Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 06:41 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bluetooth και iPhone & Ζάντες αλουμινίου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 15 Ιαν 2010, 21:16 
Άβαταρ μέλους
Φίλε μου επειδή πρίν απο 2 χρόνια εργαζόμουν ως πωλητής και οδηγούσα ένα Ford focus 1.6 με bluetooth που ήταν για σύνδεση τηλεφώνου πιστεύω πως είναι το ίδιο πράγμα και είναι και για τηλεφωνικές κλήσεις. Το focus μάλιστα έχει και πλήκτρο απάντησης και απόρριψης κλήσης όπως τα κινητά, (πράσινο και κόκκινο πλήκτρο στην κονσόλα) οπότε αν το έχει το ίδιο και η c5 τότε είναι σίγουρα για τηλεφωνικές κλήσεις. Το έχεις δει το ταμπλώ; Οι ακριβές εκδόσεις έχουν σίγουρα τέτοια πλήκτρα για τις αλλές δεν ξέρω. Με το καλό πάντως να το πάρεις, έκανες φοβερή επιλογή. Το ζαχαρώνω και εγώ το συγκεκριμένο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bluetooth και iPhone & Ζάντες αλουμινίου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 15 Ιαν 2010, 21:39 
Άβαταρ μέλους
Πριν από λίγο κανόνισα test-drive για αύριο, οπότε ελπίζω να μπορέσω να το δοκιμάσω ο ίδιος. Μόλις έχω νέα θα ξαναγράψω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bluetooth και iPhone & Ζάντες αλουμινίου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Ιαν 2010, 00:33 
Άβαταρ μέλους
cave74 έγραψε:
Και επιπλέον επειδή η έκδοση που θα παραγγείλω δεν έχει ζάντες αλουμινίου ποίες (όχι μανίσιες) θα μου προτείνατε σε 17'' ?


μην κανεις καμια κουτουραδα, η σιτροεν παντα θελει δικες της ζαντες επειδη κατασκευαζει τη φωλια διαφορετικα
ο προηγουμενος ιδιοκτητης ηταν παθών και εγω μαθών
και ετσι εβγαλα τις αλουμινενιες που ειχε βαλει εξτρα ο προηγουμενος και στις οποιες οφειλοταν ενας κραδασμος λες και δεν ειχαν ζυγοσταθμιστει και βρηκα σιδερενιες μεταχειρισμενες.
ετσι το αμαξι ησυχασε!

αν προκειται να αλλαξεις ζαντες, μονο σιτροεν. (ή για σιτροεν)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Ιαν 2010, 22:46 
Άβαταρ μέλους
Πάντως αυτό με τις ζάντες δεν το επιβεβαίωσε ο μηχανικός του επίσημου συνεργείου απ όπου έκανα την παραγγελία του C5. Πιστεύω ότι μόνο κέρδος θα είχε να μου πρότεινε αυστηρά ααυθεντικές ζάντες citroen.
Απ' ότι διάβασα και σε γερμανικό φόρυμ για το νέο C5 παίζει αρκετά και χωρίς αρνητικά σχόλια η τοποθέτηση ξένων ζαντών εμπορίου.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 05:57 
Άβαταρ μέλους
ναι αν η φωλια ειναι φτιαγμενη για να ταιριαζει σε σιτροεν
τουλαχιστον μεχρι την προηγουμενη C5 ετσι ηταν

αλλιως, με τα χιλιομετρα χανει την ζυγοσταθμιση της, ειδικα στην ελλαδα με τις λακουβες που εχουμε.
εχω τις προηγουμενες αλουμινενιες 16αρες στην αποθηκη.
στο αμαξι εχω βαλει πια σιδερενιες δικες της. αλλιως δεν γινοταν
ακομα και με ζυγοσταθμιση πανω στον αξονα(!) μετα απο καποια χιλομετρα ηθελε παλι.
δεν συζητω για απλη ζυγοσταθμιση που μερικες φορες εχανε απο την αρχη!

αν δεν τις εχεις παραλαβει ακομα, ψαξε αν ταιριαζουν στην σιτροεν , αν ο κατασκευαστης δηλαδη τις προτεινει για σιτροεν και αν οχι, αλλαξε την παραγγελια διαφορετικα ισως να εχεις προβληματα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Φεβ 2010, 22:02 
Άβαταρ μέλους
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για ένα citroen c5 1.6 thp θα ήθελα να ρωτήσω για το navigation..μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει αν είναι καλό κυρίως για την Αττική;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Μάιος 2010, 18:34 
Άβαταρ μέλους
:ot φίλε pano εάν θες να δώσεις το c4 πήγαινε στους Αφοί Κυριακόπουλοι θα στο πάρει αμέσως έχει πολλά μεταχειρισμένα ελπίζω να βοήθησα :D :D


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 09:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 13:17
Δημοσιεύσεις: 158
Κοιτωντας σε διεθνή σαητ για C5 επεσε το ματι μου σε αυτά εδώ:http://www.vlanauto.be/en/second-hand-car/Citroen/C5/1.6_HDi_CLIMA_PDC_6000euro_BTW-4336241-for-sale?id=4336241&zid=102850912&cc=49, http://www.vlanauto.be/en/second-hand-c ... 0912&cc=50, http://www.vlanauto.be/en/second-hand-c ... 0912&cc=53, http://www.vlanauto.be/en/second-hand-c ... 0912&cc=57, http://www.vlanauto.be/en/second-hand-c ... 1747&cc=67.
Ειναι απιστευτα κομματια και με 1600 κ.εκ. και πετρελαιο. Αν πω να φερω 1 τετοιο απο εξω ποσο αραγε θα παει το μαλλι; θα με τσακισουν η οχι; Εχω ευτυχως την δυνατοτητα να βγαλω αυτοκινητο με πετρελαιο λογω του οτι μενω στην Πάρο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 09:59 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Πρεπει να ρωτησεις καποιον απο τελωνειο να σου πει ποσο θα σου κοστισει εξτρα απο την τιμη αγορας. Γιατι νομιζω αυτοι το υπολογιζουν με βαση την τρεχουσα αξια του οχηματος και οχι με την τιμη που το αγορασες. Αν σου πουν αλλα 3000 ευρω περιπιου ΟΚ μπορει και να σε συμφερει ειδικα επειδη ειναι σειρα I facelift και πετρελαιο (που ειναι τρομακτικα οικονομικη σε καταναλωση και τρελη ροπη για τα κυβικα της). Για ψαξε το. ;)

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 12:34 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Kαλα μην κανεις κανα αστειο και παρεις Diesel Citroen, παροτι ειναι θαυμαστα τα Diesel-οκινητα Citroen, στην Ελλαδα και ειδικα στην Παρο θα εχεις προβλημα με τα ανταλλακτικα...αυτο το χες σκεφτει??? Δεν φερνεις ουτε BMW, ουτε Mercedes diesel!!!
Τα ανταλλακτικα θα τα πληρωνεις με τιμες αντιπροσωπιας ολα!

Τωρα για το τελωνειο, σκεψου οτι μετρανε τα κυβικα, ο εξοπλισμος και καποια αλλα λοιπα στοιχεια που μου διαφευγουν τωρα, υπολογιζε τουλαχιστον +3000€ για ενα τετοιο αυτοκινητο!

Βασικα μη το ψαχνεις τοοοοσο πολυ βρε φιλαρακι, στην ελληνικη αγορα, ειδικα για C5, υπαρχουν ευκαιριαρες και συνηθως ειναι και σε καλη κατασταση, καθως εχουν πεσει σε χερια οικογενειαρχων και τριτης ηλικιας!
Ψαξου λιγο εδω...δεν αξιζει να φερεις ενα τετοιο αυτοκινητο απο το εξωτερικο! :wink:

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 12:41 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
γιατι δεν το παραγγελνεις και απο εδω?νομιζω οτι πουλανε κανονικα diesel αλα να δω αν παθει τπτ ποιος θα στο φιαξει στην παρο

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 13:17
Δημοσιεύσεις: 158
Ευτυχως στην Παρο υπαρχει συνεργείο του οποιου ο ιδιοκτητης ηταν καποτε στην Αθήνα, και για μια καλυτερη ζωη ηρθε εδω. Εχει μεγαλη πειρα απο citroen. Προσφατα τον επισκεφτηκα, και ειχε για επισκευη μια c5 καινουρια με προβλημα στην αναρτηση. Σηκωνονταν και επεφτε. Την εφτιαξε μια χαρα!! Οποτε δε φοβαμαι για το c5. Ψαχνομαι γενικά για το συγκεκριμενο-μονο μεταχειρισμενο-απλα τα 1.8 κ.εκ. ειναι κ πολλα κ μαλλον θα εχω προβλημα με το τεκμηριο. Εκτος και αν το κανω μισο μισο με τη συζυγο. Σε 2 εβδομαδες θα ανεβω Αθηνα να κανω ελεγχο τιμών και να ψαχτω γενικά. Εκτός απο το car.gr και την χρυση ευκαιρια υπάρχει κατι αλλο να κοιταξω για αγγελίες;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 15:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
βενζινοκινητο θες?υπαρχουν στην ωμεγα μερικα και μαλιστα το ενα ηταν station απλα μ............αρα

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 15:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 11:28
Δημοσιεύσεις: 442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
zxpanos έγραψε:
βενζινοκινητο θες?υπαρχουν στην ωμεγα μερικα και μαλιστα το ενα ηταν station απλα μ............αρα


:D :D μ-(εγαλοααυτοκινητ)-άρα θες να πεις???.....:lol :lol

_________________
Keep the shiny side up


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιούλ 2010, 16:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Δηλαδή ρε παιδιά στην πάρο δεν υπάρχουν επαγγελματικά diesel? Αυτά ποιος τα συντηρεί;
Και μη μου πείτε οτι δεν είναι ίδιοι οι κινητήρες...!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 6 από 7 [ 97 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ C4 DIESEL
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
Αγορά C4 coupe 2005
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: andreasarc
Απαντήσεις: 3
Αγορα c2 trendy 1.100 κυβικα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 13
Αγορά c4 1.6 exclusive
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Ερώτηση για citroen c4 coupe 2006
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Pan_81
Απαντήσεις: 13
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια