Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:37 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 16:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 13:08
Δημοσιεύσεις: 144
Εικόνες: 3
Θέλω να αλλάξω τις βαλβολίνες του σασμάν γιατί με αυτές που μου έβαλε ο Καρυάδης νομίζω ότι θα φύγει κανένα γρανάζι και θα μου καρφωθεί στο κούτελο :angr . Διαβάζοντας το βιβλίο του κατασκευαστή διαβάζω ότι θέλει 80-85W ιξώδες. Βγαίνοντας στην αγορά να το αγοράσω όταν ζητάω βαλβολίνη 80-85W με κοιτάνε σαν να κατέβηκα από τον Κρόνο. Ας μη σχολιάσω τις αντιδράσεις όταν απαντάω στην ερώτηση που μου κάνουν "καλά δηλαδή ποιό είναι αυτό το αμάξι που παίρνει βαλβολίνη 80-85W?"... Εν πάσει περιπτώσει, ο Καρυάδης μάλλον μου έβαλε 75-80, δεν είμαι και σίγουρος. Απο τότε το σασμάν γουργουρίζει και κάνει τέλοσπάντων θόρυβο που μεχρι πριν την αλλαγή ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ. ειμαι 10000000% σίγουρος ότι το σασμάν δεν έκανε θόρυβο πριν. Ξέρει κανείς που θα βρω τέτοιες καταραμένες βαλβολίνες? Ευχαριστώ!

_________________
Και άν ποτέ το άλλαζα....Πάλι το ίδιο θα' παιρνα
C I T R O E N FTW


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 17:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 22:48
Δημοσιεύσεις: 267
kostantinosgsa έγραψε:
Θέλω να αλλάξω τις βαλβολίνες του σασμάν γιατί με αυτές που μου έβαλε ο Καρυάδης νομίζω ότι θα φύγει κανένα γρανάζι και θα μου καρφωθεί στο κούτελο :angr . Διαβάζοντας το βιβλίο του κατασκευαστή διαβάζω ότι θέλει 80-85W ιξώδες. Βγαίνοντας στην αγορά να το αγοράσω όταν ζητάω βαλβολίνη 80-85W με κοιτάνε σαν να κατέβηκα από τον Κρόνο. Ας μη σχολιάσω τις αντιδράσεις όταν απαντάω στην ερώτηση που μου κάνουν "καλά δηλαδή ποιό είναι αυτό το αμάξι που παίρνει βαλβολίνη 80-85W?"... Εν πάσει περιπτώσει, ο Καρυάδης μάλλον μου έβαλε 75-80, δεν είμαι και σίγουρος. Απο τότε το σασμάν γουργουρίζει και κάνει τέλοσπάντων θόρυβο που μεχρι πριν την αλλαγή ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ. ειμαι 10000000% σίγουρος ότι το σασμάν δεν έκανε θόρυβο πριν. Ξέρει κανείς που θα βρω τέτοιες καταραμένες βαλβολίνες? Ευχαριστώ!

Κωνσταντινε πριν λιγο μιλουσα με τον μηχανικο μου για ενα προβλημα που εχω και με την ευκαιρια του ανεφερα και το δικο σου.Μου ειπε οτι τα gsa φορανε 80-90 βαλβολινες σασμαν και πως εχει τετοιες αν και μαλλον το προβλημα ετσι οπως του το ειπα νομιζει οτι δεν οφειλετε σε βαλβολινες.αν θες να σου δωσω τηλεφωνο ή διευθυνση πεστο μου.ειναι παλιος μηχανικος και γνωστης ολων των παλιων citroen,εκει πηγαινε και τον βατραχο εγω.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε mixalis-ds για την δημοσίευση του/της: kostantinosgsa
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 19:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
kostantinosgsa έγραψε:
Θέλω να αλλάξω τις βαλβολίνες του σασμάν γιατί με αυτές που μου έβαλε ο Καρυάδης νομίζω ότι θα φύγει κανένα γρανάζι και θα μου καρφωθεί στο κούτελο :angr . Διαβάζοντας το βιβλίο του κατασκευαστή διαβάζω ότι θέλει 80-85W ιξώδες. Βγαίνοντας στην αγορά να το αγοράσω όταν ζητάω βαλβολίνη 80-85W με κοιτάνε σαν να κατέβηκα από τον Κρόνο. Ας μη σχολιάσω τις αντιδράσεις όταν απαντάω στην ερώτηση που μου κάνουν "καλά δηλαδή ποιό είναι αυτό το αμάξι που παίρνει βαλβολίνη 80-85W?"... Εν πάσει περιπτώσει, ο Καρυάδης μάλλον μου έβαλε 75-80, δεν είμαι και σίγουρος. Απο τότε το σασμάν γουργουρίζει και κάνει τέλοσπάντων θόρυβο που μεχρι πριν την αλλαγή ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ. ειμαι 10000000% σίγουρος ότι το σασμάν δεν έκανε θόρυβο πριν. Ξέρει κανείς που θα βρω τέτοιες καταραμένες βαλβολίνες? Ευχαριστώ!



Έχω εγώ φίλε,δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο......Και δεν είναι καταραμένες,είναι για αυτούς που γνωρίζουν.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 20:15 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Εχει δικιο ο Μανθος. Ειναι ο οι "χοντρες" που λενε, για διπλοκαμπινα αν δεν κανω λαθος. Μανθο διορθωσε με.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
billaras έγραψε:
Εχει δικιο ο Μανθος. Ειναι ο οι "χοντρες" που λενε, για διπλοκαμπινα αν δεν κανω λαθος. Μανθο διορθωσε με.



Ακριβώς έτσι είναι Μπίλλυ,απλά δεν τις γνωρίζει πολύς κόσμος και πέφτουν σε λάθος τοποθετήσεις, με αποτελέσματα όπως του Κωνσταντίνου.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 20:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 22:48
Δημοσιεύσεις: 267
Οντως υπαρχουν,αυτο μου ειπε και ο μηχανικος μου που τον ρωτησα οπως ανεφερα και πιο πανω.ισως να μην ειναι ευρειας καταναλωσεως πλεον στην αγορα, αλλα μου κανει εντυπωση που αν τελικα ο Καρυαδης του εβαλε λεπτοτερες βαλβολινες και αυτο εντυπωση εκανε και στον μηχανικο μου που ειπε οτι ανεκαθεν εβαζαν 80-85.Για αυτο ειπα πως αν θες Κωνσταντινε να επικοινωνησεις μαζι του να σου πει τι ειναι γιατι ειναι απιθανο να εκανε ο Καρυαδης τετοιο λαθος,σε περιπτωση βεβαια που εχει βαλει λαθος νουμερο υπαρχει οι σωστες βαλβολινες να τις βρουμε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 20:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 13:08
Δημοσιεύσεις: 144
Εικόνες: 3
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τη βοήθεια...Μιχάλη είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έβαλε 75-80 και απόλυτα σίγουρος ότι μου έβαλε α΄πο 4λιτρο μπουκάλι το οποίο δεν γνωρίζω από πότε το είχε ανοιχτό. Όπου και αν το έχω πει ότι μετά την αλλαγή βαλβολίνης κάνει πολύ θόρυβο μου είπανε ότι κάτι άλλο φταίει. Είμαι όμως σίγουρος ότι πριν το σασμάν στο ρελαντί πχ ακούγοταν ελάχιστα εως καθόλου. ΄Πας για service και βρίσκεις το μπελά σου-offtopic-.

_________________
Και άν ποτέ το άλλαζα....Πάλι το ίδιο θα' παιρνα
C I T R O E N FTW


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 21:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 22:48
Δημοσιεύσεις: 267
Το ξερω Κωνσταντινε και το σπαστικο ειναι οτι πας καπου και δινεις λεφτα παραπανω για να εισαι σιγουρος για τις επισκευες και τα service και μετα διαπστωνεις χιλια προβληματα,αγανακτεις και με το δικιο σου.Παντως οι βαλβολινες υπαρχουν,αυτο ειναι το καλο για να φυγει και το αγχος σε αυτον τον τομεα.το αλλο ειναι να σου εχει ρεγουλαρει καλα τις σχεσεις μηπως σου κανει απο αυτο το θορυβο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 21:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 13:08
Δημοσιεύσεις: 144
Εικόνες: 3
mixalis-ds έγραψε:
Το ξερω Κωνσταντινε και το σπαστικο ειναι οτι πας καπου και δινεις λεφτα παραπανω για να εισαι σιγουρος για τις επισκευες και τα service και μετα διαπστωνεις χιλια προβληματα,αγανακτεις και με το δικιο σου.Παντως οι βαλβολινες υπαρχουν,αυτο ειναι το καλο για να φυγει και το αγχος σε αυτον τον τομεα.το αλλο ειναι να σου εχει ρεγουλαρει καλα τις σχεσεις μηπως σου κανει απο αυτο το θορυβο.

:agree :agree :agree :agree :agree :agree

Μιχάλη Αυτό που είπες, είναι μεγάλη κουβέντα. Ευτυχώς δεν έβαλε χερι μέσα στο σασμάν...Στο καρμυρατέρ όμως που έβαλε χέρι, το έκανε το θαύμα του...Καθόλου ευχαριστημένος πραγματικά. :angry

_________________
Και άν ποτέ το άλλαζα....Πάλι το ίδιο θα' παιρνα
C I T R O E N FTW


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 21:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 22:48
Δημοσιεύσεις: 267
Δεν ξερω αν ειναι ακομα εκει ο Κυρ-Βασιλης γιατι ειχα μαθει οτι παει για συνταξη,ηταν ο μονος που εκανε καλη δουλεια στο συγκεκριμενο συνεργειο και κατα τα αλλα το μονο που αξιζει ειναι οι ακρες που εχει για ανταλλακτικα ο συγκεκριμενος και βαραει στις τιμες. Και εγω οσες φορες ειχα παει δεν εμεινα ευχαριστημενος απο δουλεια και χρημα! Το κακο ειναι πως οταν σε βλεπουν να θες και να αγαπας ενα παλιο αυτοκινητο ολοι σε βλεπουν σαν πορτοφολι και κολλημενο,ελπιζω να καταλαβες τι εννοω και για ποιον Κωνσταντινε! Εμενα δεν μου επαιρνε την 1η καποτε στο βατραχο οταν το πηγα εκει και επειτα οταν το πηγα στον μηχανικο μου το εφτιαξε σε ενα λεπτο στην κυριολεξια!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 13:08
Δημοσιεύσεις: 144
Εικόνες: 3
Συμφωνώ σε όλα 100%. Προς γνώση και συμόρφωση

_________________
Και άν ποτέ το άλλαζα....Πάλι το ίδιο θα' παιρνα
C I T R O E N FTW


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 21:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 22:48
Δημοσιεύσεις: 267
Ολα καλα θα πανε Κωνσταντινε! Οτι θες και μπορω να βοηθησω στη διαθεση σου!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2011, 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 13:08
Δημοσιεύσεις: 144
Εικόνες: 3
Να σαι καλά Μιχάλη!

_________________
Και άν ποτέ το άλλαζα....Πάλι το ίδιο θα' παιρνα
C I T R O E N FTW


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Φεβ 2011, 23:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 13:08
Δημοσιεύσεις: 144
Εικόνες: 3
Τελικά άλλαξα τις βαλβολίνες στο σασμαν της GSA και έβαλα YACOO BVX M 100 80W85 και όχι μόνο σταμάτησε ο θόρυβος, αλλά έγινε και πολύ μαλακό! Μάνθο ευχαριστώ πολύ!

_________________
Και άν ποτέ το άλλαζα....Πάλι το ίδιο θα' παιρνα
C I T R O E N FTW


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαλβολίνες για GSA
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 05 Φεβ 2011, 23:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Να σαι καλά Κωνσταντίνε,πάντα στην διάθεσή σου......και όλων των παιδιών εννοείτε......... :thumb

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 20 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

βαλβολινες
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: captainzamanfou
Απαντήσεις: 2
Βαλβολίνες για κιβώτιο ΜΚΤ MCB
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 43
Λαδια-Βαλβολινες...
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: akis_1
Απαντήσεις: 116
ΒΑΛΒΟΛΙΝΕΣ Χ75W/80 GL-5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 50
Βαλβολινες.
Δ. Συζήτηση: Σχετικές με αυτοκίνητα (Προσφορά)
Συγγραφέας: vpafi
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ