Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 25 Απρ 2024, 01:54 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Ιαν 2013, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2013, 07:41
Δημοσιεύσεις: 73
θα δανειστω ενα παραδειγμα απο τον χωρο της μοτοσυκλετας που τον γνωριζω πολυ καλυτερα απο του αυτοκινητου. TRIUMPH TIGER 1050 το πρωτο μοντελο ηρθε Ελλαδα το 2007 .Τα πρωτα μηχανακια στο οριοτων15000χλμ σπαγαν τα πιστονια τους στο σημειο που εδραζετε με την μπιελα.Δεν εσπασε 1-2 σπασαν ολα τα πρωτα μοντελα .εγγυηση,αστοχια υλικου,επισκευη.ολα ΟΚ. μετα απο περιπου 15.000χλμ παλι τα ιδια.κανει το φορουμ Ελλαδος αναφορα στην αντιπροωπια,γινεται μια μανουρα στελνουν Αγγλια μεηλ,απαντηση,χαμηλης ποιοτητας καυσιμο,δεν ξανα καλυπτουμε αγγυηση. Γεννονται ερωτηματα,γιατι δεν σπανε και τα αλλα TRIUMPH με τον ιδιο κινητηρα,η κα ιμε αλλους ? Επικοινωνια με δικηγορο και προστασια καταναλωτη....απαντηση "αυτα που λενε ειναι μαλακιες,ας μην φερναν το μηχανακι στην Ελλαδα,αν δεν κανουν οι βενζινες μας,στο συγκεκριμενο μοντελο τους,ας το κανουν ανακληση".
Τελικα οι Αγγλοι βαλαν αλλα πιστονια στα καινουρια μοντελα,και αντικατεστησαν και οσα παλια βαραγαν
-συμπερασμα......αν δεν κανουν τα καυσημα μας,να μην φερνουν τα DIESEL στην Ελλαδα, η ας μην δια φημιζουν καταναλωσεις και κοστη

_________________
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios
δεν ειμαστε ολοι οι βενζιναδες κλεφτες


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Ιαν 2013, 22:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Εσύ πιστεύεις οτι το μηχανάκι φτιάχτηκε για την Ελλάδα?
Απλά μόλις κατάλαβαν οι κατασκευαστές του με τι κράτος έχουν να κάνουν,άλλαξαν τα μέταλλα και τέλος.
Ή μήπως πιστεύεις οτι είχαν τα ίδια προβλήματα σε άλλες χώρες,όπου εκεί πουλήθηκαν 1.000 τέτοια κομμάτια και στην Ελλάδα 10(παραδειγματικά τα νούμερα).
Απά ξεσκίστηκαν στο γέλιο,τίποτα παραπάνω.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Ιαν 2013, 22:58 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Και επειδή εχω και ένα Triumph το θέμα με τς πιστονια λύθηκε όταν επαναπρογραματησαν τον εγκέφαλο της μηχανής και την φημοσαν λίγο. Η μηχανή σαν χαρτογράφηση ήθελε 100 άρα. Το αν έφταιγαν οι βενζίνες και το έριξαν εκεί μέγα λάθος. Και το 1050 το speed triple τον ίδιο κινητήρα φόραγε και δεν έπαθε ποτέ τοιποτα. Το πρόβλημα ήταν στα πιστονια επειδή άλλαξαν προμηθευτή και πήγαν ανατολικα. Ασ μην συνεχίσουμε άλλο γιατί ίδη είμαστε :ot και οι :adm παραμονεύουν. :rop

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Ιαν 2013, 23:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Οκτ 2012, 23:56
Δημοσιεύσεις: 67
Προσωπικά τόσα χρόνια με βενζίνη δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα . Τώρα στο c3 βάζω vpower diesel και λόγω της προσφοράς και επείδη μου φαινετε λογικό τα εταιρικά καταστήμα της shell να μην έχουν λόγο σε νοθεία ή κλοπή καυσίμου. Από εκεί και πέρα επειδή είμαι και τυπικός στα service μου ακολουθώ τις οδηγίες που θα μου δώσει το συνεργείο που πηγαίνω εφόσον αυτοί σίγουρα γνωρίζουν παραπάνω στο θέμα από εμένα . Εαν μου πούν πως θα χρειαστεί κάποιο πρόσθετο να βάζω στη ντεπόζιτο θα το κάνω. Οταν παρέλαβα το αυτοκίνητο έκανα την ίδια ερώτηση γιατί δεν γνώριζα από diesel κινητήρεςς και δεν μου έδωσαν κάποια επιπλέον οδηγία .

_________________
Ηλίας.
C3 1.6 e-hdi eco chic λευκό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 24 Ιαν 2013, 10:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2013, 07:41
Δημοσιεύσεις: 73
M.M έγραψε:
Εσύ πιστεύεις οτι το μηχανάκι φτιάχτηκε για την Ελλάδα?
Απλά μόλις κατάλαβαν οι κατασκευαστές του με τι κράτος έχουν να κάνουν,άλλαξαν τα μέταλλα και τέλος.
Ή μήπως πιστεύεις οτι είχαν τα ίδια προβλήματα σε άλλες χώρες,όπου εκεί πουλήθηκαν 1.000 τέτοια κομμάτια και στην Ελλάδα 10(παραδειγματικά τα νούμερα).
Απά ξεσκίστηκαν στο γέλιο,τίποτα παραπάνω.
και βεβαια οχι ,δεν φτιαχνεται τιποτα με γνωμονα την Ελλαδα,αλλα σκεπτομενος σαν καταναλωτης,αυτο ειναι κατι που δεν με αφορα

-"το εφερες,κυριε εισαγωγεα στην Ελλαδα,εισαι υποχρεωμενος να κανει για την Ελλαδα,αλλιως δικο σου προβλημα"

Ετσι λειτουργουν παντου ,ολες οι προστασιες καταναλωτη,και για να μην παρεξηγηθω,δεν αναφερομαι σε καποιο προιον αποκληστικα,αλλα σε ολα τα καταναλοτικα προιοντα

_________________
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios
δεν ειμαστε ολοι οι βενζιναδες κλεφτες


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Ιαν 2013, 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Ενα πολύ ωραίο βίντεο που δοκιμάζει ενα diesel no name, ενα bp ultimate και v-power diesel.Ευχαριστω τον Πρακτορα που μου έδωσε το copyright :rtfm :rtfm


_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Φεβ 2013, 18:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 19:10
Δημοσιεύσεις: 659
Τοποθεσία: Βραχάτι
Εικόνες: 0
Έκανα 2 φουλ γεμίσματα με απλό diesel (απο το ίδιο πρατήριο που βάζω πάντα) και είδα μικρή αυξηση στην κατανάλωση κατα 0,2-0,4 lt/100km σύμφωνα με το trip computer . Μόλις ξαναέβαλα v-power η κατανάλωση ήρθε (μετά απο 300 περίπου χλμ) στα προηγούμενα επίπεδα ...
Συνθήκες οδήγησης και διαδρομές ακριβώς οι ίδιες .

_________________
Μάκης
_____________________________________________________________________________________________________

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"
"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

_____________________________________________________________________________________________________
C4 hdi 90 Hp Attraction


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Φεβ 2013, 19:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
madmak έγραψε:
Έκανα 2 φουλ γεμίσματα με απλό diesel (απο το ίδιο πρατήριο που βάζω πάντα) και είδα μικρή αυξηση στην κατανάλωση κατα 0,2-0,4 lt/100km σύμφωνα με το trip computer . Μόλις ξαναέβαλα v-power η κατανάλωση ήρθε (μετά απο 300 περίπου χλμ) στα προηγούμενα επίπεδα ...
Συνθήκες οδήγησης και διαδρομές ακριβώς οι ίδιες .

:agree Κι'εγώ το ίδιο έπαθα,τέρμα τα πειράματα!! :rtfm

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Φεβ 2013, 21:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2013, 07:41
Δημοσιεύσεις: 73
Ηρακλής έγραψε:
madmak έγραψε:
Έκανα 2 φουλ γεμίσματα με απλό diesel (απο το ίδιο πρατήριο που βάζω πάντα) και είδα μικρή αυξηση στην κατανάλωση κατα 0,2-0,4 lt/100km σύμφωνα με το trip computer . Μόλις ξαναέβαλα v-power η κατανάλωση ήρθε (μετά απο 300 περίπου χλμ) στα προηγούμενα επίπεδα ...
Συνθήκες οδήγησης και διαδρομές ακριβώς οι ίδιες .

:agree Κι'εγώ το ίδιο έπαθα,τέρμα τα πειράματα!! :rtfm

εχετε και εκει βορεια σαβουρα στα βενζιναδικα :hmm

_________________
https://www.facebook.com/benzinadiko.zagoraios
δεν ειμαστε ολοι οι βενζιναδες κλεφτες


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Φεβ 2013, 01:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ε μα, ξέρεις τι γίνεται φίλε Σπύρο; Δε μπορείς να δοκιμάζεις πρατήρια μέχρι να δεις "ποιος" είναι ο σωστός και να κάνεις πειράματα με το σύστημα τροφοδοσίας και εν γένει το ολοκαίνουριο diesel αυτοκίνητο σου.



ΥΓ: Ελπίζω να μη μου γυρίσει μπούμερανγκ η παραπάνω δήλωση μου και κλαίγομαι με τη συνεχή χρήση V-Power Diesel (ξου ξου ξου, μακρυά από όλους μας)

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2013, 15:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
Το πρατήριο που έβαλα πετρέλαιο εγώ,το ξέρω και έχει καλά καύσιμα.Βάζω χρόνια και στα αυτοκίνητα της δουλειάς αλλά και στα Ι.Χ.Το θέμα που αναφέρομαι και εντοπίζω είναι στην καύση.Νομίζω ότι η V-power έχει καλύτερη καύση.

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2013, 15:52 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Για το απέναντι του ΙΚΕΑ λες; Αν ναι, θα ανημερώσω για το φίλτρο πετρελαίου στις 5.000 χλμ που θα το πάω για προληπτικό καθαρισμό στο φίλο μου , Νίκος Καλούμενο ;)

Όχι τπτ άλλο, έχω βάλει μόνο από εκεί ως τώρα και θα είναι ένα ενδεικτικό το τι ταίζουμε τα "παιδιά" μας :thumb

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2013, 16:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
Αν ρωτάς εμένα,v-power βάζω από αυτό που λες και από ένα που είναι δίπλα στο Prakticer.Λέω όμως και για ένα πρατήριο στο Καλοχώρι που βάζω χρόνια και βενζίνη και πετρέλαιο,από το οποίο δεν είχα-έχω κανένα πρόβλημα.(Όχι shell).Συγκεκριμένα ο πατέρας μου με Sorento diesel 250.000 με το 80% των γεμισμάτων να έχει γίνει από εκεί δεν έπαθε τίποτα!! :thumb

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2013, 16:19 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αν και λίγο offtopic, του έβγαλε κάνα θέμα με αντλία η τπτ άλλο; Γιατί ο κουμπάρος μοιυ με το δικό του Sorento diesel, λόγω καυσίμων πάντα, ήταν με συλλογή, νεροπαγίδα και φίλτρο μαζί του.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DIESEL καύσιμα: Εντυπώσεις & Απόψεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2013, 16:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
Πράκτορας έγραψε:
Αν και λίγο offtopic, του έβγαλε κάνα θέμα με αντλία η τπτ άλλο; Γιατί ο κουμπάρος μοιυ με το δικό του Sorento diesel, λόγω καυσίμων πάντα, ήταν με συλλογή, νεροπαγίδα και φίλτρο μαζί του.

Δημήτρη το μόνο που έκανε ήταν ένα καθάρισμα το ρεζερβουάρ στις 248.000χλμ.Τίποτε άλλο.

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 23 [ 335 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Επόμενο



Συναφή θέματα

C3 Diesel, iStreet, attraction 1.4
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: ManosD
Απαντήσεις: 14
Peugeot 508 2019 1.5 diesel EAT8 GT LINE FULL EXTRA
Δ. Συζήτηση: Σχετικές με αυτοκίνητα (Προσφορά)
Συγγραφέας: Haris_c4_1.4
Απαντήσεις: 7
Αγορά Citroen C4 '14 1.6 HDI DIESEL EURO 5 αυτόματο
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Γενική συζήτηση για C4 Diesel
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: azzazel
Απαντήσεις: 13311
Citroen C3 diesel 75hp 2017 Αυξηση καταναλωσης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anastasia
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια