Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 10:52 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Μαρ 2009, 17:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Αυτό το σύστημα πλοήγησης, γνωρίζει κανεις τι χάρτες χρησιμοποιεί? Είναι για Ελλάδα ή μόνο για την Αττική? Το έχει κανεις? Ειναι ευχαριστημένος ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Μαρ 2009, 21:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Έχει χάρτες της navteq. Περισσότερες πληροφορίες για τους καινούριους χάρτες της θα βρεις εδώ

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... onMenu=YES

Εγώ έχω χάρτες του 2004 οι οποίοι είναι ψιλοαπαράδεκτοι. Έχουν την Αθήνα (χωρίς τις αλλαγές που έχουν γίνει εδώ και 5 χρόνια εννοείται) την Ε.Ο. Αθηνα - Θεσ/νίκη, Αθήνα - Πάτρα και Αθήνα Τρίπολη. Εκτός από την Αθήνα έχει τους κεντρικούς δρόμους της Θεσ/νίκης και τον κεντρικό δρόμο της Πάτρας που βγάζει στο Λιμάνι. Οι καινούριοι (2008) πρέπει να είναι πολύ καλοί αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα είναι εφάμιλλοι με τα gps που κυκλοφορούν στην Ελλάδα.

Σαν δυνατότητες έχει τα τυπικά ενός gps, δλδ έχει φωνητική καθοδήγηση, πλοήγηση 2D και (όχι με βεβαιότητα) το καινούριο για το οποίο ενδιαφέρεσαι 3D, αποθηκευμένες τοποθεσίες, πλοήγηση με βάση διαφορετικά κριτήρια (χρόνο - απόσταση - διόδια - ferry boat). Σε Κ Α Μ Ι Α περίπτωση δεν αξίζει 3000ευρώ για Gps. Το καλό είναι ότι έχεις εργοστασιακά τοποθετημένη έγχρωμη οθόνη με τις καταναλώσεις, κινητό τηλέφωνο κτλ. Στο καινούριο C4 από τα προσπέκτους έχω καταλάβει ότι σε συνδυασμό με το JBL έχεις δυνατότητα να αποθηκεύσεις mp3 στο σκληρό δίσκο του navi. Ότι άλλο θες ρώτα, και αν ξέρω θα σου απαντήσω. Γενικά θα σου έλεγα οτι αν το φτάνεις από οικονομική άποψη σχετικά άνετα να το βάλεις. Αλλά άν είσαι οικονομικά στενά, να προτιμήσεις αυτά τα λεφτά να τα διαθέσεις σε xenon, JBL, πανοραμική (έχει στο πακέτο της τον ηλεκτροχρωματικό καθρέφτη που τα σπάει) και στην αεροτομή που δεν την έχουν στάνταρ.

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Μαρ 2009, 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Το ευτύχημα για μένα είναι οτι απο εχθές είμαι ενας ευτυχής κάτοχος 2λιτρου VTS του 2005 (6 μήνες παλαιότερο απο το 1.4 C4 που είχα) το οποιο είναι full extra. Εχει μαύρο δερμάτινο σαλόνι Mistral με θερμαινόμενα καθίσματα, την έγχρωμη οθόνη που ανέφερα, JBL, AFIL, ηλεκτροχρωματικό καθρέφτη, αισθητήρες εμπρός, αεροτομή, και σιντιέρα της Blaupunkt με 5 CD κάτω απο τον τεμπέλη. Επίσης μέσα στο ντουλαπάκι του συνοδηγού είναι κολλημένο ενα κουτάκι με 3 τρύπες χρωματιστές. Αυτο δεν ξέρω ακόμα τι είναι. Το αυτοκίνητο είναι τούμπανο. Και όλα αυτά μου ήρθαν τσάμπα. Δεν πλήρωσα ουτε ενα ευρώ για τα extra. Το γιατι είναι μια άλλη ιστορία... Το αυτοκίνητο είναι ατρακάριστο, με 45.000 xlm, 1 χρόνο εγγύηση για τα πάντα απο την Citroen που το πήρα, και εκτός αυτού ξέρω ποιος το οδηγούσε πριν απο εμένα (διαστάυρωσα την πινακίδα με μια άκρη που χω στο ΥΠ.Συγκοινωνιών, και εκτός αυτού βρήκα στο βιβλίο σερβις το συμβόλαιο ασφάλισης του προηγούμενου ιδιοκτήτη που ήταν ο ίδιος που είχε πεί το υπουργείο). Απο δευτέρα μου είπαν θα μου δώσουν και το cd με τους χάρτες ο οποιο χάρτης θα εχει μόνο την Αττική. Και εγώ επειδή την έχω καταβρεί με τους χάρτες της NGI και του Destinator, ρωτάω μηπως θα είναι κάτι ανάλογο, η τελικά καμια πατάτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 00:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
καλορίζικο δημήτρη(αν θυμάμαι καλα), καλά έκανες που το πήρες...είδικά σε αυτή την περίοδο τα δίνουν κομματι ψωμί, καλα αν περιμένεις να κανεις την δουλειά σου με το gps το εργοστασιακό...άστο καλύτερα, όπως σου είπε και πιο πάνω ο συμφορουμιστης δεν είναι καλά ενημερωμένοι...αυτό πιο πολυ το παίρνεις για τα ψιψιψινια και τις άλλες λειτοργείες του τηλεφώνου του στερεοφωνικού για τα αρχεία που μπορείς να βάλεις μέσα, έχει και άπειρες δυνατότητες αποτι ξέρω όμως, βάζεις γουίντοους κλπ και μπορείς να το κάνεις σαν ένα μικρό υπολογιστή με τα αρχεία σου μέσα κτλ πιο πολύ είναι για την "μοστρα" η οθόνη, καλύτερα χρησιμοποια το κανονικό σου gps για να κάνεις τη δουλειά σου...καλορίζικο και πάλι να το χαρείς όσο περισσότερο γίνεται.

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Τελευταία επεξεργασία από Γιάννης Αγγελιδάκης και Κυρ 29 Μαρ 2009, 00:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 00:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Σε ευχαριστώ πολύ :) Ναι Δημήτρη με λένε. Εχεις δίκιο πάντως...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 00:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
πώπω ρε φίλε....AFIL ακούω...θερμαινομενα καθίσματα ακούω....μια χαρά είσαι...άρχοντας. αυτο το αφιλ πρέπει να είναι και πολυ πρώτο αν και ελάχιστες φορές θα το χρειαστείς πραγματικά πιστεύω μαρέσει πάρα πολυ σαν λειτουργεία. να το δοκιμάσεις και να μας πείς.

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 11:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Πρώτα απ'όλα Καλά χιλιόμετρα, ατρακάριστο και μακρυά από τα συνεργεία.

MeddlingMageGR έγραψε:
... μέσα στο ντουλαπάκι του συνοδηγού είναι κολλημένο ενα κουτάκι με 3 τρύπες χρωματιστές. Αυτο δεν ξέρω ακόμα τι είναι...

Αν πας στο μενού, η τελευταία επιλογή στην κάτω σειρά έχει για εικονίδιο μία βιντεοκάμερα. Με το αυτοκίνητο σταματημένο, μπορείς στην υποδοχή που λες στο ντουλαπάκι, να συνδέσεις κάποια βιντεοκάμερα ή γενικά κάποια πηγή βίντεο και επιλέγοντας την πιο πάνω επιλογή στο μενού να δεις ταινία ή κάποιο βίντεο στην 7αρα οθόνη με ήχο από τα ηχεία. Οι τρεις είσοδοι είναι μία για το βίντεο και 2 για τον ήχο (δεξί και αριστερό κανάλι).

MeddlingMageGR έγραψε:
... Απο δευτέρα μου είπαν θα μου δώσουν και το cd με τους χάρτες ο οποιο χάρτης θα εχει μόνο την Αττική. Και εγώ επειδή την έχω καταβρεί με τους χάρτες της NGI και του Destinator, ρωτάω μηπως θα είναι κάτι ανάλογο, η τελικά καμια πατάτα.

Το dvd με τους χάρτες (το παλιό του 2004 που προφανώς θα σου δώσουν) σε σύγκριση με το destinator που λες θα σε απογοητεύσει πλήρως. Απλά καμία σχέση. Στο προηγούμενο ποστ μου νόμιζα ότι θα αγόραζες καινούριο C4 του οποίου οι χάρτες είναι κλάσεις ανώτεροι. Επίσης χρησιμοποιώντας το Gps χάνεις τα mp3 γιατί θα πρέπει να έχεις τους χάρτες μέσα στην πηγή. Η σιντιέρα που λες διαβάζει μόνο cd και γι'αυτό εγώ την έχω βγάλει γιατί πιάνει τζάμπα χώρο.

Γιάννης Αγγελιδάκης έγραψε:
...αυτό πιο πολυ το παίρνεις για τα ψιψιψινια και τις άλλες λειτοργείες του τηλεφώνου του στερεοφωνικού για τα αρχεία που μπορείς να βάλεις μέσα, έχει και άπειρες δυνατότητες αποτι ξέρω όμως, βάζεις γουίντοους κλπ και μπορείς να το κάνεις σαν ένα μικρό υπολογιστή με τα αρχεία σου μέσα κτλ .

Αρχεία βάζεις μόνο στο facelift που έχει το RT4 (πάντα σύμφωνα με το προσπέκτους. Δεν το έχω δει με τα μάτια μου να γίνεται). Αν ξέρεις κάποιον που να το έχει κάνει (εκτός από τον agiorgiti που δεν πιάνεται - το carputer του απλά τα σπάει) θα με ενδιέφερε να μάθω το πως το έχει κάνει. Η πραγματικότητα είναι ότι στο σαιτ της citroen έγραφε στο navi ότι έχει και σκληρό δίσκο. Σίγουρα κάποια μνήμη έχει αλλά για σκληρό 10gb δεν νομίζω. Και αν έχει δεν υπάρχει κάπου κάποια επιλογή να τον χρησιμοποιήσεις όπως θες εσύ παρά μόνο για το λογισμικό του gps και τις όποιες αναβαθμίσεις τους.

Σόρρυ που ξεχείλωσα τη σελίδα με το ποστ μου.

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 11:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
koshalVTS έγραψε:
Έχει χάρτες της navteq. Περισσότερες πληροφορίες για τους καινούριους χάρτες της θα βρεις εδώ

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... onMenu=YES



μμμ.... 139 Ευρώ!!! Αρκετά. Εχουν κάποιο κωδικό ή μπορεί αυτό το cd να χρησιμοποιηθεί σε πολλά αυτοκίνητα? Πχ αν το αγοράζαμε 3-4 μαζί και μοιραζόμασταν τα έξοδα? Θα μπορούσαμε να το κάνουμε ?
Η εγκατάσταση ξέρει κανεις πως γίνεται? Βάζεις το cd στο ηχοσύστημα και σου βγάζει επιλογές για installation ? Η γίνεται κάπως αλλιώς ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 11:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Εδώ έχω μερικές απορίες.
Το λινκ το παρέθεσα για να δεις πληροφορίες σχετικά με την κάλυψη των χαρτών, γιατι αν αγόραζες τώρα καινούριο c4 με navi θα σου δίνανε το cd αυτό. (είναι μέσα στα 3000 που κάνει όλο το πακέτο).

Δεν ξέρω όμως αν θα παίζει στο δικό μας σύστημα λόγω έκδοσης του λογισμικού. Η κασετίνα που μου έδωσαν έχει 5 dvd. 2 για διαφορετικές εκδόσεις του λογισμικού (η παλαιότερη ήταν ήδη περασμένη) ένα με τίτλο 'major roads of europe' και το eastern europe το οποίο έχει και την Ελλάδα και το user guide. Εγκατάσταση γίνεται βάζοντας το dvd του λογισμικού και το σύστημα κάνει κάτι επανεκκινήσεις και το βάζει μόνο του. Για να έχεις μετά πλοήγηση βάζεις το dvd με τους χάρτες.

Η απορία μου είναι αν οι καινούριοι χάρτες είναι συμβατοί με το υπάρχον λογισμικό, γιατί στα περιεχόμενά τους γράφει για ένα cd και ένα user guide. Πάντως πιστεύω οτι έχουμε 50-50 πιθανότητες να παίζουν οι χάρτες σε παραπάνω από ένα αυτοκίνητο.

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 12:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Λογικά όλα αυτα δεν θα μπορέσει να μας τα απαντήσει μια Citroen? Μην δώσουμε τσάμπα λεφτά.....
Αλίμονο αν δεν ξέρουν τι version έχουμε, και τι μπορούμε να βάλουμε !!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 12:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
MeddlingMageGR έγραψε:
Λογικά όλα αυτα δεν θα μπορέσει να μας τα απαντήσει μια Citroen? Μην δώσουμε τσάμπα λεφτά.....
Αλίμονο αν δεν ξέρουν τι version έχουμε, και τι μπορούμε να βάλουμε !!


Τι στοίχημα πας? Όλο και κάποιος θα ξέρει αλλά πιστεύω αν ρωτήσεις 10 αντιπροσωπείες θα πάρεις απάντηση (σωστή μιλάμε και όχι παπάτζα) το πολύ από 2


Πάντως μου ξανακίνησες λίγο το ενδιαφέρον και έψαξα στο σαιτ της navteq.

κοίτα εδώ http://mapreporter.navteq.com/dur-web-e ... anguage=en
να δεις κάλυψη. πιστεύω οτι είναι πολύ καλή. Τα σημεία που οι χάρτες που έχω είναι λάθος είναι όλα διορθωμένα, και είναι περασμένα και μέχρι και χωριά.
Το απόγευμα που θα πάω για καφέ θα ψάξω στο μενού μήπως βρω πληροφορίες έκδοσης.

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 14:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
όπως το λές 50-50 οι πιθανότητες για να λειτουργούν οι χάρτες...ο αγιορτίτης λογικά θα ξέρει ρε παιδιά...αυτό το με την εκατάσταση των γουίντοους το είχα δεί στο γιουτιουμπ απο ένα παιδί απο αγγλία άν δέν κάνω λάθος και ήταν πραγματικά εξαιρετικό είχε βάλει σκληρό δίσκο στο νουλαπάκι και το είχε κάνει πολυ ωράιο...παιδιά...>αγιοργίτης, πιθανότατα να ξέρει και ο αποστόλης>επίσημος γιαυτό. ρε παιδιά γιατί δέν κάνεται την δουλειά της πλοήγησης σας με ενα απλο gps και να το εργοστασιακό να το έχετε για τα αρχεία σας; καλύτερα δέν θάναι και θα έχετε αξιόπιστο τζιπιες και θα έχετε και την μουσικη σας τα βίντεό σας και ότιδήποτε αλλο θέλετε στην 7άρα...γιατί όπως είπατε και πιο πάνω άν εγκαταστήσεις τους χάρτες στο εργοστασιακό θα του πάρει αρκετό χώρο απο την μνήμη του...εκτός κι άν βάλετε κανένα εξωτερικό σκληρό δίσκο και είστε κύριοι. α κι εγώ πιστεύω ότι καλύτερα θα ξέρουν να σας κατατοπίσουν παιδιά απο το φόρουμ > αγιοργίτης, αποστόλης, αντώνης> diver και άλλοι που έχουν και μεράκι γιαυτά παρά να τρέχετε σε αντιπροσωπείες και να λέει ο καθένας τα δικά του.

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 16:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Ο agiorgitis έχει κάνει άλλη πατέντα, έχει βάλει carputer δλδ έχει εγκαταστήσει ολόκληρο υπολογιστή στο αυτοκίνητο.
Αυτό είναι μεν πιο οικονομικό, αλλά θέλει εργατώρες, γνώσεις και να πιάνουν τα χέρια σου. Κοίτα εδώ να καταλάβεις για τι δουλειά μιλάμε....
viewtopic.php?f=80&t=1431
Εκτός αυτού ο agiorgitis μπορεί να ξηλώσει όλο το αυτοκίνητο (το έχει κάνει) και να το ξανακάνει μετά c4. Αν το δοκιμάσω εγώ μάλλον θα μιλάμε για καινούρια έκδοση 'C4 φτιάξτο μόνος σου'....

Τώρα συζητάμε πως να αξιοποιήσουμε την ήδη υπάρχουσα οθόνη η οποία είναι πολύ ωραία. Από το να πάρουμε ξεχωριστό GPS το οποίο θα κάνει καμιά 150 ευρώ, γιατί αν υποστηρίζονται από το σύστημά μας οι καινούριοι χάρτες (οι οποίοι είναι και αρκετά καλοί) να μην τους αγοράσουμε, άσε που κοστίζουν λίγο και λιγότερο?

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 16:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
σας μισω σας μισω σας μισω

και σενα koshalVTS και εσενα MeddlingMageGR













:P

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύστημα πλοήγησης με έγχρωμη οθόνη 7 ιντσών 16/9
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 29 Μαρ 2009, 22:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Κοίτα, το να βάλεις το GPS που ήδη έχεις αγοράσει, είναι η π προφανής λύση. Αλλα το καλώδιο τροφοδοσίας 12V που είναι κοντά στον "τεμπέλη" περνάει μπροστά απο το ταμπλό, και εγώ που έχω το GPS μου αριστερά απο το τιμόνι δεν είναι κ το πιο βολικό. Το καλώδιο της τροφοδοσίας είναι μικρό, και γι αυτό έχω αγοράσει ενα extension για να φτάσει τόσο μακριά. Αρα τα καλώδια περνάνε απο μπροστά μου, και πίσω απο το τιμόνι. Εκτός αυτού με το αθερμικο παρμπρίζ έχω πρόβλημα σήματος. Και έχω πετάξει απ έξω εξωτερική κεραία που μαγνητίζει στην οροφή. Ολο αυτό σημαίνει 3 καλώδια, και πολλά βάλε-βγάλε του GPS. Γιατι δεν λέει να το αφήνεις μέσα στο αμάξι. Ηδη στο παλιό μου C4 μου σπάσανε το αριστερο φινιστρίνι και μου το κλέψανε. Το GPS μου είναι με ανοιχτ΄ακρόαση και BlueTooth και το πήρα 220 ευρώ. Θα το έδινα μισοτιμής αν οι χάρτες της NAVTEQ ήταν αξιόλογοι και εφάμιλοι με του Destinator.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 51 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Κάθαρισμα σύστημα ψύξης
Δ. Συζήτηση: AX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 20
C3 εκδοση feel. Σύνδεση gps στην οθονη
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Σύστημα Hybrid Air από την PSA
Δ. Συζήτηση: Τεχνολογικές πρωτοτυπίες
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 2
ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΘΟΝΗ C3
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: thanos339
Απαντήσεις: 5
Πρόβλημα σε οθόνη στροφόμετρου Citroen C4 Vts Coupe '07
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: com4445552
Απαντήσεις: 5
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια