Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 19 Μαρ 2024, 11:57 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Μάιος 2017, 12:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2017, 03:03
Δημοσιεύσεις: 7
Γεια σας
Μετά από πολλά χρόνια σε άλλες μάρκες (Alfa,Fiat,Honda, κλπ) και με εμπειρία μεγάλη σε κινητήρες turbo, αποφάσισα να αλλάξω πλεύση και κατηγορία και αφού ερεύνησα αρκετά το θέμα να ψάξω να βρω ένα γαλλικό αυτοκίνητο. Επικεντρώθηκα στο μοντέλο του τίτλου για πολλούς λόγους μεταξύ των οποίων και ο οικονομικός, τόσο για τα χρήματα της αγοράς ( έως 2.5 χιλ) όσο και για την συντήρηση του.
Διάβασα τα σχετικά post αλλά χρειάζομαι επιπλέον βοήθεια από τους ποιο έμπειρους γιατί έχω ΄΄τσεκάρει΄΄ δυο περιπτώσεις και θα ήθελα να γνωρίζω μερικές ποιο αναλυτικές λεπτομέρειες.
Η μια περίπτωση είναι με πάνω από 170 χιλ, αλλά δείχνει να είναι αρκετά καλά συντηρημένο αυτοκίνητο, δεν με προβλημάτισε σε πρώτη φάση κάτι ιδιαίτερα πέραν των χιλιομέτρων. Έχει μερικές φθορές εσωτερικά λόγω χρήσης όμως μηχανικά ΄΄δείχνει αξιόπιστο΄΄ όπως και στην οδήγηση (φρένα,ευστάθεια).
Η δεύτερη έχει μεν λιγότερα χιλιόμετρα, αρκετά αξεσουάρ, όμως παρουσιάζει και περισσότερα ερωτηματικά, όπως ανοιχτές ενδείξεις στο καντράν, που σύμφωνα με τον κάτοχο του διορθώνονται άμεσα με διαγραφή, θορύβους εκ των όπισθεν σαν να τρίζουν τα αμορτισέρ (όχι όμως πάντα) και μια ( πολύ ελαφριά) αρνητική αίσθηση στο τιμόνι σαν να χρειάζεται ευθυγράμμιση, που μπορεί να προέρχεται και από τα λάστιχα. Πολλοί μπορεί να μην δίνανε καν σημασία στο τελευταίο όμως με ενδιαφέρει γιατί δεν ξέρω αν συνδέεται με κάποιο δεδομένο πρόβλημα ευπάθειας των συγκεκριμένων μοντέλων.
Οι ιδιοκτήτες είναι πάντως διαθέσιμοι για κάθε είδους λεπτομερή έλεγχο οπουδήποτε.
Για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα που θα πρέπει να επικεντρωθώ γιατί και τα δυο είναι αυτοκίνητα με 160+ χιλ και τι θα πρέπει περισσότερο να προσέξω?
Τέλος επειδή δεν έχω κάποιον γνωστό μηχανικό που να ασχολείται με γαλλικά αυτοκίνητα που θα πρέπει να τα πάω για να γίνει ένα καλό ΄΄ξεσκόνισμα΄΄ και πόσο περίπου θα μου κοστίσει? Ρωτάω για τιμή γιατί σε αυτούς που ξέρω δεν θα μου έπαιρναν τίποτα αλλά δεν ασχολούνται με μηχανές made france.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Μάιος 2017, 15:33 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Σε ποια πολη βρισκεσαι; Οσο για τα λαμπακια, δεν ειναι χριστουγεννα να τα σβηνεις τραβωντας τα απο την πριζα. Γενικα, δειχνει λιγοτερο προσεγμενο γιατι αν ηταν διαφορετικα, θα τα ειχε σβησμενα κ οχι ετσι.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Μάιος 2017, 20:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
Φιλε μου εχω κανει πανω απο 200000 χμ με τη xsara μου και λαμπακια δεν μου εχουν αναψει ποτε μα ποτε μα ποτε...ουτε τριζει τιποτα απο πισω ουτε απο μπροστα ουτε ασαφειες σε τιμονια και το αμαξι μου ειναι χαμηλωμενο απο τα πρωτα χιλιομετρα.
Η xsara θελει προσοχη γιατι σπανε πραγματακια και αν δεν εισαι μερακλης στη συντηρηση θα τρεχεις....
Και γω εχω αλλαξει καποια αυτοκινητα παραλληλα με την xsara αλλα τελικα εχω μεινει εδω και θα την κρατησω για καιρο ακομα.
Πιστευω οτι το αμαξι με τους θορυβους ειναι ελλειπως συντηρημενο.
Καλο ειναι σε αυτα τα αμαξια να αλλαζονται ολα στα αντιστοιχα χιλιομετρα που προβλεπεται και σε καποιο συνεργειο που τα ξερει και οχι κατοπιν εορτης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Μάιος 2017, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
και εμενα δεν αναβε ποτε κανενα λαμπακι..εκτος του airbag και αυτο γιατι κουνιοταν το καλωδιο κατω απο το καθισμα..

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Μάιος 2017, 21:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
το 2ο μάλλον εχει θέμα με τον άξονα πίσω (τρίζει - ασάφεια στο τιμόνι σαν να θέλει ευθυγράμμιση) και τα αναμενα λαμπακια μην τα προτιμάς γιατί αυτά τα αυτοκίνητα δεν ειναι vw να αναβοσβήνουν τα λαμπακια για πλακα!!!
Οσο για τον άξονα πίσω ειναι ενα θεμα που θελει προσοχή και συντήρηση οταν πρεπει και χρειαστεί!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Μάιος 2017, 02:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2017, 03:03
Δημοσιεύσεις: 7
Ακόμη γελάω με το σχόλιο του ΄΄πράκτορα΄΄.
Ρώτησα ορισμένα συγκεκριμένα πράγματα γιατί αυτά προέκυψαν σε ένα πρώτο απλό έλεγχο. Δεν γνωρίζω καθόλου αυτά τα αυτοκίνητα και για το ΄΄αναμμένο δένδρο΄΄ η πρώτη απάντηση ήταν πως προκλήθηκε λόγω αλλαγής..μπαταρίας (δεν θυμάμαι καλά τι μου είπε, μπορεί να ήταν και κάτι άλλο, μιλούσα στο τηλέφωνο συγχρόνως :) )και ότι δεν είναι θέμα μιας και οι ενδείξεις σβήνουν.
Δεν έχω μπει πρώτη φορά σε αυτοκίνητο, αλλά τα μυστικά και τις ιδιοτροπίες του συγκεκριμένου δεν τις ξέρω. Και εμένα περίεργο μου φάνηκε αλλά αφού δεν ξέρω τι να πω, άλλωστε δεν θα έκανα καμία κίνηση εάν δεν τα πάω σε κάποιο σωστό συνεργείο να μπορεί να αποφανθεί με σιγουριά ώστε μην φθάσω να πάρω έναν τενεκέ με ρόδες.
Αθήνα είμαι (β. ανατολικά) αλλά τα αυτοκίνητα είναι στα δυτικά προάστια, κάποιος expert μηχανικός προς αυτά τα μέρη?
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Μάιος 2017, 21:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
χαιδαρι autofit χαιδαριου καραστηρας - λυκουδης ζητα τον πανο ξερει καλα τα ξαρα και τα σιτροεν γενικα....
παντως για αλλαγη μπαταριας και χριστουγενιατικο δεντρο δεν παιζει....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Μάιος 2017, 01:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2017, 03:03
Δημοσιεύσεις: 7
Άνθρακες ο θησαυρός, δεν βρέθηκε κάτι αξιόλογο. Τώρα πλέον κοιτάζω (και) για το Picasso αλλά δεν ανοίγω άλλο θέμα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Μάιος 2017, 08:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Να βρεις ενα με μοτερ 1.6 16v, του παει πολυ.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Μάιος 2017, 18:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 23 Μαρ 2017, 13:29
Δημοσιεύσεις: 40
userone έγραψε:
Άνθρακες ο θησαυρός, δεν βρέθηκε κάτι αξιόλογο. Τώρα πλέον κοιτάζω (και) για το Picasso αλλά δεν ανοίγω άλλο θέμα.


Ψαχνεις μονο απο γνωστο σου;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Μάιος 2017, 11:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2017, 03:03
Δημοσιεύσεις: 7
Πράκτορας έγραψε:
Να βρεις ενα με μοτερ 1.6 16v, του παει πολυ.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχω ενημερωθεί ( και για αυτό όπως και άλλα θέματα από εδώ) για τις διαφορές που έχουν τα μοντέλα Picasso μεταξύ τους και έχω βάλει σε προτεραιότητα το 1.6 όμως ΄΄δυσκολεύομαι΄΄ μιας και τα περισσότερα είναι 1.800 cc και μάλλον με ΄΄θεματάκια΄΄ για αυτό και ίσως τα προωθούν πιο πολύ.
Αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά και την περίπτωση του diesel αλλά πάει ο προυπολογισμός σε άλλα επίπεδα. Αν είναι όμως να με απαλλάξει από τυχόν θέματα συνεργείων θα την κάνω την αβαρία. Πάντα για μεταχειρισμένο.
Έχω αποκτήσει ΄΄μεταπτυχιακό΄΄ στους ιταλικούς κινητήρες ειδικά σε αυτούς με tourbo και επειδή πήρα και ΄΄διδακτορικό΄΄ με rover δεν αντέχω άλλη ...μόρφωση. :) Λέω πλέον να κρατήσω χαμηλούς τόνους και να επενδύσω στο να πληρώνω κυρίως για να κάνω χιλιόμετρα παρά για προσθέσω γνωριμίες με συνεργεία και αντιπροσωπείες. :D


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Μάιος 2017, 11:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2017, 03:03
Δημοσιεύσεις: 7
TakisZXtreme έγραψε:
userone έγραψε:
Άνθρακες ο θησαυρός, δεν βρέθηκε κάτι αξιόλογο. Τώρα πλέον κοιτάζω (και) για το Picasso αλλά δεν ανοίγω άλλο θέμα.


Ψαχνεις μονο απο γνωστο σου;


Πλέον ψάχνω για Picasso κυρίως 1.6 (μιας και ενημερώθηκα κάπως). Αν γνωρίζεις κάτι θα με ενδιέφερε να το ψάξω.
Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Μάιος 2017, 11:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Το πρόβλημα με το μετάχειρο δυστυχώς είναι ότι έχει χρόνια και χιλιόμετρα στην πλάτη του, και ακόμη και να είναι επιβεβαιωμένα σε καλή κατάσταση, δεν παύει η ηλικία του να έχει φθείρει το αμάξι με αποτέλεσμα σε κάποιο χρονικό διάστημα να ζητάει. Μπορεί ας πούμε να βγάλει τρόμπα υδραυλικού, κρεμαριέρα, δίσκο, και ότι άλλο πλησιάζει στο τέλος της ζωής του. Εφόσον αντικειμενικά δεν μπορεις να πας σε καινούριο, θα πρέπει να προετοιμαστείς για κάποια έξοδα μετά από κάποιο διάστημα από την αγορά του πέραν των μαζεμάτων που μπορεί να θέλει (φρένα, αναρτήσεις, service κ.ο.κ.). Εύχομαι σύντομα να βρείς αυτοκίνητο να σε ικανοποιήσει στα λεφτά σου και σε καλή κατάσταση και χαρείς την επιλογή σου χωρίς να σου ζητήσει τίποτα πέραν λαδιών και service.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Μάιος 2017, 12:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2017, 03:03
Δημοσιεύσεις: 7
Bill30f έγραψε:
Το πρόβλημα με το μετάχειρο δυστυχώς είναι ότι έχει χρόνια και χιλιόμετρα στην πλάτη του, και ακόμη και να είναι επιβεβαιωμένα σε καλή κατάσταση, δεν παύει η ηλικία του να έχει φθείρει το αμάξι με αποτέλεσμα σε κάποιο χρονικό διάστημα να ζητάει. Μπορεί ας πούμε να βγάλει τρόμπα υδραυλικού, κρεμαριέρα, δίσκο, και ότι άλλο πλησιάζει στο τέλος της ζωής του. Εφόσον αντικειμενικά δεν μπορεις να πας σε καινούριο, θα πρέπει να προετοιμαστείς για κάποια έξοδα μετά από κάποιο διάστημα από την αγορά του πέραν των μαζεμάτων που μπορεί να θέλει (φρένα, αναρτήσεις, service κ.ο.κ.). Εύχομαι σύντομα να βρείς αυτοκίνητο να σε ικανοποιήσει στα λεφτά σου και σε καλή κατάσταση και χαρείς την επιλογή σου χωρίς να σου ζητήσει τίποτα πέραν λαδιών και service.



Είμαι προετοιμασμένος για φυσιολογικές φθορές όπως (μερικές) από αυτές που αναφέρεις. Άλλο όμως αυτό και άλλο να κάνεις ΄΄σχέση΄΄ με τον μηχανικό :D ...
Έχω τρόπο να ελεγχθεί αρκετά καλά το όποιο αυτοκίνητο οπότε προ εκπλήξεων δύσκολα να βρεθώ. Φυσιολογικές φθορές είναι αναμενόμενες σε μεταχειρισμένο.
Ευχαριστώ για τις ευχές :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενδιαφέρον για αγορά Xsara 1.6, 16v, vts
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Μάιος 2017, 15:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Φίλε αν σε ενδιαφέρει Xsara picasso πάρε αυτό με κλειστά ματια χθες όχι σήμερα ούτε αυριο .

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/10048207/

Είναι χάρτος ... το έχει γνωστός , το πήρε δευτερο χέρι από έναν παππού πριν 1,5 χρόνο και είναι όπως ακριβώς λέει .... πραγματικά χλμ και σαν καινούργιο

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 20 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

μασκα xsara '04
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
cruise control se xsara picasso
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 45
ΑΓΟΡΑ DS4 , NAI 'H OXI;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS4
Συγγραφέας: kostis
Απαντήσεις: 5
ΑΓΟΡΑ SAXO 1.1
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
NA ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΗΝ XSARA MOY ME TA 200+ps
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 21
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron