Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 11:25 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Φεβ 2008, 13:13 
Άβαταρ μέλους
desmo έγραψε:
Να τον ακουτε τον tagre, ειναι μανουλα στα 2cv!!,

Τακη ακομα περιμενω να ερθεις απο το χωριο να δεις Το ΄γιουπακη΄! :iconcool

Ρε Νικολα,
Πολυ χαρηκα που σε βρηκα εδω! Δεν το περιμενα. Τωρα συνδιασα και το Desmo. Τιμη, στο Ducati σου! Οταν ημουν στο Ηρακλειο σε πηρα δυο φορες τηλ. αλλα ηταν κλειστο. Στο Ρεθυμνο θα κατεβω σε καμμια 20αρια μερες οποτε θα τα πουμε. Ειπα στην Τεσσυ οτι υπαρχει μια Daissy της Lomax με ελλ. χαρτια και πουλιεται, αλλα δεν μου απαντησε. Το ξερω ειναι πολυ καλο, αλλα εχει 5-6 χρονια να κυκλοφορησει. Καλοριζικος ο νεος Γιουπης.Αυτα και αν αναπαραγονται...
Τagre


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Φεβ 2008, 07:53 
Άβαταρ μέλους
Προσεχε φιλε Πανο, οι μπουκαλες του 2CV, δεν ταιιαζουν ευκολα στο σασι του Πονυ. Αν δεν την εχεις ξανακανει τη δουλεια θα μπλεξεις. (Εισαι εσυ που αγορασες το κοκκινο 2cv απο το Χολαργο?)[/quote]

:thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Φεβ 2008, 21:20 
Άβαταρ μέλους
Παίδες έχει κανείς ιδέα αν οι προφυλακτήρες του Dyane είναι ίδιοι με του 2cv?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Φεβ 2008, 22:52 
Άβαταρ μέλους
Οχι δεν ειναι ιδιοι.Αλλαζουν και οι βασεις, αλλα πολυ εχουν καταφερει να τους ταιριαξουν με ασχημο αποτελεσμα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 17:43 
Άβαταρ μέλους
Ευχαριστώ φίλε Tagre!!!

Τελικά δεν αποπειράθηκα ούτε με το σασί του PONY ούτε με τους συγκεκριμένους προφυλακτήρες...

Δοκίμασα την τύχη μου όμως με ένα μοτεράκι από Dyane το οποίο μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι και ένα τιμόνι (κοκάλινο από PONY) για το νέο μου απόκτημα... Το οποίο μπορεί να είχε σασί αλλά δεν είχε μοτέρ...

Τώρα σειρά παίρνει σιγά σιγά το μάζεμα από πλευράς φανοποιείας και ένα βαψιματάκι...

υ.γ. Επειδή δεν κατάφερα να βρω τον φανοποιό στην αλεξανδρείας μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι πάνω ή κάτω από την πέτρας... ή αν υπάρχει ακριβής διεύθυνση...

Ευχαριστώ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 19:00 
Άβαταρ μέλους
To σασι το εφτιαξες?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 19:13 
Άβαταρ μέλους
Το κόκκινο το κληρωνόμησε ο πατέρας μου που ζήλεψε ( βλέπεις το μικρόβιο δεν βγαίνει εύκολα από μέσα σου)... Ακόμα δεν το έχει πιάσει αλλά δεν τον φοβάμε κάποια άκρη θα βρει...

Έχεις καμία ιδέα αν ξεβιδώνει η κολόνα του τιμονιού για να κάτσει σωστά το νέο τιμονάκι;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 19:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
P_H_PANOS1977 έγραψε:
Ευχαριστώ φίλε Tagre!!!

Τελικά δεν αποπειράθηκα ούτε με το σασί του PONY ούτε με τους συγκεκριμένους προφυλακτήρες...

Δοκίμασα την τύχη μου όμως με ένα μοτεράκι από Dyane το οποίο μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι και ένα τιμόνι (κοκάλινο από PONY) για το νέο μου απόκτημα... Το οποίο μπορεί να είχε σασί αλλά δεν είχε μοτέρ...

Τώρα σειρά παίρνει σιγά σιγά το μάζεμα από πλευράς φανοποιείας και ένα βαψιματάκι...

υ.γ. Επειδή δεν κατάφερα να βρω τον φανοποιό στην αλεξανδρείας μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι πάνω ή κάτω από την πέτρας... ή αν υπάρχει ακριβής διεύθυνση...

Ευχαριστώ!!!


Δεν είναι φανοποιός αλλά φτιάχνει-ανακατασκευάζει 2CVειδή θα δεις μέσα στο συνεργείο αυτά στο βάθος:
Εικόνα Εικόνα
Είναι λίγο πιο κάτω από την πλατεία Κολωνού

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Μαρ 2008, 21:51 
Άβαταρ μέλους
P_H_PANOS1977 έγραψε:
Το κόκκινο το κληρωνόμησε ο πατέρας μου που ζήλεψε ( βλέπεις το μικρόβιο δεν βγαίνει εύκολα από μέσα σου)... Ακόμα δεν το έχει πιάσει αλλά δεν τον φοβάμε κάποια άκρη θα βρει...

Έχεις καμία ιδέα αν ξεβιδώνει η κολόνα του τιμονιού για να κάτσει σωστά το νέο τιμονάκι;


Γεια χαρα Πανο.
2)Βαζεις το χερι σου πισω απο τη κλειδαρια, εκει που περναει ενα διχαλο και βιδωνει πανω στη λαμαρινα του κουβουκλιου. Αν ψηλαφισεις 2 παξιμαδια στα ακρα του διχαλου τοτε προσεκτικα με ενα 11αρι λυνεις, και περνεις την κολωνα στο χερι. (Πιο πριν πρεπει ναχεις απασφαλισει με ενα αλεν το κλειστρο που κλειδωνει η κλειδαρια).Αν ομως υπαρχουν τα κωνικα στρογγυλα παξιμαδια ασφαλειας, τοτε ξεχαστο! Αυτα μολις τα σφιγγεις κοβεται το κεφαλι τους , για λογους ασφαλειας και θελει κοψιμο το διχαλο.Αλλα, γιατι πρεπει να λυσεις κολωνα?
1)Πες στον πατερα σου να σηκωσει το σασι προσεκτικα εκει που ειναι το κοψιμο, και να ερθει στο σημειο που ηταν πριν (το κοψιμο). Με ενα χαρτονι περνει αποτυπωμα απο το πλαινο του σασι, απο εκει που αρχιζουν οι 17αρες οι βιδες μεχρι μπροστα. Περιπου 30-35 ποντους.Παει μετα σε μια στραντζα και του φτιαχνουν δυο ανοιχτα Π (με ενα χειλακι 1 ποντο πανω και κατω). Στη συνεχεια τα θυληκωνει απο το πλαι και τα κολλαει κατα προτιμηση με οξυγονα. Πριν τα βαλει, ας ανοιξει μερικες τρυπες για να πιασει καλυτερα η κολληση. Αυτη η μεθοδος συνιστατο επισημα απο τη Σιτροεν, και την εχω σε ενα δικο μου απο το 1983, χωρις προβλημα! Το κολλημα στο κομμενο σημειο(η ευκολη λυση), που ολοι θα του συστησουν, ειναι επικυνδυνα κακη.
Το θεμα ομως ειναι που εχει αριθμους πλαισιου το συγκεκριμενο 2cv...
Ενημερωνε αν απ οσα λεμε κανεις τιποτα!
Φιλικα Ταγκρε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Μαρ 2008, 17:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Υπαρχει διαθεσιμη κλειδαρια τιμονιου ;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Απρ 2008, 23:57 
Άβαταρ μέλους
Ερωτησουλα.... :


ξερετε ποιανου ειναι το 2cv που ειναι στην Θεσσαλονικη στην παραλια της καλαμαριας παρκαρισμενο,απεναντι απο το Golf-καλαμαριας???
Ειναι ενα ομορφο μπλε-ασπρο...,κ βρισκεται συχνα πανω στο πεζοδρομιο..!! hmmm hmmm hmmm hmmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Απρ 2008, 16:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Και πως μας ξεφυγε τοσο καιρο hmmm hmmm ;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Απρ 2008, 19:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Κατέβασα ενα dοcumanter του cine+ για την ιστορία του 2cv. Είναι 350mb σε mastroska container. Αν ενδιαφέρεστε να το ανεβάσω κάπου.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Απρ 2008, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Μπορεις να μου το στειλεις με μειλ ;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 24 Απρ 2008, 00:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
350mb με mail :shock:
βάλε και το 7bit encoding και θα γίνει 350*1.3=455mb
βλέπω οτι το rapidshare.de έχει οριο 300mb θα το ανεβάσω εκει σε 2 μέρη αν σε ενδιαφέρει


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 17 από 28 [ 411 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Επόμενο



Συναφή θέματα

Γενική Συζήτηση C4 Facelift
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Jm000VTS
Απαντήσεις: 705
Γενική Συζήτηση C6
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C6
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 230
Γενική Συζήτηση Περιποίησης Αυτοκινήτου
Δ. Συζήτηση: Περιποίηση Αυτοκινήτου
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 1612
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια