Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:40 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Αύγ 2019, 03:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
bakevang έγραψε:
grekoulis έγραψε:
Γιατι ρε Βαγγέλη, τζάμπα πρέπει να γίνεται ξαναρωτάω?
Βγαλε απο αυτά, ΦΠΑ, ΕΦΚΑ, φορο εισοδήματος να δούμε τι μένει.

Εντελώς τζάμπα... Επειδή άνοιξαν μια τάπα και απασχόλησαν τεχνικό για 3 λεπτά;
Σοβαρά μιλάμε τώρα;
Αυτά που προανέφερες τα βγάζουν από τα σέρβις και από άλλα πράγματα;
Από την πλήρωση του AdBlue βρήκαν να βγάλουν χρήματα;

Από παντού θα βρουν να βγάλουν χρήματα, και από την πλήρωση του AdBlue, κι αυτό είναι το λογικό και το πρέπον. Ο σωστός επαγγελματίας κοστολογεί καθεμία εργασία του όπως πρέπει, με τιμές αναλώσιμων συν αμοιβή εργασίας με το ανάλογο κλάσμα εργατώρας για κάθε περίπτωση, δίνει λογαριασμό και πληρώνεται. Το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα είναι όταν οι τιμές δεν πατάνε πουθενά και ζητάνε ότι γουστάρουν αισχροκερδώντας για οτιδήποτε χρειαστείς.
Τι πάει να πει δηλαδή "τα βγάζουν από τα σέρβις και από άλλα πράγματα";! Αποδέχεσαι εμμέσως να βγάζουν με το παραπάνω από αλλού και θέλεις να κάνουν τον καλό στα ψιλολόγια όπως π.χ. το AdBlue;! Και γαμώ τις "λογικές" για την Ελλάδα του 21ου αιώνα...

bakevang έγραψε:
jalbanis έγραψε:
Πήγαινε και πιάσε τους από το λαιμό αν δεν βγάλεις άκρη με το καλό, γιατί αν δεν έχεις βλάβη (...που λογικά σε καινούργιο αυτοκίνητο δεν έχεις) φταίνε αυτοί που κατά παράβαση των υποχρεώσεών τους σου το παρέδωσαν μισοάδειο.

Τα αυτοκίνητα έρχονται έτοιμα σεταρισμένα από Γαλλία. Δεν ανακατεύεται ο εκάστοτε Έλληνας αντιπρόσωπος.

Τα αυτοκίνητα έρχονται σεταρισμένα με τα απολύτως βασικά για να να μπορούν να λειτουργήσουν στις όποιες δοκιμές και μετακινήσεις χρειαστούν από μέσα στο εργοστάσιο μέχρι το δίκτυο πωλήσεων έως ότου αγοραστούν. Δηλαδή έχουν κομπλέ μόνο λιπαντικά, υγρά φρένων και ψυκτικά.
Και το δικό μου όταν ήρθε δεν είχε γεμάτα ούτε AdBlue ούτε πλυστικό για τα τζάμια! Σεταρισμένο ήταν, για παράδοση; Χωρίς να πω κουβέντα, μου τα συμπλήρωσαν και το παρέλαβα. Έτσι ήταν υποχρεωμένοι, έτσι έκαναν και κάπως έτσι είναι κανονισμένο μεταξύ της μαμάς εταιρείας και του δικτύου της να γίνεται. Γι' αυτό και είπα ότι στην περίπτωση του patramike φταίνε στην αντιπροσωπεία.

bakevang έγραψε:
jalbanis έγραψε:
Μην καταφεύγεις σε φτηνότερα AdBlue από όπου να 'ναι, κοίτα να βρεις το προβλεπόμενο από τη Citroen σε λογική τιμή σε υπεύθυνο μαγαζί του δικτύου, αν δεν βγάλεις άκρη με την αντιπροσωπεία σου. Και αν δεν βγάλεις άκρη, χαιρέτησέ τους για τις επόμενες συντηρήσεις.

Τουλάχιστον τραγικός.......

Είπα στο αμέσως επόμενό μου post:
jalbanis έγραψε:
Απλά, επειδή προσωπική μου άποψη είναι ότι όσο το αυτοκίνητο βρίσκεται εντός εγγύησης πρέπει να κρατάμε προ των ευθυνών του τον αντιπρόσωπο για τη συντήρησή του, γι' αυτό είπα να βάζεις σε εγκεκριμένο συνεργείο του δικτύου. Οποιοδήποτε πάντως επώνυμο προϊόν AdBlue βρεις να αγοράσεις θα τηρεί το πρότυπο, και μπορείς κάλλιστα να συμπληρώνεις και μόνος σου γιατί το να συμπληρώνεις μόνος σου με εγκεκριμένο AdBlue δεν συνιστά λόγο να σε βγάλουν από την εγγύηση.

Η προσωπική μου άποψη αυτή είναι, όσο το αυτοκίνητο είναι εντός εγγύησης να τους το πηγαίνουμε και να πράττουν τα δέοντα για όλα. Και για το AdBlue ακόμη, άλλωστε η ποσότητα που χωράει το δοχείο φτάνει για 20000+ χιλιόμετρα με σχετικά νορμάλ συνθήκες και οδήγηση, από service σε service δηλαδή. Το γεμίζει και καθαρίζει και δεν είναι ανάγκη να μπλέκει με λαμπάκια όπως τον συμβουλεύεις. Αρκετά λαμπάκια μας ανάβουν κάθε τρεις και λίγο, δεν είναι ανάγκη να έχουμε και τα λαμπάκια του αυτοκινήτου βραχνά... :P

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Αύγ 2019, 09:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
jalbanis έγραψε:
Τι πάει να πει δηλαδή "τα βγάζουν από τα σέρβις και από άλλα πράγματα";! Αποδέχεσαι εμμέσως να βγάζουν με το παραπάνω από αλλού και θέλεις να κάνουν τον καλό στα ψιλολόγια όπως π.χ. το AdBlue;! Και γαμώ τις "λογικές" για την Ελλάδα του 21ου αιώνα...


Όχι φίλε. Πληρώνω κανονικά για τα σέρβις μου, για τα ανταλλακτικά μου, και για οτιδήποτε άλλο προκύψει. Δεν είπα να με φορτώσει εκεί, αυτά που θα γλιτώσω από αλλού.

Εγώ, προσωπικά, έτσι και πάω σε οποιαδήποτε κάθετη Citroën με ολοκαίνουριο αμάξι της τάξεως των 30Κ και πάνω και μου πούνε εργατικά 12 ευρώ για πλήρωση AdBlue (δεν το σχολιάζω καν για καινούριο αμάξι με μονοψήφιο αριθμό χιλιάδων χιλιομέτρων!) θα τους σπάσω το κεφάλι.

Υ.Γ.: Συγγνώμη, η λογική μου μπορεί να διαφέρει από τη δική σας... τη 'λογική' της 'πρωτεύουσας'. Αλλά εγώ έχω συνηθίσει σε ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ πράγματα γιατί είμαι παιδί της επαρχίας και κάνω σέρβις σε κάθετη της επαρχίας που... 'είναι πολύ ανθρώπινη', σε σχέση με άλλους που μετράνε και το cents, έτσι όπως δείχνει.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Αύγ 2019, 11:59 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Βαγγέλη άσχετα απ' όλα τα υπόλοιπα... Γιατί μπλεκεις και εσύ και άλλοι κατά στιγμες την επαρχία και την Αθήνα στη κουβέντα? Σιγά το Κολοκοτρωνίτσι που μεγαλωσες :D Και για να σου κόψω και το τσαμπούκα, περισσότερο Πατρινός παρά Αθηναίος νιώθω ώρες ωρες :D Εντωμεταξυ καλή η κάθετη αλλά έχεις γράψει ότι το πας κι αλλού τωρα τελευταία.. :D Και θα σου λεγα εγώ αν δεν ακουμπαγες μισθούς κατά εποχές τι Ανθρώπινη σχέση εμπιστοσύνης θα ειχες.
Απλα ειναι τα πράγματα. Ανά την επικράτεια υπάρχουν σοβαροί και α-σοβαροι επαγγελματίες.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Αύγ 2019, 17:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 12:37
Δημοσιεύσεις: 235
patramike έγραψε:

Αν έχετε υπόψιν σας κάποιο που να πληρεί το παραπανω πρότυπο (μάλλον όλα) μου το λέτε.


Εξωφρενικά υψηλή τιμή για πλήρωση adblue. Στην ίδια αντιπροσωπεία είχα πληρώσει 11€ τα 5 λίτρα (δεν είχαν χρεώσει εργατικά). Οπότε βάζω μόνος μου. Παίρνω απο ένα μαγαζί πλησίων της Ακρωτηρίου με ανταλλακτικά-είδη αυτοκινήτων τα 10lt 10€.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Αύγ 2019, 17:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
nonos έγραψε:
Βαγγέλη άσχετα απ' όλα τα υπόλοιπα... Γιατί μπλεκεις και εσύ και άλλοι κατά στιγμες την επαρχία και την Αθήνα στη κουβέντα? Σιγά το Κολοκοτρωνίτσι που μεγαλωσες :D Και για να σου κόψω και το τσαμπούκα, περισσότερο Πατρινός παρά Αθηναίος νιώθω ώρες ωρες :D Εντωμεταξυ καλή η κάθετη αλλά έχεις γράψει ότι το πας κι αλλού τωρα τελευταία.. :D Και θα σου λεγα εγώ αν δεν ακουμπαγες μισθούς κατά εποχές τι Ανθρώπινη σχέση εμπιστοσύνης θα ειχες.
Απλα ειναι τα πράγματα. Ανά την επικράτεια υπάρχουν σοβαροί και α-σοβαροι επαγγελματίες.


Γιατί έχω δει Αθηναίους 'επαγγελματίες' και κάθετους και μη. Έχω δει τους αντίστοιχους στην επαρχία. Ουδεμία σχέση, σε όλους τους τομείς.

Σερραίος πάντως δεν νιώθω σε καμία περίπτωση!!! :laugh

Υ.Γ.: Το αμάξι (το Picasso) υπήρχε σκέψη να το πηγαίνω αλλού αλλά... κάποια πράγματα με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να συνεχίσω εκεί που πήγαινα!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Αύγ 2019, 18:06 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Αν θες μπορώ να σου πάμπολλες οικτρες και αντιεπαγγελματικες ιστορίες απο εξουσιοδοτημένα και κεντρικά στη Πατρα και θ αναθεωρήσεις...
Αυτά που αναπαράγεις είναι στερεότυπα περασμένων γενιών και δεκαετιών...
Ξαναλέω κακοί και καλοί παντού και σε κάθε κλάδο.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Αύγ 2019, 20:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
salvatore έγραψε:
patramike έγραψε:

Αν έχετε υπόψιν σας κάποιο που να πληρεί το παραπανω πρότυπο (μάλλον όλα) μου το λέτε.


Εξωφρενικά υψηλή τιμή για πλήρωση adblue. Στην ίδια αντιπροσωπεία είχα πληρώσει 11€ τα 5 λίτρα (δεν είχαν χρεώσει εργατικά). Οπότε βάζω μόνος μου. Παίρνω απο ένα μαγαζί πλησίων της Ακρωτηρίου με ανταλλακτικά-είδη αυτοκινήτων τα 10lt 10€.

Δούμας?
Πολύ καλός.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Αύγ 2019, 14:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
bakevang έγραψε:
nonos έγραψε:
Βαγγέλη άσχετα απ' όλα τα υπόλοιπα... Γιατί μπλεκεις και εσύ και άλλοι κατά στιγμες την επαρχία και την Αθήνα στη κουβέντα? Σιγά το Κολοκοτρωνίτσι που μεγαλωσες :D Και για να σου κόψω και το τσαμπούκα, περισσότερο Πατρινός παρά Αθηναίος νιώθω ώρες ωρες :D Εντωμεταξυ καλή η κάθετη αλλά έχεις γράψει ότι το πας κι αλλού τωρα τελευταία.. :D Και θα σου λεγα εγώ αν δεν ακουμπαγες μισθούς κατά εποχές τι Ανθρώπινη σχέση εμπιστοσύνης θα ειχες.
Απλα ειναι τα πράγματα. Ανά την επικράτεια υπάρχουν σοβαροί και α-σοβαροι επαγγελματίες.


Γιατί έχω δει Αθηναίους 'επαγγελματίες' και κάθετους και μη. Έχω δει τους αντίστοιχους στην επαρχία. Ουδεμία σχέση, σε όλους τους τομείς.

Σερραίος πάντως δεν νιώθω σε καμία περίπτωση!!! :laugh

Υ.Γ.: Το αμάξι (το Picasso) υπήρχε σκέψη να το πηγαίνω αλλού αλλά... κάποια πράγματα με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να συνεχίσω εκεί που πήγαινα!


Μια ματιά στο thread με τα παράπονα απο αντιπροσωπείες δε βλάπτει... Έτσι για να σπάσει η εικονική πραγματικότητα.
Για το κακοί Αθηναίοι καλοί επαρχιώτες καλύτερα να μην σχολιάσω τίποτα. Το σχόλιο δείχνει κάτι απο μόνο του.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Αύγ 2019, 15:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
aiolos έγραψε:
Μια ματιά στο thread με τα παράπονα απο αντιπροσωπείες δε βλάπτει... Έτσι για να σπάσει η εικονική πραγματικότητα.
Για το κακοί Αθηναίοι καλοί επαρχιώτες καλύτερα να μην σχολιάσω τίποτα. Το σχόλιο δείχνει κάτι απο μόνο του.


Επειδή είμαι λίγο βλάκας, θα ήθελα να μάθω τι δείχνει το σχόλιό μου.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Αύγ 2019, 15:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 23:55
Δημοσιεύσεις: 7
Πριν παραλάβω το αυτοκίνητο από την αντιπροσωπεία ρώτησα στο συνεργείο κάθε πότε πρέπει να συμπληρώνω adblue και μου είπαν κάθε 20000 ή 25000km "λογικά μου είπε ο αρχιμάστορας σε κάθε ετήσιο σέρβις θα στο συμπληρώνουμε εμείς"γιατί δεν ξεπερνάω τα 20000km το χρόνο(c5 aircross 1,5d)


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Tasosd για την δημοσίευση του/της: nonos
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Αύγ 2019, 19:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 12:37
Δημοσιεύσεις: 235
nonos έγραψε:
salvatore έγραψε:
patramike έγραψε:

Αν έχετε υπόψιν σας κάποιο που να πληρεί το παραπανω πρότυπο (μάλλον όλα) μου το λέτε.


Εξωφρενικά υψηλή τιμή για πλήρωση adblue. Στην ίδια αντιπροσωπεία είχα πληρώσει 11€ τα 5 λίτρα (δεν είχαν χρεώσει εργατικά). Οπότε βάζω μόνος μου. Παίρνω απο ένα μαγαζί πλησίων της Ακρωτηρίου με ανταλλακτικά-είδη αυτοκινήτων τα 10lt 10€.

Δούμας?
Πολύ καλός.

:thumb Σωστά!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Αύγ 2019, 19:24 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
bakevang έγραψε:
aiolos έγραψε:
Μια ματιά στο thread με τα παράπονα απο αντιπροσωπείες δε βλάπτει... Έτσι για να σπάσει η εικονική πραγματικότητα.
Για το κακοί Αθηναίοι καλοί επαρχιώτες καλύτερα να μην σχολιάσω τίποτα. Το σχόλιο δείχνει κάτι απο μόνο του.


Επειδή είμαι λίγο βλάκας, θα ήθελα να μάθω τι δείχνει το σχόλιό μου.

Γιατί το τραβάς ρε Βαγγελακη? :hmm
2019 έχουμε και είσαι νέο παιδί με παραστασεις πιστεύω που δε δικαιολογούν ν αναπαράγεις τέτοιες αντιληψεις. Αν στο πότισαν αυτό από μικρός ,τόσα ταξίδια κανείς ,να το ξεπερασεις :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Αύγ 2019, 19:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
bakevang έγραψε:
aiolos έγραψε:
Μια ματιά στο thread με τα παράπονα απο αντιπροσωπείες δε βλάπτει... Έτσι για να σπάσει η εικονική πραγματικότητα.
Για το κακοί Αθηναίοι καλοί επαρχιώτες καλύτερα να μην σχολιάσω τίποτα. Το σχόλιο δείχνει κάτι απο μόνο του.


Επειδή είμαι λίγο βλάκας, θα ήθελα να μάθω τι δείχνει το σχόλιό μου.


Ψυχραιμία.


Ξαναλέω κακοί και καλοί παντού και σε κάθε κλάδο.

:thumb

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Αύγ 2019, 19:29 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
bakevang έγραψε:
Υ.Γ.: Το αμάξι (το Picasso) υπήρχε σκέψη να το πηγαίνω αλλού αλλά... κάποια πράγματα με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να συνεχίσω εκεί που πήγαινα!

Σίγουρα έχεις σηκώσει φωτογραφία από άλλο χώρο συντήρησης και έχεις κανει και σχολια στο ίδιο ποστ..
Φυσικά δικαίωμα του καθένα ν αλλάζει όσα συνεργεία θέλει,υγιές είναι. :thumb Και να καταλήγει σ αυτόν που του ταιριάζει σε νοοτροπία και πορτοφόλι ή και να ξαναγυρνάει σε προηγούμενη προτιμηση :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C5 Aircross - Adblue
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 26 Ιαν 2020, 20:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 08 Ιουν 2019, 09:42
Δημοσιεύσεις: 21
Καλησπέρα σε όλους. Έτσι για την ιστορία να πω ότι πέρασα τα 10.000χλμ αλλά κανένα λαμπάκι συμπλήρωσης Adblue δεν έχει ανάψει ακόμα. Άρα μάλλον όταν το παρέλαβα ήταν ελαφρώς....άδειο.!!!

_________________
C5 Aircross 1.5 Shine


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 36 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Πλεξούδα C3 Aircross
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Κωστας Παπ.
Απαντήσεις: 0
NEO CITROEN C5 AIRCROSS
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: cruiser
Απαντήσεις: 104
CITROEN C3 BLUEHDI 1.6 100 Δεύτερη φορά πρόβλημα ADBLUE
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: tsikris04
Απαντήσεις: 2
ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 17
Νέος κάτοχος C5 AIRCROSS-ευχαριστημένος κάτοχος C4 EXCLUSIVE
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: kirklouf
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ