κάνω σε περίπτωση που γνωρίζει κάτι κάποιος γενικα! Δεν το έχει πάει ακόμη κάπου για να ρωτήσει πόσο θα κοστίσει για να γίνει το αυτοκίνητο. Ρωτάω απλά γιατί ειναι στα δύο, να το κάνει να μη το κάνει! Αν έχετε κάποια γνώμη χοντρά χοντρά θα σας ήμουν ευγνώμον!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερώτηση για τιμές ανταλλακτικών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 12:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
αμα το κοστος ειναι μεγάλο

1000 φορες να το δωσει για ανταλακτικα και να παρει ενα μεταχιρισμένο ιδιο :)

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερώτηση για τιμές ανταλλακτικών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Ιαν 2009, 10:34 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Φίλε για οποιαδήποτε εκτίμηση θα χρειαστεί κάποιες ακόμα πληροφορίες. Για παράδειγμα, τα ψυγεία κινητήρα και A/C σπάσανε? Έπαθε καμμιά ζημιά ο κινητήρας (βάσεις/ πολλαπλή εξαγωγή/ καταλύτης κλπ); Στράβωσε κάποιος βραχίονας του σασσί; Χτύπησε και θόλο; Η καλίμπρα από μόνη της είναι ακριβή διαδικασία, και αν ΔΕΝ χρειάζεται αλλάζουν πολύ τα πράγματα. Ακρόμπαρα/ημίμπαρα κλπ έπαθαν ζημιά; Επίσης ψαλίδια/ζάντες; Μπροστά στη μεριά του συνοδηγού είναι το δοχείο της πλυστικής, η αντλία/ηλεκτρομοτέρ του τιμονιού και ο συμπιεστής του A/C. Αυτά χτηπήθηκαν; Επειδή είπες και για πόρτα σημαίνει ότι το χτύπημα ήταν πλαγιομετωπικό, άρα έχουμε και κρύσταλλα στην πόρτα και καθρέπτη;

Γνωρίζω ότι πολλά από αυτά που ρωτάω μπορεί να μην τα μάθετε μέχρι το αυτοκίνητο να μπει σε κάποιο συνεργείο, αλλά είναι βασικά πράγματα που παίζουν σημαντικό ρόλο στο κόστος επισκευής, και το ανεβάζουν κατακόρυφα.

Πάντως αν θέλουν άλλαγμα μόνο αυτά που αναφέρεις, κάπου στα 5.000 πιστεύω ότι θα βγεί, με εργασία κλπ. Πες κάπου 1.300 το σετ αερόσακων-ταμπλώ, και άλλα 300-400 το εγκεφαλάκι τους, και 500 ένα φανάρι, είμαστε κοντά στα 2.000. Μαζί και φαναρτζοδουλειές και καινούρια τμήματα, βαψίματα... Συν τους 2 ακόμα αερόσακκους που ανέφερες, και ειδικά αν εννοείς τις κουρτίνες, πρέπει να αλλαχτεί και η ταπετσαρία ουρανού.

Την καλύτερη εκτίμηση μόνο κάποιος πραγματογνώμονας μπορεί να την δώσει, αλλά και πάλι δεν μπορεί να αποτελέσει "συμβόλαιο", ότι θα είναι ακριβής. Στην πράξη, πάντα βγαίνουν και μερικά "ψιλά" ακόμη στην πορεία της επισκευής.

Μακάρι να πάνε όλα καλά, και ο φίλος σου να ξεμπερδέψει με την μικρότερη δυνατή ζημία.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερώτηση για τιμές ανταλλακτικών
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Φεβ 2009, 18:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2007, 15:15
Δημοσιεύσεις: 96
Τοποθεσία: Σέρρες
Απο αυτά που ανέφερες δεν εχει τπτ. Δλδ ψυγείο, κινητήρας, σασσί, θόλοι, ακρόμπαρα, ψαλίδια, ζάντες κ τέτοια δεν έχουν πειραχτεί καθόλου. Όλλα είναι εξωτερικές λαμαρινοδουλειές. Αυτός σκέφτεται άν το κάνει να μην βάλει αερόσακους.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

μαγαζια μεταχειρισμενων ανταλλακτικων
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: zetor
Απαντήσεις: 8
Ερώτηση: Γιατί το κοτόπουλο διέσχισε τον δρόμο
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: shadow_
Απαντήσεις: 2
ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 96
Ερώτηση για αλλαγή τιμόνι
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: scientist
Απαντήσεις: 9
ερωτηση για xantia και καπνο..μαλλον εκανα π@τ@τ@
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron