Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Γενικά  »  Νέα μοντέλα


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:20 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Σεπ 2009, 21:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Ok, αλλα αυτο δεν αναφερωνταν στο γουστο. Στο γουστο καλη ειναι η citroen, μακραν καλητερη απο την αδελφη πεζο, αν και για μενα γουστο = Alfa.

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Σεπ 2009, 21:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
VeRDe έγραψε:
αν ειχαν τα αλλα μοντελα της εταιριας το γουστο της C6 θα βλεπαμε Citroen πιο σπανια και απο Maserati...


:agree :agree :agree

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Σεπ 2009, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
γιατι οδηγικα τι προσφερει η C6? δε καταλαβαινω πραγματικα τι προσφερει αυτο το αυτοκινητο.. για ποιον λογο ο αλλος να παρει αυτο και οχι μια E-Class??

δεν ειναι το μελλον και ουτε το παρον της Citroen η C6 και γενικα η φιλοσοφια της... πρωτοποριακη επειδη τα ντουλαπακια εχουν μηχανισμους και τα καθησματα κανουν μασαζ? φτανει αυτο για να σε προσεξει ο αλλος?

αν ψαχνετε να βρειτε τι παραπανω εχει απο τον ανταγωνισμο το DS3 εγω θα σας πω οτι πρωτη φορα εδω και χρονια καποιο μοντελο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τον ανταγωνισμο του.. αυτο και μονο ειναι μεγαλο βημα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Σεπ 2009, 22:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Ανεση VeRDe. & διαφοροποιηση. Αυτο προσφερει. Το αμαξι τα σπαει ασχιμα...
Τωρα για το DS3... Ασε να βγει... εχεις ακουσει για πολλα κερασια μου φενεται...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Σεπ 2009, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
VeRDe έγραψε:
γιατι οδηγικα τι προσφερει η C6? δε καταλαβαινω πραγματικα τι προσφερει αυτο το αυτοκινητο.. για ποιον λογο ο αλλος να παρει αυτο και οχι μια E-Class??

δεν ειναι το μελλον και ουτε το παρον της Citroen η C6 και γενικα η φιλοσοφια της... πρωτοποριακη επειδη τα ντουλαπακια εχουν μηχανισμους και τα καθησματα κανουν μασαζ? φτανει αυτο για να σε προσεξει ο αλλος?

αν ψαχνετε να βρειτε τι παραπανω εχει απο τον ανταγωνισμο το DS3 εγω θα σας πω οτι πρωτη φορα εδω και χρονια καποιο μοντελο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τον ανταγωνισμο του.. αυτο και μονο ειναι μεγαλο βημα..


Πως φαινεται ο ανθρωπος που ξαφνικα απεκτησε επαφη με την εταιρια... :lol να με συμπαθεις γιαννη αλλα εισαι λαθος..Παραδοσιακα η ναυαρχιδα της citroen ηταν σχεδον παντου μπροστα απο τον ανταγωνισμο..Απο τη ds, τη cx που περασε για μια 10ετια απο τα χερια μας και επειτα την xm (εχω μπει και σε αυτη)..Πρωτα απ ολα σχεδιαστικα η c6 ειναι αλλου..πρεπει να τη δεις απο κοντα για να καταλαβεις..15 λεπτα τη χαζευα στη διεθνη εκθεση στη πρωτη της πανελληνια παρουσιαση πριν 4 χρονια..Απο αναρτηση ειναι απλα αλλου..γιατι πολυ απλα σε αντιθεση με τη τελευταια c5 δημιουργηθηκε εξ αρχης για να δεχθει ΜΟΝΟ υδροπνευματικη..απο ανεση ? απο πολυτελεια ? τι να πιασω και που να σταματησω..Μονο για τα μοτερ να μ ελεγες νταξ οκ αλλα και ο 3λιτρος δεν ειναι καθολου κακος και αξιοπρεπεστατος ,για να μη πω για το διαμαντι τον 2.7 bi-turbo diesel του οποιου η ροπη ειναι ιδια με της f430...Ο "αλλος" εχει πολλους λογους να την παρει αλλα στη χωρα της 316 το σιτροενακι δε μετραει στη παραλιακη...Και μη μου πεις καν για την αξιοπιστια της mercedes..περασμενα μεγαλεια..9 στους 10 ταξιτζιδες το ιδιο θα σου πουνε...
Λοιπον γιαννο παρτο πισω γιατι βλεπω το ban να σου ρχετε :lol :lol

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Τελευταία επεξεργασία από nonos και Πέμ 17 Σεπ 2009, 22:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Σεπ 2009, 22:14 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Σωστος :thumb

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Σεπ 2009, 23:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
VeRDe έγραψε:
και τι κοφτεσαι? εσενα σ'αρεσει?? αμα σ'αρεσει τι σε απασχολει ποσο θα πουλησει και τι θα πει ο καραβλαχος απεναντι σου? τις πωλησεις η Citroen θα τις κανει εκει που πρεπει... δε περιμενει την Ελλαδιτσα..

η αποψη που υπαρχει εδω δεν υπαρχει πουθενα αλλου για την citroen επομενως πολυ σωστη η κινηση της.. δηλαδη τι θελουμε να μεινει μια ζωη στασιμη στα ιδια, στη σκια της Peugeot?


Τι πάει να πει τι κόφτομαι ρε μεγάλε; Τη γνώμη μου λέω. Πρέπει να έχω μετοχές της citroen για να την πω κατα τη γνώμη σου;
Αν δεν καταλαβαίνεις οτι στην premium κατηγορία η μούρη μετράει περισσότερο απο την ουσία προφανώς δεν ξέρεις τι συμβαίνει γύρω σου. Και δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο αυτό. Εδώ απλά είναι πιο έντονο. Και ο Άγγλος που θα πάρει μίνι για τη μούρη θα το πάρει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 02:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
aiolos έγραψε:
Τι πάει να πει τι κόφτομαι ρε μεγάλε; Τη γνώμη μου λέω. Πρέπει να έχω μετοχές της citroen για να την πω κατα τη γνώμη σου;
Αν δεν καταλαβαίνεις οτι στην premium κατηγορία η μούρη μετράει περισσότερο απο την ουσία προφανώς δεν ξέρεις τι συμβαίνει γύρω σου. Και δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο αυτό. Εδώ απλά είναι πιο έντονο. Και ο Άγγλος που θα πάρει μίνι για τη μούρη θα το πάρει.
αρχικα αραξε λιγο. σου ειπα εγω να μην πεις την γνωμη σου? οταν λεω "εσενα" εννοω τον καθενα στη θεση σου.. εγω απλα δε καταλαβαινω τι με ενδιαφερει εμενα τι θα επιλεξει ο απεναντι. εμενα μ'αρεσει? θα το παρω... τι με κοφτει αν θα το προτιμησουν οι αλλοι? λογιστης της Citroen ειμαι? αυτο λεω..... οσο για την "μουρη" σε διαβεβαιωνω οτι κουρσα Μερτσεντα να κυκλοφορει στο χωριο θελει μονο ο Ελληνας και ο αλβανος.... ο Γαλλος ο Ιταλος ο Ισπανος με τα station wagon και τα πολυμορφικα που κυκλοφορουν κατα πλειοψηφια ουτε που μπορουν να διανοηθουν αυτη τη βλαχονοοτροπια...
nonos έγραψε:
Πως φαινεται ο ανθρωπος που ξαφνικα απεκτησε επαφη με την εταιρια... :lol να με συμπαθεις γιαννη αλλα εισαι λαθος..Παραδοσιακα η ναυαρχιδα της citroen ηταν σχεδον παντου μπροστα απο τον ανταγωνισμο..Απο τη ds, τη cx που περασε για μια 10ετια απο τα χερια μας και επειτα την xm (εχω μπει και σε αυτη)..Πρωτα απ ολα σχεδιαστικα η c6 ειναι αλλου..πρεπει να τη δεις απο κοντα για να καταλαβεις..15 λεπτα τη χαζευα στη διεθνη εκθεση στη πρωτη της πανελληνια παρουσιαση πριν 4 χρονια..Απο αναρτηση ειναι απλα αλλου..γιατι πολυ απλα σε αντιθεση με τη τελευταια c5 δημιουργηθηκε εξ αρχης για να δεχθει ΜΟΝΟ υδροπνευματικη..απο ανεση ? απο πολυτελεια ? τι να πιασω και που να σταματησω..Μονο για τα μοτερ να μ ελεγες νταξ οκ αλλα και ο 3λιτρος δεν ειναι καθολου κακος και αξιοπρεπεστατος ,για να μη πω για το διαμαντι τον 2.7 bi-turbo diesel του οποιου η ροπη ειναι ιδια με της f430...Ο "αλλος" εχει πολλους λογους να την παρει αλλα στη χωρα της 316 το σιτροενακι δε μετραει στη παραλιακη...Και μη μου πεις καν για την αξιοπιστια της mercedes..περασμενα μεγαλεια..9 στους 10 ταξιτζιδες το ιδιο θα σου πουνε...
Λοιπον γιαννο παρτο πισω γιατι βλεπω το ban να σου ρχετε :lol :lol
κοιτα απλα δεν αντιλαμβανομαστε οτι βρισκομαστε στο 2009 και οχι στο 1969.. ας δεχτω οτι απεκτησα τωρα επαφη με την εταιρια. σαν Ιταλοφιλος λοιπον θα επρεπε να ζω στην αυταπατη οτι Lancia μπορει να ειναι μονο ο απογωνος της Stratos της Delta integralle και της Beta.. και η Alfa θα πρεπει να επιστρεψει στους boxer και να απαιτω να παραγει κινητηρες 20-30 αλογα πιο δυνατους ατμοσφαιρικα απο οποιονδηποτε αλλο στον κοσμο.. δεν ειναι ετσι.. η ζωη προχωραει.. η VW καποτε ηταν εταιρια του λαου με τον σκαραβαιο και τωρα πουλαει σε τιμες premium..

πληροφοριακα η C5 φοραει το πατωμα της C6 φιλε nonos οπως και τη πισω αναρτηση.... οποτε τα "δεν ειναι Citroen ολα εκτος απο την C6" και "η C6 φτιαχτηκε για υδροπνευματικη" τα ακουω βερεσε..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 02:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
VeRDe έγραψε:
αρχικα αραξε λιγο. σου ειπα εγω να μην πεις την γνωμη σου? οταν λεω "εσενα" εννοω τον καθενα στη θεση σου.. εγω απλα δε καταλαβαινω τι με ενδιαφερει εμενα τι θα επιλεξει ο απεναντι. εμενα μ'αρεσει? θα το παρω... τι με κοφτει αν θα το προτιμησουν οι αλλοι? λογιστης της Citroen ειμαι? αυτο λεω..... οσο για την "μουρη" σε διαβεβαιωνω οτι κουρσα Μερτσεντα να κυκλοφορει στο χωριο θελει μονο ο Ελληνας και ο αλβανος.... ο Γαλλος ο Ιταλος ο Ισπανος με τα station wagon και τα πολυμορφικα που κυκλοφορουν κατα πλειοψηφια ουτε που μπορουν να διανοηθουν αυτη τη βλαχονοοτροπια...


Αραχτός είμαι μην ανησυχείς. Και αν εννοείς κάτι να το γράφεις.
Αν δεν σε νοιάζει εσένα αν θα πουλήσει δικαίωμα σου. Εμένα με νοιάζει και το συζητάω. Αφου δεν σε ενδιαφέρει απλά δεν συμμετέχεις...

Ξαναλέω στην Ελλάδα το πουλ-μουρ είναι πολύ συνηθισμένο. Αλλά αν νομίζεις οτι ο Γάλλος και ο Ιταλός (ειδικά ο Ιταλός) δεν ενδιαφέροντα να πουλήσουν μούρη τότε σίγουρα δεν έχεις πάει σε αυτές τις χώρες. Ειδικά για τους Ιταλούς είναι αστείο αυτο που λες... μιλάμε για τους ειδικούς στο πουλ-μουρ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 03:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 23:34
Δημοσιεύσεις: 1065
crazywolf έγραψε:
Ανεση VeRDe. & διαφοροποιηση. Αυτο προσφερει. Το αμαξι τα σπαει ασχιμα...
Τωρα για το DS3... Ασε να βγει... εχεις ακουσει για πολλα κερασια μου φενεται...

γιατι δεν εχει σημερα ανεση η Citroen? με insignia που εχει σπασει τα ταμεια εχει παει κανεις σας καμια βολτα? σε καθε λακουβα βγαινει το κεφαλι σου πανω απο τον ουρανο.. αρα? αρα δεν φταιει ουτε η ελλειψη ανεσης ουτε διαφοροποιησης (δε φτανει η υδροπνευματικη, το τιμονι σταθερου ομφαλου?) ποσες καινοτομιες πρεπει να εχει ενα μοντελο??

οσο για DS3 εχουμε κινητηρες, εσωτερικο και εξωτερικο.. αν ειναι η οχι ποιοτικο φαινεται με μια ματια.. τι αλλο χρειαζεται να δει κανεις? οδηγικα δε το φοβαμαι και ειδικα οταν επικεντρωνονται εκει οσοι ασχολουνται με το project σημαινει οτι εχει γινει καλη δουλεια.. αρα για μενα ειναι το πιο πληρες μοντελο των τελευταιων ετων που εχω δει απο την Citroen..
aiolos έγραψε:
Ξαναλέω στην Ελλάδα το πουλ-μουρ είναι πολύ συνηθισμένο. Αλλά αν νομίζεις οτι ο Γάλλος και ο Ιταλός (ειδικά ο Ιταλός) δεν ενδιαφέροντα να πουλήσουν μούρη τότε σίγουρα δεν έχεις πάει σε αυτές τις χώρες. Ειδικά για τους Ιταλούς είναι αστείο αυτο που λες... μιλάμε για τους ειδικούς στο πουλ-μουρ.
υπαρχει χαοτικη διαφορα στο πουλ-μουρ του Ελληνα και την φινετσα του Ιταλου και το στυλ του Γαλλου.. αν εχεις παει εσυ λοιπον Γαλλια η Ιταλια θυμισου λιγο τον στολο αυτοκινητων στον δρομο και θα αντιληφθεις τι εννοω... καθε καλοκαιρι ειμαι Κερκυρα. τους εχω ζησει απο 5 χρονων τους Ιταλους ασε να ξερω κατι παραπανω για την νοοτροπια τους.. απο Ναπολι εως Μιλανο...





εν κατακλειδι. επειδη η κουβεντα ξεφευγει παντελως απο το DS3, εγω αυτο που λεω ξεκαθαρα ειναι το εξης και δεν θα πω κατι αλλο πανω σε αυτο το θεμα. προσωπικη μου αποψη:

αυτοκινητο σκαλοπατι για την μαρκα σε ολους τους τομεις. δεν υπαρχει λογος να μην πετυχει.. το καλο το εκτιμαει η αγορα.. ελπιζω να προσδιορισαν επιτελους τι ακριβως θελουν να ειναι εκει στην Citroen.. εγω την θεωρω Premium μαρκα και πρεπει να βγαλει κ'αλλα premium μοντελα..


Τελευταία επεξεργασία από VeRDe και Παρ 18 Σεπ 2009, 03:33, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 03:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
VeRDe έγραψε:
υπαρχει χαοτικη διαφορα στο πουλ-μουρ του Ελληνα και την φινετσα του Ιταλου και το στυλ του Γαλλου.. αν εχεις παει εσυ λοιπον Γαλλια η Ιταλια θυμισου λιγο τον στολο αυτοκινητων στον δρομο και θα αντιληφθεις τι εννοω... καθε καλοκαιρι ειμαι Κερκυρα. τους εχω ζησει απο 5 χρονων τους Ιταλους ασε να ξερω κατι παραπανω για την νοοτροπια τους.. απο Ναπολι εως Μιλανο...


Και Ιταλία έχω πάει (και έχω μείνει) και Γαλλία και Αγγλία και την μισή Ευρώπη εχω γυρίσει. Ασε λοιπόν να ξέρω κάτι παραπάνω γιατί δεν τους βλέπω μόνο στις διακοπές...

Μην αρχίσω να λέω ιστορίες όταν έμενα σε μια κωμόπολη κοντά στη Ρώμη για τους Ιταλούς που έμεναν σε τρύπες αλλά φόραγαν αρμάνι και energie και είχαν βέσπες και alfa romeo. Ειδικά ο τύπος που έμενα είχε μέχρι και ποδήλατο μάρκα, αλλά αν έβλεπες το σπίτι... Αστο σου λέω, δεν είναι Ελληνικό φαινόμενο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 09:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Δεν καταλαβαινω τον λογο που διαφωνουμε...
Προσοπικα κραταω μικρο καλαθι, και ας το γεμισω 2 φορες...
Παντος η στροφη εγινε με το C3 οχι το ds3. Ασε που ακομα δεν ειμαστε σε θεση να το κριτικαρουμε (ds3) γιατι δεν το εχουμε δει... Μην γινομαστε "ειδικοι των περιοδικων..."

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 10:36 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Παράθεση:
nonos έγραψε:
Πως φαινεται ο ανθρωπος που ξαφνικα απεκτησε επαφη με την εταιρια... :lol να με συμπαθεις γιαννη αλλα εισαι λαθος..Παραδοσιακα η ναυαρχιδα της citroen ηταν σχεδον παντου μπροστα απο τον ανταγωνισμο..Απο τη ds, τη cx που περασε για μια 10ετια απο τα χερια μας και επειτα την xm (εχω μπει και σε αυτη)..Πρωτα απ ολα σχεδιαστικα η c6 ειναι αλλου..πρεπει να τη δεις απο κοντα για να καταλαβεις..15 λεπτα τη χαζευα στη διεθνη εκθεση στη πρωτη της πανελληνια παρουσιαση πριν 4 χρονια..Απο αναρτηση ειναι απλα αλλου..γιατι πολυ απλα σε αντιθεση με τη τελευταια c5 δημιουργηθηκε εξ αρχης για να δεχθει ΜΟΝΟ υδροπνευματικη..απο ανεση ? απο πολυτελεια ? τι να πιασω και που να σταματησω..Μονο για τα μοτερ να μ ελεγες νταξ οκ αλλα και ο 3λιτρος δεν ειναι καθολου κακος και αξιοπρεπεστατος ,για να μη πω για το διαμαντι τον 2.7 bi-turbo diesel του οποιου η ροπη ειναι ιδια με της f430...Ο "αλλος" εχει πολλους λογους να την παρει αλλα στη χωρα της 316 το σιτροενακι δε μετραει στη παραλιακη...Και μη μου πεις καν για την αξιοπιστια της mercedes..περασμενα μεγαλεια..9 στους 10 ταξιτζιδες το ιδιο θα σου πουνε...
Λοιπον γιαννο παρτο πισω γιατι βλεπω το ban να σου ρχετε :lol :lol

κοιτα απλα δεν αντιλαμβανομαστε οτι βρισκομαστε στο 2009 και οχι στο 1969.. ας δεχτω οτι απεκτησα τωρα επαφη με την εταιρια. σαν Ιταλοφιλος λοιπον θα επρεπε να ζω στην αυταπατη οτι Lancia μπορει να ειναι μονο ο απογωνος της Stratos της Delta integralle και της Beta.. και η Alfa θα πρεπει να επιστρεψει στους boxer και να απαιτω να παραγει κινητηρες 20-30 αλογα πιο δυνατους ατμοσφαιρικα απο οποιονδηποτε αλλο στον κοσμο.. δεν ειναι ετσι.. η ζωη προχωραει.. η VW καποτε ηταν εταιρια του λαου με τον σκαραβαιο και τωρα πουλαει σε τιμες premium..

πληροφοριακα η C5 φοραει το πατωμα της C6 φιλε nonos οπως και τη πισω αναρτηση.... οποτε τα "δεν ειναι Citroen ολα εκτος απο την C6" και "η C6 φτιαχτηκε για υδροπνευματικη" τα ακουω βερεσε..


Κοιταξε αν θελεις απλα να εχεις ενα καλο αυτοκινητο συμφωνω οτι η delta του σημερα και η e class που ανεφερες αρχικα ειναι μια χαρα ,ιδιως η delta...Ο γειτονας ομως μου μεγαλωσε με beta coupe, με fulvia, με flavia κτλ δεν ειναι καθολου ευχαριστημενος...Κι ο κλασσικος alfisti παραπονιοταν αρχικα γιατι δε γουργουριζει η 159 οπως οι t.spark..Ακριβως επειδη η skoda και η vw πουλουσαν αυτοκινητα του λαου αρνουμαι να τους τα σκασω επειδη ξαφνικα την ειδαν premium..Δε ζουμε με καμια αυταπατη αλλα λιγη κριτικη δεν εβλαψε ποτε κανεναν...Η c6 εχει αλλο πατωμα οσο και αν θελουν να μας κανουν να πιστεψουμε το αντιθετο..τσεκαρε μεταξονια και θα καταλαβεις...Ατομα επισης απο το forum λενε οτι εχει αλλη αισθηση η υδροπνευματικη και γενικοτερα η c6 απο τη c5..Αν ηταν ιδιο πατωμα θα ειχαν και ιδια αισθηση..Αρκει να μπεις σε leon,octavia και golf και θα καταλαβεις τι εννοω.. :lol

Τωρα για το ds3 εχει ολα τα φοντα να αποδειχθει ενα καλο αυτοκινητο απλα οταν μου πουλας ημιακαμπτο με 20+ χιλιαρικα και πριν μια 10ετια ειχες υστερουντες στο saxo 1.1. καπως με χτυπαει ασχημα...Και ναι ειμαι και της αποψης οτι ενας "καλορυθμισμενος ημιακαμπτος" οπως πολλοι αρεσκονται να λενε μπορει να ειναι καλυτερος...Αλλα η citroen παει πισω δε φαινεται να πηγαινει μπροστα με αυτες τις λυσεις..κοβει κοστος απο αναρτηση,κρατημα και γενικα τομεις που ηταν πρωτοπορα για να τα ριξει σε καλυτερα υλικα..Αν λοιπον αποφασισει να μου το παιξει premium ποιος? η citroen εγω δεν εχω λογο να μεινω υπο την εννοια οτι ηταν εταιρια που ποτε δε πουλαγε φυκια για μεταξωτες κορδελες...Γι αυτο λεω λοιπον οτι η c6 ειναι citroen..γιατι εχει ολα εκεινα τα στοιχεια που σε εκαναν να καταλαβεις οτι βρισκεσαι σε citroen..

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 10:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Δεν θα μπω στην διαδικασια να συμμετεχω ενεργα σε αυτην την συζητηση γιατι καποιους θα στενοχωρησω με τις αποψεις μου απλα να πω οτι η C5 και η C6 ειναι η μερα με τη νυχτα σε συμπεριφορα...Και δεν λεω τι εχω διαβασει αλλα τι εχω βιωσει...Και οποιος θεωρει οτι η C6 ειναι απλα μια πιο μεγαλη και ακριβη C5 ειναι βαθια νυχτωμενος...!Απλα καμια επαφη...Η C6 ειναι οντως κλασσικη Citroen ενω η C5 οπως λεει και η διαφημιση της ...Unmistakably German!

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατασκοπευτικές Φωτογραφίες DS 3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Σεπ 2009, 11:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Αυτο ακριβος...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 5 από 6 [ 81 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο



Συναφή θέματα

Track Day Σέρρες Φωτογραφίες, Βίντεο, Σχόλια
Δ. Συζήτηση: Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 72
Βάζοντας Φωτογραφίες
Δ. Συζήτηση: Web Site - Forum - Club
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 1
ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΡΗΣ .. 2 ΜΕΤΡΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!!!
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: tzanetosg
Απαντήσεις: 30
Φωτογραφιες....
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C6
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 46
.::Διάφορες Φωτογραφίες::.
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: ΖήσηςXsara
Απαντήσεις: 4111
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ