Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:08 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 21 Δεκ 2007, 18:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Οκτ 2006, 14:23
Δημοσιεύσεις: 1897
Τοποθεσία: Πειραιάς
Δημητρης Χαρ έγραψε:
Ρε μάγκες που μπορώ να βρω μια νικελε μάσκα;Έιχα μια πλαστικη και μου εσπασε...


Αν θελεις να σου δώσω το τηλέφωνο του συνεργειου στην Αθήνα (Ν. Χαλκηδόνα) που πηγαινω την ΒΧ. Ασχολειται με ανακατασκευές Citroen και ίσως σε βοηθήσει....

_________________
Εικόνα

Όταν κάποιοι έβλεπαν βατράχους, ο Flaminio Bertoni είδε ένα αυτοκίνητο!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 03 Ιαν 2008, 18:01 
Άβαταρ μέλους
Βασικά ψαχνω για κάτι πιο..χειροπιαστό...μια αντιπροσωπία για παραδειγμα η κάποιο μαγαζι με ανταλλακτικά.
Καλη χρονία κιόλας βρε παιδιά!Με υγεία και αισιοδοξία!

Τα διπλα ποστ δεν επιτρέπονται.
Υπάρχει δεξιά το κουμπάκι "επεξεργασία"
όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Sofia


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 20:51 
Άβαταρ μέλους
Γεια σας ντοσεβιτες και ντοσεβιτουδες μολις έβαψα το ντοσεβο μου και θέλω πίσω φανάρια οχι καινούργια αλλα μεταχειρισμένα Θεσσαλονίκη είμαι
και μια σελιδα στο ιντερνετ στα ελληνικα με οδηγιες χρησεως του ντεσεβοhttp://translate.google.com/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.dlc.fi/~rwiander/citroen/2cv.html&sa=X&oi=translate&resnum=6&ct=result&prev=/search%3Fq%3D2cv%26start%3D630%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26hs%3Dh3w%26sa%3DN


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Φεβ 2008, 20:47 
Άβαταρ μέλους
Γεια σας παιδιά τελικά πίσω φανάρια δεν βρήκα και τελικά έβαλα τα παλιά που είναι μεν σπασμένα αλλά τα κολησα και με αυτά πρόχειρα πήγα και πέρασα σήμερα κτεο.Πήρα το σηματάκι με τρεις παρατηρήσεις όπως λάστιχα (θα χρειαστούν αλλαγή) πίσω φρένα και χαμηλή ένταση φώτων κατά τ άλλα πέρασα σφαίρα .τώρα λάστιχα κοίταξα εδώ στην Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς με απαγοητεψανε, τέτοια διάσταση 125 δύσκολα θα βρω.μήπως ξέρει κανείς που να κοιτάξω για αυτά?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Φεβ 2008, 02:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 30 Μάιος 2007, 13:30
Δημοσιεύσεις: 279
Τοποθεσία: Νιγρίτα-Σέρρες
Θα μεταφερω τις ερωτησεις σου στον μετρ του ειδους τον Geoky και θα σου απαντησω μαλλον αυριο...

_________________
Είναι ΤΡΕΛΟΙ αυτοί οι ΓΑΛΛΟΙ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Φεβ 2008, 17:27 
Άβαταρ μέλους
sakel έγραψε:
Γεια σας παιδιά τελικά πίσω φανάρια δεν βρήκα και τελικά έβαλα τα παλιά που είναι μεν σπασμένα αλλά τα κολησα και με αυτά πρόχειρα πήγα και πέρασα σήμερα κτεο.Πήρα το σηματάκι με τρεις παρατηρήσεις όπως λάστιχα (θα χρειαστούν αλλαγή) πίσω φρένα και χαμηλή ένταση φώτων κατά τ άλλα πέρασα σφαίρα .τώρα λάστιχα κοίταξα εδώ στην Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς με απαγοητεψανε, τέτοια διάσταση 125 δύσκολα θα βρω.μήπως ξέρει κανείς που να κοιτάξω για αυτά?


Η διασταση 125Χ70Χ15 περασε εδω και ενα χρονο στη ρετρο κατηγορια. Που σημαινει οτι αν θα βρεις θα βρεις σε τιμες απο 90 ευρω και πανω. (πχ τα Michelin 140 ευρω περιπου το ενα). Δοκιμασε σε διασταση 135Χ70Χ15. Υπαρχουν σε Mabor(Σλοβενικα), και Maragoni(Ιταλικα), σε τιμες γυρω στα 40 ευρω το ενα. Ρωτησε σε μαγαζια που φερνουν αυτα τα λαστιχα και μαλλον θα βρεις. Η ποιοτητα και η συμπεριφορα τους ειναι πολυ καλη. Μην κολλας με συγκεκριμενες μαρκες. Σε διασταση μπορει να σου προτεινουν και 145. Μην τα βαλεις παρα μονο σε αναγκη.
Ταγκρε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Φεβ 2008, 17:32 
Άβαταρ μέλους
Α! Φαναρια πισινα μολις εφερα απο Γερμανια γυρω στα 75 ευρω το ενα (μαζι με τα μεταφορικά).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Φεβ 2008, 19:01 
Άβαταρ μέλους
Σε ευχαριστώ φίλε μου γιά τις πληροφορίες θα κοιτάξω στήν διάσταση 135 τελικά να βολευτώ οσο γιά τα φανάρια ακριβά μου φαίνονται να δω εδώ για κανα μεταχειρισμένο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Μαρ 2008, 13:37 
Άβαταρ μέλους
sakel έγραψε:
Γεια σας παιδιά τελικά πίσω φανάρια δεν βρήκα και τελικά έβαλα τα παλιά που είναι μεν σπασμένα αλλά τα κολησα και με αυτά πρόχειρα πήγα και πέρασα σήμερα κτεο.Πήρα το σηματάκι με τρεις παρατηρήσεις όπως λάστιχα (θα χρειαστούν αλλαγή) πίσω φρένα και χαμηλή ένταση φώτων κατά τ άλλα πέρασα σφαίρα .τώρα λάστιχα κοίταξα εδώ στην Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς με απαγοητεψανε, τέτοια διάσταση 125 δύσκολα θα βρω.μήπως ξέρει κανείς που να κοιτάξω για αυτά?


το συνεργειο που δουλευω συνεργαζεται με ενα λαστιχα,που φερνει λαστιχα για 2cv!οταν εβαλα τα δικα μου ,πριν 3 μηνες ειχε σε toyo- 135 διασταση,που εβαλα εγω,γυρω στα 250(αν θυμαμαι καλα),και michelin - 125 διασταση ,αλλα τα ειχε 100ε πιο ακριβα!Αν χρειαστεις αλλες πληροφορειες,πες μου να μαθω...
;) ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Μαρ 2008, 19:52 
Άβαταρ μέλους
γεια σου φιλαράκο τελικά βρήκα λάστιχα τογιο 200ευρω τα πήρα εδώ κοντά στην γειτονιά μου (.χαριλαου).θέλω μονο να μου πεις για αμορτισερ τι γίνεται που μπορώ να βρω και σε τι τιμές σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Μαρ 2008, 01:04 
Άβαταρ μέλους
ωραια,..αφου βολευτικες με λαστιχακια,εισαι μια χαρα!!αμορτισερ εχω βρει 2 μπροστινα στην μοναστηριου (de carbon),κοντα στην πυροσβεστικη,κ εχω βρει και στην Δοιηκητιριου στο Σταυριανιδη 4αδα (LIP),που λεω να παω να τα παρω!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Μαρ 2008, 14:36 
Άβαταρ μέλους
Παίδες HELP!!! Πήγα το οχηματάκι γιατί άκουγα δίαφορους θορύβους και ο μηχανικός μου ζήτησε τα κάτοθι!!! Οι ερωτήσεις προέρχονται από άσχετο (δηλαδή εμένα) που ανέλαβε τα βρει...

a)Ξέρει κανείς τι είναι τα πυρηνοδαχτύλιδα... που τα βρίσκουμε στην Ελλάδα ή καμία φώτο για να τα ψάξω στα γνωστα Site...

b) Τα αμορτισερ μπρος πίσω είναι τα ίδια;

αυτά προς το παρόν...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Μαρ 2008, 17:30 
Άβαταρ μέλους
] Φιλε μου γιωργο σε προλα βα στα αμορτισέρ πήγα χθες Δευτέρα και τα πηρα εκει στην Διοικητιριου τα ΛΙΠ ισπανική μου είπε οτι είναι Η τετραδα 90 ευρω τα πήρα και σήμερα τα πέρασα μονος μου


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Μαρ 2008, 23:00 
Άβαταρ μέλους
sakel

:rant :rant :rant :rant :rant :rant
εσυ τα πηρες κ τον εβαλα σημερα το πρωι να τρεχει να μου φερει απο την αποθηκη...????

κ τον ειχα παρει προχθες να μου τα κρατησει κ νομισε πως ημουν 'εσυ'..κ με βλεπει σημερα,κ μου λεει δεν εστειλες τον αλλον εχθες να τα παρει..??παλι θες?
:tong: :tong: :tong: :tong: :tong:

τα εβαλα....κ αλλαξε συμπεριφορα ολο το αμαξι!!τελεια!περασα κ ΚΤΕΟ μετα κ τωρα ειμαι ΝΟΜΙΜΟΣ..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μαρ 2008, 02:37 
Άβαταρ μέλους
P_H_PANOS1977 έγραψε:
Παίδες HELP!!! Πήγα το οχηματάκι γιατί άκουγα δίαφορους θορύβους και ο μηχανικός μου ζήτησε τα κάτοθι!!! Οι ερωτήσεις προέρχονται από άσχετο (δηλαδή εμένα) που ανέλαβε τα βρει...

a)Ξέρει κανείς τι είναι τα πυρηνοδαχτύλιδα... που τα βρίσκουμε στην Ελλάδα ή καμία φώτο για να τα ψάξω στα γνωστα Site...

b) Τα αμορτισερ μπρος πίσω είναι τα ίδια;

αυτά προς το παρόν...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!


2) Και βεβαια τα πισω αμορτισερ ειναι διαφορετικα απο τα εμπρος! To αυτοκινητο ομως ΔΕΝ επασχε απο αμορτισερ.Επασχε αλλου.
1) Προφανως πηγες το αυτοκινητο σου σε ελαιοτριβειο που βγαζει πυρηνα μετα το λαδι!
Αν καποιος σου ειπε για πειροδοκτυλια(αυτο εννουσε μαλλον), πριν ανοιξεις μηχανη, αλλαξε πλατινες συμπυκνωτη και ρυθμισε το αβανς με το το λαμπακι. Αυτος που σου ειπε για πειροδακτυλια, ας μας πει πως το καταλαβε.

Επιμενεις να κανεις λαθος κινησεις. Οποτε θελεις παρε τηλ. να σου πω οτι θελεις. Θα μπλεξεις ασχημα και επειδη δεν το ξερεις το αυτοκινητο θα σου φυγουν τοσα λεφτα που θα το μισησεις. Τα Ντεσεβοειδη ΔΕΝ μοιαζουν- επισκευαστικα- με τα αλλα αυτοκινητα.Οσοι ξερουν και ασχολουνται ακομα με 2cv ειναι λιγο-πολυ γνωστοι.Το 99% των συνεργειων δεν ξερει να αλλαξει πλατινες. Στην Ελλαδα σπανιο ως δυσκολοτατο να βρεις σετ επισκευης πια. Υπαρχουν καποια μαγαζια που μπορει και...., αλλα θελει ψαξιμο. Υπαρχουν καποιοι αλλοι που μπορουν να σου φερουν οτι θες. Τα 2 sites απ οπου μπορεις να απευθυνθεις, νομιζω τα εχεις.

Πες μας σε ποιο μηχανικο το πας?


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 5 [ 69 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια