Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 12:19 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μαρ 2007, 16:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Τα χω μετρησει και με ΠΟΝΥ του 74,75 και 77 πριν απ το δικο μου και με αλλα πιο μετα.Ολα επαιζαν στα κιλα που σου πα.Το δικο μου 760.Και το βρηκαμε τυχαια επειδη ψαχναμε το λογο που ταν μια ιδεα πιο αργο απ τα αλλα αν και ειχε (κι εχει ακομα την εργοστασιακη) την 35hp μηχανη του ΑΜΙ.Δν καταλαβαινω :-? :-? :-? :-? ...

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μαρ 2007, 16:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Λες να φταιει που το ζυγισα ετσι;

Εικόνα

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μαρ 2007, 00:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Μηπως εχει κανείς σχέδια για pony???????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Μαρ 2007, 21:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Θα κοιταξω και θα σου πω.Προς το παρον ψαχνω να βρω τον αριθμο πλαισιου στο ΠΟΝΥ που λεγαμε και δν μπορω να τον βρω.Δν τον εχει εκει που τον ειχανε στανταρ ολα τα ΠΟΝΥ κι ανησυχω hmmm hmmm ...

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: PONY
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Μαρ 2007, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Η ακόλουθη φωτογραφία προέρχεται από το βιβλίο CITROEN της σειράς Haynes classic makes. Προσέξτε την αισθητική της εποχής στα ρούχα της κυρίας (μήπως είχε PONY η Φαραντούρη?)

Εικόνα

Σύμφωνα με το βιβλίο αυτό το PONY παράχθηκε σε 17.000 μονάδες από την ΝΑΜCO μεταξύ 1976-83. Προφανώς έχουν λάθος έτσι GEOKKY;
Το συνδέει δε με το Baby-Brousse που παράχθηκε στην Ακτή Ελεφαντοστού σε 31.305 μονάδες από το 1969 μέχρι το 1979, στο Ιράν στην περίοδο 1970-79 και στην Χιλή μεταξύ 72-76 με το όνομα Yagan, καθώς και με ένα παρόμοιο όχημα που παράχθηκε στο Νότιο Βιετνάμ μέχρι το 1975 με το όνομα Dalat. Λέει δε ότι το PONY ήταν το πιο γνωστό και το πιο πολιτισμένο απ'όλα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Μαρ 2007, 22:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
NIGA έγραψε:
Η ακόλουθη φωτογραφία προέρχεται από το βιβλίο CITROEN της σειράς Haynes classic makes. Προσέξτε την αισθητική της εποχής στα ρούχα της κυρίας (μήπως είχε PONY η Φαραντούρη?


:ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric

Τα μισα ισχυουν,οσα δν ειναι για το PONY.Θα ποσταρω συντομα υλικο για απαντηση :thumbup :thumbup .

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: PONY No1...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Απρ 2007, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Εικόνα

Tο ΡΟΝΥ μου του 77, εκδοση PALLAS. Πως σας φαινεται;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Τελευταία επεξεργασία από GeoKy και Πέμ 31 Μάιος 2007, 18:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 05 Απρ 2007, 21:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εεεε τι φωτογραφίες είναι αυτές; θέλουμε ποιότητα και εστίαση στη λεπτομέρεια! Αυτή η μαύρη τρύπα τι είναι; εκεί καθόσουν εσύ και το έκοψες;
Πάντως ωραίο φαίνεται! Ζηλεύω!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 05 Απρ 2007, 22:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Καλως τον Νικο. Που χαθηκες τοσο καιρο; Αν θες ποιοτητα να περιμενεις να παρω καινουρια φωτογραφικη, η παλια μας αφησε χρονους :tong: :tong: :tong: ... Η φωτο ειναι πριν 3 χρονια. Ειναι ο πατερας μου και τον κρυβω... Οπως βλεπεις και στη φωτο τα μπροστινα πλαστικα δεν υπαρχουν, μου τα χανε μολις σπασει :rant :rant :rant ... Λιγο μετα μου κλεψανε και τα μεταλλικα που βλεπεις, αν και βιδωμενα :mad :mad ...Αυτα κυριως θελω. Ειχα απο το εργοστασιο και τα τασια της GS PALLAS, τα μεγαλα, αλλα επιασα καποιους να προσπαθουν να τα βγαλουν κι εβαλα τα απλα του :spank: :spank: ...Η μονη διαφορα σημερα με τοτε οτι εχει ξεθωριασει αρκετα το χρωμα.. Πως σου φαινεται ο μαμα προφυλακτηρας με τα πραγματα πανω;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Απρ 2007, 22:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Γειά σου Ακη, Χρόνια Πολλά
Είμαι διακοπές και ασχολούμαι με το κλασσικό project Ν.2 που μόλις απέκτησα. Δεν είναι Citroen δυστυχώς, είναι Ford, όμως μόλις εντόπισα σε γειτονικό κήπο εδώ στο εξοχικό μου DS μάλλον παραμελημένη κι έτσι ο μελλοντικός στόχος εντοπίστηκε. Δεν βιάζομαι θα το κοιτάξω εν καιρώ, εξάλλου θα πρέπει να αφήσω κάποιο χρόνο να περάσει από την τωρινή μου αγορά για να μην με κράξει και η γυναίκα μου.

Δεν θα το πίστευα ότι κάθονται και κλέβουν πλαίσια φαναριών και τάσια από pony! Φοβερό! Πολύ στυλάκι ο προφυλακτήρας! Θέλουμε καλές φωτό! Άντε!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Απρ 2007, 02:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Γεια σου Νικο, Χριστος Ανεστη και Χρονια Πολλα. Εσυ ξερεις ποιο προτζεκτ θες πρωτο..Τι Ford ειναι; Ποσταρισε αν θες φωτογραφιες και απ το Φορντακι κι απ τη DεSποινα που βρηκες, να δουμε σε τι κατασταση βρισκονται..Οχι τοσες απ το Φορντ φυσικα ;) ...

Θα ποσταρω συντομα φωτογραφιες κι απ τα δυο ΡΟΝΥ, ετσι θα σ αφηνα εγω :iconcool ; Αν θες ψαξε και κανα PONY για μενα.. Η αναζητηση συνεχιζεται hmmm ...

Τα χαιρετισματα μου, καλα να περασεετε και τα λεμε συντομα :thumbup .

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Απρ 2007, 11:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ας τις βάλω εδώ λοιπόν ελπίζοντας να μην σου χαλάσω το θέμα:

Εικόνα

Εικόνα

Λοιπόν το κλασσικό Ν. 2 είναι Ford Taunus 12m P6 του 1967. Θα μείνει μόνιμα στο εξοχικό, οπότε δεν θα το βλέπω πολύ συχνά δυστυχώς. Ανακατασκευή στο απώτερο μέλλον. Απλώς τώρα έπρεπε να το πάρω για να μην χαθεί.

Δυστυχώς δεν τράβηξα φωτογραφίες της DS. Δεν ξέρω καν αν πωλείται. Θα το δουλέψω το ζήτημα εν καιρώ.

Φυσικά έχω πάντα στο νου μου για pony για σένα. Έχω δει ένα στην πατρίδα μου την Καρδίτσα, αλλά δυστυχώς λόγω συνθηκών δεν πηγαίνω πια συχνά για να το ξανακοιτάξω. Πάντως ξέρω που είναι και το έχω στο μυαλό μου.

Τελευταία έχω αρχίσει να ψάχνω στο ebay κάποια ανταλλακτικά για το 2CV ενός θείου μου. Έχω βαλθεί να τον βοηθήσω να το συντηρήσει μιας και το θέλει κι αυτός. Ίσως μπορέσεις να βοηθήσεις σε κάποια πράγματα!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Απρ 2007, 00:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Χρονια Πολλα, Χριστος Ανεστη. Το αυτοκινητο δειχνει προσεγμενο, εξωτερικα τουλαχιστον, αν κρινω απ την κατασταση της λαμαρινας και των νικελ.. Καλη επιλογη. Επισης προσεγμενο το εξοχικο, με ωραιο γκαζον :tong: ... Αντε και με CITROEN... Να δω τι θα κανω με το θεμα ΡΟΝΥ... Μου χρωστας και μια απαντηση στο θεμα βαρος του ενος ΡΟΝΥ απ τα δικα μου κατα τουλαχιστον 50 κιλα απ τα αλλα (καθαρο βαρος 760 κιλα)... Στο θεμα 2CV του θειου σου πως να βοηθησω, αν μπορω;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Απρ 2007, 09:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Το αυτοκίνητο είναι προσεγμένο αλλά έχει και σκουριές που τις κρύβουν οι φωτογραφίες. Επίσης χρειάζεται οπωσδήποτε εξάτμιση (ολόκληρη από τις εξαγωγές- έχει 2 γιατί είναι V κινητήρας), φρένα και αμορτισέρ. Από μηχανή δεν ξέρω πώς θα έπρεπε να είναι, δεν έχω ξαναοδηγήσει αυτοκίνητο 40 ετών με 55 άλογα για να συγκρίνω, πρέπει να το κοιτάξω με μηχανικό. Αλλά είμαι πολύ χαρούμενος που το πήρα και αυτό μετράει. Για να μην κάνω κατάχρηση του θέματος που αφορά τα pony σου στέλνω μερικές φωτογραφίες με pm.

Αυτό το βάρος του pony είναι φοβερό μυστήριο. Το έχεις από πρώτο χέρι; σίγουρα δεν έχουν γίνει ενισχύσεις ή στοκαρίσματα στις λαμαρίνες ή το σασί; Δεν πιστεύω τα άλλα να είχαν ζάντες αλουμινίου; :tong: (Υπήρχαν ; ). Μήπως το πάχος των λαμαρινών δεν ήταν πάντα το ίδιο;

Για το 2CV του θείου: διαμαρτύρεται ότι δεν βρίσκει πια στην Αθήνα διάφορα αξεσουάρ όπως υαλοκαθαριστήρες, τάπα βενζίνης, λαστιχένια καλύμματα για τα πεντάλ, μοχλοδιακόπτη για τα φώτα, μάσκες κλπ. Ψάχνω στο ebay, το www.2cvcity.co.uk και το www.ami-2cv.com και έχω βρει κάποια πράγματα αλλά αναρωτιόμουμα μήπως υπάρχει κάποια καλή πηγή στην Ελλάδα να μου συστήσεις.
Πάντως υπάρχει άσκοπη κακία. Μόλις έβαλε καινούρια κουκούλα του την μαχαιρώσανε!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Απρ 2007, 20:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Φεβ 2007, 17:07
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Ορίστε Άκη για σένα δουλεύω: Αγγελία από τις 30/3: Πωλείται ΠΟΝΥ του 75 με όλα τα ανταλλακτικά του, ιδανικό για επαγγελματική χρήση, καλή τιμή τηλ. 693/6831772


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 5 από 33 [ 495 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΣΑΣΜΑΝ για PONY
Δ. Συζήτηση: 2CV / Dyane / Mehari / Ami / Pony
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
συνεργείο για 2cv-pony στη Μεσσηνία
Δ. Συζήτηση: 2CV / Dyane / Mehari / Ami / Pony
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Classic Rally of Greece
Δ. Συζήτηση: Ελληνικοί Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron