Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:54 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Σεπ 2009, 01:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 18:05
Δημοσιεύσεις: 199
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ανοιγω αυτο το θεμα για να ανταλλαξουμε εμπειρειες-ιστοριες καλες ή κακες οδηγωντας καθημερινα ή περιστασιακα μια xantia! Βλεποντας το "κοινο" που εχει η xantia και εχοντας περασει απο δυο (στη μια ως συνοδηγος και στην αλλη ως καθημερινος οδηγος) δε μπορω να μην επισημανω την αισθηση που προκαλει αυτο το αυτοκινητο! Ξεκιναω λοιπον με μια δικια μου εμπειρεια με τη xantia μου..

Μεσημερι γυρνωντας απο καρδιτσα με προορισμο τη Λαμια και στις ευθειες πριν την αναβαση για δομοκο χαλαρωνα με 120 (οπου βεβαια μπορουσα-πολλα τα τρακτερ, προσοχη) με προσπερναει μια xsara χρυσαφι mk1 τριθυρη vtr. Εμφυλιος λεω και δε δινω σημασια.. στις ευθειες ολοι καλοι ειμαστε.. Θα τα πουμε στις στροφες! Την πετυχαινω κολλημενη πισω απο μια νταλικα στις πρωτες στροφες για δομοκο. Το παρτι αρχιζει, προσπερναει, προσπερναω, φρεναρει ατσαλα, σπαω τη 2α. Ωσπου μετα το δομοκο σε μια ανοικτη παρατεταμενη αριστερα βαζω 3η και με 120 πανω στη στροφη αρχιζει να βλεπει τα στιβαρα οπισθια της ξανθιας! Ματαια προσπαθουσε μεχρι τη λαμια να πολιορκησει το απορθητο οχυρο της παθητικης τετραδιευθυνσης..
Γυρισα σπιτι, επιασα το τιμονι της και της ειπα ενα ευχαριστω γιατι με εβγαλε απροπροσωπο για αλλη μια φορα! Ποτε ομως δεν εμαθα αν η xsara ηταν 1600αρα ή 1400αρα.. Κριμα...

_________________
There is no replacement for displacement..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Μαρ 2015, 10:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2015, 15:10
Δημοσιεύσεις: 103
Τοποθεσία: Thessaloniki
Δέν βλέπω να ακολούθησε κάποιος τήν λογική σου...... που τήν βρίσκω και πολύ λογική βέβαια...... Αν είναι δυνατόν να αφήνουμε τούς κομπλεξικούς να μας προσπερνάνε !!!!!!!!!!!
Εχω πολλά πάντως να πώ γιά το Xantia 1,8 16V. Πολλά και ταυτόσημα με τα δικά σου. Στήν περίπτωσή μου ένα τελείως καινούργιο Hundai καταστράφηκε σχεδόν ολοσχερώς στήν προσπάθειά του να με φθάσει. (βέβαια δέν είμαι και περήφανος με το Hundai αλλά υπάρχουν και αντίστοιχες περιπτώσεις με άλλα αυτοκίνητα..... οπως BMW.... Mercedes κτλ. Γενικά δέν επιτρέπω τους κομπλεξικούς να με προσπερνάνε.... ιδιαίτερα σε στροφιλίκι. Αμα πιά !!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Μαρ 2015, 11:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Βρε "αρχαιολόγε" ...που το ξέθαψες ;

Και καλά ο άλλος με το χουνδάι δεν ήξερε..... εσύ δεν ντράπηκες να τον καταστρέψεις; :D

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Μαρ 2015, 11:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν 2009, 10:09
Δημοσιεύσεις: 158
Εικόνες: 0
χα χα χα
προσωπικά προτιμώ να ακολουθώ κάποιον / κάποια σβέλτη για να βλέπω και τον τρόπο οδήγησής (γραμμές, αρμονία κλπ)

_________________
Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα (Xantia Activa CT '96 1500EUR) Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Μαρ 2015, 17:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Καλά κάνεις ...γιατί αν είσαι εσύ μπροστά από κάποιον "σβέλτο" με το activa θα προσπαθεί να κάνει αυτά που κάνεις εσύ με την ίδια ευκολία και άνεση, και θα πάει στου χουράφ :D

και για να μην ξεχνιόμαστε
https://www.youtube.com/watch?v=09-C33SrJi8

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Μαρ 2015, 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν 2009, 10:09
Δημοσιεύσεις: 158
Εικόνες: 0
https://youtu.be/1FzoeuCVb3w

_________________
Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα (Xantia Activa CT '96 1500EUR) Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 17 Μαρ 2015, 01:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
εγω τους αφηνω να περνανε και μολις τους εχουν σταματησει τα στρουμφακια με το ρανταρ τους χαιρεταω με απλο κορνάρισμα......
και σε οποιο ταξιδι εχω παει πατρα τρεχουν τρεχουν και παλι μαζι φτανουμε η στο φερρυ η στην γεφυρα....
για την ιστορια

2009 ιουλιος ειχα παει οικογενειακως στην χαλκιδικη στην βουρβουρου στην επιστροφηγια πρεβεζα ξεχναω και παιρνω τον δρομο προς κατερινη αναστροφη στον πρωτο ανισοπεδο κομβο...και ξανα πισω για εγναντια με κατευθυνση προς γιαννενα και μετα από κει για πρεβεζα...
αμ ελα που πεφτω σε κινητοποιηση ροδακινοπαραγωγων και εχουν κλεισιε το δρομο και μας κανουν παρακαμψη από αλεξανδρεια ημαθειας...τελικα παμε από κατο δρομους που τα καλαμια ειχαν καλυψει το δρομο ευτυχως που περασαν φορτηγα ψυγεία και εινα καθαρισει το δρομο και μεσω βεροιας αφου σταματήσαμε και πηραμε τα σχετικα γλυκα συνεχιζουμε μεσω παλαιας εθνικης οδου (δεν την θυμαμε ακριβως) εκει που πας για την Παναγια Σουμελά και τελικα βγαινουμε στον πολυμυλο κοζανης .....ε μεσα σε 1 ωρα και 10 λεπτα ημουν γιαννενα....ηταν το μονο ταξιδι που του ηπια το αιμα γκαζι στο πατωμα και αλλαγες 4-5η αν υπηρχαν καμερες θα ειχα πλουσιο φωτογραφικο αλμπουμ συμπροτευουσα πρεβεζα 8 ωρες ταξιδι αν βγαλεις 20 λεπτα σταση...διαδρομή το πολύ 3 ωρες...

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 17 Μαρ 2015, 13:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2011, 15:09
Δημοσιεύσεις: 348
Καλη η υδρο και η παθητικη τετραδιευθυνση,αλλα κρυβει πολλα μειονεκτηματα του σασι απο θεμα ακαμψιας.Σιγουρα αν ητανε συμβατικο απλα πιστευω πως θα ητανε χαλια στο δρομο.Η ακαμψια του ειναι μαλλον βουτιρερνια.Ναι μεν εχει την ταση να ανοιγει τροχια οπως καθε γαλλος που σεβεται τον εαυτο του και να βοηθαει στην αποτελεσματικοτερη χαραξη της καμπης αλλα η υπερστροφη καραδοκει,ειδικα αν δεν εχεις και φρεσκα λαστιχα...Σε ανοιχτες καμπες ειναι πολυ καλο,η αεροδυναμικη του στις υψηλες ταχυτητες σε συνδιασμο με πλαγιους ανεμους το καθιστουν ομως λιγο επιρεπη και ασταθες και τελευταιο ειναι η εντελως μετρια αισθηση του τιμονιου.Μπορεις να κινηθεις σβελτα σε δρομους οπως η εγνατια αλλα σε κλειστα κομματια δειχνει την αδυναμια του,παρολο που κρυβει υποδειγματικα το βαρος του!!!

Και για να μην ειμαι εκτος τοπικ,ακομα θυμαμαι το θαυμασμο ενος λαστιχα οταν ειδε το λαστιχο εντελως ξεφουσκωτο και να περπαταει σαν να μην τρεχει τιποτα.

_________________
ACTIVA,The art of flat cornering


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Μαρ 2015, 11:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν 2009, 10:09
Δημοσιεύσεις: 158
Εικόνες: 0
Κάπως αυστηρό σε βρίσκω. Εξαρτάται με τι συγκρίνεις. Με π.χ. 106 Rallye ?

Πάντως οι 4Τροχοί σε επιβεβαιώνουν:
Παράθεση:
σε ακραίες καταστάσεις, θα πρέπει επίσης να παρατηρήσουμε, ότι
το αυτοφερόμενο αμάξωμα, σε ό,τι αφορά τη στρεπτική ακαμψία του στις
στροφές, αποδεικνύεται κατώτερο της ανάρτησης. H Ακτιβά θα χρειάζονταν ίσως
ένα περισσότερο άκαμπτο αμάξωμα που να συνεργάζεται σωστά με τις
αναρτήσεις. Αλλά αυτό για τους περισσότερους οδηγούς έχει μάλλον ακαδημαϊκή
σημασία.

Μην ξεχνάμε πως είναι ένα οικογενειακό αυτοκίνητο που δεν σχεδιάστηκε ώστε να έχει σχέση με την σπόρ οδήγηση αλλά να μεταφέρει, άνετα (σχεδόν αρχοντικά) 4-5 άτομα, με ασφάλεια και να είναι ευχάριστο σε οδήγηση σβέλτη για τον οδηγό του (στα 8/10 θα έλεγα, προσωπική άποψη).
Από εκεί και πάνω με την Activa ίσως και στα 9/10, οδηγώντας πάντα με αρμονικά & με γραμμές , παραμένει ευχάριστη στον οδηγό της.

_________________
Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα (Xantia Activa CT '96 1500EUR) Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Μαρ 2015, 20:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2011, 15:09
Δημοσιεύσεις: 348
Ειμαι αρκετα αντικειμενικος και καθολου αυστηρος κριτης θελω να πιστευω.Το αμαξι για την εποχη του και την κατηγορια του σε ΟΟΟΟΛΑ μα ΟΟΟΛΑ ητανε το νουμερο 1.Δεν χωρα αμφισβητηση σε αυτο το θεμα.Υιοθετω την ιδεα για την οποια εχει κατασκευαστει αυτο αμαξι και γι'αυτο αλλωστε οταν το περνω,θα ειναι συνηθως για ταξιδι-ανεση-παθητικη ασφαλεια-και γενικα για να γραψω χιλιομετρα και οχι για καγκουριες.Εχω οδηγησει γρηγορες κατασκευες αλλα επ ουδενι δεν το συγκρινω με μια τετοια γιατι θα ητανε αδικο.Δεν εχω αποψη για το activa μιας και δεν το εχω οδηγησει αλλα λογικα δεν νομιζω να διαφερει πολυ το αμαξωμα της απο αυτο των απλων εκδοσεων.
Εκεινη η περιοδος,σε αυτη την κατηγορια(καθημερινα αμαξια) ητανε πρωιμη σε θεματα ακαμψιας-ασφαλειας των σασι,γι'αυτο αλλωστε στα crash test πηρε 2 αστερια νομιζω,με την δομη του σασι να αλλαζει αρδην μετα την προσκρουση,σε βαθμο να σε τρομαζει.Η αρχη εγινε με τη renault δινοντας πολυ εμφαση στα δομικα μερη του σασι,και ητανε η πρωτη εταιρια που πηρε 5 αστερια.Αξιζει να σημειωσουμε πως μετα απο την προσκρουση η καμπινα του megane 2 παραμενει ανεπαφη και δεν τσακιζει το A-pillar οπως πχ στο xantia 2.
Ως μετρο συγκρισης εχω το δικο μου,megane 2 1.4 με ελατηρια απο rs,αμορτισερ koni κιτρινα,εμπρος - πισω θολομπαρες,αρκετα σκληροτερα σινεμπλοκ πισω αξονα και εμπρος ψαλιδιων,αντιστρεπτικη εμπρος r26r και καμια 500αρια πονταρισιες επιπλεων στο χωρο της καμπινας και των πλαισιων στις πορτες καθως εχει 250.000 χιλιομετρα η καροτσα και ειχε αρχισε να διαμαρτυρεται με τριγμους.
Σιγουρα ειναι πολυ πιο σκληρο σε ολα απο τη ξανθουλα αλλα αλλη χρηση το ενα αλλη το αλλο.Παρολαυτα την προσφυση στην στροφη με το γιαπ μπαινοντας κηφισο ερχομενος απο παλαιο φαληρο δεν την εχω με το megane.Και για να ειμαι εντος θεματος μιας και το θυμηθηκα,κοντεψα να περασω απο πανω ενα cooper s σε εκεινο το σημειο το οποιο πραγματικα ητανε λες και χορεψε σαμπα.Στο citroen απλα ενιωσα ενα απαλο γιαπ....

_________________
ACTIVA,The art of flat cornering


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 06 Απρ 2015, 14:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2015, 15:10
Δημοσιεύσεις: 103
Τοποθεσία: Thessaloniki
Ακόμη ένα θαυμάσιο ταξίδι (από άποψη Αυτοκινήτου)
Θεσσαλονίκη --- Σμύρνη (900 χιλ Χ 2) και πίσω. 4 άτομα και 1 πίσω σε μορφή αποσκευών..... και ακόμη ένα στήν επιστροφή σε μορφή Προσπέκτ αφού πήραμε ότι μας έδιναν Χ 4φορές..... στήν Έκθεση Μαρμάρου που επισκεφθήκαμε.
Το Xantia 1,8 1996 μοντ πήγε και ήρθε σαν μαγικό χαλί..... Οι άλλοι τρεις δεν πίστευαν αυτό που βίωναν (άνεση.... σταθερότητα.... αίσθηση μικρότερης ταχύτητας από τήν πραγματική.... κτλ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιουν 2015, 02:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2014, 15:11
Δημοσιεύσεις: 55
πριν από λιγη ωρα ένα φιλος κολλησε με το αυτοκινητο του σε έναν μικρο χωματηνο λοφακι (εργα οδοποιιας), κ εκανε τραμπαλα το αμαξι του χωρις να μπορει να ξεκολλήσει.μου ζητησε να του παω ένα φτυάρι μπας κ καταφερει να αφερεσει λιγο χωμα κ πατησουν λιγο καλυτερα οι τροχοι.αδικος κοπος. τελικα του προτεινα να τον σπρωξω λιγακι να πατησουν οι εμπρος τροχοι κ να φυγει. "μα είμαι πιο ψηλα από ότι εσυ" μου λεει κ τοτε κανω τη μαγικη κινηση κ σηκωνω τερμα πανω την θεα κ τον σπροχνω λιγο κ των βγαζω. :no1 θεα η κυρια :love δεν το πιστευε το φιλαρακι τι ικανότητες εχει η xantia. :salute για μια ακομα φορα :no1


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιουν 2015, 06:45 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Οτι και να λεμε, μοντελα σαν την xantia επρεπε να υπαρχουν και σημερα στη γκαμα της Citroen. Eιδικα αυτο το διαχρονικο στύλ δεν το ξαναεπιχειρησαν (ισως μονο η C5 ανταποκρινεται αλλα αυτο ειναι μαουνα σε σχεση με την xantia).

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιουν 2015, 08:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
:clap :clap :clap :clap

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιστοριες-αναμνησεις πισω απο το τιμονι της xantia...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Ιουν 2015, 08:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2015, 15:10
Δημοσιεύσεις: 103
Τοποθεσία: Thessaloniki
Έχω και το C5 III 2.0 exclusiv...... αυτόματο.
Ναί μέν ... αλλά σάν το xantia δέν είναι.
Πιό σκληρό.... πιό βαρύ..... πιό μεγάλο (αρκετά) χωρίς να έχει περισσότερους χώρους. Αισθητή υστέρηση σε κρατήματα στίς στροφές έναντι του Xantia.
Από τήν θετική του πλευρά βέβαια .....Πιό πολυτελές..... πιό ασφαλές φυσικά..... Πολλά κομφόρ...... Αλλά γιά να είμαι ειλικρινείς διασκεδάζω πιό πολύ με τήν οδήγηση τού Xantia.
Εν κατακλείδι δέν βλέπω να παίρνει τήν θέση τού Xantia.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Δισκόπλακες πίσω ή ταμπούρα?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: thodoris20vt
Απαντήσεις: 20
τελική xantia 1.6
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 102
Σφαιρες για xantia
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: xantiamanolis
Απαντήσεις: 153
Xantia II του 2000 - Να το δώσω ή όχι ?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 28
Xantia - 1.8 16v - 1996
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: georgios
Απαντήσεις: 13
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια