Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 11:18 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Φεβ 2012, 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 17:24
Δημοσιεύσεις: 29
Φιλε μου να σε καλά. Εχω κατεβάσει το αρχειο με τις κάμερες, προφανώς πρέπει να υπήρχε πρόβλημα στο foroum γιατί έκανα τις ίδιες κινήσεις, τώρα το αρχείο
hazardareas.lwd το κάνω copy και paste sthn karta την μανισια,γιατι ειχα κανει μια αλλη καρτα αντέγραψα ολα τα αρχεια και τα εβαλα στην καινουργια,χωρις να πειραξω την μανισια. όλα δούλευαν ρολόι και οι κάμερες μαζί.Με τα προβλήματα που μου παρουσίαζε, ράδιο, οθόνη κίτρινη κ.τ.λ μου κάναν αναβάθμιση και εγω ειχα βγαλει την καρτα που ειχα φτιαξει και εβαλα την μανισια,απο την στιγμη που εγινε η αναβαθμιση και μετα αμα βαλω την καρτα αυτη που εχω φτιαξει δεν την βλεπει και απορω το γιατι,παρολο που έσβησα όλα τα αρχεια και ξαναφορτωσα απο μανισια στη αλλα καρτα αλλα τιποτα.Η έκδοση R33b-R33.09 λεει τιποτα αξιζει να την φορτωσω δεν μου απαντησες


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 20:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:29
Δημοσιεύσεις: 43
Τοποθεσία: Στην εθνική με 200
Στην μανίσια αντέγραψέ τα (2 αρχεία,hazardareas.lwd & versionhazard.txt στον φάκελο \database)
η 33.09 εαν δεν έχεις πρόβλημα με το bluetooth δεν έχει καμία διαφορά (εκτός απο το λογότυπο της citroen κατα το bootάρισμα)
Ίσως η κάρτα που πήρες να είναι αργή (class2 ή 4) ή χαμηλής ποιότητας και να ζωρίζεται όταν ζεστένεται. Ίσως να είναι και θέμα προστασίας copyright. Γενικά μη φοβάσαι να χρησιμοποιήσεις τη μανίσια, ενα πάθει κάτι είναι υποχρεωμένοι να την αντικαταστήσουν.
Δοκίμασε τους σπασμένους χάρτες στην άλλη κάρτα και αν δουλέψει κανονικά τότε σημαίνει πως η αναβάθμιση που σου έκαναν ελέγχει για κάποιο είδος προστασίας αντιγραφής.

_________________
ΕικόναΣτατικές μελέτεςΟικοδομικές άδειες


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Φεβ 2012, 21:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 17:24
Δημοσιεύσεις: 29
Ευχαριστω για την ενημερωση που μου κανεις (εστω και αργα ).Οντως η καρτα που εχω ειναι αργη πιο αργη και απο την μανισια.Εχω παραγγείλει νεα καρτα 8g class 10 και θα κανω εκει τις δοκιμες,αλλα δεν γνωριζω απο που να κατεβασω τους χαρτες 2011-2012,εαν γνωριζεις ενημερωσε .ευχαριστω και παλι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Μαρ 2012, 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Δεκ 2011, 18:14
Δημοσιεύσεις: 1180
Καλεσα σημερα την αντιπροσωπια και τους ζητησα να κανω αναβαθμιση το myway. (δηλαδη ενημερωμενους χαρτες)
Και μου ζητησαν 3 3 0 ε υ ρ ω ! ! ! ! !
τα ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!
:angr :angr :angr :angr :angr :angr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Μαρ 2012, 00:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 17:24
Δημοσιεύσεις: 29
Όπως βλέπεις όσο είσαι στην εγγύηση και ρωτάς για τους χάρτες σου λένε ότι ακόμα δεν ξέρουν, μόλις λήξει η εγγύηση τότε σου λένε 330 ευρώ αυτό μου συναιβει εμένα αλλά απλώς δεν ξέραν το πόσο θα στοιχίσει θα μου τηλεφωνήσουν, γιαυτό ψάχνω να βρω έστω και τους σπασμένους χάρτες να βάλω αλλά δεν ξέρω που!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Μαρ 2012, 01:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Δεκ 2011, 18:14
Δημοσιεύσεις: 1180
Σκεψου οτι ειμαι ακομη μεσα στην εγγυηση.. :angr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Μαρ 2012, 03:17 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Loukas 79 έγραψε:
Καλεσα σημερα την αντιπροσωπια και τους ζητησα να κανω αναβαθμιση το myway. (δηλαδη ενημερωμενους χαρτες)
Και μου ζητησαν 3 3 0 ε υ ρ ω ! ! ! ! !
τα ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!
:angr :angr :angr :angr :angr :angr

Πάντως εδώ λέει οτι κοστίζουν 200 ευρώ http://citroen.navigation.com/C5-2011-M ... en_GB/EUR/
Λογικά θα είναι τιμή με έκπτωση, δηλαδή στην αντιπροσωπία έχουν την "κανονική" τιμή + τα περαστικά. Κλέφτες θα γίνουν αυτοί; (Και εννοώ την εταιρία που κατασκευάζει τους χάρτες - NAVTEQ, τη citroen, και τις αντιπροσωπίες)

Τώρα το εάν είναι δωρεάν ή όχι δεν το ξέρω. Λογικα θα έπρεπε για κάποιο διάστημα οι αναβαθμίσεις να είναι δωρεάν. Αλλά δεν ξέρω την πολιτική της εταιρίας πάνω στο συγκεκριμένο θέμα... Μπορεί να μην είναι υποχρεωμένοι να σου περάσουν την αναβάθμιση δωρεάν...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Μαρ 2012, 11:07 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μια ερώτηση: μιας και είναι οι χάρτες/αναβαθμίσεις σε SD, δοκίμασε κάποιος να βάλει χάρτες/πρόγραμμα άλλη; εταιρίας; Και αν ναι και είναι κλειδωμένο, σίγουρα με κάποιο τρόπο ξεκλειδώνει και θα δέχεται τους χάρτες τις επιλογής σας.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 26 Μαρ 2012, 18:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Δεκ 2011, 18:14
Δημοσιεύσεις: 1180
Με πηραν σημερα απο τα κεντρικα και μου ειπαν πως το update κοστιζει 200 ευρω συν φπα συν την εργασια του καθε αντιπροσωπου. Προτεινω οσοι εχουν my way να παιρνουν και να τους κραζουν μπας και ριξουν και αλλο την τιμη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 26 Μαρ 2012, 18:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Δεκ 2011, 18:14
Δημοσιεύσεις: 1180
Το τηλεφωνο ειναι 2106700000. Εκει τους λετε για την αναβαθμιση. Πιστευω οτι μπορουν με πιεση να αλλαξουν τα πραγματα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 26 Μαρ 2012, 22:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 17:24
Δημοσιεύσεις: 29
Οταν ηταν να κλεισω το αμαξι στηναν κ... Και ναι και οτι χρειαστητε ολα μεσα στην εγγυηση.Μετα αλλαξε η πλακα.ΕΔΩ ΤΡΟΜΑΞΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ και οταν τους ειπα για τους χαρτες ειπαν οτι ειναι εκτος εγγυησης και ακομα δεν ξερουμε την τιμη και φυσικα περιμενω τηλεφωνο για το ποσο θα στοιχηση για να δουμε!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 26 Μαρ 2012, 22:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Δεκ 2011, 18:14
Δημοσιεύσεις: 1180
Παρε τηλεφωνο φιλε.. Ετσι θα κατσλαβουν και τη δυναμη του club..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Απρ 2012, 14:32 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
Μιας και δεν ειχα ασχοληθει ξανα διαβασα στα γρηγορα και τις 7 σελιδες του θεματος καθως φιλος μου με C5 θελει να κανει update τους χαρτες του (φανταζομαι εχει το φτηνοτερο απο τα δυο αρα Myway)...

Το link που (ισως) κυκλοφορει στις προηγουμενες σελιδες ειναι χαρτες update του myway ή η εκδοση R33b-R33.09 (χωρις/με χαρτες) του Myway για να καταλαβω ακριβως;;; και δουλευουν οκ;
Και στην περπτωση του επισημου update εχουμε μεινει μονο στο οτι κοστιζει 200+++ ευρω;

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Απρ 2012, 18:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Δεκ 2011, 18:14
Δημοσιεύσεις: 1180
Για το επισημο update εχουμε μεινει σ' αυτην την τιμη που ειπε η εισαγωγικη εταιρια και σε αυτην προσθετουμε Φ.Π.Α. + εργασια του τοπικου αντιπροσωπου. Η φθηνοτερη δηλαδη που πηρα εγω ειναι 300 ευρω κομπλε.
Στην πρωτη σου δε ερωτηση, δεν το εχω δοκιμασει ακομη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Απρ 2012, 08:53 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
enginekiller έγραψε:
Μιας και δεν ειχα ασχοληθει ξανα διαβασα στα γρηγορα και τις 7 σελιδες του θεματος καθως φιλος μου με C5 θελει να κανει update τους χαρτες του (φανταζομαι εχει το φτηνοτερο απο τα δυο αρα Myway)...

Το link που (ισως) κυκλοφορει στις προηγουμενες σελιδες ειναι χαρτες update του myway ή η εκδοση R33b-R33.09 (χωρις/με χαρτες) του Myway για να καταλαβω ακριβως;;; και δουλευουν οκ;


Ξαναδιαβαζωντας το θεμα ειδα οτι αυτη ειναι η νεα εκδοση του firmware. Ψαχνωντας το ομως και στο gpsunderground λενε οτι για να βαλεις την τελευταια εκδοση χαρτων 2010 Q4 που ειναι για 2011-2012 θες τουλαχιστον R33 εκδοση firmware... Επισης οπως γραφτηκε και καπου εδω μεσα η τελευταια εκδοση χαρτων δε χωραει στην 4αρα καρτα που ειχε εξαρχης... Οποτε η αντιπροσωπεια ΑΝ πληρωσεις τα 300 θα σου κανει update και το firmware και θα σου παρουν και νεα καρτα για να περασουν τους χαρτες;;; :hmm :hmm :hmm
Γενικα το ολο θεμα μου φαινεται λιγο παλαβο και δειχνει ασχημο προς την Citroen γιατι ο πελατης νιωθει ηλιθιος που το πηρε εν τελει... και θα ρωτησω επισημα τι γινεται απλα ηθελα να μαθω πρωτα λεπτομερειες...

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 7 από 8 [ 120 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αγορά aftermarket navigation απο κίνα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: vagios1
Απαντήσεις: 4
Τι είναι το Navigation & Multimedia Pack για C1?
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C1
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
MyWay Navigation
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: gmavro
Απαντήσεις: 34
GPS Navigation
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 20
C3 2014 Navigation display
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: bandicoot92
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ