Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 23:33 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Τροφοδοσία πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Οκτ 2015, 00:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
Καλησπέρα στη παρεα
Τετάρτη βράδυ .Ημουν στην επαρχία για δουλειά που ειχα τις δυο επόμενες. μερες,με το RAV diesel Συγκεκριμενα ευρησκομενος στα Τρίκαλα ξαφνικά το αμαξι δεν τραβούσε στην επιτάχυνση και την άλλη μέρα δεν έπαιρνε μπροστά.Το φόρτωσα και το πήγα σε εναν που μου συστήσανε .Ο ίδιος αφού το έψαξε και δεν έβρισκε τίποτα αφού κούνησε τα καλώδια του συναγερμού ,το αμαξι πηρε μπρος και ετσι με διάγνωση ηλεκτρικά.. το εκανε πάσα στο παρακείμενο ηλεκτρολόγο,ο οποίος αφού το έψαξε τελικά κατέληξε οτι πρεπει να βγει ο συναγερμός ( δεν ηταν κανενας γνωστός) γιατι μπλοκάρει τη τροφοδοσία...ΤΠ....ΒΓΗΚΕ.... Και τον εχω στη σακούλα...
Σημερα μέρα επιστροφής μου πήγα να το πάρω και το αμαξίι που υποτίθεται ηταν ΟΚ,αφενός δε τράβαγε σε επιτάχυνση,αλλα έβγαλε τσεκ εντζιν που αφού ξανά περισώθηκε στο διαγνωςτικο ,οφειλοτανε σε κωδικό η της αντλίας πετρελαίου ειτε σε μπεκ. Ολα αυτα .Ωρα 2 μμ και οι άλλοι συνάδελφοι με τα μπαγκάζια σε σουβλατζίδικο να περιμένουν...Τπ Τρέχω σε εναν τρομπατζη και λιγο πριν φτάσω εκει το αμαξι ξεμπουκώνει και ηταν μέσα τη καλή χαρά....πύραυλος στο γκάζι...Ο τύπος του έριξε ενα αντιμυκητιασικο μου κάνε και το κυρηγμα για το βιοντίζελ- ανάγκη χρήσης των πρόσθετων ,που ετσι σπασμένος που ήμουν δεν ειχα διάθεση να του μιλήσω για Τζακ ντανιελς κλπ, και μου ειπε καλο ταξίδι...
Αμ δε...Δομοκός και άλλες ανηφόρες και να με πλησιάζουν τα φορτηγά απο πίσω...να γεμίζουν οι καθρέφτες φορτηγιλα..Που και που ξεκολαγε για λιγο αλλα μονο για λιγο..Ολοι μέσα μούγκα και ο καθένας μας να παρακαλά απο μέσα του να φτάσουμε και να μην μείνουμε 4 νοματαίοι στο δρόμο..Για προσπέραση μονο οταν ειχε τις καλές του πραγμα σπάνιο
Τπ...φτάσαμε...
Αυριο το πάω συνεργείο και λέω να περάσω τις νέες βαλβίδες της τρόμπας τυπου DLC που εχουν επίστρωση διαμαντιού ( αλλα τις..)και δεν κολλάνε με τις βρόμικες, αλλα παράλληλα σκέφτομαι να βγάλω και το ρεζερβουάρ για ενα καλο καθαρισμό γιατι νομίζω οτι θα χει γίνει φωλιά μυκητολασπης.Νεο φίλτρο πετρελαίου και σκέφτομαι την παγίδα νερού αν γινεται.. Δε ξερω αλλα οτι ειναι να γίνει θα το κανω αρκεί να ξενοιάζω απο αυτο το άγχος
Λογω τακτικών ταξιδιών μου άνα την ελλαδα πλέον εχω χασει την εμπιστοσύνη μου με το αμαξι με το πρόβλημα τροφοδοσίας που μου έβγαλε για δεύτερη φορα με τα πετρέλαια μας σε διάστημα 6 μηνών

Πετρέλαιο βάζω ειτε AVIO. H. VPOWER SHELL..και Επιπλεον τα καθαριστικά μαντζούνια...

Οποια ιδέα η πρόταση ευπρόσδεκτη...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τροφοδοσία πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Οκτ 2015, 00:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Κατά τη γνώμη μου απλά.έπεσες σε "καλό" επαγγελματία βενζινά και σου έριξε μαζούτ αντί για κίνησης. Μην ξεχνάς ότι με τα εταιρικά απλά μειώνεις τον κίνδυνο και δεν τον εξαλείφεις. Σου εύχομαι καλό κουράγιο και ελπίζω να μην βγει τίποτα περίεργο στην πορεία. Α, δεν νομίζω να φταίει το αμάξι...οι γνωστοί εγκληματίες φταίνε....

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

SOS Διαροή λαδιού-πετρελαίου ανω μερος Κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Μπεκ πετρελαιου c4 e-hdi 1.6
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: redfever
Απαντήσεις: 42
DV6TED4 KAI μπεκ πετρελαιου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: zetor
Απαντήσεις: 1
Eolys και φουλαρισμα πετρελαίου.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: vassilisz
Απαντήσεις: 11
Πρόσθετα πετρελαίου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: VasilisDrak
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ