Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 23:21 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 07:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Απρ 2016, 07:23
Δημοσιεύσεις: 9
Είχα πρόσφατα την ατυχία να συνεργαστώ με το κατάστημα Citroen Ρουσσάκης στη Μεσογείων.

Μετά από τρακάρισμα πήγα το αυτοκίνητο στη Citroen Ρουσσάκης για service. Επέλεξα το συγκεκριμένο κατάστημα λόγο τοποθεσίας και τους εμπιστεύτηκα γιατί μου είπαν πως η ζημιά είναι μικρή και το αυτοκίνητο θα είναι έτοιμο σε 3 εβδομάδες.

Η κατάληξη ήταν ότι μετά από δύο μήνες και χωρίς αυτοκίνητο αντικατάστασης, παρέλαβα ένα αυτοκίνητο που του έλειπαν κάποια ανταλλακτικά (πίσω λασπτοτήρας) και εμφάνισε πρόβλημα στο συμπλέκτη δύο μέρες μετά την παραλαβή. Το οποίο πρόβλημα όπως μου εξήγησαν "το έβγαλε μετά" και φυσικά δεν μου προσέφεραν καμία κάλυψη παρότι η δουλειά που είχαμε κάνει κόστισε πάνω από 2000.

Απαράδεκτοι και αναξιόπιστοι, δεν θα τους εμπιστευόμουν ούτε για να μου αλλάξουν τα λάδια.

Μακριά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 09:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Γίνε περισσότερο σαφής σχετικά μετην ζημια που επαθε το αμάξι σου απο το τρακάρισμα..ο συμπλέκτης τί σχέση έχει.. :hmm
XsarraPicasso2006 έγραψε:
Είχα πρόσφατα την ατυχία να συνεργαστώ με το κατάστημα Citroen Ρουσσάκης στη Μεσογείων.

Μετά από τρακάρισμα πήγα το αυτοκίνητο στη Citroen Ρουσσάκης για service. Επέλεξα το συγκεκριμένο κατάστημα λόγο τοποθεσίας και τους εμπιστεύτηκα γιατί μου είπαν πως η ζημιά είναι μικρή και το αυτοκίνητο θα είναι έτοιμο σε 3 εβδομάδες.

Η κατάληξη ήταν ότι μετά από δύο μήνες και χωρίς αυτοκίνητο αντικατάστασης, παρέλαβα ένα αυτοκίνητο που του έλειπαν κάποια ανταλλακτικά (πίσω λασπτοτήρας) και εμφάνισε πρόβλημα στο συμπλέκτη δύο μέρες μετά την παραλαβή. Το οποίο πρόβλημα όπως μου εξήγησαν "το έβγαλε μετά" και φυσικά δεν μου προσέφεραν καμία κάλυψη παρότι η δουλειά που είχαμε κάνει κόστισε πάνω από 2000.

Απαράδεκτοι και αναξιόπιστοι, δεν θα τους εμπιστευόμουν ούτε για να μου αλλάξουν τα λάδια.

Μακριά.

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 10:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
ενταξει αμα σκας 2000+ αυτην την εποχη θες και το αμαξι σου αρτιο πισω...και δλδ δεν ειχε προβλημα με το συμπλεκτη και εκει του το εμφανισε? πηρανε καλα καλα τα λεφτα και τσιγκουνευτηκαν ενα λασπωτηρα?

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 10:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Απρ 2016, 07:23
Δημοσιεύσεις: 9
Το τρακάρισμα ήταν καραμπόλα σε Λεωφόρο. Σταμάτησε ο μπροστινός απότομα, πρόλαβα να σταματήσω, ο από πίσω μου όχι.

Είχα μεγάλη ζημία στο πίσω μέρος όπου το αμάξι μπήκε μέσα αρκετά και το πορτ παγκαζ έβρησκε στις ρόδες με τις πίσω πόρτες να μην ανοίγουν.
Μπροστά έσπασε ο προφυλακτήρας και τα φανάρια πάλι.

Μηχανολογικά δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν έμαθα ποτέ. Το συνεργείο μου λέγανε όλα καλά ότι το είχανε δει αλλά όπως γράφω έβγαλε πρόβλημα στο συμπλέκτη. Δεν μπορώ να κάνω τεχνική ανάλυση αλλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι το νιώθω να τρέμει όταν είναι μισοπατημένος και μουγκρίζει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 11:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2016, 09:51
Δημοσιεύσεις: 7
Υπάρχει ο Ρουσσάκης? Είχα την εντύπωση πως έχει κλείσει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 12:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Το χτύπημα στο πίσω μέρος με τον συμπλέκτη τι σχέση μπορεί να έχει δεν καταλαβαίνω... :hmm
XsarraPicasso2006 έγραψε:
Το τρακάρισμα ήταν καραμπόλα σε Λεωφόρο. Σταμάτησε ο μπροστινός απότομα, πρόλαβα να σταματήσω, ο από πίσω μου όχι.

Είχα μεγάλη ζημία στο πίσω μέρος όπου το αμάξι μπήκε μέσα αρκετά και το πορτ παγκαζ έβρησκε στις ρόδες με τις πίσω πόρτες να μην ανοίγουν.
Μπροστά έσπασε ο προφυλακτήρας και τα φανάρια πάλι.

Μηχανολογικά δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν έμαθα ποτέ. Το συνεργείο μου λέγανε όλα καλά ότι το είχανε δει αλλά όπως γράφω έβγαλε πρόβλημα στο συμπλέκτη. Δεν μπορώ να κάνω τεχνική ανάλυση αλλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι το νιώθω να τρέμει όταν είναι μισοπατημένος και μουγκρίζει.

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 13:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Οτι να ναι.. ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.
Ποιος Ρουσσακης :cens και τι σχεση εχει το τρακαρισμα με το συμπλεκτη.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Όντως, Ρουσσάκης δεν υπάρχει, παρά μόνο Ωμέγα...??

Όσο για τον συμπλέκτη, θα μπορούσε ίσως, αν ήταν πισωκίνητο το αυτοκίνητο, από το συγκεκριμένο τρακάρισμα, να είχε υποστεί κάποια μικρή ζημιά (λόγω μετακίνησης άξονα, διαφορικού κλπ) και να βγήκε μετά, όταν έκανε μερικά χλμ το αυτοκίνητο....αφού όμως είναι μπροστοκίνητο....??

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Απρ 2016, 07:23
Δημοσιεύσεις: 9
Δεν είμαι μηχανικός αυτοκινήτων για να εξηγήσω πως συνδέονται ο συμπλέκτης με το τρακάρισμα.

Είχα ένα αυτοκίνητο που δούλευε και πήρα ένα αυτοκίνητο μετά από service που παρουσίασε πρόβλημα. Γι αυτό θεωρώ ότι δεν έγινε σωστός τεχνικός έλεγχος, δεν ζήτησα επιδιόρθωση της βλάβης αλλά είναι και θέμα ασφάλειας. Από τη στιγμή που σου λέει ότι το αυτοκίνητο είναι εντάξει και δεν είναι υπάρχει πρόβλημα.

Αποφάσησα να μοιραστώ την εμπειρία μου γιατί πιστεύω ότι δεν είναι καλή πρακτική να μην έχεις αυτοκίνητο αντικατάστασης για 2 μήνες, να μην υπάρχει καμία επιβεβαίωση της δουλειάς η οποία έγινε και το τελικό αποτέλεσμα να μην είναι καλό και προφανώς όχι ασφαλές.

Είναι ένα ποστ σε φόρουμ σε κοινή θέα. Δεν μιλάω σε δικαστήριο και δεν παραθέτω αποδικτικά στοιχεία. Όποιος θέλει το κρατάει, όποιος θέλει προσπερνάει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 14:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Ανεξάρτητα από το τι έγινε, τι χάλασε, πότε και πως και γιατί, γεγονός παραμένει ότι Citroen Ρουσσάκης δεν υπάρχει, άρα ή κάπου αλλού το πήγες και έγραψες κατά λάθος Ρουσσάκης, είτε το πήγες όταν υπήρχε Ρουσσάκης, πριν 3 χρόνια δηλαδή...

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 15:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Απρ 2016, 07:23
Δημοσιεύσεις: 9
Πήγα σε συνεργείο στη μεσογείων στο ύψος της Αγίας Παρασκευής. Ρουσάκκης λέγεται και είναι εξαγορασμένο από την ομέγα Ελλάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 15:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 917
Τοποθεσία: PALLHNH
Εικόνες: 3
Όντως ρουσακης λεει

_________________
Xsara 1.6. 16v


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 15:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Που το λέει ρε παιδιά, τόσο τυφλός είμαι, κάθε μέρα απέξω περνάω και έχω πάει και 3-4 φορές τη C5 μου, ένα "ΩΜΕΓΑ ΕΛΛΑΣ" έχει απέξω....(πέραν του ότι ο Ρουσσάκης έχει κλείσει από το 2013, το'παμε αυτό)

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 19:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2011, 15:09
Δημοσιεύσεις: 348
Συγνώμη αλλα ολα αυτα ειναι ιστοριες να'χαμε να λεγαμε. Γραφεις "Είχα ένα αυτοκίνητο που δούλευε και πήρα ένα αυτοκίνητο μετά από service που παρουσίασε πρόβλημα" , ενω εχεις αναφερει οτι ειχες πολυ δυνατο τρακαρισμα στο πισω μερος οπου ουτε οι πορτες δεν ανοιγαν. Δηλαδη τι περιμενεις, να εχεις αμαξι λες και το πηγες για λαδια φιλτρα ή σαν να το πηρες μολις απο το εργοστασιο? Την καλιμπρα αγαπητε και το "τεντωμα" που εφαγε το σασι δεν το λες απλο service. Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα ολη η δομη του αυτοκινητου σου αυτη τη στιγμη εχει παει περιπαρτο και εσυ ψαχνεις να βρεις μετα απο το "μπαμ" πως χαλασε ο συμπλεκτης και γιατι λειπει ο λασποτηρας. Πραγματικα θα καραφλιασουμε με αυτα που διαβαζουμε κατα καιρους.

υ.γ.1 αν το προβλημα σου ειναι το αυτοκινητο αντικαταστασης θα επρεπε να το απαιτησεις απο την αρχη και αν σου αρνηθηκαν, υπαρχουν και αλλες citroen οπου θα μπορουσες να κανεις την δουλεια σου.
υ.γ.2 ο συμπλεκτης ειμαι σχεδος σιγουρος οτι την ακουσε απο το "μπαμ" αλλα αντε να το αποδειξεις

_________________
ACTIVA,The art of flat cornering


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: CITROEN ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Απρ 2016, 20:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Σου είπαν οτι είναι εντάξει απο την επισκευή του τρακαρίσματος να υποθέσω!Αδερφέ αν θέλεις την γνώμη μας θα πρέπει πρώτα να σέβεσαι την γνώμη του καθενός εδώ μέσα!Αν τώρα εσύ πιστεύεις πως η παρέα μας είναι δικαστήριο τότε... :angr
XsarraPicasso2006 έγραψε:
Δεν είμαι μηχανικός αυτοκινήτων για να εξηγήσω πως συνδέονται ο συμπλέκτης με το τρακάρισμα.

Είχα ένα αυτοκίνητο που δούλευε και πήρα ένα αυτοκίνητο μετά από service που παρουσίασε πρόβλημα. Γι αυτό θεωρώ ότι δεν έγινε σωστός τεχνικός έλεγχος, δεν ζήτησα επιδιόρθωση της βλάβης αλλά είναι και θέμα ασφάλειας. Από τη στιγμή που σου λέει ότι το αυτοκίνητο είναι εντάξει και δεν είναι υπάρχει πρόβλημα.

Αποφάσησα να μοιραστώ την εμπειρία μου γιατί πιστεύω ότι δεν είναι καλή πρακτική να μην έχεις αυτοκίνητο αντικατάστασης για 2 μήνες, να μην υπάρχει καμία επιβεβαίωση της δουλειάς η οποία έγινε και το τελικό αποτέλεσμα να μην είναι καλό και προφανώς όχι ασφαλές.

Είναι ένα ποστ σε φόρουμ σε κοινή θέα. Δεν μιλάω σε δικαστήριο και δεν παραθέτω αποδικτικά στοιχεία. Όποιος θέλει το κρατάει, όποιος θέλει προσπερνάει.

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 60 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ CITROEN SAXO 1.1
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 21
Σύστημα Citroën Connect Box
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Απογοητευμένος ο μάνατζερ της Citroen Junior
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Citroen C2 vts αλλαγη γραναζιου πεμτης???
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: tzengkias
Απαντήσεις: 6
CITROËN C4 Δυναμική Αναβάθμιση
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron