Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:17 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2007, 10:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Οκτ 2006, 14:23
Δημοσιεύσεις: 1897
Τοποθεσία: Πειραιάς
Ακτοπλοϊκώς από Κρήτη στη Ρόδο και από Ρόδο στη Θεσ/νίκη.
Δυτυχώς το π'ευθέιας Κρήτη - Θεσσαλονίκη το κόψανε. Δεν ξέρω το καλοκαίρι αν θα ξαναβάλουν πλοίο.

_________________
Εικόνα

Όταν κάποιοι έβλεπαν βατράχους, ο Flaminio Bertoni είδε ένα αυτοκίνητο!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πως το κανω...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2007, 10:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Το δέχονται στο πλοίο χωρίς πινακίδες;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2007, 11:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Οκτ 2006, 14:23
Δημοσιεύσεις: 1897
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Τα πρακτορεία θα ξέρουν.

_________________
Εικόνα

Όταν κάποιοι έβλεπαν βατράχους, ο Flaminio Bertoni είδε ένα αυτοκίνητο!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Ωωχ,τωρα;;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2007, 17:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Αντε να δουμε hmmm ..Αν κοψανε παντως το απευθειας για Θεσσαλονικη την καναμε :s ...NIGA,παντως το ΠΟΝΥ στο χαλανδρι το χουμε κι αυτο για αγορα.Ο,τι βρω και μπορεσω σε ΠΟΝΥ το αγορασα..Αυτο στο Ηρακλειο πολυ φτηνα,αλλα τα μεταφορικα και πως θα το φερω παραμενει...Να δουμε..

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2007, 18:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
λογικα θα πρεπει να το φορτωσεις καπου .

Εικόνα

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2007, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
KarlBarks έγραψε:
λογικα θα πρεπει να το φορτωσεις καπου .

Εικόνα


Πολύ προχωρημένη η μέθοδος της φωτογραφίας για τα Ελληνικά δεδομένα εκτός κι'αν έχεις κανένα φίλο που τρέχει σε αγώνες κι έχει τη σχετική ρυμούλκα. Πάντως αν ζητήσεις από εταιρία οδικής βοήθειας να στο μεταφέρουν Ηράκλειο - Θεσσαλονίκη θα σου πάρουν το σκάλπ δεδομένου ότι χωρίς πινακίδες το αυτοκίνητο δεν μπορείς να το ασφαλίσεις. Εμένα μου είχαν ζητήσει για την διαδρομή 300 χμ. χωρίς πλοίο 270 ευρώ.

Να προτείνω μία πολύ προχωρημένη ιδέα: Μιας και θα είσαι εκεί κάτω καιρό το φτιάχνεις εκεί άψογο, μετά βγάζεις πινακίδες ιστορικού αυτοκινήτου και το ανεβάζεις μόνος σου!!!

edit: ωχ ξέχασα, ποιάς χρονιάς είναι; αν είναι μετά το 82 δεν μπορείς να το κάνεις αυτό!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Φεβ 2007, 21:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Μολις με βοηθησει ο μεγαλοδυναμος να βρω γκαραζ προς Αγια Παρασκευη μερια το σκευτομε και εγω να παρω ενα PONY


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Τι να κανω;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 17 Φεβ 2007, 21:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Να το φτιαξω;Το αμαξι ηταν σε ακινησια τουλαχιστον 2 χρονια.. hmmm Βαλε μπαταρια αλλαγη,σερβις(δεν ξερεις τι μπορει να χει βγαλει η μηχανη,κι αν ειχε προβλημα τοσο σοβαρο που να ναι τεζα και να θελει αλλαγη).Το σκεφτομαι μην παω να το βαλω μπροστα και κανει καμμια εκρηξη hmmm ..Χωρια που οι λαμαρινες του ειναι σχεδον οπως αυτου στις φωτογραφιες της σελιδας 2..Δεν μπορεις να το κανεις τοση λαμαρινοδουλεια.Το αμαξι ειναι για ανταλλακτικα.Και τα δικα μου ΠΟΝΥ( του 78 και του 84) εχουν σκουριες αλλα επισκευασιμες.Εχει ομως οτι χρειαζομαι.Ειναι καπου στο 81 το αμαξι.Αυτος λεει θα μου το δωσει σχεδον η και εντελως τζαμπα,αφου θα το δινε για σιδερο.Αν ομως μου το δωσει τζαμπα,χωρις χαρτια,και μετα ζηταει και τα ρεστα,οτι και καλα του το κλεψα,και να βρω μπελα;Αν το παρω τελικα τζαμπα χρειαζονται χαρτια :-? :-? ;Βοηθεια θελωω παιδια,τι να κανω :shock: :shock: ...

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 10:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Να κάνετε ένα ιδιωτικό συμφωνητικό επί τόπου, ότι σου πουλάει ή χαρίζει το όχημα γράφοντας μαρκα, τύπο και αριθμό πλαισίου και είσαι εντάξει ακόμη και χωρίς επικύρωση γνησίου υπογραφής από την αστυνομία (αν στο χαρίζει και δεν έχει όρεξη να τρέχει για γνήσια υπογραφής).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 13:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Και μια απλη δηλωση του Ν.105 (1599/86) κανει την ιδια δουλεια αλλα καλο ειναι να επικυρωσετε υπογραφη εστω και σε ΚΕΠ γιατι ξερω περιπτωση που φιλος και εραστης του κλασσικου αυτοκινητου ετρεχε και δεν εφτανε.....

Αντε καλοταξιδο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Απ την Κικη κι απ την Κοκω ποια να διαλεξω;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 15:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Εχεις ορεξη για αστειακια μου φαινεται Τομας(καλοταξιδο) :ysteric :ysteric ... :ysteric . Παντως σκεφτομαι 2 λυσεις hmmm . Η να πω σε γνωστο μου δικηγορο να κανονισουμε το τι θα γινει η να παρω επιτοπου και παρουσια του ιδιοκτητη οσα μπορω να παρω και ας το δωσει για σιδερο. Αν και σκεφτομουν να το παρω και να κοβω σιγα σιγα τα ανταλλακτικα που θελω (αναρτησεις,ταμπλο,ζαντες,πορτες κτλ). Αυτη τη στιγμη θελω κουκουλα, μασκα, μαυρα πλαστικα φαναριων, φαναρια, ζαντες, μηχανισμο καλοριφερ, πορτες-εβαλα στο ματι τα πομολα κτλ απο GS-, καθαριστηρες, καθισμα. Να το παρω η ας το διαλυσω οσο μπορω hmmm ; Δν ξερω ομως τι αλλο μπορει να χρειαστω :-? ...

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 17:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Ειναι και αυτο μια λυση!

Παντος την κουκουλα τι να την κανεις? οσο καλη και να ειναι σε λιγο θα χαλασει... Πηγενε την δικια σου για πατρον σε εναν που φτιαχνει κουκουλες να σου φτιαξει μια καινουργια να τελιωνει η υποθεση....

Παντος εχε υποψιν σου οτι η ΝΑMCO υπαρχει ακομα και πουλαει το νεο PONY σε πολες τριτες χωρες γιατι δεν προσπαθεις να ερθεις σε επαφη μαζι τους μηπως δωσουν ενα χερι βοηθειας???

http://www.namco-euro.com

Να μην θεωρηθει διαφημηση το οτι παραθετω το λινκ, ειναι σαν να βαζω το λινκ της CITROEN δεν πουλανε τιποτα απευθειας οι ανθρωποι!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Ιντα να καμω;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 17:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Πηρα στη ΝΑΜΚΟ. Το νεο ΠΟΝΥ ειναι με τεχνολογια της ΦΟΡΝΤ, καμμια σχεση με ΣΙΤΡΟΕΝ. Και για το παλιο δν εχουν ουτε μαυρα πλαστικα για τα φαναρια-δες σελ 2-, ουτε νικελ, ουτε μεγαλες μασκες, ουτε κουκουλες, ουτε ταμπλο η τπτ τετοιο. Το μονο που εχουν ειναι μεγαλους προφυλακτηρες και μικρες μασκες, το αντιστροφο εχω εγω, σαν αυτο στη σελ 2, κονταρια τεντας και ειδη φανοποιιας .. Καταλαβες τι γινεται :-? :rant .. Εννοια σου και την ιδεα ΝΑΜΚΟ την εχω κοιταξει εδω και καιρο, σ ευχαριστω παντως :thumbup . Οποτε ποια λες να ναι η καλυτερη λυση hmmm ;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Φεβ 2007, 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Δεν καταλαβα καλα.... ειδη φανοποιΙας εχουνε? αν ναι ειναι μια πολυ καλη ιδεα να αλαξεις οτιδηποτε λαμαρινα ειναι λαβομενη αλλα διαθεσιμη γιατι σε λιγο δεν θα υπαρχει ουτε αυτη...

Δεν εχουν να σου συστησουν καποιον απο το παλιο τους πελατολογιο που τους επερνε τετιοα ανταλακτικα και πιθανων να του εχουν ξεφυγει ακομα? Παντος οι μεγαλες μασκες και τα πλαστικα των φαναριων ειναι σκετοι διαολοι πλαστικο τυπου στακτοδοχειου που σπαει με το παραμικρο.... μου θυμιζει την Alfa Romeo μου που καπια κοματια και καινουργια να τα παρεις παλι σπαζμενα θα ειναι.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Τωρα;;;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Φεβ 2007, 10:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Αυτα τα πλαστικα,εχεις δικιο,ειναι σκετη φρικη..Λιγο παραπανω να πας να τα σφιξεις,ραγιζουν :s .. Λες αν παω κανενα ετοιμο πλαστικο η μασκα σε αυτους που φτιαχνουν πολυεστεικα μποντι-κιτ να μου φτιαξει αντιγραφα;Απο φανοποιια παιρνω σιγα σιγα καινουρια φτερα,καπο,πορτες,καροτσες κτλ.Και μαλλον θα τα κανω αντιγραφα σε στραντζα,δικο μου ατομο,για να μου φτιαξει γαλβανισμενα :thumbup ...Αυτα τα παιρνω σιγα σιγα.Το θεμα ειναι τι θα χρειαστει για να παρω αυτο το ΠΟΝΥ,τι χαρτια θα χρειαστει κτλ hmmm ...

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 33 [ 495 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Επόμενο



Συναφή θέματα

συνεργείο για 2cv-pony στη Μεσσηνία
Δ. Συζήτηση: 2CV / Dyane / Mehari / Ami / Pony
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
ΣΑΣΜΑΝ για PONY
Δ. Συζήτηση: 2CV / Dyane / Mehari / Ami / Pony
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Classic Rally of Greece
Δ. Συζήτηση: Ελληνικοί Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ