Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:41 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 18:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Σεπ 2017, 18:13
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Εικόνες: 0
καλησπέρα σε όλους, μιας και υπάρχει θέμα είπα να μην ανοίξω άλλο ίδιο.....πρόκειται να πάρω ένα picasso 1.8 με τα 120 άλογα....είναι με λίγα χιλιόμετρα, θέλω την γνώμη σας. ευχαριστώ....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 18:57 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Διασταυρωσε παση θυσια τα λιγα χλμ κ το ατρακαριστο του πραγματος. Με το καλο.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Πράκτορας για την δημοσίευση του/της: xsara picasso
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 19:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Συγχαρητήρια για την επιλογή σου, καταρχήν.

Θα σου πω κάποια πράγματα να μάθεις για το αμάξι που θα αγοράσεις και μετά, αν μου επιτρέπεις, θα σου δώσω κάποιες συμβουλές για να εξασφαλίσεις την μακροζωία του αυτοκινήτου σου.

Οδηγική άνεση: Σε αυτόν τον τομέα, δεν θα απογοητευτείς ποτέ. Καταπίνει όλες τις ανωμαλίες του δρόμου χωρίς να κοπανάει. Αν έχεις μικρά παιδάκια, θα κοιμούνται πίσω τόσο εύκολα που θα τα βγάζεις βόλτα μόνο γι'αυτό το λόγο.

Επιδόσεις: Δεν θα σου πω πως βάζει φωτιά στο δρόμο αλλά κινείσαι αξιοπρεπώς μιας και θα διαπιστώσεις από μόνο σου πως το αμάξι τραβάει αρκετά καλά από χαμηλά μέχρι αρκετά ψηλά. Αν είσαι φουλ φορτωμένος, όταν προσπερνάς άφηνε την ταχύτητα λίγο παραπάνω (ανάλογα με τις συνθήκες εγώ την αφήνω μέχρι και στις 5.500 στρ.) ή αν είναι καλοκαίρι και έχεις A/C, να το απενεργοποιείς προσωρινά και σε προσπεράσεις και σε πολύ μεγάλες ανηφόρες του αυτοκινητόδρομου. Στα 140 χαω είσαι στις 4000 στρ.

Αξιοπιστία: "Αν το προσέχεις, θα έχεις", είναι το ρητό μου και δεν έχω διαψευστεί ποτέ. Όλα μου τα σέρβις πάντα στην ώρα τους και δεν ακολουθώ το πρόγραμμα συντήρησης της Citroen. Τις περισσότερες φορές, δεν ξέρουν τι λένε. Θα σου γράψω παρακάτω αναλυτικά τι προϊόντα χρησιμοποιώ και ποιο είναι το πρόγραμμά μου. Τέλος, το γεγονός ότι έκανες σέρβις σε αντιπροσωπεία, δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Υπάρχουν ανεξάρτητα συνεργεία 1.000.000 φορές καλύτερα από αντιπροσωπείες και αντιπροσωπείες της Citroen, παράδειγμα προς μίμηση (είναι ελάχιστα).

Κόστος συντήρησης: Αν στο προσέχει αντιπροσωπεία, τότε για μία αλλαγή λαδιών θα θέλεις 90 ευρώ και για λάδια - φίλτρα 110 ευρώ. Αλλά, εδώ, αυτή η ανόητη φιλοσοφία με βρίσκει παντελώς αντίθετο σε αυτά που λέει η Citroen. Τα λάδια, ψυκτικά μέσα, βαλβολίνες που χρησιμοποιεί η Citroen θεωρώ ότι δεν είναι καλής ποιότητας.

Προσωπικά,
- Λίπανση: Χρησιμοποιώ αποκλειστικά λάδι 5W40 (όχι 10W40/15W50 που βάζει η Citroen) και μάλιστα όχι οτιδήποτε. Αναλυτικότερα, σε αυτόν τον κινητήρα ταιριάζει γάντι το Yacco Lube FR 5W40 για 15.000-20.000 προς αλλαγή. Θα δεις τεράστια διαφορά τα κρύα πρωινά, στον ήχο του κινητήρα σου στα 160 χαω και προφανώς, κάτι που δεν βλέπεις, λιπαίνει το μοτέρ σου τόσο καλά που το συντηρεί άριστα μέχρι τις 364.000+ χλμ που έχω εγώ.
- Φίλτρα: Αλλάζω όλα τα φίλτρα σε κάθε σέρβις, απαραιτήτως.
- Ιμάντες: Αλλάζω κάθε 60.000 (όπως λέει η Citroen) μαζί με αντλία νερού, απαραιτήτως. Εάν εσύ δεν γράφεις χιλιόμετρα, τότε αλλαγή στα 6 έτη.
- Βαλβολίνες: Το μεγάλο πρόβλημα που κανένας δεν καταλαβαίνει και αγνοεί. Αλλαγή πάντα στις 30.000-40.000 και ποτέ στις 60.000. Η βαλβολίνη καταπονείται πολύ στις μεγάλες θερμοκρασίες που αναπτύσσει το κιβώτιό μας οπότε χρειάζεται αλλαγή αρκετά νωρίτερα. Χρησιμοποιώ Yacco BVX R200.
- Ψυκτικά μέσα: Ανάλογα με αυτά που φοράς, υπάρχει διαφορετικό πρόγραμμα συντήρησης. Εάν χρησιμοποιείς παραφλού τότε αλλαγή οπωσδήποτε κάθε 30.000 χλμ. ή στα 2 χρόνια. Εάν χρησιμοποιείς οργανικά αντιψυκτικά προτείνω αλλαγή στις 60.000 χλμ. μαζί με την αντλία. Εγώ όμως, χρησιμοποιώ οργανικό παραφλού της Yacco με σημείο βρασμού τους 148 βαθμούς όταν τα υπόλοιπα ψυκτικά μέσα φτάνουν μέχρι τους 108-110 βαθμούς. Αυτά τα αλλάζω εντελώς προληπτικά στις 60.000 που αλλάζω και αντλία.
- Μπουζί: Εάν χρησιμοποιείς απλά μπουζί ( η Citroen βάζει EYQUEM και είμαι ευχαριστημένος) τότε τα αλλάζουμε ανάμεσα στις 20.000 χλμ., όχι αργότερα. Αν χρησιμοποιείς ιριδίου, τότε κάθε 60.000 χλμ., αλλά γι'αυτό το μοτέρ, τα ιριδίου τα θεωρώ περιττά.
- Υγρά φρένων: DOT4 κάθε 3 χρόνια ή στο μεγάλο σέρβις. Χρησιμοποιώ Yacco και πάλι.

Το συγκεκριμένο μοντέλο της Citroen "πονάει" στα εξής:
- Συμπλέκτης: Προσέχουμε πως το χρησιμοποιούμε. Είναι αρκετά ευαίσθητος μπορώ να πω και τρώγεται εύκολα. Εγώ στις 364.000 είμαι στο 4ο σετ συμπλέκτη. Θα τον βρεις και σπορ τον συμπλέκτη λόγω της ύπαρξης του ελατηρίου υποβοήθησης εντός της καμπίνας. Πιάνει σχετικά ψηλά και απότομα. Μέχρι να τον συνηθίσεις, προσοχή να μην κόψεις καμία βάση μηχανής.
- Top Mounts: Ή στα ελληνικά βάσεις αμορτισέρ. Λόγω του αυξημένου βάρους στο εμπρός σύστημα, τρώγονται εύκολα και συνήθως είναι για αλλαγή. Φυσική φθορά το ονομάζεις και τέλος. Όταν θα έρθει η ώρα για αλλαγή, πες μου να σου πω τι πρέπει να βάλεις.
- Πρωινό ζέσταμα: Αφήνουμε 1-2 λεπτά το πρωί (ειδικά όταν έχω κάτω από 5 βαθμούς) να ζεσταθεί το μοτέρ και μέχρι να ανεβάσει θερμοκρασία οδηγούμε απολύτως συντηρητικά.
- Ρουλεμάν εξωτερικού ιμάντα: Όταν έρχεται η ώρα για ιμάντες, να αλλάζεις και τον τεντωτήρα αλλά και την τροχαλία αδρανείας.
- Ελέγχεις τακτικά λάδια, αντιψυκτικά, υγρά φρένων. Ο κινητήρας μας φοράει λίγο λεπτότερα ελλατήρια και μία ελάχιστη κατανάλωση λαδιού, την έχει. Επομένως, προσοχή!
- Ψυγείο καλοριφέρ: Συνήθως μετά από τόσα χρόνια, τα λαστιχάκια που ενώνουν τους πλαστικούς σωλήνες του ψυγείου με τα κολάρα του συστήματος, ξεραίνονται και αρχίζει και στάζει παραφλού στα πόδια του οδηγού. Προσοχή, ύπουλη βλάβη! Αποφεύγεται με άριστης ποιότητας παραφλού.
- Δεν καβαλάμε πεζοδρόμια για παρκάρισμα, ποτέ! Δεν αναφέρομαι στα λάστιχα αλλά στα ρουλεμάν τροχών μαζί με τη φωλιά τους, είναι αρκετά ευαίσθητα.

Προσωπικές συμβουλές:
- Οικονομία στην τσέπη μας: Αν κινείσαι με τα όρια που έχει θεσπίσει το ελληνικό κράτος στους δρόμους μας, θα'σαι πολύ καλά! Στα 90 χαω θα'σαι 4,7-9 l/100km., στα 120 χαω 6,4-11 l/100km, στα 140 χαω 7,5-13l/100km, στα παραπάνω χαω δεν θα σε νοιάζει γιατί θα βιάζεσαι να φτάσεις στον προορισμό σου.
- Που και που, θέλει ένα γερό ξεμπούκωμα με γκάζια (να'σαι μόνος σου) καθώς έχω δει αρκετά Picasso που οδηγούνταν συντηρητικά να έχουν βουλωμένους καταλύτες. Το δικό μου με 364.000 χλμ. μπορώ και βλέπω στο κοντέρ τα 210 χαω.

Τι θα έκανα στην θέση σου, τώρα:
- Κινητήρας: Με καθαριστικό Yacco Vidange, ξέπλυμα του κινητήρα από βρωμιές και παλιά λάδια ώστε να μπουν καινούρια, καθαρά και μάλιστα 5W40.
- Σύστημα βενζίνης: Ένα καλό καθαριστικό (Yacco, Gunk, Tunap, Redex) και 100άρα της BP ώστε να φύγουν κάθε λογής σκουπιδάκια και κτλ. από τις βενζίνες που χρησιμοποιούσε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης.
- Έλεγχος σε όλα τα σωληνάκια αναθυμιάσεων (αν έχουν σπάσει, κάνουν μεγάλη ζημιά) του κινητήρα και πάσης φύσεως σωληνάκι.
- Θα ελέγξεις πότε άλλαξε τελευταία φορά ιμάντες και θα κινηθείς αναλόγως.
- Θα κόψεις το τιμόνι αριστερά - δεξιά σε ανηφόρες - κατηφόρες. Αν ακούς από μπροστά ήχους τύπου κρατς - κρουτς λογικά θα θέλεις Top Mounts.

Σε οποιαδήποτε απορία σου ή εάν χρειαστείς κάτι παραπάνω, πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσω.

Επειδή έγραψα στο νέο μας μέλος, αναλυτικά τι προϊόντα χρησιμοποιώ, αν οι "πράσινοι" το κρίνουν ως διαφήμιση, ας επέμβουν κατάλληλα στο ποστ μου.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 19:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Σεπ 2017, 18:13
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Εικόνες: 0
Οτι και να πω είναι λίγο, σε ευχαριστώ για τον χρόνο-υπομονή και κυρίως ανάλυση τις όλης κατάστασης.....όταν το πάρω στα χεριά μου (αν όχι αυτί την εβδομάδα την άλλη) θα δω και ότι θελήσω θα σε ενοχλήσω.......ευχαριστώ και σου είμαι υπόχρεος :thumb :thumb :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 19:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Διαθέσιμος για οποιαδήποτε απορία!

Γι'αυτό είναι τα φόρουμ! Πιστεύω πως πάνω στο μοντέλο, έχω κάποια εμπειρία και εφόσον μπορώ να βοηθήσω έναν νέο ιδιοκτήτη, εννοείται πως θα το κάνω! :thumb

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε bakevang για την δημοσίευση του/της: xsara picasso
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 19:59 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πολυ ωραια τα ειπες Βαγγελη.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 20:05 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Πράκτορας έγραψε:
Πολυ ωραια τα ειπες Βαγγελη.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα λέει ωραία ο άτιμος..!!!!

Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru !!!

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2017, 21:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Εγώ πάντως έμεινα ενεός!

Στάλθηκε από το 0299

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Σεπ 2017, 13:06 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Βαγγελακο εισαι ο ορισμοσ τησ υπαρξησ ενόσ φορουμ και σαν πληροφορίεσ και φυσικα και σαν ατομο μιασ κ τα εχουμε πει και απο κοντα! Όπωσ επίσησ και τα υπόλοιπα παιδιά που βοηθάνε με τισ εμπειρίεσ και τις γνώσεισ τουσ

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Σεπ 2017, 13:37 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Skotis έγραψε:
Βαγγελακο εισαι ο ορισμοσ τησ υπαρξησ ενόσ φορουμ και σαν πληροφορίεσ και φυσικα και σαν ατομο μιασ κ τα εχουμε πει και απο κοντα! Όπωσ επίσησ και τα υπόλοιπα παιδιά που βοηθάνε με τισ εμπειρίεσ και τις γνώσεισ τουσ

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραία τα λέει και ετούτο το κοπέλι..!!

Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru !!!

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Σεπ 2017, 16:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Skotis έγραψε:
Βαγγελακο εισαι ο ορισμοσ τησ υπαρξησ ενόσ φορουμ και σαν πληροφορίεσ και φυσικα και σαν ατομο μιασ κ τα εχουμε πει και απο κοντα! Όπωσ επίσησ και τα υπόλοιπα παιδιά που βοηθάνε με τισ εμπειρίεσ και τις γνώσεισ τουσ

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ευχαριστώ πολύ Μητσάκο! Να σαι καλά!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά Μεταχειρισμένου Picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Σεπ 2017, 16:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
linker έγραψε:
Εγώ πάντως έμεινα ενεός!

Στάλθηκε από το 0299


Μ αρέσει πολύ που χρησιμοποιείς βαρύγδουπο λεξιλόγιο!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 4 [ 57 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4



Συναφή θέματα

Xsara Picasso - Ήχος εν κινήση από ρόδα σε λακούβες
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 23
Πατεντα για προστασια βαπορετας απο σπασιμο σε c4 picasso
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: nikzap
Απαντήσεις: 14
Αγορα Citroen C2 1.4 Sensodrive
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 24
ΑΓΟΡΑ CITROEN C4 C-CROSS SHINE
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: dlouk
Απαντήσεις: 10
Κατέρρευσε η αγορά αυτοκινήτου
Δ. Συζήτηση: Διάφορα
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 16
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια