Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 16:32 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Ιουν 2008, 18:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
Ναι αλλά η C5 έχει καλύτερη ποιοτητα κύλισης που οφείλεται πιστευω στον τύπο της ανάρτησης που χρησιμοποιηθηκε (εμπρος διπλά ψαλίδια, πίσω πολ. συνδεσμοι)+ το οτί έχει μεγαλύτερο μεταξόνιο, και οι γάλλοι προσπάθησαν πολύ για την ποιότητα του εσωτερικού που την βρήκα πολύ καλύτερη από του σκόντα.

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Ιουν 2008, 01:19 
Άβαταρ μέλους
GeZ σωστό αυτό που λές κι εσύ αλλά πιστεύω ότι ο Γιάννης αυτό για το οποίο κάνει νίξη είναι το πιο σημαντικό. Όταν βγαίνεις για προσπέραση σε δύσκολες συνθήκες (φορτωμένο αυτοκίνητο με παιδιά και συμπαρομαρτούντα, πρέπει να προσπεράσεις φορτηγό, κλασσικός ελληνικός κ*λ*δρομος, πυκνή κίνηση) αυτό που θές είναι μια όσο το δυνατόν γρηγορότερη και ασφαλέστερη για την οικογένειά σου προσπέραση. Δε σε ενδιαφέρει ούτε η ποιότητα του εσωτερικού ούτε τίποτα σχετικό με ανέσεις. Κι εκεί το Skoda νικάει κατά κράτος. Σε όλα τα άλλα υπερτερεί το C5 εκτός αν έχεις την δυνατότητα να διαλέξεις την έκδοση ντίζελ, οπότε έχεις περίπου τα ίδια κιλά ροπής με το Skoda, μικρότερη κατανάλωση και φυσικά η Γαλλίδα είναι η νικήτρια!

Γιώργο φιλικά πάντα, ελπίζω να μην σε πείραξε κάτι από αυτά που είπα :thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Ιουν 2008, 09:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Πάντως σε ένα αυτοκίνητο και ειδικά αυτής της κατηγορίας,ο αγοραστής δν "κοιτάει" μόνο ένα τομέα του αυτοκινήτου.Το "κοιτάει" γενικά ,το ζυγίζει και πράττει.
Στην πλειοψηφεία των περιπτώσεων ο αγοραστής, το μόνο που κοιτάει είναι να έχει καλή "καβάλα" που λέμε,να του γεμίζει το μάτι..Πράγματα όπως διπλά ψαλίδια-ανάρτηση αλουμινίου-πολλαπλοί σύνδεσμοι ούτε κάν τα "διαβάζει" στο δρόμο αφού ελάχιστοι είναι εκείνοι που γνωρίζουν το θέμα.

Άντε, για να ρίξω λάδι στην φωτιά και ως κολλημένος opel-άκιας... έρχεται και το opel insignia που μεγάλωσε και είναι ένα κλίκ μεγαλύτερο στην κατηγορία ;) [Αλλά αυτά σε άλλο τόπικ όταν με το καλό πατήσει Ελλάδα :thumbup ]

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια