Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:23 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
Καλησπέρα σε όλους, όντας νέο μέλος και μελλοντικός κάτοχος ενός C3 1.2, θα ήθελα τη γνώμη σας για δυο ζητήματα.

1) Έχω βρει σε μια αντιπροσωπεία ένα C3 1.2 shine 83hp, μεταλλικό χρώμα, σε προσφορά περίπου 1300 ευρώ λιγότερα απο την τελική τιμή αγοράς του αντίστοιχου μοντέλου.

Το αμάξι αυτό είναι σε προσφορά μιας και έχει κάνει πολύ λίγα χιλιόμετρα, περίπου 40, ίσα που ήρθε από την αποθήκη στην αντιπροσωπεία. Ο πωλητής μου είπε ότι αγοράστηκε από τον ίδιο (η άδεια είναι όντως στο όνομα του και εννοείται ότι θα έχω 5 χρόνια εγγύηση) στο πλαίσιο μιας σύνηθης κίνησης που κάνουν οι πωλητές, να αγοράζουν οι ίδιοι κάποια μοντέλα για να παίρνουν το μπόνους πώλησης και στη συνέχει χωρίς να τα έχουν κυκλοφορήσει καθόλου να τα μεταπωλούν σε προσφορά.

Ίδια προσφορά, 1250 ευρώ λιγότερο από το κόστος "αυτοκινήτου κούτας", έχει άλλο ένα μοντέλο, στη τούρμπο έκδοση 110 άλογα.

Πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο; Υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι ύποπτο; Να του κάνει έλεγχο καλύτερα κάποιος μηχανικός μου;

Τέλος θα ήθελα αν έχετε την καλοσύνη και υπάρχει κάποιο λινκ με συζήτηση στο φόρουμ γύρω από εντυπώσεις για τα C3 1.2 είτε 83 (κυρίως) είτε 110 άλογα να το παραθέσετε εδώ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:59 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Σπύρος έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους, όντας νέο μέλος και μελλοντικός κάτοχος ενός C3 1.2, θα ήθελα τη γνώμη σας για δυο ζητήματα.

1) Έχω βρει σε μια αντιπροσωπεία ένα C3 1.2 shine 83hp, μεταλλικό χρώμα, σε προσφορά περίπου 1300 ευρώ λιγότερα απο την τελική τιμή αγοράς του αντίστοιχου μοντέλου.

Το αμάξι αυτό είναι σε προσφορά μιας και έχει κάνει πολύ λίγα χιλιόμετρα, περίπου 40, ίσα που ήρθε από την αποθήκη στην αντιπροσωπεία. Ο πωλητής μου είπε ότι αγοράστηκε από τον ίδιο (η άδεια είναι όντως στο όνομα του και εννοείται ότι θα έχω 5 χρόνια εγγύηση) στο πλαίσιο μιας σύνηθης κίνησης που κάνουν οι πωλητές, να αγοράζουν οι ίδιοι κάποια μοντέλα για να παίρνουν το μπόνους πώλησης και στη συνέχει χωρίς να τα έχουν κυκλοφορήσει καθόλου να τα μεταπωλούν σε προσφορά.

Ίδια προσφορά, 1250 ευρώ λιγότερο από το κόστος "αυτοκινήτου κούτας", έχει άλλο ένα μοντέλο, στη τούρμπο έκδοση 110 άλογα.

Πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο; Υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι ύποπτο; Να του κάνει έλεγχο καλύτερα κάποιος μηχανικός μου;

Τέλος θα ήθελα αν έχετε την καλοσύνη και υπάρχει κάποιο λινκ με συζήτηση στο φόρουμ γύρω από εντυπώσεις για τα C3 1.2 είτε 83 (κυρίως) είτε 110 άλογα να το παραθέσετε εδώ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Στο παρακάτω link θα βρείς όλες τις ενότητες που αφορούν το μοντέλο που σε εδνδιαφέρει.
http://www.greekcitroenclub.gr/viewforum.php?f=11&sid=b637eb3277f20225ec66143567e26b2a

Δεν νομίζω να έχεις θέμα σε εκθεσιακό σε οτι αφορά κινητήρα και μηχανικά μέρη. Θέλει έναν πιο λεπτομερή έλεγχο στο εσωτερικό γιατί θα έχουν μπει αρκετοί για να το δουν και θέλει μια προσοχή παραπάνω σε χαζοαμυχές στα πλαστικά και τέτοια. Αυτή είναι η άποψή μου.

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 13:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 13:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
Καλησπερα, γενικά οι κύριοι στις αντιπροσωπείες όταν το αυτοκίνητο βγάλει πινακίδες σου λένε ότι έχει χάσει το 25% της τιμης τους. Όταν όμως το πουλάνε αυτοί πέφτει 1300€ (5%) πραγματικά αστείο. Τέλος πάντων, πέρα του ελέγχου στο εσωτερικό όπως ανάφερε ο vpafi, στην ουσία καινούργια αυτοκίνητα ειναι.

Θα σε συμβούλευα να πάρεις την turbo έκδοση καθώς για λίγα παραπάνω χρηματα, παίρνεις και δισκόφρενα πίσω και ζάντες αλουμινίου, αν δεν έχει αλλάξει κάτι στον εξοπλισμό. Το 82αρι που έχω είναι ίσα για να κινείται. Σφήνες, προσπεράσεις, ανηφόρες, κλίμα, έξτρα βαρος το ζοριζουν απίστευτα. Εάν κάνει για κάπου είναι για πόλεις σε ισιαδι. Αποφυγε το για μένα.



Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 13:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
barimagas έγραψε:
Καλησπερα, γενικά οι κύριοι στις αντιπροσωπείες όταν το αυτοκίνητο βγάλει πινακίδες σου λένε ότι έχει χάσει το 25% της τιμης τους. Όταν όμως το πουλάνε αυτοί πέφτει 1300€ (5%) πραγματικά αστείο. Τέλος πάντων, πέρα του ελέγχου στο εσωτερικό όπως ανάφερε ο vpafi, στην ουσία καινούργια αυτοκίνητα ειναι.

Θα σε συμβούλευα να πάρεις την turbo έκδοση καθώς για λίγα παραπάνω χρηματα, παίρνεις και δισκόφρενα πίσω και ζάντες αλουμινίου, αν δεν έχει αλλάξει κάτι στον εξοπλισμό. Το 82αρι που έχω είναι ίσα για να κινείται. Σφήνες, προσπεράσεις, ανηφόρες, κλίμα, έξτρα βαρος το ζοριζουν απίστευτα. Εάν κάνει για κάπου είναι για πόλεις σε ισιαδι. Αποφυγε το για μένα.



Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και τις οδηγικές εντυπώσεις. Δεν είχα φανταστεί ότι θα είναι ίσα για να κινείται όπως λες. Νόμιζα οτι οι διαφορές τους είναι κυρίως σε ροπή, επιτάχυνση, γκάζι και όχι τόσο σε θέματα με έξτρα βάρος και ανηφόρες. Το 82άρι το έκανα test drive, μια χαρά μου φάνηκε, αλλά θα μου πεις τι να καταλάβεις σε τεστ, όταν είσαι 2 άτομα μόνο μέσα και χωρίς βάρος σε 10 λεπτά διαδρομή. Εγώ θέλω να κάνω και τα ταξιδάκια μου με παιδί, γυναίκα και μπαγκάζια. Το γκάζι δεν με πολυνοιάζει. το τούρμπο είναι 800 ευρώ πιο ακριβό, θα το σκεφτώ και αν μπορώ θα του κάνω και τεστ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
Σπύρος έγραψε:
barimagas έγραψε:
Καλησπερα, γενικά οι κύριοι στις αντιπροσωπείες όταν το αυτοκίνητο βγάλει πινακίδες σου λένε ότι έχει χάσει το 25% της τιμης τους. Όταν όμως το πουλάνε αυτοί πέφτει 1300€ (5%) πραγματικά αστείο. Τέλος πάντων, πέρα του ελέγχου στο εσωτερικό όπως ανάφερε ο vpafi, στην ουσία καινούργια αυτοκίνητα ειναι.

Θα σε συμβούλευα να πάρεις την turbo έκδοση καθώς για λίγα παραπάνω χρηματα, παίρνεις και δισκόφρενα πίσω και ζάντες αλουμινίου, αν δεν έχει αλλάξει κάτι στον εξοπλισμό. Το 82αρι που έχω είναι ίσα για να κινείται. Σφήνες, προσπεράσεις, ανηφόρες, κλίμα, έξτρα βαρος το ζοριζουν απίστευτα. Εάν κάνει για κάπου είναι για πόλεις σε ισιαδι. Αποφυγε το για μένα.



Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και τις οδηγικές εντυπώσεις. Δεν είχα φανταστεί ότι θα είναι ίσα για να κινείται όπως λες. Νόμιζα οτι οι διαφορές τους είναι κυρίως σε ροπή, επιτάχυνση, γκάζι και όχι τόσο σε θέματα με έξτρα βάρος και ανηφόρες. Το 82άρι το έκανα test drive, μια χαρά μου φάνηκε, αλλά θα μου πεις τι να καταλάβεις σε τεστ, όταν είσαι 2 άτομα μόνο μέσα και χωρίς βάρος σε 10 λεπτά διαδρομή. Εγώ θέλω να κάνω και τα ταξιδάκια μου με παιδί, γυναίκα και μπαγκάζια. Το γκάζι δεν με πολυνοιάζει. το τούρμπο είναι 800 ευρώ πιο ακριβό, θα το σκεφτώ και αν μπορώ θα του κάνω και τεστ.


Επίσης πέρα από τα 800 ευρώ πιο ακριβό το πρόβλημα είναι ότι το τούρμπο είναι λευκό με κόκκινη οροφή ενώ το 83άρι είναι το γκρι platinum με κόκκινη οροφή που είναι ο συνδυασμός που μου αρέσει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 14:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Σπύρος έγραψε:
...Εγώ θέλω να κάνω και τα ταξιδάκια μου με παιδί, γυναίκα και μπαγκάζια. Το γκάζι δεν με πολυνοιάζει. το τούρμπο είναι 800 ευρώ πιο ακριβό, θα το σκεφτώ και αν μπορώ θα του κάνω και τεστ.


Φορτωμένο ατμοσφαιρικό με 80 άλογα, να κάνει ταξίδι, ίσως καλοκαίρι με A/C !?!? Όπως λέει και ο προλαλήσαντας, απέφυγέ το, γιατί απλά δεν θα μπορείς να κάνεις αυτό που λες. Καθαρά αυτοκίνητο-κινητήρας πόλης, *ίσως* για μικρές περιαστικές μετακινήσεις, χωρίς φορτίο και με μικρές απαιτήσεις γενικότερα.

Το ότι όντως στο δίνουν μόλις με ~5% έκπτωση δικαιολογείται εν μέρει από το ότι πρέπει να βγει και κάποιο κέρδος για το μαγαζί, αλλά και πάλι δεν είναι σοβαρό κίνητρο να το επιλέξεις, τη στιγμή που η διαφορά με το καινούριο όπως το θες είναι 2-3 δόσεις σε δάνειο ή κάρτα.

Για τα υπόλοιπα περι αισθητικής, χρωμάτων κλπ, εσύ ξέρεις τι σου αρέσει, εσύ τελικά αποφασίζεις....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 14:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
The Ace έγραψε:
Σπύρος έγραψε:
...Εγώ θέλω να κάνω και τα ταξιδάκια μου με παιδί, γυναίκα και μπαγκάζια. Το γκάζι δεν με πολυνοιάζει. το τούρμπο είναι 800 ευρώ πιο ακριβό, θα το σκεφτώ και αν μπορώ θα του κάνω και τεστ.


Φορτωμένο ατμοσφαιρικό με 80 άλογα, να κάνει ταξίδι, ίσως καλοκαίρι με A/C !?!? Όπως λέει και ο προλαλήσαντας, απέφυγέ το, γιατί απλά δεν θα μπορείς να κάνεις αυτό που λες. Καθαρά αυτοκίνητο-κινητήρας πόλης, *ίσως* για μικρές περιαστικές μετακινήσεις, χωρίς φορτίο και με μικρές απαιτήσεις γενικότερα.

Το ότι όντως στο δίνουν μόλις με ~5% έκπτωση δικαιολογείται εν μέρει από το ότι πρέπει να βγει και κάποιο κέρδος για το μαγαζί, αλλά και πάλι δεν είναι σοβαρό κίνητρο να το επιλέξεις, τη στιγμή που η διαφορά με το καινούριο όπως το θες είναι 2-3 δόσεις σε δάνειο ή κάρτα.

Για τα υπόλοιπα περι αισθητικής, χρωμάτων κλπ, εσύ ξέρεις τι σου αρέσει, εσύ τελικά αποφασίζεις....


Σ' ευχαριστώ πολύ. Κοίτα, αν το σκεφτείς δεν είναι και πολύ μικρή η έκπτωση των 1300 ευρώ με την έννοια ότι το αμάξι στη πραγματικότητα είναι καινούργιο δεν έχει μεταχειριστεί καθόλου. Τώρα όσον αφορά την επιλογή 82 άλογα ή 110, από την άλλη και το τούρμπο όμως δεν θα "ζορίζεται" στην πόλη; Και τελικά το ερώτημα είναι για τα 5-6 ταξίδια το χρόνο που θέλω αξίζει τη διαφορά; Μην ξεχνάμε ότι τους υπόλοιπους μήνες στη πόλη θα κινείται. Αλλά αλήθεια είναι ότι με προβλημάτισε ο φίλος πιο πάνω, που έχει το 82άρι, με αυτά που έγραψε για δυσκολίες με βάρος, 4 άτομα, ανηφόρες, προσπεράσεις κλπ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 15:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
800€ παραπάνω για turbo και δισκόφρενα αντί για ταμπούρα αν δεν είναι καλό deal το τι ειναι;;;;
Για μένα και διπλάσια να ήταν διάφορα πάλι θα άξιζε, αφού η διαφορά στην απόδοση είναι μέρα με την νύχτα.

Σε ανηφόρες στην εθνική το καλοκαίρι με κλιμα και μπαγκαζια ξέρεις τι είναι από Πέμπτη να βάζεις Τετάρτη να είσαι τέρμα γκάζι και να μην έχει ψυχη να κρατήσει ούτε σταθερα τα χιλιόμετρα;;;;; Αυτό δεν φαίνεται στο δεκάλεπτο testdrive, γιατί και γω τέτοιο είχα κάνει και μου είχε φανεί ικανοποιητικό. Μετά την αγορά έκανε τεστ το turbo και κ@υλωσα αλλά η διαφορά για αλλαγή ήταν 4000€ οπότε το φορτωθηκα.


Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 16:21 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Εγώ δεν κάνω δυναμική οδήγηση, ούτε είμαι γρήγορος.
Ομως, πάντα προσπαθούσα να αγοράζω τον ισχυρότερο κινητήρα που μπορούσα γιατί η δύναμη θα σε σώσει σε ενα γρηγορο προσπέρασμα, οπως και τα δισκοφρενα σε σχεση με τα ταμπούρα. Πρώτα λοιπόν κοιτάμε την "ενεργητική" ασφάλεια και μετα το χρώμα. Nα πάρεις το δυνατοτερο χωρις πολλές σκέψεις.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 18:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
barimagas έγραψε:
800€ παραπάνω για turbo και δισκόφρενα αντί για ταμπούρα αν δεν είναι καλό deal το τι ειναι;;;;
Για μένα και διπλάσια να ήταν διάφορα πάλι θα άξιζε, αφού η διαφορά στην απόδοση είναι μέρα με την νύχτα.

Σε ανηφόρες στην εθνική το καλοκαίρι με κλιμα και μπαγκαζια ξέρεις τι είναι από Πέμπτη να βάζεις Τετάρτη να είσαι τέρμα γκάζι και να μην έχει ψυχη να κρατήσει ούτε σταθερα τα χιλιόμετρα;;;;; Αυτό δεν φαίνεται στο δεκάλεπτο testdrive, γιατί και γω τέτοιο είχα κάνει και μου είχε φανεί ικανοποιητικό. Μετά την αγορά έκανε τεστ το turbo και κ@υλωσα αλλά η διαφορά για αλλαγή ήταν 4000€ οπότε το φορτωθηκα.


Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είναι σημαντικό που μου λες όσα λες μιας και είσαι ο πρώτος κάτοχος με 82άρι που ακούω. Είναι λογικά και πειστικά όλα όσα αναφέρεις. Απλά είναι και το χρώμα (κάποιους δεν τους νοιάζει ιδιαίτερα) στη μέση. Το 82 είναι το platinum με κόκκινη οροφή και το 110 είναι το λευκό. Αν ήταν ανάποδα τα χρώματα τότε ναι, θα έπαιρνα το τούρμπο. Θέλει σκέψη το θέμα αλλά χαίρομαι που έχω τκαι την άποψη ενός κατόχου του ίδιου μοντέλου. Κατά τα άλλα ποιά η γνώμη σου για την προσφορά που παίζει; Θα πήγαινες σε εκθεσιακό καινούργιο με σχεδόν μηδενικά χιλιόμετρα ή δεν θα το ρίσκαρες και θα έδινες 1300 ευρώ και κάτι παραπάνω για "κούτας";


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 18:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
Σπύρος έγραψε:
barimagas έγραψε:
800€ παραπάνω για turbo και δισκόφρενα αντί για ταμπούρα αν δεν είναι καλό deal το τι ειναι;;;;
Για μένα και διπλάσια να ήταν διάφορα πάλι θα άξιζε, αφού η διαφορά στην απόδοση είναι μέρα με την νύχτα.

Σε ανηφόρες στην εθνική το καλοκαίρι με κλιμα και μπαγκαζια ξέρεις τι είναι από Πέμπτη να βάζεις Τετάρτη να είσαι τέρμα γκάζι και να μην έχει ψυχη να κρατήσει ούτε σταθερα τα χιλιόμετρα;;;;; Αυτό δεν φαίνεται στο δεκάλεπτο testdrive, γιατί και γω τέτοιο είχα κάνει και μου είχε φανεί ικανοποιητικό. Μετά την αγορά έκανε τεστ το turbo και κ@υλωσα αλλά η διαφορά για αλλαγή ήταν 4000€ οπότε το φορτωθηκα.


Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είναι σημαντικό που μου λες όσα λες μιας και είσαι ο πρώτος κάτοχος με 82άρι που ακούω. Είναι λογικά και πειστικά όλα όσα αναφέρεις. Απλά είναι και το χρώμα (κάποιους δεν τους νοιάζει ιδιαίτερα) στη μέση. Το 82 είναι το platinum με κόκκινη οροφή και το 110 είναι το λευκό. Αν ήταν ανάποδα τα χρώματα τότε ναι, θα έπαιρνα το τούρμπο. Θέλει σκέψη το θέμα αλλά χαίρομαι που έχω τκαι την άποψη ενός κατόχου του ίδιου μοντέλου. Κατά τα άλλα ποιά η γνώμη σου για την προσφορά που παίζει; Θα πήγαινες σε εκθεσιακό καινούργιο με σχεδόν μηδενικά χιλιόμετρα ή δεν θα το ρίσκαρες και θα έδινες 1300 ευρώ και κάτι παραπάνω για "κούτας";


Για να είμαι ξεκάθαρος έχουν ένα ετοιμοπαράδοτο λευκό-κόκινη οροφή, 110άρι με μείον 1300 ευρώ από την εργοστασιακή και ένα ετοιμοπαράδοτο platinum-κόκκινη οροφή 82άρι και αυτό με μειον 1350 ευρώ απο την εργοστασιακή. Σαν χρώμα προτιμώ το platinum μεταλλικό πολύ περισσότερο αλλά όπως είπα είναι το 82άρι. Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 18:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Φεβ 2021, 12:27
Δημοσιεύσεις: 19
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Εγώ δεν κάνω δυναμική οδήγηση, ούτε είμαι γρήγορος.
Ομως, πάντα προσπαθούσα να αγοράζω τον ισχυρότερο κινητήρα που μπορούσα γιατί η δύναμη θα σε σώσει σε ενα γρηγορο προσπέρασμα, οπως και τα δισκοφρενα σε σχεση με τα ταμπούρα. Πρώτα λοιπόν κοιτάμε την "ενεργητική" ασφάλεια και μετα το χρώμα. Nα πάρεις το δυνατοτερο χωρις πολλές σκέψεις.


Έχεις δίκιο μάλλον. Απλά και από την άλλη να πάρεις ένα αμάξι σε χρώμα που δεν σου πολυαρέσει είναι ένα θέμα. Και δεν είμαι από τους τύπους που κάθε 4 ή 5 χρόνια αλλάζουν αμάξι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 18:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Το καταλαβαίνω απόλυτα για το χρώμα αλλά εγώ θα το θέσω αλλιώς. Όταν θα είσαι μέσα στο αυτοκίνητο και θα το οδηγείς το χρώμα θα το βλέπουν οι άλλοι.... :D :D

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: αγορά εκθεσιακού C3 1.2 83hp shine ;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Φεβ 2021, 18:59 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Τότε, επιλέγεις καινούργιο στο χρώμα που θέλεις. Η' κάνεις τον συμβιβασμό με το 82άρι. Απλά επειδή θα το κρατησεις χρόνια, καλύτερα να εχεις κάτι ολοκληρωμένο. Καλή απόφαση...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 35 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

αγορά μεταχειρισμένου
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 14
Συμβουλές για Αγορά Μπαγκαζιέρας Οροφής
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: vagelisfil
Απαντήσεις: 3
Αγορά ds5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Μεταχειρισμένο c2 VTR ( αγορά ) ?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: lem99
Απαντήσεις: 8
Αγορα c4 1.4 coupe 2006
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Luffy
Απαντήσεις: 15
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια