Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 23:48 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 28 Ιουν 2009, 23:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
http://www.youtube.com/watch?v=_Ouz8mB6szo

lol


Τελευταία επεξεργασία από MeddlingMageGR και Δευτ 13 Ιούλ 2009, 10:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 29 Ιουν 2009, 01:58 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Να σας πει ιστοριες ο geoc4madness με ενα civic στο μπραλο...να τρεχει να κρυφτει μετα ο γιαπωνεζος.... :lol :lol

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Ιούλ 2009, 23:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Κατι ξερουν τα μελη της Πατρας.....Οταν ενας "γκαζιαρης" με μοτερ 1.8 και 140 ιππων,δυσκολευεται(λεω διακριτικα το δε μπορει)
να φτασει ή εστω να κανει τη ζωη δυσκολη σε ενα C4 14αρι με 90 hp,ε αυτο κατι λεει...υποψη οτι φοραω ακομη τα μαμα λαστιχα
με 65000 km...αλλα περα απο το θεμα του κρατηματος το συγκεκριμενο Honda πιστευω απλα δεν αξιζει τα λεφτα του για την
ποιοτητα που προσφερει κ βαζω μια τελεία εδω γιατι αν σχολιασω ολο το "πακετο" με βλεπω για ban...για τα καντηλια που θα ριξω!!!!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 13 Ιούλ 2009, 08:43 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Ειχα ακουσει και γω την ιστορια αυτη με το Civic στον Μπραλο...ειλικρινα ειναι κουλο να χανεις ετσι απο ενα C4 14αρι, αλλα ελα που η μαμα Citroen εχει δωσει στο C4 ραγες για τις στροφες!!!
Δικασες παλι George :lol :mrgreen :lol :mrgreen :lol

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Blanc για την δημοσίευση του/της: GeoC4Madness
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 13 Ιούλ 2009, 14:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
καλα και εγω εχω ντροπιασει Rallye αλλα δε σημαινει οτι στριβουν τα Grande καλυτερα απο Rallye.. παιζει ρολο και ο οδηγος.....

τα καινουρια Civic (και μονο αυτα οχι τα παλια) στριβουν αρκετα καλα... Megane R26 η Clio R27 δεν ειναι βεβαια αλλα στριβουν..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Ιούλ 2009, 00:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:40
Δημοσιεύσεις: 51
Τοποθεσία: ΤΡΙΚΑΛΑ/ΘΕΣΣΑΛΙΑ
Είναι πολύ γενικός ο ορος που λέτε (πως?) στρίβει το κάθε αυτοκίνητο.Επειδή έχω οδήγηση και honda civic sedan και hatch και type-r και 1800ari,ένα έχω να πω το αυτοκίνητο σαν stock είναι πολύ σκληρό και φαίνεται ότι πατάει πολύ καλά...αλλα μονο σε ανοιχτά κομμάτια...αντίθετα σε κλειστά έως πολύ κλειστά καλύτερα να μην το συζητάμε γιατί θέλει πολύ μαεστρία ώστε να το κίνησης σε πολύ γρήγορους ρυθμούς!Βεβαια το sedan είναι πολύ καλύτερο σε σχέση με το hatch!!! Από την άλλη τώρα σε σύγκριση με το C4, εάν δεν ερχότανε στην ελλάδα με αυτό το bourdelosetup στις ανάρτησης ίσος να θεωρούταν ως το πιο κορυφαίο...όχι ότι δεν είναι... αλλα δυστυχώς μας τα χαλάνε λιγάκι εδώ!! Δεν νομίζω ότι το πλασίο τον άλλον κατασκευαστών σε αυτή την κατηγορια να είναι τόσο καλά μελετημένο όπως είναι του C4 και αυτό δεν είναι τυχαίο γιατί μετά την παρουσίαση του το 2004 τα χαρακτηριστικα (μεταξόνια,μετατρόχια,κ.α) και ο αεροδυναμικος συντελεστής γίνανε σημεία αναφοράς ώστε να τα υιοθετήσουν και οι άλλη κατασκευαστές !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Ιούλ 2009, 00:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
αυτο που ελεγα εγω για το C5 το καινουριο. πλαισιο που παλευει χωρις αναρτηση... εχει προυποθεσεις.. τα οποια προβληματα θα παρουσιαστουν απο το αυξημενο βαρος και οχι την γεωμετρια της αναρτησης και την μελετη του πλαισιου σε μεταφορες βαρους κτλ... ομως με χωρις.....αναρτηση που ελεγε και ο Ψαλτης η συμπεριφορα του ειναι ουδετερη με σαφεστατες τασεις υποστροφης που οφειλονται στην αναρτηση βεβαιως καθως οι κλισεις ειναι τρομερες και στα λαστιχα κατα μικροτερο βαθμο οσο περιεργο και αν σας φαινεται αυτο. βλεπε michelin primacy.

νομιζω οτι η Citroen υπερβαλει στο να αναδειξει την ανεση σκοτωνοντας τα εξαιρετικα της πλαισια-αναρτησεις που σαν γνησια Γαλλιδα προσφερει σχεδον σε ολα της τα μοντελα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Ιούλ 2009, 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:02
Δημοσιεύσεις: 482
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΌΣ ΒΌΛΟΣ
Εικόνες: 0
Tην εμπειρια με το απλο το Civic την ειχα κ εγω......Πετυχα ομως το πρωτο Type R με καρδιτσιωτικα νουμερα απο Λαρισα για Καρδιτσα,στην ευθεια στις φυλακες,για τους γνωστες.....ευτηχως τελικα δεν με επιασε το φαναρι κ φυγαμε τσουλιτα κ τη γλυτωσα με νταλικα διαφορα.......δεν βαριεσε λεω θα τον τσιμπησω στη 2η δεξια(για τους γνωστες που ξερουν ποσο κληστη ειναι....) κ τρωω 2η ηττα κ βαρια......μπηκε συντρημια ο τυπος κ μαλιστα απο τερμα αριστερα κατι που μετρημενα αμαξια κανουν σε αυτη τη στροφη....... :! :! :!

_________________
400.000 + χλμ - 350.000 + tuned :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2009, 12:35 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Παιδια για να μην λεμε ο,τι θελουμε, οπως λεει και ο πατριωτης μου ο costasc4vts το καινουργιο Civic μπορει να στριψει κομματια αν ο οδηγος το παει σωστα και δεν το οδηγαει με τους αγκωνες και την μαμα του στο διπλα καθισμα...

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2009, 12:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:02
Δημοσιεύσεις: 482
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΌΣ ΒΌΛΟΣ
Εικόνες: 0
+1 πατριδα...αλλο ο ερωτας κ το κολημα μας...αλλο το τι γινετε η οχι...... :thumb ....δεν βρηκα σχετικο θεμα,οποτε εδω θα το σπρωξω μιας κ μιλαμε για αλλα αυτοκινητα.....εκανα αναζητηση για το C4 για καποια ανταλακτικα κ η μηχανη μου εδωσε λινκ σε καποια αλλα κλαμπ......συγκεκριμενα της οπελ,Ιμπιζακλαμπ κ το PSClub.....οποιος εχει ορεξη μια εγραφη για να φριξει.....μιλαμε τα απειρα ανοιγματα με C4 γραφοντε κ οι ατελειωτες φολες που μας??? εχουν ριξει.....σαν ψιλοσχετικος με το θεμα βεβαια ουτε το 1/3 απο τα γραφομενα δεν εχει αντιδραση η θεληση για ανοιγμα απο δικο μας αμαξι......σε στυλ,οπως χθες αργα πολυ που ανεβεναν εθνικη ενα cupra με ενα FR διπλα διπλα κ ψιλοπαταγαν χαβαλε κ περασα συντριμια αναμεσα τους.....δλδ φολιασα το cupra???????να ανοιξει σχετικο θεμα να το γραψω κ να μου λετε μπραβο :! :! :! ημαρτον πια...... :lol

_________________
400.000 + χλμ - 350.000 + tuned :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2009, 13:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
costasc4vts έγραψε:
+1 πατριδα...αλλο ο ερωτας κ το κολημα μας...αλλο το τι γινετε η οχι...... :thumb ....δεν βρηκα σχετικο θεμα,οποτε εδω θα το σπρωξω μιας κ μιλαμε για αλλα αυτοκινητα.....εκανα αναζητηση για το C4 για καποια ανταλακτικα κ η μηχανη μου εδωσε λινκ σε καποια αλλα κλαμπ......συγκεκριμενα της οπελ,Ιμπιζακλαμπ κ το PSClub.....οποιος εχει ορεξη μια εγραφη για να φριξει.....μιλαμε τα απειρα ανοιγματα με C4 γραφοντε κ οι ατελειωτες φολες που μας??? εχουν ριξει.....σαν ψιλοσχετικος με το θεμα βεβαια ουτε το 1/3 απο τα γραφομενα δεν εχει αντιδραση η θεληση για ανοιγμα απο δικο μας αμαξι......σε στυλ,οπως χθες αργα πολυ που ανεβεναν εθνικη ενα cupra με ενα FR διπλα διπλα κ ψιλοπαταγαν χαβαλε κ περασα συντριμια αναμεσα τους.....δλδ φολιασα το cupra???????να ανοιξει σχετικο θεμα να το γραψω κ να μου λετε μπραβο :! :! :! ημαρτον πια...... :lol


Δεν νομίζω να έχουν και πολυ άδικο... υπάρχουν πολύ δυνατά εργαλεία στη Seat και στην Οpel. Τι να πούμε τώρα... το Leon Cupra με τα 240 τουρμπάτα άλογα? Η το Ibiza Cupra με τον 180άρη TSI ? απο την άλλη, στην Οpel, αυτά τα OPC είναι... "μακριά κ αγαπημένοι".
Προχτές το βράδυ ανέβαινα την Αθηνών Λαμίας με κατεύθυνση προς ΣΕΦ... σε μια ευθεία χώθηκα ανάμεσα σε έναν και τον πέρασα. Και άρχισα με τέρμα το γκάζι να επιταχύνω απο τα 130 και πάνω. Μάλλον θα με πήρε πρέφα ενα Suzuki...το έβλεπα απο τον καθρέφτη... με πλησίασε και με πέρασε με μεγάαααλη άνεση όταν είχα φτάσει κοντά στα 150 σχεδόν και πήγενα κ άλλο. Καποια στιγμή σταμάτησε να επιταχύνει, και στα 165-170 μου τον έφτασα, αλλα τι να το κάνεις ? Με πέρασε σαν σταματημένο...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2009, 13:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:02
Δημοσιεύσεις: 482
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΌΣ ΒΌΛΟΣ
Εικόνες: 0
Αλλο το ειναι δυνατα αμαξια...αλλο το οτι καθε προσπερασμα το γραφουν φολα......κ μια που το εθιξες σε εχουν ποσταρισμενο στο dragster.gr.....αυτο που εσυ λες ψιλοπατησες με το swift το εχει στις κοντρες γραμμενο οτι σε φολιασε............ :lol :lol :lol ..........τουρμπατο 140 αλογα κ καμαρωνει πως περναει τα C4 κ γρατζουναει κ τον ουρανο(εκφραση....)..........αυτο για να καταλαβετε νοοτροποια......ημμμμμμμμμμμμμμαρτον που λεει κ ο Γεωργιου......... :scratch

_________________
400.000 + χλμ - 350.000 + tuned :P


Τελευταία επεξεργασία από costasc4vts και Πέμ 30 Ιούλ 2009, 14:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2009, 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
δεν λέω οτι ψηλοπάτησα το swift... το αντίθετο έγινε :)

πάντως αν θες κάνε μου ενα πμ το λινκ... γιατι δεν το βρήκα με την πρώτη...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Citroen c4 vs Honda Civic
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιούλ 2009, 15:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:02
Δημοσιεύσεις: 482
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΌΣ ΒΌΛΟΣ
Εικόνες: 0
MeddlingMageGR έγραψε:
δεν λέω οτι ψηλοπάτησα το swift... το αντίθετο έγινε :)

πάντως αν θες κάνε μου ενα πμ το λινκ... γιατι δεν το βρήκα με την πρώτη...


To διορθωσα το (με)......δεν ειπα οτι το εκανες εσυ φιλε μου,το νοημα ειναι πως το παιρνουν οι αλλοι.....το ξαναψαχνω το λινκ γιατι ηταν απο μηχανη αναζητησης κ τα μισα τα επερνα σε pdf....θα γραφτω για να το εχουμε σπαρταριστο........για την ωρα εχω τα κομματια για να καταλαβουμε νοοτροποια....

PILOT@KOS's Avatar
PILOT@KOS PILOT@KOS is offline
Senior Member
Top Methanol

Join Date: Dec 2007
Location: Oπου παταει το ποδι μου
Posts: 383
Default Swift Sport vs Citroen C4 Vts
Εχθες το βραδυ καθως γυριζα απο βολτα μου κολλαει ενα τουτου με xenon κοιταω απο τον καθρεφτα αλλα δεν διακρινω τι ειναι αφου με γκαβωνανα τα φωτα του..Κανω δεξια να περασει,περναει και βλεπω Citroen C4 vts χμμ..
Αρχιζω και τον ακολουθω προσεκτικα..Φτανουμε στο υψος της εθνικης με κατευθυνση προς σεφ αυτος ειναι ο τοπος του εγκληματος πατησαμε σχεδων πρωτες ρολλ και μεχρι 170+ δικα μου χλμ ισωw κατι παραπανω απο 400μ αν υπολογιζω σωστα..Το αποτελεσμα ηταν περιπου στα 3 με 4 αμαξια μπροστα εγω ....Αυτα απο χθες..

nikos_kalantas nikos_kalantas is offline
Member
Κοντρέρ!

Join Date: Jan 2008
Location: ΞΕΝΑΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ
Posts: 2,814
Default
mhn anoigeis me diasthmoploia....


andreaspunto andreaspunto is offline
Member
Κοντρέρ!

Join Date: Feb 2009
Posts: 2,009
Default
Etsi εστι ο φιλος μου βεντουζα!!

VTR1000F VTR1000F is offline
Junior Member
Super Street

Join Date: Jun 2009
Location: nikaia city
Posts: 35
Default
ligo periergo to apotelesma file ektos kai an tou c4 htan koylos logika meta apo 3trites eprepe na einai mprosta 140km peripou , oti kai na tan mpravo sou

Αυτα τα λιγα περι νοοτροποιας.......

_________________
400.000 + χλμ - 350.000 + tuned :P


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω MeddlingMageGR στις Πέμ 30 Ιούλ 2009, 15:28.
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 40 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Δεν ανοιγει το πορτ μπαγαζ στο citroen xsara ii 2003 πενταπο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: power
Απαντήσεις: 0
Πόσα κλειδιά σας έδωσαν με την καινούρια σας Citroen?
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 39
Citroen C5 - Automatic
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 2
NEO CITROEN JUMPER
Δ. Συζήτηση: Επαγγελματικά μοντέλα
Συγγραφέας: panc4
Απαντήσεις: 7
NEΑ CITROËN DS3 CABRIO
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron