Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 16 Απρ 2024, 19:38 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 20 Αύγ 2018, 16:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Οκτ 2017, 07:05
Δημοσιεύσεις: 98
Εικόνες: 3
Ναι στον γαιννηρη το πήγαινε μου είπε είχε κάνει μεγάλο σέρβις πέρσι τον Σεπτεμβρίου στα 50000κμ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 20 Αύγ 2018, 17:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Οκτ 2017, 07:05
Δημοσιεύσεις: 98
Εικόνες: 3
Ξέρετε το κόστος κάνω κάτω !!;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 20 Αύγ 2018, 20:09 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Εξαρταται απο πολλους παραγοντες φιλε.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 20 Αύγ 2018, 21:45 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Εγώ αν κρίνω από αυτά που διάβασα σε άλλο ποστ εδώ για το συγκεκριμένο συνεργείο, αν αλλαχθούν λάδια, φίλτρο λαδιού, καμπίνας, φίλτρο αέρα και πετρελαίου σίγουρα 200€. Βέβαια είναι θέμα συνεργείου αυτό. Εγώ στην αντιπροσωπεία στο Ρέθυμνο τα έκανα όλα αυτά (φίλτρο καμπίνας, αέρα πετρελαίου, λαδιού και λαδια) με 160€.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Αύγ 2018, 06:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Οκτ 2017, 07:05
Δημοσιεύσεις: 98
Εικόνες: 3
Ξέρεις κανένα φθηνό και καλό συνεργείο στην Θεσσαλονίκη;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Αύγ 2018, 07:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Φθηνο κ καλο δε συμβαδιζουν συνηθως. Καλο με φιλικες τιμες ναι.

Απο την αλλη, χωρις να θελω να φανω περιεργος ή κριτικος, εδωσες μερικες χιλιαδες ευρω για αυτοκινητο κ λυπασαι τα 50 ή 80 ευρω παραπανω για το αυτοκινητο σου σε υλικα ή/και εργασια. Λαθος σκεπτικο για μενα.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Αύγ 2018, 10:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Οκτ 2017, 07:05
Δημοσιεύσεις: 98
Εικόνες: 3
Όταν λέω φθηνά εννοώ στα λογικά πλαίσια αυτό !


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω bakevang στις Τετ 22 Αύγ 2018, 19:05.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 23 Αύγ 2018, 03:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
thespyr έγραψε:
Ξέρεις κανένα φθηνό και καλό συνεργείο στην Θεσσαλονίκη;
thespyr έγραψε:
Ξέρετε το κόστος κάνω κάτω !!;
thespyr έγραψε:
Όταν λέω φθηνά εννοώ στα λογικά πλαίσια αυτό !
Αδερφέ, το ακριβό και το φτηνό είναι κάτι σχετικό. Άλλο θεωρείς εσύ ακριβό, και άλλο εγώ, εσύ μπορεί να δείχνεις ανοχή σε μερικά πράγματα όταν πληρώνεις φθηνά, εγώ προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω αλλά να είναι σίγουρος Συνήθως εμείς της Citroen προτιμούμε το ΣΩΣΤΟ συνεργείο το οποίο έχει και το ανάλογο κόστος.
Για φτηνό συνεργείο δε θα σου απαντήσει κανένας. Για καλό συνεργείο θα σου απαντήσουν πολλοί.

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2018, 13:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Φεβ 2013, 15:46
Δημοσιεύσεις: 44
Έφτασα αισίως τα 105000 χλμ. μέσα σε σχεδόν 6 χρόνια ευχάριστης οδήγησης με τη C4. Στο service box αναφέρει στο πρόγραμμα συντήρησης αλλαγή του ιμάντα αξεσουάρ μόνο. Έχει αλλάξει κάποιος το συγκεκριμένο ιμάντα σε επίσημο service και ποιο το κόστος της αντιπροσωπείας; Επίσης βλέπω ότι σε aftermarket sites πουλάνε μαζί με τον ιμάντα αξεσουάρ και σετ αντλίας νερού μαζί. Τι ακριβώς αλλάζει η αντιπροσωπεία στα συγκεκριμένα χιλιόμετρα; Αλλάζονται και οι εντατήρες ή μόνο ο ιμάντας αξεσουάρ; Και τέλος ποια η διαφορά του οδοντωτού ιμάντα και του ιμάντα poly-v;

_________________
Χρήστος
________________________________
Citroen C4 1.6 e-HDI 110 SST, MCP, Attraction


Τελευταία επεξεργασία από sidharta και Τετ 29 Αύγ 2018, 19:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2018, 16:29 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
sidharta έγραψε:
Έφτασα αισίως τα 105000 χλμ. μέσα σε σχεδόν 6 χρόνια ευχάριστης οδήγησης με τη C4. Στο service box αναφέρει στο πρόγραμμα συντήρησης αλλαγή του ιμάντα αξεσουάρ μόνο. Έχει αλλάξει κάποιος το συγκεκριμένο ιμάντα σε επίσημο service και ποιο το κόστος της αντιπροσωπείας; Επίσης βλέπω ότι σε aftermarket sites πουλάνε μαζί με τον ιμάντα και σετ αντλίας νερού μαζί με τον ιμάντα. Τι ακριβώς αλλάζει η αντιπροσωπεία στα συγκεκριμένα χιλιόμετρα; Αλλάζονται και οι τεντωτήρες ή μόνο ο ιμάντας; Και τέλος ποια η διαφορά του οδοντωτού ιμάντα και του ιμάντα poly-v;
Καλησπέρα φίλε sidharta. Ο ιμάντας αξεσουάρ είναι ο ιμάντας που βλέπεις στο αριστερό σου χέρι όπως κοιτάζεις τον κινητήρα έχοντας ανοίξει το καπώ. Κοστίζει 15-20€ και αλλάζει εύκολα. Δεν έχω αλλάξει στην αντιπροσωπεία για να ξέρω πόσο θα σου παρουν, αλλά αν κρίνω με αυτά που διαβάζω, θα σου πάρουν γύρω στα 15-20€ εργατικά.

Ο άλλος τώρα που λες είναι ο χρονισμού που (καλό είναι αλλά όχι αναγκαστικό να) αλλάζει σετ με την αντλία νερού και τα παραφλου (ΝΟΜΙΖΩ). Ενα επώνυμο σετ κοστίζει να το αγοράσεις εσύ από κάποιο κατάστημα ανταλλακτικών από 100-130€. Είναι όμως εξειδικευμένη εργασία και απαιτεί και χρόνο. Προσωπικά είχα ρωτήσει σε ΟΧΙ σε επίσημη αντιπροσωπεία και μου είχαν δώσει τιμή 200€ για τον ιμάντα και 80€ εργατικά ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΛΙΑ.

Θα έλεγα ότι επειδή το αυτοκίνητό σου έχει 6 χρόνια στην πλάτη του, να το έβαζες σιγά σιγά στο πρόγραμμα, ώστε μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα 6-μηνου_επόμενου χρόνου να το έχεις κάνει.


Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2018, 19:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Φεβ 2013, 15:46
Δημοσιεύσεις: 44
Lohias^ έγραψε:
sidharta έγραψε:
Έφτασα αισίως τα 105000 χλμ. μέσα σε σχεδόν 6 χρόνια ευχάριστης οδήγησης με τη C4. Στο service box αναφέρει στο πρόγραμμα συντήρησης αλλαγή του ιμάντα αξεσουάρ μόνο. Έχει αλλάξει κάποιος το συγκεκριμένο ιμάντα σε επίσημο service και ποιο το κόστος της αντιπροσωπείας; Επίσης βλέπω ότι σε aftermarket sites πουλάνε μαζί με τον ιμάντα και σετ αντλίας νερού μαζί με τον ιμάντα. Τι ακριβώς αλλάζει η αντιπροσωπεία στα συγκεκριμένα χιλιόμετρα; Αλλάζονται και οι τεντωτήρες ή μόνο ο ιμάντας; Και τέλος ποια η διαφορά του οδοντωτού ιμάντα και του ιμάντα poly-v;
Καλησπέρα φίλε sidharta. Ο ιμάντας αξεσουάρ είναι ο ιμάντας που βλέπεις στο αριστερό σου χέρι όπως κοιτάζεις τον κινητήρα έχοντας ανοίξει το καπώ. Κοστίζει 15-20€ και αλλάζει εύκολα. Δεν έχω αλλάξει στην αντιπροσωπεία για να ξέρω πόσο θα σου παρουν, αλλά αν κρίνω με αυτά που διαβάζω, θα σου πάρουν γύρω στα 15-20€ εργατικά.

Ο άλλος τώρα που λες είναι ο χρονισμού που (καλό είναι αλλά όχι αναγκαστικό να) αλλάζει σετ με την αντλία νερού και τα παραφλου (ΝΟΜΙΖΩ). Ενα επώνυμο σετ κοστίζει να το αγοράσεις εσύ από κάποιο κατάστημα ανταλλακτικών από 100-130€. Είναι όμως εξειδικευμένη εργασία και απαιτεί και χρόνο. Προσωπικά είχα ρωτήσει σε ΟΧΙ σε επίσημη αντιπροσωπεία και μου είχαν δώσει τιμή 200€ για τον ιμάντα και 80€ εργατικά ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΛΙΑ.

Θα έλεγα ότι επειδή το αυτοκίνητό σου έχει 6 χρόνια στην πλάτη του, να το έβαζες σιγά σιγά στο πρόγραμμα, ώστε μέσα σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα 6-μηνου_επόμενου χρόνου να το έχεις κάνει.


Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όπως το καταλαβαίνω λοιπόν είναι ως εξής:
ιμάντας οδοντωτός = ιμάντας χρονισμού και συνηθίζεται να αλλάζεται μαζί με αντλία νερού και εντατήρες
ιμάντας αξεσουάρ = ιμάντας poly-v ο οποίος αλλάζεται μόνος του χωρίς κάτι έξτρα
Σωστά;

_________________
Χρήστος
________________________________
Citroen C4 1.6 e-HDI 110 SST, MCP, Attraction


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2018, 20:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Σωστά.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2018, 11:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ 2018, 12:09
Δημοσιεύσεις: 8
Καλησπέρα στην ομάδα ..είμαι νέος στην ομάδα αλλα όχι στην αγαπημένη Citroen αφού στην οικογένεια έχουν υπάρξει αρκετά ..gs-xantia 2 c2 vts -c3 2011 c4 diesel και τώρα η μεγάλη αγάπη ds4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2018, 13:01 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Teo ds4 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα ..είμαι νέος στην ομάδα αλλα όχι στην αγαπημένη Citroen αφού στην οικογένεια έχουν υπάρξει αρκετά ..gs-xantia 2 c2 vts -c3 2011 c4 diesel και τώρα η μεγάλη αγάπη ds4
Καλησπέρα και καλώς όρισες!! Υπέροχο αμάξι η DS4! Κάνε μια παρουσίαση της θεάς σου!

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 835 από 888 [ 13310 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 832, 833, 834, 835, 836, 837, 838 ... 888  Επόμενο



Συναφή θέματα

Service για diesel c3ii 1.4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: kwstas800
Απαντήσεις: 6
Γενική Συζήτηση C6
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C6
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 230
C4 C-cross (Diesel ή Βενζίνη)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Pankon21
Απαντήσεις: 23
Λαμπάκι μηχανής σε CITROEN c4 diesel 2015
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Basilis
Απαντήσεις: 10
C2 DIESEL SENSO DRIVE ΚΑΜΕΝΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: alex_c2_diesel
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ