Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:03 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Φεβ 2011, 19:03 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερίζω σαν καινούριος στο φορουμ . αύριο θα πάω να κοιτάξω για μεταχειρισμένου saxo 97 1100cc Γενικά δεν έχω και τρέλες γνώσεις από αυτοκίνητα και ποτέ δεν είχα citroen. αλλά τα σαχακια μου έχουν φάνει πολύ καλα αυτοκίνητα . θα ήθελα κάποιος που να ξέρει κάποια πράγματα να μου πει τι πρέπει να κοιτάξω στο αυτοκίνητο ? για να καταλάβω αν είναι οκ. Και να μου πει κανένας αν γνωρίζει κάποιο αξιόλογο συνεργείο προς τον άγιο Δημήτριο μεριά. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Φεβ 2011, 19:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 22:31
Δημοσιεύσεις: 7777
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Εικόνες: 3
Κατ' αρχας καλως ηρθες! :welc Το αυτοκινητο ειναι παρα πολυ οικονομικο και γενικα οτι πρεπει για μεσα στην πολη!Αλλα εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις τα ανανεωμενα μοντελα τα οποια ειναι απο το 1999 και μετα (τετραμπολωνοι αξονες αντι για τριμπουλωνους, στανταρ αεροσακος και φυσικα κατασταση αυτοκινητου) :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Φεβ 2011, 19:51 
Άβαταρ μέλους
Κοίταξε εάν είχα την οικονομική δυνατότητα σίγουρα θα έπαιρνα κάτι καλύτερο αλλά με τα λεφτά που ψάχνω βρήκα αυτό . τωρα με 700 ευρω τι να παρεις δεν εχεις και πολλες επιλογές το συγκεκριμένο δεν έχει a/c έχει υδ τιμόνι και ηλ. Παράθυρα είναι πρώτο χέρι με 150.000χιλιομετρα με βιβλίο σέρβις και το έχει γυναίκα από όσο μιλήσαμε φάνηκε λίγο άσχετη και αρκετά ευκαιρία το αυτοκίνητο κάποια βασικά πράγματα τα ξέρω για να ελέγξω την κατάσταση του αλλά θέλω να τον πάω και σε έναν μηχανικό τσακάλι να το δει και να μου πει το αμάξι έχει αυτό και αυτό η το αμάξι είναι μπόμπα.. δεν θέλω να πάω στον μαστοράκο που θα χει δουλεία θα ρίξει μια ψευτοματία και θα μου πει καλό είναι παρτο φέρε και τα 20 ευρώ του ελενχου. Το αυτοκίνητο έχει πληρωμένο σήμα έχει σε ισχύει κτεο . τα ελαττώματα του που την ρώτησα είναι ότι είναι λίγο ξεθωριασμένο το χρώμα και κάτι ψιλό κτυπηματάκια από παρκαρίσματα τα κλασικά που έχουν οι περισσότεροι σε ένα 14αετιας αυτοκίνητο .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Φεβ 2011, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
700e για saxo 1.1 μκ1..Πολυ λιγα.. Σε σημειο να με ανησυχει..Βεβαια εχει τα θεματακια του εμφανισιακα οποτε ισως γι αυτο.. Παντως εχε υποψιν οτι πιθανοτατα κατι κρυβει..

Να ελεγξεις ,εφοσον σου φανηκε και ψιλοασχετη η ιδιοκτητρια, σε τι κατασταση ειναι τα νερα του ψυγειου.. Αν ειναι ενα λευκο-μπεζ πραγμα μεσα σα μαγιονεζα εχει καψει φλατζα.. Τα συγκεκριμενα μοτερ στα χιλιομετρα που περιγραφεις και αρκετα πιο πριν αν δεν τους αλλαζες τακτικα τα νερα και γενικα να το φροντιζεις απο θερμοκρασιες εβγαζαν φλατζα.. Δες αν εχει το book service συμπληρωμενο εφοσον ειναι και πρωτο χερι και δες αν εχουν αλλαχθει ποτε ψαλιδια, πισω ρουλεμαν αξονα, ποσα χιλιομετρα εχουν πανω οι δισκοπλακες και οδηγα το να δεις σε τι κατασταση ειναι απο κρεμαγιερα..

Συνεργειο στην Ηλιουπολη με καλη φημη και γνωσεις πανω σε σπανιες ακομα citroen ειναι ο Βλαχακη*
Δεν εχω παει ποτε απλα απο αυτα που ακουω στο προτεινω, καθοτι και πολυ κοντα. :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε nonos για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Φεβ 2011, 22:49 
Άβαταρ μέλους
ευχαριστω για της πληροφοριες μηπως ξερεις που ακριβως ειναι το συνεργειο ? και οσο αφορα την κρεμαριερα πως θα καταλαβω εαν εχει προβλημα ? απο οσο εχω ακουσει οταν σου τραβαει το τιμονι δεξια αριστερα η οταν ειναι βαρυ. δυστηχως δεν ξερω και πολλα απο μηχανικα παντως και αλλα αυτοκινιτα που ειδα σε αυτα τα λεφτα μεχρι 1000 ευρω ηταν χρεπια τελιως. καναν μπαμ και δεν την πατησα ξερω δεν ειναι πολλα τα λεφτα αλλα να παρω ενα φτηνο αυτοκινιτο και στο τελος να μου βγαλει προβληματα και να πληρωσω τα διπλασια δεν συμφερει... καλυτερα να βρω λεφτα να παρω ενα ακριβοτερο αλλα γιοκ υπομονη


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Φεβ 2011, 23:04 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Εχεις πμ.. :)

Για κοιτα και αυτο..Μοιαζει αριστο και σιγουρα εχει αλλαξει πολλα πραγματα που σου δινει παραταση οικονομικα..Εχει την ιδια μηχανη με το saxo που κοιτας..Ειναι σιγουρα πιο προσεγμενο ετσι οπως τα περιγραφεις..Εχει τις ιδιες ηλεκτρικες ευκολιες..εχει φτηνοτερα ανταλλακτικα και το μονο μειων του ειναι η χειροτερη παθητικη ασφαλεια..Ειναι και λιγο πιο γρηγορο λογω διαφορας βαρους..
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1045455/

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Φεβ 2011, 23:25 
Άβαταρ μέλους
ευχαριστω και παλι οσο για το αχ ξερω σκυλι ειναι και εχει αλαξει τα παντα ο τυπος οπως τα περιγραφει δεν αντεξα και τον πηρα τηλ αλλα θα μιλισουμε αυριο το πρωι που θα μπορει αυτες της αγγελιες παντως που εχει περασει καιρος δεν περνω καν γιατι θεωρω οτι θα το εχουν πουλησει . ενας φιλος μου εχει το αχ του 95 ειναι παρταλι τελιως ο φιλος μου και το αμαξακι δεν του χει βγαλει προβλημα οποτε θυματε κανει σερβις . αυριο θα παω ομως να δω και το σαχο δεν μου ειπες ομως με την κρεμαριερα πως θα καταλαβω εαν εχει προβλημα ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 00:06 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Αν ειναι μηχανικη κρεμαγιερα, χωρις υποβοηθηση, τοτε κοπανανε οι μπαρες της, ακι αν κουνησεις το τιμονι λιγο πανω κατω ισως δειξει ακι κενα στα ρουλεμαν της κολωνας τιμονιου. Αν ειανι υδραυλικη, απλα θα σου φανει κουτσουρο, χειροτερη και απο μηχανικο τιμονι, και θα σου κανει κολπα. Θα δουλευει που και που. Επισης ανοιγοντας το καπω, θα κοιταξεις στο πισω μερος του μοτερ να δεις την κρεμαγιερα εξωτερικα σε τι κατασταση ειναι, αν εχει κομμενες φουσκες και αν το κανεις βολτα φυσικα, θα καταλαβεις και σε τι κατασταση ειναι (αν κανει θορυβο, αν χτυπαει, αν εχει κενα κτλ κτλ). Καλο θα ητνα να το απς σε συνεργειο να το σηκωσουν και επισης σε ευθυγραμμισα για να δουνε τους αξονες και το εμπρος συστημα.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε billaras για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 00:21 
Άβαταρ μέλους
να σαι καλα φιλε μου ελπιζω να βγει καλο το σαχακι γιατι μου αρεσει εμφανισιακα περισοτερο απο το αχ. βγαινω λιγο οφ τοπικ αλλα 2 εβδομαδες τωρα που ψαχνω για αυτοκινητο μεχρι 1000 ευρω τα περισοτερα που εχω δει ειναι χρεπια και οι τυποι τα παρουσιαζουν σε αριστη κατασταση και οσες ευκεριες βρηκα με αυτα τα λεφτα δεν προλαβα να παρω τηλ τα ειχανε τσακωσει αλλοι. οτι πληρωνεις περνεις.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 22:44 
Άβαταρ μέλους
καλησπερα τελικα με το ΣΑΧΟ δεν εκατσε θα το δωσει σε μια θεια της . και πηγα και ειδα το ΑΧ πραγματικα πολυ καλο μου φανηκε και το κανονισαμε . :)))) ενας καινουριος σιτροενακιας ερχεται στο φορουμ :) ελπιζω να βγει αξιοπιστος ο γαλλος γιατι εχω καλομαθει με τους ιαπωνες . :ot πως αλλαζω nick name ??


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 22:50 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Μια χαρα αξιοπιστος θα βγει ο γαλλος και οποιο προβλημα και να βγαζει, λυνεται ευτυχως με μερικα € και οχι με μερικες εκατονταδες €. ΕΥΤΥΧΩΣ!!!



υ.γ: Στειλε ενα πμ σε καποιον απο τους admin για να τακτοποιησεις το θεματακι σου.

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 23:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Φεβ 2011, 22:46
Δημοσιεύσεις: 136
άντε με το καλο,πραγματικά φαίνεται πολύ καλο,και οι ζάντες κούκλες


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 23:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 22:48
Δημοσιεύσεις: 267
:agree :clap Συγχαρητηρια για την επιλογη,προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο το AX απο το Saxo! Ευχομαι καλοριζικο-καλοταξιδο και απροβληματιστο να ειναι! Οσο για συνεργειο κοντα στον Αγιο Δημητριο που ρωτησες ο Βλαχακης εχει φυγει απο Ηλιουπολη που προανεφερε ο Nonos και εχει παει Αργυρουπολη κοντα στο ΚΤΕΟ Ελληνικου.Αν σε βολευει να σου δωσω περισσοτερες πληροφοριες για το που βρισκεται πιο συγκεκριμενα!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 23:08 
Άβαταρ μέλους
Blanc Ange έγραψε:
Μια χαρα αξιοπιστος θα βγει ο γαλλος και οποιο προβλημα και να βγαζει, λυνεται ευτυχως με μερικα € και οχι με μερικες εκατονταδες €. ΕΥΤΥΧΩΣ!!!

το ελπιζω απλα δεν ειμαι συνηθησμενος στα προβληματα το προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα toyota starlet 89 1300 280.000 κμ ποτε δεν μου βγαλε προβλημα εκτος απο σερβις του (που δεν ειναι προβλημα). και μια φορα που ειχε μπουκωσει το καρπυλατερ και δεν πεθανε στης 280χιλ κμ πεθανε σε τρακαρισμα :(

υ.γ: Στειλε ενα πμ σε καποιον απο τους admin για να τακτοποιησεις το θεματακι σου.


αα οκ :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Φεβ 2011, 23:11 
Άβαταρ μέλους
mixalis-ds έγραψε:
:agree :clap Συγχαρητηρια για την επιλογη,προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο το AX απο το Saxo! Ευχομαι καλοριζικο-καλοταξιδο και απροβληματιστο να ειναι! Οσο για συνεργειο κοντα στον Αγιο Δημητριο που ρωτησες ο Βλαχακης εχει φυγει απο Ηλιουπολη που προανεφερε ο Nonos και εχει παει Αργυρουπολη κοντα στο ΚΤΕΟ Ελληνικου.Αν σε βολευει να σου δωσω περισσοτερες πληροφοριες για το που βρισκεται πιο συγκεκριμενα!



α οχι να σαι καλα το ηθελα απλα επειδη το σαχο ηταν στον αγιο δημητριο


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 22 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Γρατζουνιές στα παράθυρα του Saxo εσωτερικά-Λύση;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
citroen bx 1.4
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: dimitrisc4vts
Απαντήσεις: 15
Citroen c2 vts mk1,mk2,mk3
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 7
ΑΓΟΡΑ CITROEN C4 C-CROSS SHINE
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: dlouk
Απαντήσεις: 10
Καπάκια πορτ μπαγκαζ για Citroen C4 Grand Picasso λείπουν :(
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4 Picasso
Συγγραφέας: AndreasK
Απαντήσεις: 14
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ