Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 23:45 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιουν 2013, 21:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιουν 2013, 17:25
Δημοσιεύσεις: 13
Χαίρεται !! Είμαι ευγνώμων για τις απαντησεις των φίλων και λαμβάνω πολυ σοβαρα υπόψη τα σχολια σας..!! Αν κατάλαβα καλα ειναι τέσσερις οι κινητήρες που εφοδίαζαν το μοντέλο αυτό, ήτοι: 1.6 8v (~100hp), 1.6 16v (~110), 1.8 8v (~117) και 1.8 16v (~125)...Μάλλον προς αυτό τείνω http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3759031/ γιατι ειναι και πιο κοντα σε αποσταση και λόγω τις τιμης, την οποία άααανετα θα πέσει πιο κατω απο 2.000, κι αυτο το λεω απο εμπειρια επειδη έχω μιλησει τον τελευταιο καιρο με περισσοτερους απο δέκα πωλητες κ όλοι έκαναν κατα Μ.Ο. μια μείωση των 300-500 ευρώ...Μάλιστα σε όχημα 5.000 ευρώ ενός του είπα τα εξής ''καλέ μου φιλε για να μην σε ζαλίζω έχω αυτή την στιγμή 4.200 ευρώ, να ρθω να το δω και αν μ'αρεσει το παίρνω εκεινη την στιγμή'' και μου απάντησε έλα και παρ' το....Απ' αυτά συμπεραινω πως η αγορά πλέον έχει γίνει πολύ ρευστή...
Θα αναμένω το πολύ 7-10 μέρες ακομα, μπας κ συγκεντρωσω περισσοτερα χρηματα και ό,τι καλυτερο προκύψει θα το επιλέξω!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιουν 2013, 22:16 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Σημείωση: Όλα τα 18άρια είναι 16βάλβιδα, αλλά στη Picasso μπήκε μόνο αυτός με τα 117.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιουν 2013, 22:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιουν 2013, 17:25
Δημοσιεύσεις: 13
Α ναι?? Δηλάδή όχι 125 hp που βλέπω σε διάφορες αγγελίες..Ελπίζω να μην καίει λάδια όπως ειπε ενας φιλος παραπανω...Μάλλον με βλέπω να πεταγομαι κ μια βολτα ως τα Σέρρας..http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3755061/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιουν 2013, 22:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
125 είχε ο νέος στο C5 mk1 f/l. :thumb

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιουν 2013, 22:53 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
...κανένα citroen δέν έχω ακούσει να καίει λάδια....
...για να καίει λάδια κάτι συμβαίνει...
ή τα λάδια είναι ακατάλληλα για τον κινητήρα...ή ο κινητήρας είναι γενικώς ακατάλληλος.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιουν 2013, 23:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιουν 2013, 17:25
Δημοσιεύσεις: 13
Thanx guys for tha tips..!! Σας εύχομαι καλό βραδυ κα από αύριο πάλι βλέπουμε!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιουν 2013, 09:02 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
lagman έγραψε:
Α ναι?? Δηλάδή όχι 125 hp που βλέπω σε διάφορες αγγελίες..Ελπίζω να μην καίει λάδια όπως ειπε ενας φιλος παραπανω...Μάλλον με βλέπω να πεταγομαι κ μια βολτα ως τα Σέρρας..http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3755061/

Ο linker ηταν απολυτα σωστος. Ετσι εχουν τα πραγματα με τα μοτερ.
Ωραιο και το ασημι αλλα το 500€ θα το χρειαστεις στη μεταβιβαση και στο σερβις, οποτε ενα παζαρι θα ηταν καλο. Εχει ωραιο σαλονι απ'οτι ειδα, κλιματισμο και ειναι κατω απο 100.000km συμφωνα με οσα λεει η αγγελια.
Αναφερει και το σημαντικο οτι ειναι ατρακαριστο. Καλο καφεδακι στας Σερρας! :thumb :salute






υ.γ: Γι'αυτο ειμαστε εμεις εδω...οι αγγελιες μπορουν να λενε οτι θελουν για τους ιππους !

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιουν 2013, 13:22 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Το Σερραικό, εκτός του ότι είναι 18άρι, έχει και clima. Έχει, όμως, ορισμένες ατέλειες εξωτερικά. Πρέπει να είναι από τα τελευταία προ-f/l αυτοκίνητα, καθώς έχει το νέο τιμόνι και λεβιέ, πακέτο με τις μπλε επενδύσεις.
Στην αρχή το πέρασα για τρακαρισμένο, στο οποίο πέρασε το νέο τιμόνι, αλλά μετά από μια μίνι-έρευνα, είδα ακόμα 1-2 ίδιας χρονολογίας και χαρακτηριστικών. :thumb

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιουν 2013, 16:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιουν 2013, 17:25
Δημοσιεύσεις: 13
Καλησπερα παιδια!! Μ'αρεσει που παρατηρειται κ την παραμικρη λεπτομερεια!! Θα περιμενω μεχρι να δω ''τιμή: 3.200 (συζητήσιμη)'' και μετα θα κάνω την κίνηση μου!!
Μπορεί να καιγομαι ακομα κ τώρα για όχημα αλλά..καλοκαιράκι ειναι, θα την βγάζω με το 250αρι αυτόματο οικονομικα!!
Βέβαια και αυτό (με τον 8v φαντάζομαι) http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3759031/ δεν με χαλαει, το παίρνω κατω απ' τα 2.000, όπως ειπατε και σεις, σκυλί του πολέμου ειναι, δεν καιει, οικονομικο ειναι και παει χαλαρα..Πλέον η κ@*λα για γρήγορη οδήγηση έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί... Εάν ειχα λεφτά αυτή την στιγμή (..αχ αυτο το joker, 6μιση μύρια μοιράζει..) θα έπαιρνα το с3 picasso 1.6 diesel, αν και το 5ταχυτο κιβώτιο κάπως με ξενερώνει... Πάντως το σίγουρο ειναι ότι οταν με το καλο πάρω picasso (μεταχ/νο) θα σας συμβουλευτώ για τσακάλια μηχανικούς στα σέρβις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Ιουν 2013, 16:46 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Aυτοκίνητα βγαίνουν συνέχεια και γνώμη μου είναι να μη βιαστείς. Είτε θα βγουν καλύτερα, είτε θα πέσουν τα ήδη υπάρχοντα.
Εφόσον ξέρεις ακριβώς τι ζητάς και δεν πηγαίνεις με τρελές βλέψεις (δηλαδή να τα έχεις όλα, χώρους, οικονομία, επιδόσεις κλπ), ακόμα και το 1.6 8V θα κάνει τη δουλειά σου.
Ααααν τα οικονομικά βελτιωθούν ή αλλάξει κάτι άλλο, κάνεις την υπέρβαση και πηγαίνεις σε νεότερο, γρηγορότερο κλπ.
Εδώ είμαστε και θα βρούμε παρέα ένα σωστό. :thumb

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιουν 2013, 09:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 29 Απρ 2013, 14:14
Δημοσιεύσεις: 40
Καλημερα στην παρεα!
lagman φιλε μου ειμαστε ακριβως ιδια περιπτωση!Α4 1.8 το πρωην(βεβαια εγω τωρα μπαινω στην διαδικασια πωλησης) και πηγα σε xsara picasso 1.6 16V του 2006 λογω οικογενειακης καταστασης (ειμαστε πολλοι πλεον)!
Ενα πραμμα θα σου πω ... picasso με κλειστα τα ματια!
Καμμια σχεση με το Α4!
Πολυ λιγοτερη καταναλωση!
Αψογη θεση οδηγησης (ορατοτητα σαν φορτηγο)
Τρομεροι χωροι και ωραια αισθηση του εξω για τους συνεπιβατες (λες και εισαι σε ενυδρειο με τοσο τζαμι)
Οι τιμες σε ανταλλακτικα-service ειναι απελπιστικα υπερ του picasso!
Η "γερμανικη αξιοπιστια" εχει τελειωσει εδω και καιρο μπορω να το εξηγησω αναλυτικα αυτο!
Το value for money που λενε και στο χωριο μου γερνει υπερ του Γαλλου!

Απο πρακτικοτητα δεν υπαρχει συγκριση με τα πισω καθισματα να ειναι αυτονομα (στην ουσια οταν λεμε πρακτικοτητα το μυαλο πηγαινει στο ποσα μπορω να κουβαλησω) και τους διαφορους μικροχωρους αποθηκευσης!
παρκοκρεβατο μαζι με το στρωμα,2 σακους αθλητικους μεγαλους τιγκα,1 καροτσι για διδυμα,1 σακιδιο πλατης ΚΑΙ 2 ριλαξ ανοιχτα παρακαλω χωρις να χρειαστει να βγαλω την εταζερα!!!
Το μονο που θα πω και εγω ειναι να προσπαθησεις να βαλεις κατι ακομα να πας στον 16V!
Και υπομονη βεβαια, εψαχνα 1 χρονο ακριβως μεχρι να το βρω (οι κατοχοι ειναι συνειδητοποιημενοι και το εχουν για συγκεκριμενο λογο οποτε δυσκολα το πουλανε)
Οσο για το matrix νομιζω οτι ειναι μιση κατηγορια κατω οσον αφορα το MPV.Θελει λιγο περισσοτερο χωρο και τρεις θεσεις πισω, οχι δυομιση που εχει!
Γνωστος μου που το εχει, ψαχνει picasso φαντασου!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιουν 2013, 15:34 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Πολύ ωραίο πράγμα να βλέπεις ικανοποιημένους κατόχους!
Τί ωραιότερο απο το να νιώθεις περήφανος για τις επιλογές σου!!! :clap :clap :clap


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιουν 2013, 15:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Ιουν 2013, 17:25
Δημοσιεύσεις: 13
Cosbout καλησπερα! Κάπως ετσι και εγώ, η σύζυγος εγκυμονει και είχα την ενοραση να το πουλήσω ναι μεν γρήγορα αλλά σε χαμηλή τιμή...Λιγα χλμ ειχα αλλά έβλεπα οτι καροτσακια κλπ δεν θα χωρούσαν στο πορτπαγκαζ ενώ οι πισω θέσεις ειναι αποκλειστικά για δύο άτομα..Το matrix το ειχα σαν επιλογη και μονο εαν εβλεπα καποια τρελη ευκαιρια ισως εμπαινα στην διαδικασια να το αγοράσω..Ειδα ότι ειναι 20 εκ κοντύτερο απ' το picasso με αναλογη διαφορά κ στο μεταξόνιο..Αρκετα λοιπον για το matrix!! Οπως έχω προαναφέρει θα περιμένω μπας και μαζεψω κατι παραπανω αλλά τα έξοδα τρεχουν...Εχω υπομονή να περιμένω αλλά δεν ξέρω πόση..!! :D


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιουν 2013, 23:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
lagman έγραψε:
Χαίρεται !! Είμαι ευγνώμων για τις απαντησεις των φίλων και λαμβάνω πολυ σοβαρα υπόψη τα σχολια σας..!! Αν κατάλαβα καλα ειναι τέσσερις οι κινητήρες που εφοδίαζαν το μοντέλο αυτό, ήτοι: 1.6 8v (~100hp), 1.6 16v (~110), 1.8 8v (~117) και 1.8 16v (~125)...Μάλλον προς αυτό τείνω http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3759031/ γιατι ειναι και πιο κοντα σε αποσταση και λόγω τις τιμης, την οποία άααανετα θα πέσει πιο κατω απο 2.000, κι αυτο το λεω απο εμπειρια επειδη έχω μιλησει τον τελευταιο καιρο με περισσοτερους απο δέκα πωλητες κ όλοι έκαναν κατα Μ.Ο. μια μείωση των 300-500 ευρώ...Μάλιστα σε όχημα 5.000 ευρώ ενός του είπα τα εξής ''καλέ μου φιλε για να μην σε ζαλίζω έχω αυτή την στιγμή 4.200 ευρώ, να ρθω να το δω και αν μ'αρεσει το παίρνω εκεινη την στιγμή'' και μου απάντησε έλα και παρ' το....Απ' αυτά συμπεραινω πως η αγορά πλέον έχει γίνει πολύ ρευστή...
Θα αναμένω το πολύ 7-10 μέρες ακομα, μπας κ συγκεντρωσω περισσοτερα χρηματα και ό,τι καλυτερο προκύψει θα το επιλέξω!!

διορθωση...
1600 8ν 90 ιππους
1800 16ν 117 ιππους
1600 16ω 110 ιππους
οι 2 πρωτοι ειναι παλιοι κινητηρες αξιοπιστοι και ο πρωτος δεν ειναι σε μπλακ λιστ για υγραεριο
προσωπικα θα προτιμουσα 1600 16ν γιατι ειναι πιο ισσοροπημενος απο πλευρας ιπποδυναμης και κυβισμου εχεις 7 ιππους λιγοτερους αλλα κερδιζεις σε τελη 20 ευρα σημερα, ασφαλεια και τεκμηριο και φυσικα ειναι πιο καλυτερος απο τους αλλους 2 8ν

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Τελευταία επεξεργασία από xantiamanolis και Τετ 26 Ιουν 2013, 23:21, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Xsara picasso 1.6 VS..Hyundai Matrix
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Ιουν 2013, 23:10 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Mανώλη, οι 1800άρηδες είναι όλοι 16v. Από την Xantia II ακόμα υπήρχε μόνο ο 16βάλβιδος 1800άρης.

Σε Picasso και C5 όλα τα μοτέρ, πλην των 1.6 (στη Picasso), είναι 16v.

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 4 [ 60 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

O Solberg με Xsara στη Νορβηγία!
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
XSARA 1.4 8V ΣΕ 3.0 V6
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: autokini
Απαντήσεις: 224
Xsara Picasso - Θόρυβος με το κομπλάρισμα του A/C
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 21
ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΑΝΑΚΛΗΣΗΣ ΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ XSARA 1.6 VTS
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ