Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:00 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 19:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 18:10
Δημοσιεύσεις: 433
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Παιδία κ εμένα μόνο τoν ΜΕΤΑ μου έκανα δώρο....Α!Και τα πατάκια!Τα απλά.Με είχαν ρωτήσει αν ήθελα συναγερμό ή αισθητήρες παρκ.Καταξοδεύτηκαν οι κερατάδες!!!!Κ παραλίγο να μου τρώγαν και τον αναπτήρα και τα αρωματάκια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 19:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
SportBilly έγραψε:
Αλλά άμα σου πούνε καμιά μ@λ@κια ότι δεν στο περνάμε εγγύηση γιατί έβαλες συναγερμό έξω πάρε τηλέφωνο κατευθείαν στην Citroen Ελλάς....


Και τα αστέρια στα κεντρικά θα του λύσουν γρήγορα και άμεσα οποιοδήποτε πρόβλημα!!!! :lol: :lol: :lol:
Ας είμαστε ρεαλιστές...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 20:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 251
gr_diver έγραψε:
Τελικά οι αντιπροσωπείες δεν παλεύονται... Ακόμα δεν το παρέλαβα το αυτοκίνητο και αρχίσανε τα ψεματάκια!

Πήγα σήμερα, και μου είπε ότι το συγκεκριμένο "αντικλεπτικό", όπως το λένε οι ίδιοι, δεν διατίθεται πλέον γιατί είχε παρουσιάσει προβλήματα, και γι'αυτό όλοι οι αντιπρόσωποι εγκαθιστούν άλλους εγκεκριμένους από την Citroen, και δίνουν εγγύηση εφ' όρου ζωής. Τον πίεσα πολύ λέγοντας ότι ξέρω ότι υπάρχει, και επιχειρηματολόγησα ότι από το εργοστάσιο μπαίνει αν κάνεις παραγελλία, αλλά δεν το παραδεχόταν. Έλεγε ότι οι πηγές μου δεν είναι ενημερωμένες. Άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...

Ακόμη, ζήτησα την αεροτομή του 2.0, και μου είπε ότι δεν μπορεί να μου την κάνει δώρο, γιατί στην έκδοσή μου δεν διατίθεται στα αξεσουάρ, μόνο σε πιο πλούσιες εκδόσεις. Και μόνο από τα αξεσουάρ μπορεί να κάνει δώρα (πολιτική του καταστήματος), ενώ η αεροτομή θα θεωρηθεί ανταλλακτικό. Άλλο φρούτο κι αυτό!

Τέλος πάντων, θα δω τι θα κάνω. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι: αυτός δεν μου δίνει αυτό που θέλω, αν βάλω ιδιωτικά συναγερμό έξω (τον εργοστασιακό ή άλλον after-market) θα μου ακυρώσουν την εγγύηση... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα... Μάλλον θα τον κρατήσω, αλλά θα τον πιέσω να μου κάνει extra δώρα ανεμοθραύστες και μόνωση στο καπώ, γιατί τα πατάκια και το σετ τρίγωνο-πυροσβεστήρα-φαρμακείο τα έχει γράψει σαν δώρα. :rtfm

Οι ανεμοθραύστες στερεώνονται "πρεσσαριστά" στο επάνω κανάλι για το τζάμι, ή χρειάζεται κόλλημα/βίδωμα; Τουλάχιστον αυτά να μην θέλουν τροποποιήσεις...

Και πάλι σας ευχαριστώ!


Καλά εσύ έπεσες στον βαρόνο Μινχάουζεν :ysteric

Πραγματικά δεν είχε το θεό του. Τι να πει κανείς...

Οι ανεμοθραύστες δεν φαίνεται να θέλουν κόλλημα ή βίδωμα:

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 20:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 251
gr_diver έγραψε:
Παιδιά το τακτοποίησα νομίζω με τρόπο που ήταν ο καλύτερος για εμένα. Απέρριψα τον συναγερμό σαν δώρο (κοστολογείται 140Ε), και με ελάχιστη πίεση τον αντάλλαξα με υποβραχιόνιο και ανεμοθραύστες (170Ε+40Ε). Έτσι δεν χρειάστηκε να διαφωνήσω μαζί τους έντονα για το υπάρχει/δεν υπάρχει ο συναγερμός και κράτησα καλές σχέσεις. Βγήκα και κερδισμένος οικονομικά. Και το πιο σημαντικό δεν θα τσεκουρωθεί το αυτοκίνητο...

Θα τον πάρω (το συναγερμό) πιο μετά από άλλο αντιπρόσωπο, και ίσως τους αφήσω να μου τον περάσουν εκεί για να μην έχω γκρίνιες για την εγγύηση... Πάντως το πιο πιθανό είναι να τον βάλω μόνος μου.

Σας ευχαριστώ και πάλι!

Αντώνης


Πολύ καλά έκανες και δεν πήρες τον συναγερμό. Και τα €140 που λες ότι κοστολογείται, μάλλον πολλά είναι.

Νομίζω το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι αυτό που λες, να πάρεις τον εργοστασιακό και να τον βάλεις μόνος σου (ή αν δεν είσαι σίγουρος πήγαινε τον σε έναν ηλεκτρολογείο ή κατάστημα με συναγερμούς να στον τοποθετήσει, και κάτσε από πάνω να προσέχεις ότι γίνεται προσεκτική δουλειά). Οι αντιπροσωπείες χρεώνουν 3 εργατοώρες και σωστή δουλειά δεν κάνουν.

Θα χρειαστεί όμως να περάσεις και από την αντιπροσωπεία για την ενεργοποίηση του από το Lexia, αλλά αυτό είναι 2 λεπτών δουλειά, έχει αναλυτικές οδηγίες μέσα ο συναγερμός από ποιο μενού ενεργοποιείται.

Τα €170 για το υποβραχιόνιο φαίνονται μάλλον πολλά.

Για τις "καλές σχέσεις" που γράφεις, μάλλον εκείνοι έπρεπε να κάνουν υποχωρήσεις για να κρατήσουν καλές σχέσεις, όχι εσύ :-)

Όπως και να 'χει, καλορίζικο και καλοτάξιδο!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 22:06 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Τι να πω, η σημερινή μέρα ήταν πλήρης απομυθοποίηση. Είχα σχηματίσει πολύ καλή γνώμη, αλλά μη ξέροντας κάποια πράγματα. Πιο πολύ με στεναχώρησε που δεν είναι ειλικρινείς, και λένε ψέματα. Το να μου πει ότι αυτό που ζητάω είναι πέραν των "ορίων" δεν με πειράζει. Το να μου λέει όμως ότι ο ΜΕΤΑ μπαίνει χωρίς κόψιμο καλωδίων, αλλά συνδέεται σε φίσες παραπάει... Τα άκουσε και ο `GiAnNiS` που ήταν εκεί για δική του υπόθεση. Πάντως στο τέλος βγήκα από εκεί μέσα ικανοποιημένος. Καμμιά εβδομάδα ακόμη υπομονή, και μετά :yhoo !

Για τους ανεμοθραύστες είδα ότι στο τέλος το "instruction sheet" υποδυκνύει 12 ώρες κλειστά παράθυρα, γι' αυτό ρώτησα για κόλλες κλπ, αλλά μάλλον είναι για να πάρουν το σχήμα...

Ευχαριστώ και για τις ευχές σου Nikos2k7!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Οκτ 2007, 09:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 15:30
Δημοσιεύσεις: 636
Τοποθεσία: Μουδανιά Χαλκιδικής
georgep800 έγραψε:
Και τα αστέρια στα κεντρικά θα του λύσουν γρήγορα και άμεσα οποιοδήποτε πρόβλημα!!!! :lol: :lol: :lol:
Ας είμαστε ρεαλιστές...


Εεε τότε ας πάει σε άλλη αντιπροσωπεία... Όπου και να πάει μπορεί να του βγάλουν εγγύηση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Μαρ 2008, 19:19 
Άβαταρ μέλους
Παράγγειλα το Σάββατο το C4 hatchback στα 1400 την έκδοση S.Στοίχησε 14000 Ε συνολικά τοις μετροιτής.Όταν ρώτησα για δώρο επειδή θα το έπαιρνα μετροιτής η αντιπρόσωπος μου είπε ότι μου κάνει δώρο το ραδιοσιντί.Αυτό δεν είναι στο στανταρ εξοπλισμό;Πήρε κάποιος το ίδιο αυτοκίνητο πρόσφατα για να μου πει;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Μαρ 2008, 19:43 
Άβαταρ μέλους
εμεις πειραμε τελικα τ0 C5 1.8 VTR 20000E χωρις δωρο.
Ο αντιπροσωπος ζητουσε 20800 με δωρο συναγερμο και xenon after market φωτο αλλα προτιμησαμε 800Ε εκπτωση!!!! μαλλον καλυτερα ηταν.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι σας έκαναν δώρο με την αγορά του αυτοκινήτου?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Ιούλ 2013, 21:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 09 Ιούλ 2013, 22:56
Δημοσιεύσεις: 45
Εμενα ενα συναγερμο την αποσυρση και μου πηραν το αμαξι για ενα χιλιαρικο

_________________
1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 19 από 19 [ 279 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 15, 16, 17, 18, 19



Συναφή θέματα

ΑΓΟΡΑ CITROEN BERLINGO MULTISPACE 1.6
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: joe c4
Απαντήσεις: 2
ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ DS-3 THP 155 HP
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS3
Συγγραφέας: kuriakos
Απαντήσεις: 46
ΑΓΟΡΑ C4 COUPE VTRS 1.4 ΣΕ ΛΕΥΚΟ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 165
Μπαταρία αυτοκινήτου ...
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: mesastou
Απαντήσεις: 10
Αγορά C5 2003 1.8
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: karajim86
Απαντήσεις: 22
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ