Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:29 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Αύγ 2020, 10:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2013, 16:56
Δημοσιεύσεις: 144
Τοποθεσία: αθηνα
Καλημερα και καλο μηνα! Δυστυχως ειχα αφησει ενα 2ευρω εκει και κατα λαθος με μια ατσαλη κινηση μου επεσε στη σχισμη που δειχνω με το βελακι. Υπαρχει τροπος να το βγαλω απο εκει? Δεν με απασχολει φυσικα το 2ευρω αλλα το γεγονος του τι μπορει να υπαρχει απο κατω και τι μπορει ισως να προκαλεσει το μεταλικο νομισμα.
Ευχαριστω.

https://www.imageupload.net/image/q2UDb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Σεπ 2020, 17:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2015, 18:25
Δημοσιεύσεις: 64
 Καλησπέρα,

έχω πρόβλημα με την ρεζέρβα και το γρύλο,,, σε c4 2016 bluehdi χτυπανε σαν να μην ειναι καλα τοποθετημενα,
Μπορεί να μου πει ή να μου στείλει φωτό κάποιος πως πρέπει να μπουν?

Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Σεπ 2020, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
cit86 έγραψε:
 Καλησπέρα,

έχω πρόβλημα με την ρεζέρβα και το γρύλο,,, σε c4 2016 bluehdi χτυπανε σαν να μην ειναι καλα τοποθετημενα,
Μπορεί να μου πει ή να μου στείλει φωτό κάποιος πως πρέπει να μπουν?

Ευχαριστώ

Όπως λέει ο Οδηγός Χρήσης, κατέβασέ τον κιόλας αν δεν τον έχεις, δες στις σελίδες 246-248:
http://public.servicebox-parts.com/dtt/AC/ddb/modeles/c4/c4_c4n/ed02-15/el_gr/contenu/AC-C4_II_02_2015_EL.pdf

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Σεπ 2020, 21:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2015, 18:25
Δημοσιεύσεις: 64
jalbanis έγραψε:
cit86 έγραψε:
 Καλησπέρα,

έχω πρόβλημα με την ρεζέρβα και το γρύλο,,, σε c4 2016 bluehdi χτυπανε σαν να μην ειναι καλα τοποθετημενα,
Μπορεί να μου πει ή να μου στείλει φωτό κάποιος πως πρέπει να μπουν?

Ευχαριστώ

Όπως λέει ο Οδηγός Χρήσης, κατέβασέ τον κιόλας αν δεν τον έχεις, δες στις σελίδες 246-248:
http://public.servicebox-parts.com/dtt/AC/ddb/modeles/c4/c4_c4n/ed02-15/el_gr/contenu/AC-C4_II_02_2015_EL.pdf

- σε ευχαριστώ αν και ο οδηγός χρήσης τον έχω διαβάσει αλλά δεν είναι ξεκάθαρος.... υπάρχει κάποια βίδα ή ιμάντας που σθγκρατει τι ρεζέρβα? δεν έχω κάτι τέτοιο.....

- Επίσης επειδή το πήρα μεταχειρισμένο με τα πίσω ηχεία τι παίζει? δεν έχει καθόλου? κοίταξα τις ρυθμίσεις και πίσω δεν έχω ηχο....

- τέλος μήπως υπάρχει ενβασμενο το πλάνο συντήρησης? γιατί δεν το έχω και δεν μπορώ να το βρ στο Ίντερνετ,,,

συγγνώμη για τις πολλές απορίες


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Σεπ 2020, 10:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
cit86 έγραψε:
- σε ευχαριστώ αν και ο οδηγός χρήσης τον έχω διαβάσει αλλά δεν είναι ξεκάθαρος.... υπάρχει κάποια βίδα ή ιμάντας που σθγκρατει τι ρεζέρβα? δεν έχω κάτι τέτοιο.....

Ο Οδηγός Χρήσης ξεκάθαρος είναι, όπως λέει στη σελίδα 247 για τις εκδόσεις Diesel BlueHDi έτσι είναι και στη δική μου C4.
Αφού έχω μηχανικό χειρόφρενο, έχω ρεζέρβα λεπτού τύπου (ανάγκης) η οποία δεν είναι πιασμένη με κάτι που να τη συγκρατεί (στη σελίδα 248 λέει ειδικά μόνο για κανονικού πλάτους ρεζέρβα ότι συγκρατείται με κίτρινο μπουλόνι) και ο γρύλος είναι πιασμένος στο πάτωμα κάτω από τη ρεζέρβα.
Η μόνη διαφορά με τον Οδηγό Χρήσης είναι ότι δεν έχω κουτί τακτοποίησης με εργαλεία ανάμεσα στη ρεζέρβα και στο γρύλο, ένα μπουλονόκλειδο μόνο είχα εξ αρχής μέσα στο κιτ ανάγκης γιλέκο-τρίγωνο-πυροσβεστήρα που μου έδωσαν.
Δες χθεσινές φωτογραφίες μου και σύγκρινε με τη δική σου:

Εικόνα Εικόνα

cit86 έγραψε:
- Επίσης επειδή το πήρα μεταχειρισμένο με τα πίσω ηχεία τι παίζει? δεν έχει καθόλου? κοίταξα τις ρυθμίσεις και πίσω δεν έχω ηχο....

Ανάλογα με την έκδοση εξοπλισμού, πίσω (στις πόρτες) υπάρχει μόνο προεγκατάσταση καλωδίωσης για ηχεία.
Στάνταρ από τη βασική έκδοση είναι μόνο τα ηχεία στις μπροστινές πόρτες και τα τουίτερ στο πάνω μέρος του ταμπλό.

cit86 έγραψε:
- τέλος μήπως υπάρχει ενβασμενο το πλάνο συντήρησης? γιατί δεν το έχω και δεν μπορώ να το βρ στο Ίντερνετ,,,

Το πλάνο συντήρησης δεν υπάρχει (...επισήμως τουλάχιστον) ανεβασμένο στο internet, μπορείς όμως να το πάρεις από αντιπροσωπεία.
Κανονικά, πρέπει να το εκτυπώνουν και να το δίνουν όλοι οι έμποροι με την πώληση του αυτοκινήτου, χωρίς να το ζητάει ο αγοραστής, αλλά στο Ελλαδιστάν κάτι τέτοια είναι ψιλολεπτομέρειες...

cit86 έγραψε:
συγγνώμη για τις πολλές απορίες

Μη ζητάς συγγνώμη, (και) γι' αυτό είμαστε εδώ, να βοηθάμε ο ένας τον άλλο όσες κι αν είναι οι απορίες!

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Σεπ 2020, 12:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2015, 18:25
Δημοσιεύσεις: 64
jalbanis έγραψε:
cit86 έγραψε:
- σε ευχαριστώ αν και ο οδηγός χρήσης τον έχω διαβάσει αλλά δεν είναι ξεκάθαρος.... υπάρχει κάποια βίδα ή ιμάντας που σθγκρατει τι ρεζέρβα? δεν έχω κάτι τέτοιο.....

Ο Οδηγός Χρήσης ξεκάθαρος είναι, όπως λέει στη σελίδα 247 για τις εκδόσεις Diesel BlueHDi έτσι είναι και στη δική μου C4.
Αφού έχω μηχανικό χειρόφρενο, έχω ρεζέρβα λεπτού τύπου (ανάγκης) η οποία δεν είναι πιασμένη με κάτι που να τη συγκρατεί (στη σελίδα 248 λέει ειδικά μόνο για κανονικού πλάτους ρεζέρβα ότι συγκρατείται με κίτρινο μπουλόνι) και ο γρύλος είναι πιασμένος στο πάτωμα κάτω από τη ρεζέρβα.
Η μόνη διαφορά με τον Οδηγό Χρήσης είναι ότι δεν έχω κουτί τακτοποίησης με εργαλεία ανάμεσα στη ρεζέρβα και στο γρύλο, ένα μπουλονόκλειδο μόνο είχα εξ αρχής μέσα στο κιτ ανάγκης γιλέκο-τρίγωνο-πυροσβεστήρα που μου έδωσαν.
Δες χθεσινές φωτογραφίες μου και σύγκρινε με τη δική σου:

Εικόνα Εικόνα

cit86 έγραψε:
- Επίσης επειδή το πήρα μεταχειρισμένο με τα πίσω ηχεία τι παίζει? δεν έχει καθόλου? κοίταξα τις ρυθμίσεις και πίσω δεν έχω ηχο....

Ανάλογα με την έκδοση εξοπλισμού, πίσω (στις πόρτες) υπάρχει μόνο προεγκατάσταση καλωδίωσης για ηχεία.
Στάνταρ από τη βασική έκδοση είναι μόνο τα ηχεία στις μπροστινές πόρτες και τα τουίτερ στο πάνω μέρος του ταμπλό.

cit86 έγραψε:
- τέλος μήπως υπάρχει ενβασμενο το πλάνο συντήρησης? γιατί δεν το έχω και δεν μπορώ να το βρ στο Ίντερνετ,,,

Το πλάνο συντήρησης δεν υπάρχει (...επισήμως τουλάχιστον) ανεβασμένο στο internet, μπορείς όμως να το πάρεις από αντιπροσωπεία.
Κανονικά, πρέπει να το εκτυπώνουν και να το δίνουν όλοι οι έμποροι με την πώληση του αυτοκινήτου, χωρίς να το ζητάει ο αγοραστής, αλλά στο Ελλαδιστάν κάτι τέτοια είναι ψιλολεπτομέρειες...

cit86 έγραψε:
συγγνώμη για τις πολλές απορίες

Μη ζητάς συγγνώμη, (και) γι' αυτό είμαστε εδώ, να βοηθάμε ο ένας τον άλλο όσες κι αν είναι οι απορίες!


Σε ευχαριστω πολυ!
- αρα μαλλον παω να αγορασω ηχεια γιατι δεν ειμαι ικανοποιημενος, και τα μπροστα τριζουν μαλλον ειναι καμμενα. Γνωριζει καποιος τις διαστασεις μπροστα και πισω για να τα παραγγειλω?
- στην ρεζερβα συγκρινα με τις φωτο σου... και αποτι διαπιστωνω εχω και εγω αυτο το μαυρο αφρολεξ που μπαινει ο γρυλλος.. ωστοσο δεν υπαρχει το υπολοιπο μαυρο που το περιβαλλει που βλεπω στο δικο σου.. αυτο ειναι σαν αυτοκολλητο οπως το βλεπω?
- ειναι αναμμενα τα λαμπακια για TPMS και το service . μπαινοοντας στο μενου μου βγαζει οτι δεν μπορει να ανγνωρισει το συστημα για την πιεση των ελαστικων... χρειαζεται καποια αρχικοποιηση?

Παρολες τις πολλες αποριες και προβληματα που αναφερω εδω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το αυτοκινητο απλα θελω να το εχω αψογο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Σεπ 2020, 15:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
cit86 έγραψε:
Γνωριζει καποιος τις διαστασεις μπροστα και πισω για να τα παραγγειλω?

Γνωρίζει ο Οδηγός Χρήσης! Σελίδα 222 > "Προεγκατάσταση ηχοσυστήματος (audio)" > "Ηχεία/τοποθέτηση":
ο Οδηγός Χρήσης έγραψε:
Μπορείτε να τοποθετήσετε:
- ηχεία διαμέτρου 165 χλστ. στις εμπρός πόρτες,
- ηχεία διαμέτρου 130 χλστ. στις πίσω πόρτες,
- τουίτερ διαμέτρου 22,5 χλστ. στο πάνω μέρος του ταμπλώ.

(Μάθετε να τον χρησιμοποιείτε, έχει στην αρχή ευρετήρια για όλα! Και εμείς σ' αυτόν ανατρέχουμε όταν ρωτάτε κάτι που δεν θυμόμαστε απ' έξω!)

cit86 έγραψε:
- στην ρεζερβα συγκρινα με τις φωτο σου... και αποτι διαπιστωνω εχω και εγω αυτο το μαυρο αφρολεξ που μπαινει ο γρυλλος.. ωστοσο δεν υπαρχει το υπολοιπο μαυρο που το περιβαλλει που βλεπω στο δικο σου.. αυτο ειναι σαν αυτοκολλητο οπως το βλεπω?

Πλαστικά είναι όλα αυτά, πιασμένα στο πάτωμα όπως βλέπεις, για να συγκρατείται ο γρύλος και να μη πατάει η ρεζέρβα στο μέταλλο, και για την αποφυγή θορύβων προφανώς. Ανάλογα την έκδοση, ίσως και να διαφέρουν. Αν έχεις οποιαδήποτε υπόνοια ότι κάτι λείπει, σε αντιπροσωπεία μπορείς να το ελέγξεις, αρκεί να ξέρουν/θέλουν να ασχοληθούν ώστε με τον VIN να δουν τι έχει από το εργοστάσιο το αυτοκίνητο.
Ανέβασε όμως εδώ και καμιά φωτογραφία όταν έχεις τέτοιες απορίες, αν είναι σαν το δικό σου και άλλων μελών θα σου πουν και δεν θα τρέχεις.

cit86 έγραψε:
- ειναι αναμμενα τα λαμπακια για TPMS και το service . μπαινοοντας στο μενου μου βγαζει οτι δεν μπορει να ανγνωρισει το συστημα για την πιεση των ελαστικων... χρειαζεται καποια αρχικοποιηση?

Αν λειτουργούσε κανονικά και δεν έγινε κανένα μπέρδεμα με αλλαγή ελαστικών, πρέπει να το δει συνεργείο της Citroen με το διαγνωστικό.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2020, 13:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 12:37
Δημοσιεύσεις: 235
Μετά από την αλλαγή των αμορτισέρ που έκανα νιώθω το αμάξι να γλιστράει στις στροφές και να "φεύγει" εύκολα το πίσω μέρος, στα ίδια σημεία με την ίδια ταχύτητα που κάνω σχεδόν καθημερινά. Πλέον το esp ενεργοποιείται σχεδόν καθημερινά ενώ παλιότερα μόνο υπο αρκετή πίεση.
Φταίνε τα αμορτισέρ; (τα νιώθω ελάχιστα πιο σφιχτά από τα προηγούμενα)
Ή πιστεύετε η ευθυγράμμιση είναι ότι νά' ναι;

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Οκτ 2020, 22:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Οκτ 2017, 14:55
Δημοσιεύσεις: 11
Καλησπέρα σε όλους, είμαι κάτοχος εδώ και 9 χρόνιά ενος e-hdi 110 stt mcp με 90000 χλμ. Το πήγα αντιπροσωπεία για ένα χτύπημα στον προφυλατκήρα και τους είπα να το βάλουν και στο lexia για ένα τυπικό έλεγχο. Εβγαλε πρόβλημα σε 4 μπεκ. Ολα τα χρόνια, πετρέλαιο βάζω μόνο σε εταιρικά shell και σxεδόν πάντα v power και σπάνια το απλό πετρέλαιο. Καθαριστικά δεν έχω ρίξει ποτέ. Τα φώτα σας... παρακαλώ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Οκτ 2020, 17:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Έχεις καποια άλλη ένδειξη,κάποιο λαμπάκι? Κουφό μου φαίνεται να την έπαθαν και τα 4 μαζί....εγώ ένα άλλαξα στα 138000χλμ.

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Οκτ 2020, 21:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Οκτ 2017, 14:55
Δημοσιεύσεις: 11
kostask έγραψε:
Έχεις καποια άλλη ένδειξη,κάποιο λαμπάκι? Κουφό μου φαίνεται να την έπαθαν και τα 4 μαζί....εγώ ένα άλλαξα στα 138000χλμ.

Οχι τίποτα άλλο, ούτε λαμπάκι. Και εμένα μου κάνει εντύπωση, επίσης είναι λίγα τα χλμ, για να βγάζει πρόβλημα σε μπεκ. Εσύ που το άλλαξες; (για να ετοιμάζομαι). Δεν ξέρω , αν του έριχνα τίποτε καθαριστικά για μπεκ, βοηθούσε. Καμιά άλλη ιδέα;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Οκτ 2020, 22:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Ταπεινή μου άποψη, ρίξε κάποιο καθαριστικό, δεν έχεις να χάσεις τίποτα....πάρε υπογλώσσιο, 380 το κομμάτι στην αντιπροσωπεία.
Μήπως να το πήγαινες και κάπου αλλού με lexia? Ύποπτο μου φαίνεται όλο αυτό.....

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kostask για την δημοσίευση του/της: tasost
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 05 Οκτ 2020, 01:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
tasost, και εγώ θα πω να πας καλού-κακού και κάπου αλλού για έλεγχο, και αν δεν τρέχει κάτι επείγον με τα μπεκ, να ρίξεις ένα ειδικό για diesel καθαριστικό κυκλώματος καυσίμου, επαναλαμβάνοντας όσο πιο συχνά συμβουλεύει στις οδηγίες του, και να πας για νέο έλεγχο μετά από δυό-τρεις κύκλους της "θεραπείας" αν νομίζεις ότι χρειάζεται. Όπως και να έχει, δε χάνεις τίποτα, να κερδίσεις μπορεί.
Επίσης, ταυτόχρονα δοκίμασε άλλο diesel, από πρατήριο όσο πιο έμπιστο πάντα, το V-Power είναι πολυδιαφημισμένο και το συνιστούν διάφοροι (επίσημοι, ανεπίσημοι και δε συμμαζεύεται) αλλά σιγά το καύσιμο! Και το ότι βάζεις σε εταιρικά πρατήρια, δεν σημαίνει ότι κάπου δεν θα την πατήσεις, ιδίως αν περνάς από διάφορα διαφορετικών περιοχών λόγω της φύσης των διαδρομών σου.
Το χειρότερο από όσα έχω περάσει, στο οποίο ποτέ δεν έβαλα την ποσότητα που περίμενα και ποτέ δεν με ενθουσίασε το V-Power, ένα τέτοιο είναι στην είσοδο της πόλης μου, εύκολα προσβάσιμο από τον ΠΑΘΕ και πάνω στο δρόμο για όσους βγαίνουν προς Δομοκό-Καρδίτσα-Τρίκαλα, και στο οποίο κάνουν ουρές και οι ντόπιοι τη μέρα που το έχει στην τιμή του απλού, τρομάρα του και τρομάρα τους...
Σου συστήνω το Elin Crystal Diesel, βρες πρατήριο εμπιστοσύνης ("ρωτώντας πας στην πόλη") και ενέταξέ το στην όποια "θεραπεία" ακολουθήσεις.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε jalbanis για την δημοσίευση του/της: tasost
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 05 Οκτ 2020, 19:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Οκτ 2017, 14:55
Δημοσιεύσεις: 11
jalbanis & kostask σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο καθαριστικό καθαριστικό κυκλώματος καυσίμου; jalbanis μάλλον έχεις δίκιο για το v-power, ακούω τα ίδια πράγματα από αρκετούς τώρα τελευταία. Απλά νόμιζα, οτι ήμουν καλυμμένος με τα εταιρικά πρατήρια, αλλά μάλλον δεν είναι έτσι. Αλήθεια ξέρει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό πρατήριο στις περιοχές, Περιστέρι, Αγιοι Ανάργυροι, Ιλιον, Πετρούπολη;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Οκτ 2020, 22:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
tasost έγραψε:
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο καθαριστικό καθαριστικό κυκλώματος καυσίμου;

Βάσει των χιλιομέτρων που έχεις κάνει και της βάσιμης υποψίας για υφιστάμενο πρόβλημα, σου προτείνω αυτό:
https://citroen-shop.eu/gb/maintenance/1005-additive-for-diesel-engines-peugeot.html

Είναι το "επίσημο" της PSA, της προδιαγραφής της B71 5000 που απαιτεί για τα πρόσθετα καυσίμου στους diesel κινητήρες της C4.
Σου δίνω το link για να το βρεις σε αντιπροσωπεία ή σε μαγαζί στην Αθήνα, γιατί να το αγοράσεις από εκεί έχουν σχεδόν άλλο τόσο τα μεταφορικά.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε jalbanis για την δημοσίευση του/της: tasost
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 873 από 887 [ 13301 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 870, 871, 872, 873, 874, 875, 876 ... 887  Επόμενο



Συναφή θέματα

Καταλύτης c3 diesel 2014
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: bandicoot92
Απαντήσεις: 3
Καθαριστικά & Βελτιωτικά Diesel.Πόσο συχνά & Ποιο
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: vpafi
Απαντήσεις: 255
Φιλτρο DPF και Eolys σε Citroen C3 MK2 2015 1.4 Diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: pantska
Απαντήσεις: 17
C4 1.6 Diesel 115hp Attraction SST 5D
Δ. Συζήτηση: Δοκιμές Club
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 22
Κλειδαρια Citroen C3 MK2 2015 1.4 Diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: pantska
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια