Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Γενικά  »  Concepts


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 12:14 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οδεύει στην παραγωγή το Citroen GT;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Οκτ 2009, 15:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
6 ; Τι περίεργο νούμερο... Μήπως τόσους κινητήρες αποφάσισε να τους δώσει η ford;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οδεύει στην παραγωγή το Citroen GT;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Ιούλ 2010, 14:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Το θέμα είναι ότι έκανε τεράστια εντύπωση παγκοσμίως, και η ίδια η Citroen θέλει να γίνει ντόρος. Άλλωστε η ευρεία διάδοσή του μέσω του Playstation ήταν μια τεράστια διαφήμιση για την Citroen. Πόσοι συλλέκτες και γενικώς ενθουσιώδεις με τα αυτοκίνητα δεν έχουν στην συλογή τους 1 ή περισσότερα θρυλικά Citroen? Πόσοι δεν νοσταλγούν τον θρυλικό DS ¨η Tracion Avant? Δεν θα μου έκανε καθόλου εντύπωση εάν με το που παρουσιάστηκε το GT καμμιά 20σαριά συλλέκτες και διάφορα άλλα «φτωχαδάκια» του πλανήτη μας δεν άρχισαν να ζητάνε 1 κομάτι για την πάρτη τους και την συλλογή τους; Έστω και χωρίς μοτέρ :surprised :surprised !!!!!!!! Είναι ένα αυτοκίνητο απαράμιλλης ομορφιάς και σχεδιασμού, που διαφέρει κατα πολύ από το σύνολο των υπεραυτοκινήτων που έχουμε δει έως τώρα που σχεδιαστικά έχει ξεφύγει τόσο πολύ, που σε μια 10ετία θα αναφερόμαστε σε αυτό και θα λέμε ότι αυτό το concept σηματοδότησε την νέα εποχή στων σχεδιασμό του αυτοκινήτου. Σκασίλα μου για το ποιόν κινητήρα θα φοράει, για το πόσα κομμάτια θα παραχθούν και για το πόσο θα κοστίζει.... αυτό που ξέρω είναι πως θέλω να το δώ στον δρόμο παρόλο που για το μόνο που είμαι σίγουρος έιναι ότι άν θα περάσει ένα δίπλα μου, θα γυρίσει τόσο γρήγορα το κεφάλι μου που ο αυχένας μου θα πονάει για πολύ καιρό.... Ειλικρινά, όταν πρωτο είδα τις φωτό του, ξέχασα Ferrari, Lambo, Porche ktl... και 200 χιλιομετρα τελική να του ρίχνουν, και 10 δευτ. πιο γρήγορα τα 0-100, σε σχεδιασμό και στο διάστημα που "στοιχιώνει" τα όνειρά σου (ας είμαστε και λίγο προσγειωμένοι, άλλωστε μόνο στα όνειρά μας θα το χαρουμε) τα αφήνει όλα αυτά χρόνια πίσω. Γιατί; Επειδή απλά όλες οι μάρκες υπεραυτοκινήτων έχουν αποροφηθεί στον μεταξύ τους πόλεμο επιδόσεων και τεχνολογίας, που καταντάνε τα αυτοκίνητά τους συναισθηματικά «ψυγεία» θυριωδών επιδόσεων.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οδεύει στην παραγωγή το Citroen GT;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 05:43 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Μα ετσι κι αλλιως η μονη που βγαζει σχεδιαστικα ενδιαφεροντα υπεραυτοκινητα ειναι η Ferrari...και οταν εννοουμε αυτοκινητο, εννοουμε Ferrari! :cool
Ολοι θα θελαμε να χουμε μια κατακοκκινη Ferrari στο γκαραζ μας, η Lambo και η Porsche εχουν να βγαλουν ενδιαφερον σχεδιστικα υπεραυτοκινητο, εδω και πολλες δεκαετιες...το μονο που κανουν αυτες οι δυο εταιριες ειναι να αναμασουν παλια καλα σχεδια!

Τωρα η Citroen απεδειξε οτι αν θελει, βγαζει υπεραυτοκινητο που θα το βλεπεις τωρα και μετα απο 20χρονια θα το θες ακομα σαν την πρωτη μερα! Φυσικα ομως, ολα αυτα "φρεναρονται" απο θεμα κοστους, απο ελειψη μοτερ, απο εσωτερικο ανταγωνισμο ισως με την Peugeot και απο χιλιους δυο αλλους λογους!
Θελω να επισημανω σε αυτο το σημειο οτι πριν καποια χρονια, κοιτουσα τη γκαμα της εταιριας και αναροτιομουν αν ποτε θα εβγαζε ενα μεγαλο πολυμορφικο (C8), αν θα εβγαζε ποτε ενα SUV-4X4 (C-Crosser) κτλ...κι ομως εβγαλε, μπορει να το εβγαλε το συγκεκριμενο με τη βοηθεια της Mitsu, αλλα το βγαλε...οποτε τιποτα δεν ειναι απιθανο πλεον! :read

Ας βγαλει ενα υπεραυτοκινητο και ας το κυκλοφορησει σε 20 κομματια...ειμαι σιγουρος ομως οτι αυτα τα 20 κομματια θα τα συζητουν για πολλα χρονια μετα! :cool

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Οδεύει στην παραγωγή το Citroen GT;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 12:00 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αργα η γρηγορα θα γινει και αυτο νομιζω τωρα στα κομματια δεν ξερω παντος σιγουρα θα ειναι διαχρωνικο και ελπιζω με κηνητιρα ευρωπαικο και οχι απο κανα ντατσουν

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 19 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Πρώτη Αμαξόπουλου με το Citroen DS3 R3
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 27
Citroen C1 2015 παρουσίαση
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C1
Συγγραφέας: gmavro
Απαντήσεις: 23
Νέα φανάρια Citroen c4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: xronis
Απαντήσεις: 5
Google Street View στην Ελλάδα
Δ. Συζήτηση: Διάφορα
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 2
Νεος στην οικογενεια ζητα βοηθεια των παλαιων.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 

Αρχική σελίδα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Νέα Γενικά Concepts


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ