Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ 27 Απρ 2024, 07:39 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Ιαν 2023, 17:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Και εμένα χτες σε αριστερή στροφή στο φανάρι ήρθε ενας απο δεξιά και χώθηκε την τελευταία στιγμή μπροστά μου. Τι κέρδισε; Απο πίσω μου βρέθηκε μπροστά. Ενα αυτοκίνητο δηλαδή. Αν κάνει 150 τέτοιες σφήνες μέχρι να φτάσει στο σπίτι θα έχει κερδίσει κανα λεπτό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Ιαν 2023, 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Γυρνάω σήμερα από Βουλγαρία και οδηγώ σε επαρχιακό με κουμπωμένο το CC στο 103.
Είναι ένα Mazda 6, ετ.2009 το οποίο πήγαινε πιο αργά από μένα.
Βγάζω φλας για προσπέραση και ενώ με ελαφρά επιτάχυνση έχω φτάσει 110, νιώθω ότι "δεν φεύγω". Προφανώς γιατί "έφευγε" και το Mazda.
Δηλαδή με είδε και είπε "ας μην τον αφήσω να με περάσει!" :D
Kickdown και το αμάξι κούμπωσε 5η ταχύτητα στα 140 (κόφτης για την 4η).

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Ιαν 2023, 20:02 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5581
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Exει πολύ κόμπλεξ στους δρόμους Βαγγέλη... :(

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Φεβ 2023, 21:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2142
Εικόνες: 3
bakevang έγραψε:
Γυρνάω σήμερα από Βουλγαρία και οδηγώ σε επαρχιακό με κουμπωμένο το CC στο 103.
Είναι ένα Mazda 6, ετ.2009 το οποίο πήγαινε πιο αργά από μένα.
Βγάζω φλας για προσπέραση και ενώ με ελαφρά επιτάχυνση έχω φτάσει 110, νιώθω ότι "δεν φεύγω". Προφανώς γιατί "έφευγε" και το Mazda.
Δηλαδή με είδε και είπε "ας μην τον αφήσω να με περάσει!" :D
Kickdown και το αμάξι κούμπωσε 5η ταχύτητα στα 140 (κόφτης για την 4η).

Χα χα πάνω κάτω ίδια ιστορία..
Είμαι με γυναίκα και παιδί σε επαρχιακό δρόμο σε κάτι χωριά..saxo κινείται με καμιά 60αριά χλμ, χαλαρός εγώ με 75 ας πούμε βγάζω φλας να προσπεράσω και εκείνη τη στιγμή ο τύπος κατεβάζει ταχύτητα, η group n εξάτμιση άρχισε να πυροβολάει, μέσα σε ένα σύννεφο καπνού από λάδι παίζει και να έπιασε την αστρονομική ταχύτητα των 120 χλμ..αφήνοντάς με πίσω...με νίκησε :(
Κοιτιόμαστε με τη γυναίκα μου και σκάμε στα γέλια :laugh
Αργότερα ρώτησα και έμαθα ότι πρόκειται για την "περίπτωση" του χωριού.. :laugh

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Μαρ 2023, 19:52 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5581
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Προχθες το πρωί στην ανοδο της γεφυρας Καλυφτάκη, μενω δεξια, εχει μποτιλιάρισμα αργοκινητο μεχρι να γινει το φαναρι κοκκινο. Προχωράω με 10-15km/h και εχω μπροστά στον δεξιο τροχο καπάκι φρεατίου βυθισμένο περιπου 10 εκατοστά. Ειναι χρόνια έτσι και το ξέρω. Αρχιζω και μειωνω ταχυτητα για να πεσω μέσα ήρεμα γιατι αλλιώς θα με τιναξει επάνω. Απο πισω νεαρη με γιάρις , κακομεταχειρισμενο, ξεβαμενο σε σημεια διαφορα και χωρις καπακια στους καθρεπτες παραλιγο να πεσει επανω μου γιατι της εκοψα τη φορα. Βλεπω στον καθρεπτη οτι με βριζει...Αυτη θα περναγε με φουλ επιταχυνση μεσα απο το φρεάτιο... :angr
Αλλη βλαμμένη πριν 10 μέρες...Κατεβαινω αργα απογευμα τη Λεωφορο Ηρακλείου (ποια λεωφορο δηλαδη....σκετο νταμάρι...χρόνια) με πολύ κινηση και σχεδον σημειωτον...Ξαφνικα ακουω γκουπ απο πίσω...Σταματω στην ακρη, σταματαει και η κυρια. Ενα C3 mk1 στα ορια του χρεπιού με μισικρεμασμενο προφυλακτήρα με ακουμπησε σταματώντας . Βγαινει η κυρια, ταλαιπωρημενη απο την πατινα του χρονου, ξανθια , αχτενιστη και θλιμμένη (το τι περνάει ο καθενας δεν το κοροιδεύω...)Συγγνώμη κυριε , μου λέει. Ανοιγω πορτμπαγάζ, κλεινω , ολα καλά...Δεν βλέπω κατι το περιεργο...Εντάξει, της λέω.Ευτυχως δεν φαινεται κάτι...κοιμηθήκαμε απο το μποτιλιάρισμα της λέω...Αντε γεια και προσοχή! Μετα δυο ημερες, με το φως του ήλιου, ειδα γδαρσιματάκι στο νικελενιο διακοσμητικο που σχηματιζει τις ψευδο-εξατμίσεις...Ευτυχως δεν πολυφαινεται... :( Αν ειχα οικονομική άνεση θα αγοραζα ενα χρέπι να κυκλοφορώ μεσα στην πόλη και θα αφηνα το μπιμπελο για Σ/Κ...

Ασχετο με τα παραπάνω...Δευτέρα μετα την 25 Μαρτίου. Λεωφορος Ηρακλείου, εχει βγει συνεργειο του δήμου με ημιφορτηγο να μαζεψει τις σημαίες απο την κεντρικη νησιδα 9 ωρα το πρωί και εχει δημιουργήσει μποτιλιάρισμα. Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να σεβαστούν τα συνεργεια του δήμου, τον κοσμο που παει στις δουλειές του. Δεν μπορουσαν να βγουν βράδυ με λιγη κινηση να κανουν αυτη τη δουλειά. Α, ξεχασα τα ιερα δικαιωματα του δημοσιου και δημοτικου υπαλλήλου. Α ρε ξηλωμα που θελει αυτο το κράτος...απο τα θεμελια...Ας μη συνεχισω... :spank :angr

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Απρ 2023, 21:52 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Όποιος νομίζει ότι μόνο οι μεγάλες πόλεις έχουν θέματα στην οδήγηση θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι και στην επαρχία δουλεύουμε σκληρά

ΕικόναΕικόνα

Στάλθηκε από το NTH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Απρ 2023, 21:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Πόσα τσίπουρα να είχε πιεί άραγε? :D :D

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Απρ 2023, 22:17 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Στην γωνία ακριβώς από πάνω πάντως έχει τσιπουραδικο. [emoji23]

Στάλθηκε από το NTH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Απρ 2023, 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 11:28
Δημοσιεύσεις: 442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ε, λίγο πιο πριν αν έπαιρνε κάποιος φωτογραφία, πιθανόν να φαίνονταν και τα υπόλοιπα αυτοκίνητα που υπήρχαν εκεί,
και ανάγκασαν τον τύπο να παρκάρει έτσι.

_________________
Keep the shiny side up


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Ιουν 2023, 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5581
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Eλλάδα 2023...Αυτοκινητα σερνονται αναποδα στην Κηφισιας...Δυστυχήματα καθημερινα στους δρομους...Ατελειωτα μποτιλιαρισματα...απιστευτη μολυνση...ακομα η ΛΕΑ γεμιζει βιαστικους εξυπνακηδες...Ο λαος γενικα οδηγει με το ενα χερι η με κανενα, βιαζονται ολοι να φτασουν και ας μη φτασουν ποτέ...δεν τους ενδιαφερει να γυρισουν σπιτι μετα τη δουλεια στην οικογενεια...σε εμενα δεν θα συμβει τιποτα. Ολα οι άλλοι τα παθαίνουν...Το κινητο μονιμως κολλημενο στο αυτι η μπροστά στο στομα σαν φετα του τοστ ετοιμη να την δαγκώσουμε...μιλαμε, μιλανε, μιλαμε....μα τι λεμε τελος πάντων...Μιλανε στο δρομο οδηγωντας. Σπιτι δεν μιλάνε...σκοτωνουν μονο ο ενας τον άλλον , δεν μιλανε ομως... Πεθαινουμε μεσα σε αγροτικα, γιατι δεν δουλευει τιποτα στο δημοσιο...Ουτε στον ιδιωτικο τομεα...μπαχαλοκατάσταση...Στον ιδιωτικο τομεα τελευταια επικρατει η νοοτροπια "κανουν οτι μας πληρώνουν και κάνουμε οτι δουλεύουμε"...Σηψη μιας κοινωνιας που προσπαθει ακομα μετα απο 200 χρονια να στησει μια κανονικοτητα...Μάταια...Βαθια μεσα μας ακομα ο ραγιάς της Οθωμανικής επαρχίας. Ενας λαος εναντια στον ιδιο τον εαυτο του... Μονιμα επαναστατης χωρις αιτια, επαναστατης εναντια στην ιδια του την υπαρξη. Κρίμα Έλληνα...πολύ κρίμα...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2024, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5581
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Σήμερα το πρωί στο φαναρι της Ηρακλείου στα Πευκάκια. Βαδιζω στη μεσαια λωριδα με πράσινο σηματοδοτη. Αριστερά η λωριδα που στριβει αριστερά εχει κοκκινο σηματοδοτη και ειναι ενας σταματημενος. Απο πισω του, εξυπνάκιας ελληναρας κρετινος σταματημενος με φλας δεξια για να μπει στη λωριδα μου. Μολις φτάνω διπλα του , ξεκιναει και κοβει το τιμονι δεξια ερχομενος επανω μου. Μιλαμε μας χωριζαν 20-30 εκατοστά. Ακαριαια κοβω το τιμονι δεξια κανει το αμαξι σλάλομ και επανερχομαι στη λωριδα μου βριζοντας τον κρετινο...Τι θα μου συνεβαινε πρωι-πρωι με τους ανικανους που κυκλοφορουν στους δρομους. Μετα μπηκε μπροστά μου αλλα εφυγε σε άλλη κατευθυνση. Αν τον προλαβαινα στο φαναρι θα κατεβαινα να του πω τα γαλλικα του τον πανηλιθιο... :angr :spank :rop
Ομολογώ πως το αμαξι συμπεριφερθηκε αψογα με απολυτο έλεγχο. Σκεφτηκα οτι καποιες φορές η σκληρή αναρτηση και οι 18αρες με τα 45αρια προφιλ σε τετοιες στγμες μπορει να σε σωσουν και ας γκρινιαζω για την ποιοτητα κυλισης...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2024, 23:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 06 Οκτ 2017, 00:09
Δημοσιεύσεις: 647
Στο συγκεκριμένο σημείο μάλιστα, είναι καθημερινό αυτό το φαινόμενο. Πότε θα βρεθεί ένας ανιωθος να μην μασήσει και να κουμπώσει καμία όπισθεν δεν ξέρω.

Sent from my V2247 using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 22 Απρ 2024, 06:56 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5581
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Οι οικογένειες φταίνε που μεγαλώνουν ανθρώπους με τη νοοτροπία "κανε τη δουλειά σου και γράψτους όλους" . Οντως μονιμη κατασταση σε αυτο το σημειο οπως και σε άλλα. Στο τιμονι δειχνουμε τον πολιτισμο μας...Οπως και στην ουρά του λεωφορείου και στην ουρά καθε καταστήματος...Εχω σιχαθεί τη ζωή σε αυτον τον τοπο των εξυπνάκηδων...Μονιμως κάποιος θα μπεί μπροστά σου στην ουρά...Θα πρέπει να πλακώνεσαι κάθε μέρα...Καμερες παντου και προστιμα τώρα...Ο Ελληνας αλλιως δεν εκπολιτιζεται. Κοντεψε να με σκοτώσει χθες το ζώον...Ειμαι πολύ οργισμένος με τη συμπεριφορα αυτου του λαού. Θυμαμαι οταν ειχα πάει Αγγλία πριν μερικα χρονια για καποια σεμιναρια απο τη δουλειά. Ειχα παθει πλακα , ποσο "ενορχηστρωμένη" εδειχνε η κυκλοφορια των αυτοκινήτων. Ηταν πρωί στο Blackpool , παιρναμε το πρωινο μας και παρατηρουσαμε την κινηση στην παραλιακη προς την πολη. Ολα τα οχηματα με την ιδια ταχυτητα, ισες αποστάσεις ολοι μεταξυ τους. Σε καποια σημεια επιτρεποταν το στριψιμο αριστερά .Ουτε φαναρια, ουτε τιποτα. Λες και ολοι ελεγχονταν απο τον ιδιο εγκέφαλο...Ανοιγες φλας αριστερά, μειωνε ελαχιστα ταχυτητα ο απεναντι ερχομενος, εμπαινες εσυ, alarm ευχαριστήριο και τέλος. Μια διαδικασια που συνεβαινε συνεχεια σχεδον με ρομποτικο τροπο...Κανενας δεν ηταν πιο εξυπνος η πιο βιαστικος απο τον άλλον για να δημιουργήσει ανισσοροπια στην κυκλοφορια. Οι λαοι που εχουν μαθει να παιζουν ομαδικα ειναι πολυ καλοι σε τετοια. Εμεις τα κομπλεξικα ατομακια ουτε σε 2000 χρονια....

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Απρ 2024, 00:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
στην περιοχη μου κανουν εργα και εχουν κανει μονοδρομηση στο σημειο .....κοιτω απεναντι ερχετε ενα κλουβακι απο μακρια προλαβαινω μπανω μεσα διανυω τα 150 απο τα 200 μετρα και στο σγμειο εκεινο εχει μπεο ο 65αρης οδηγος και μου αναβει τα φωτα και μου κανει νοηνα κανε λιγο ακρη βρισκω ενα σημειο σταματαω με αλαρμα και αναγκαστικα ποαει δεξια σε ενα σημειο που εχει λιγο χωρο......διαλογος
-α μωρε καμε λιγο μπροστα να περασω
-γιατι του λεω δε περιμενες να βγω απο την μονοδρομηση?
-ελα μωρε τωρα λιγο μπροστα λιγο πισω να μη καθυστερουμε
-να σε ρωτησω.....ποσο χρονων εισε?
-μου λεει 67
-ωραια εγω 51.....
-να ζησεις μου λεει
-εγω ναι εσυ με αυτα που κανεις οχι για πολυ...και του λεω ...δε φταει η σημερινη νεαολαια που δεν σας σεβονται
οταν εσεις δεν τους σεβεστε...γιατι και η τηρηση του να περιμενεις οπως και το φαναρι ειναι σεβασμος...ξεκινησα και εφυγα αλλα αυτος περιμενε γιατι ειχαν μαζευτει αλα 4 αμαξια πισω μου

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Απρ 2024, 20:52 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16608
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Ακούστε ένα ωραίο τις προάλλες..
Είμαι δεξιά στη λ.Μαραθωνος στο ρεύμα προς Μαραθώνα, με σκοπό να πάω αριστερά στο φανάρι που πάει Καλλιτεχνουπολη. Υπόψιν ήμουν ακινητοποιημένος σε επιχείρηση πριν δεξια περίπου 500-700 μέτρα πριν το φαναρι. Έχει σημασία αυτό καθώς δεν είναι να πεις ότι το παρακάτω προκλήθηκε από κακό προγραμματισμό μου - αποφάσισα να πάω αριστερά τελευταία στιγμη. Γενικά επίσης σε τέτοια δεν εκβιάζω με το φλας. Τη πρόθεση δηλώνω.
Έχει συνέχεια πιο γρήγορους λοιπον αριστερά ενώ εγώ κινούμαι με 70 περίπου εχωντας επιταχύνει από ακινητοποιημενος. Έχω βγάλει φλας λοιπόν χωρίς να βγαίνω αριστερά και μόλις τελειώνουν αυτοί που είναι με 90 περίπου πάω να κάνω κίνηση να βγω και ξανάκοιταω καθρέφτη οπου έρχεται ένα clio με 130+ που δε φαινόταν καν πριν. Ε οπότε το ακυρώνω αν και τελευταία ευκαιρία πια να πάω αριστερα και ουσιαστικά έχασα το φανάρι να πάω αριστερά :angr
Γυρνάω να δω το μλκ και τι να δω.. μια γριά(!) η οποια ανοίγει το παράθυρο και μου λέει καθόλου ευχαριστα "Έχεις ξεχάσει το φλας ανοιχτό" :laugh :laugh
Της λέω σε 0-100 "αφού πας πλακωμενη και δε μ άφησες να μπω να στρίψω για Καλλιτεχνούπολη και κοίταξα να φρενάρω το φλας θα σκέφτομαι?"
Και μου κάνει μορφασμό "στα 13 μου υπανάπτυκτα αν έχασες το φανάρι για αριστερα"
Όπου και της εξήγησα ότι είναι σκατογρια και να πάει στη κολαση :laugh

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 152.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 70 από 71 [ 1053 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Επόμενο



Συναφή θέματα

Οδική Συμπεριφορά New C5
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: gio
Απαντήσεις: 0
Σβήνει στον δρόμο και δεν παίρνει μπρος (Part 2)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: chimairax
Απαντήσεις: 46
Παρκαρισμένο αυτοκίνητο σε δρόμο με εργασίες οδοποιίας
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: heartless
Απαντήσεις: 6
Ερώτηση: Γιατί το κοτόπουλο διέσχισε τον δρόμο
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: shadow_
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 31 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron