Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 14:57 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Προβλημα με αυτοματο σασμαν Peugeot 107
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 10:04 
Άβαταρ μέλους
Καλημερα σας παιδια,ειμαι κατοχος(της γυναικας μου) ενος peugeot 107 αυτοματου.γραφω εδωωτο λρβλημα μου επειδη απο οσο γνωριζω τα σασμαν τα αυτοματα στα 107,c1 k aygo ειναι ιδια.επισης απο το λιγο που εψαξα δεν βρηκα καπου τετοιο θεμα ωστε να γραψω κ για αυτο ανοιγω καινουριο θεμα.αν τυχον υπαρχει ιδιο θεμα παρακαλω να με μεταφερετε εκει.εχω προβλημα με τον ενεργοποιητη συμπλεκτη,εαν καποις γνωριζει κατι παρακαλω ας γραψει να το συζητησουμε.δεν θα γραψω ολη την ιστορια με το προβλημα μου μην σας κουρασω τσαμπα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με αυτοματο σασμαν Peugeot 107
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 11:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Στο car εχει αγγελιες που στελνεις τον ενεργοποιητη και στον ανακατασκευαζουν με κοστος 200 250 ευρω. Αλλιως καινουργιο κανα 700ρι.
o συντροφος το επισκευαζει

https://www.youtube.com/watch?v=Uu155g7HfI8

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με αυτοματο σασμαν Peugeot 107
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 12:19 
Άβαταρ μέλους
Μετα απο πολυ ψαξιμο σε διαφορους μαστορους κ ακομα κ στην peugeot στη θεσσαλονικη που ολοι μου ελεγαν αντικατασταση με καινουριο στα 1000€ τελικα βρηκα εναν ο οποιος τα επισκευαζει.πριν ενα χρονο πηγα και μου το επισκευασε κ ολα καλα.πριν 3 μηνες παλι με αφησε,δηλ κρατησε ενα χρονο.ξαναπαω κ μου λεει παλι φαινεται ζορισμενος ο ενεργοποιητης κ θελει λεει κ δισκο πλατο.αλλαξα δισκο πλατο κ μου καθαρισε παλι τον ενεργοποιητη κ ακριβως σε εναν μηνα κ κατι παλι μας αφησε 2 φορες μεσα σε 3 μερες.το θεμα ειναι οτι το αμαξι μολις μας αφησει μετα απο 3-4 ωρες μπορει κ ξαναλειτουργει κανονικα.σηνερα το ξαναπηγα στο μαστορα να δει τι γινεται παλι.θα ηθελα αποψη απο καποον ο οποιος το εχει επισκευασει τον ενεργοποιητη κ αν λυθηκε το οροβλημα του η αν του εχει ξαναεμφανιστει το προβλημα.ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με αυτοματο σασμαν Peugeot 107
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 12:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Σε κάθε σέρβις χρειάζεται εκμάθηση ώστε να ρυθμίζονται οι ανοχές του συστήματος και αυτό θελει γνησιο διαγνωστικό. Αρα εαν δεν εγινε σωστη εκμαθηση και συντηρηση, το πρόβλημα θα ξανα προκύψει. Καλό ειναι να δει κάποιος με γνησιο διαγνωστικό εάν έχει γίνει ενημέρωση στο λογισμικό του κιβωτίου ήγουν τηλεφόρτωση και να γίνει Αλλο το καθαρισμα και γρασσαρισμα αλλο η ανακατασκευη.
Στην κρίση σου

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με αυτοματο σασμαν Peugeot 107
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιουν 2018, 21:09 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Nakis1234 έγραψε:
Μετα απο πολυ ψαξιμο σε διαφορους μαστορους κ ακομα κ στην peugeot στη θεσσαλονικη που ολοι μου ελεγαν αντικατασταση με καινουριο στα 1000€ τελικα βρηκα εναν ο οποιος τα επισκευαζει.πριν ενα χρονο πηγα και μου το επισκευασε κ ολα καλα.πριν 3 μηνες παλι με αφησε,δηλ κρατησε ενα χρονο.ξαναπαω κ μου λεει παλι φαινεται ζορισμενος ο ενεργοποιητης κ θελει λεει κ δισκο πλατο.αλλαξα δισκο πλατο κ μου καθαρισε παλι τον ενεργοποιητη κ ακριβως σε εναν μηνα κ κατι παλι μας αφησε 2 φορες μεσα σε 3 μερες.το θεμα ειναι οτι το αμαξι μολις μας αφησει μετα απο 3-4 ωρες μπορει κ ξαναλειτουργει κανονικα.σηνερα το ξαναπηγα στο μαστορα να δει τι γινεται παλι.θα ηθελα αποψη απο καποον ο οποιος το εχει επισκευασει τον ενεργοποιητη κ αν λυθηκε το οροβλημα του η αν του εχει ξαναεμφανιστει το προβλημα.ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.
Εδώ ένα μέλος (o insert_coin_2_join) είχε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το ίδιο θέμα και έχει κάνει λεπτομερές feedback. Νομίζω ήταν με C2 αλλά πάνω κάτω τα κιβώτια είναι παρόμοια. Θα βρω το θέμα και θα το πετάξω εδώ.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με αυτοματο σασμαν Peugeot 107
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Ιουν 2018, 00:13 
Άβαταρ μέλους
Ευχαριστω παιδια,περιμενω απο αυριο τηλεφωνο απο τον μαστορα να δω τι γινεται.ο τυπος 'μαλλον' εχει το γνησιο διαγνωστικο επειδη δουλευει πανω σε αυτα απο οτι βλεπω.(αρκετα αυτοματα σασμαν κ εχω δει πολλα 107,c1 κλπ κλπ).αν μπορει ο φιλος να μου ποσταρει το θεμα με το c2 να το δω θα του ημουν πολυ ευγνωμων.κ παλι ευχαριστω παιδια,ευελπιστω να βγει ακρη.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

πρόβλημα σε xantia
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 50
Προβλημα C5 1.6 THP κραδασμος
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: artec12
Απαντήσεις: 10
Πρόβλημα με καλοριφέρ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Αυτόματο κιβώτιο - Κλωτσάει στις αλλαγές
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: x8052
Απαντήσεις: 5
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια