Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:48 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Απρ 2019, 22:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Δεκ 2016, 00:57
Δημοσιεύσεις: 599
Μανώλη πρόσεχε πως οδηγείς γιατί διώχνεις κόσμο από το τόπικ... :laugh :laugh :laugh


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Απρ 2019, 22:37 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
xantiamanolis έγραψε:

τωρααν επειδη δεν φοραγα ζωνη να παω ξανα επιστροφη στα θρανια.....[b]ναι συμφωνω αλλα μαζι μου καιτο 95% των οδηγων
....

Τι εννοεις εδω?

Κατα τ αλλα το θεμα το εχω καλυψει, το θεμα επισης δεν ειναι προσωπικο το ξαναλεω και υπαρχει μια γενικοτερη εικονα στην οποια αναφερθηκα στο περασμενο ποστ.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Απρ 2019, 23:14 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Απο αλλου, αντεγραμμενο:
Παράθεση:
''Σήμερα στις 10:30 π.μ. στη συμβολή λεωφόρο Συγγρου φιξ 90 με Τούσα Μπότσαρη ένας ηλικιωμένος,ηλικίας γύρω στα 60-65 ,ιδιοκτήτης του κόκκινου Golf με αριθμό κυκλοφορίας ΥΕΝ-23**(τον εκρυψα εγω εφοσον δε παρεχω συνδεσμο),προσπαθούσε να σταθμεύσει το όχημά του ακριβώς πάνω στη ράμπα των αναπήρων,καθιστώντας την κυκλοφορία των πεζών,όσο και των αμαξιδίων εντελώς απροσπέλαστη.
Οι περαστικοί,έκπληκτοι και αγανακτισμένοι,παρακολουθώντας τον να προσπαθεί κυριολεκτικά να “στριμώξει” το όχημά του ανάμεσα στα αυτοκίνητα που βρίσκονταν μπροστά και πίσω του,αρχίζουν να τον επιπλήτουν.
Συγκεκριμένα,ένας κύριος του φωνάζει:
« Καλά,εδώ θα παρκάρεις;Και από πού θα περάσουμε;Από πάνω; »
Συμπληρώνει μια ηλικιωμένη με πατερίτσες,που βρισκόταν ακριβώς από πίσω: « Εγώ με τις πατερίτσες πώς θα περάσω; »
Ο ασυνείδητος οδηγός ,όχι μόνο αγνόησε επιδεικτικά τις συστάσεις των περαστικών,αλλά απάντησε ιδιαίτερα προκλητικά,λέγοντας: «Περάστε τώρα πριν παρκάρω» .
Η Αρετή Δανδάκη δε ,με την οποία είμασταν μαζί, τον ρωτάει: « Είστε σοβαρός;Εδώ είναι ράμπα αναπήρων! »
Τότε, και εγώ με τη σειρά μου ,βλέποντας ότι συνεχίζει ακάθεκτος να αγνοεί τους οργισμένους πολίτες,ΑΜΕΑ και μη ,του ξανα λέω ότι είναι αδύνατο να περάσουμε και του ξανά δείχνω την κυρία με τις πατερίτσες.
Τότε,σβήνει τη μηχανή του αυτοκινήτου,κατεβαίνει κάτω και με ιδιαίτερα ειρωνικό ύφος με προτρέπει να πάρω την τροχαία αν δεν μπορώ να περάσω.
Εγώ αμέσως βγάζω το κινητό από την τσέπη και καλώ την αστυνομία.
Πριν καν προλάβω να καταγγείλω το περαστικό,ο εν λόγω “κύριος” μπαίνει στο αυτοκίνητο και πάει να φύγει,λέγοντάς μου:
« Ξέρεις πολύ καλά τί είσαι. »
Αυτό το επανέλαβε δύο με τρεις φορές.
Όταν τον ρώτησα τι ακριβώς εννοεί,μου απάντησε:
« Κίναιδος είσαι,κίναιδε,ε κίναιδε. »
Τρομοκρατημένος του φωνάζω « Ντροπή σου.»
Τότε ξανά κατεβαίνει κάτω από το αυτοκίνητο και χωρίς καν να προλάβω να αμυνθώ και να αντιληφθώ τί γίνεται ,μου επιτίθεται,γροθοκοπώντας με στο πρόσωπο.
Παράλληλα,φώναζε γεμάτος μίσος « Μωρή πατσαβούρα. »
Τότε,αφού προφανώς τον έχω απομακρύνει,βγαίνει ένας υπάλληλος από το διπλανό κατάστημα,το Coffee Island που βρίσκεται ακριβώς δίπλα,τον κρατάει και του φωνάζει « Τί χτυπάς το παιδί ρε;Στη ράμπα έχεις παρκάρει.»
Μπαίνει ξανά στο αυτοκίνητο και προσπαθεί να φύγει.
Εγώ έχοντας ζαλιστεί,πιάνομαι από τον πίσω υαλοκαθαριστήρα και αυτός χωρίς να ελέγξει τους καθρέφτες,ξεκινάει με τόσο μεγάλη ταχύτητα στην προσπαθεία του να διαφύγει,που ο υαλοκαθαριστήρας που προσπαθούσα να πιαστώ,μπαίνει στο χέρι μου,κόβομαι και αιμορραγώ.
Αμέσως τα παιδιά από το Coffee Island μου παρέχουντις πρώτες βοήθειες,( τους ευχαριστώ ιδιαίτερα για αυτό) ,μέχρι να μεταφερθώ στο νοσοκομείο.
Παράλληλα,ειδοποίησα αμέσως το 100 λέγοντάς του ότι ο οδηγός του οχήματος ΥΕΝ:2345 με χτύπησε και πήγε να με πατήσει.
Μου ειπαν ότι εφόσον κατέφερε να διαφύγει ,δεν μπορούν να κάνουν κάτι ,παραμονο αν καταθέσω μήνυση με τον αριθμό της κυκλοφορίας.
Εφόσον διεκομίσθη άμεσα στο νοσοκομείο,στο οποίο έκανα 5 ράμματα στο δεξι χέρι,καθώς είχε σκιστεί ολόκληρο και εφόσον με έλεγξαν για τυχόν βλάβες στο κεφάλι και στο πρόσωπο,πήγα αμέσως μετά στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου να καταθέσω μήνυση για εξύβριση και ξυλοδαρμό.
Η Αρετή Δανδάκη,που κατέθεσε και ως μάρτυρας ήταν από την πρώτη στιγμή δίπλα μου σε όλα.
Ο υπάλληλος από τα Coffee Island,δεν ήθελε να καταθέσει ούτε να αναμειχθεί παραπάνω. (Απόλυτα σεβαστό και κατανοητό)
Είμασταν 5 ώρες στο αστυνομικό τμημα.
Κατέθεσα μήνυση όχι μόνο για το Βασίλη που έπεσε θύμα ενος ακόμα τραμπούκου Ελληνάρα,αλλά για τον κάθε Βασίλη που παλεύει για τα αυτονόητα,για τον κάθε άνθρωπο που καθημερινά έρχεται αντιμέτωπος με περιστατικά λεκτικής,σωματικής,ρατσιστικής,ομοφοβικής,σεξιστικής βιας ,για τον κάθε φασίστα,απολίτιστο που θεωρεί ότι η απάνθρωπη συμπεριφορά του γίνεται αποδεκτή με το σκεπτικό «Σιγά μην το τραβηξει το θεμα» , « Έλα μωρέ,σιγά μην ασχοληθεί κανεις» .
Αύριο θα πάω στην ιατροδικαστική υπηρεσία να επιβεβαιώσει τη σωματική βλάβη ( την οποία το νοσοκομείο στο οποίο διακωμίσθη βεβαίωσε ήδη εγγράφως ) και ευελπιστώ ότι το τέρας που ψηφίζει,αναπαράγει το είδος του και κουνάει το δάχτυλο για υποδείξεις ,σύντομα θα βρεθεί υπόλογο για τις πράξεις του.

ΥΓ.1 ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΤΕ.
ΥΓ2. Ζήτω συγγνωμη αν οι φωτογραφίες φαίνονται σε μερικους ακατάλληλες,αλλά εκτός από ότι ειναι έγκυρη απόδειξη για ότι συνέβη,δείχνουν το πόσο κινδυνεύουμε εμείς και τα παιδιά μας από τους ατιμώρητους τραμπούκους που μαστίζουν τη χώρα μας,
που δυστηχώς είναι πολλοί.''

Ειχε και γκολφ το @@ :angr :D :shy

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Απρ 2019, 06:38 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Δεν παιζει ρολο το αμαξι...Εχω δει και Σιτροενακηδες να κανουν αηδιες στο δρομο...Ατιμη φαρα...Θα επρεπε να νρεπομαστε που ειμαστε απογονοι των Αρχαιων Ελλήνων αφου δεν εχουμε τιποτα κοινο με αυτους σε οτι αφορα τον πολιτισμο...Ειμαστε ενα εθνος θρασυδειλων μπαχαλακηδων, αυτο ειμαστε...Καμμια ελπιδα...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Απρ 2019, 09:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Τζινό μη μας συνδέεις/συγκρίνεις με τους αρχαίους Έλληνες. Ουδεμία σχέση έχουμε με αυτούς. Απλά τυχαίνει να κατοικούμε στην ίδια περιοχή. Το μόνο που πήραμε από αυτούς είναι τα όποια ελατώμματα είχαν τα οποία και εμπλουτίσαμε ποσοτικώς και ποιοτικώς. Ούτε την ίδια γλώσσα μιλάμε γιατί μόνο και μόνο για να μιλήσεις αρχαία ελληνικά θέλει μυαλό (που εμείς δεν...) Μη σπιλώνεις έναν από τους μεγαλύτερους πολιτισμούς στην ιστορία της ανθρωπότητος με τέτοιες συγκρίσεις και αναφορές.

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Απρ 2019, 11:03 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Καλά Νικόλα, δεν είμαι και ο Φαλμεράιρερ! Αγαπώ την Ελλάδα , τον πολιτισμό μας και τον λαό μας. Απλά εκφραζόμαστε υπερβολικά κάποιες φορές μήπως και τυχόν διορθώσουμε κάποια πράγματα. Είμαστε υπερήφανοι για τη χώρα μας και για αυτά που έχουμε καταφέρει σαν νέο ελεύθερο έθνος με σύγχρονη ιστορία ούτε 200 χρόνων... Απλά μπορούμε και καλύτερα φτάνει να το πιστέψουμε! Να είμαστε συνετοί πολίτες με αίσθηση του μέτρου και της δημοκρατίας και όλα θα βελτιωθούν σιγα-σιγα.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Απρ 2019, 20:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Το ¨Μωρή πατσαβούρα¨,δεν υπάρχει στο αρχαίο λεξιλόγιο?
Γιατί ενώ το άρχισε καλά,το χάλασε μετά.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 08:17 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Tην τελευταια εβδομάδα και αφου οπως εχω πει εχουν σπασει τα νευρα μου απο την αδιαφορια των γυρω μου για τον διπλανο τους, αποφασισα και εγω να χαλαρωσω οδηγικα και να κανω οτι θελω και να τους γραφω οπως με γραφουν. Ηταν οντως αγχολυτικο το να κανεις οτι σε βολευει μεταφεροντας το προβλημα στον διπλανο οδηγο... :laugh
Με καταγγέλω λοιπον δημοσια, οτι δεν αφησα πεζο να περασει επανω σε διαβαση και εκλεισα μια διασταυρωση περιμενοντας το φαναρι να αναψει. Σφυριζα αδιαφορα στο ρυθμο του ραδιοφωνου.. :laugh Ηταν τοσο ωραια!!! :D
Παω να αυτομαστιγωθω και να ζητησω συγχώρεση... :(
Μεγαλη Εβδομάδα ερχεται...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 09:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 12:37
Δημοσιεύσεις: 235
Καλημέρα, καλύτερα να κάνουμε -όλοι μας- άλλες αγχολυτικές δραστηριότητες. Η συμπεριφορά αυτή σε δημόσιο δρόμο θα μπορούσε να προκαλέσει ατύχημα και να αλλάξει τη ζωή κάποιου συνανθρώπου μας. Ας μην παρασυρόμαστε λοιπόν απο τις πράξεις άλλων και ας είμαστε "σωστοί" απέναντι στους εαυτούς μας και στον συνάνθρωπο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 14:17 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
salvatore έγραψε:
Καλημέρα, καλύτερα να κάνουμε -όλοι μας- άλλες αγχολυτικές δραστηριότητες. Η συμπεριφορά αυτή σε δημόσιο δρόμο θα μπορούσε να προκαλέσει ατύχημα και να αλλάξει τη ζωή κάποιου συνανθρώπου μας. Ας μην παρασυρόμαστε λοιπόν απο τις πράξεις άλλων και ας είμαστε "σωστοί" απέναντι στους εαυτούς μας και στον συνάνθρωπο.


:agree

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 11 Μάιος 2019, 18:16 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Τις τελευταίες μέρες αρκετα θανατηφορα τροχαια μεσα στις 2 μεγαλες πολεις της χωρας...Ποσα άλλα καθημερινα σε ολη τη χωρα που δεν μαθαινουμε. Μετα φοβομαστε εναν Ελληνο-Τουρκικο πόλεμο. Τι νοημα εχει αφου καθε μερα αποδεκατιζομαστε στην ασφαλτο απο καθαρη βλακεια και ελλειψη αστυνομευσης. Καμερες παντου τώρα, χιλιαδες αστυνομικοι στους δρομους, βαρια προστιμα στους παραβατες χωρις κανενα έλεος. Αφου ρε πανεξυπνε λαε δεν χαμπαριαζεις τιποτα τοτε μαλλον ηρθε η ωρα να γνωρισεις το σκληρο προσωπο του Μεγαλου Αδελφου! Αλλιως θα σκοτωθούμε ολοι περιμενοντας στη νησιδα η στο φαναρι απο βλαμενους εγωπαθεις ημεδαπους η αλλοδαπους που νομιζουν οτι μονο αυτοι βιαζονται να κανουν τη δουλεια τους με το κινητο κολλημενο στο αυτι και το αλλο χερι να κραταει το φραπε και οποιον παρει ο χάρος. Α και οταν επαναφερουμε την ταξη στις πολεις ας θυμηθουμε να απαγορευσουμε τα παναρχαια, ηλιθια και αναχρονιστικα έθιμα με τις μπαλωθιές, τα χαλκουνια και ολες αυτες τις πρωτογονες αηδιες. Η' σε τελικη αναλυση αν ειναι να χαλασουμε τον τοπικο τουρισμο καθε περιοχης ας γινονται ολα αυτα ελεγχομενα και χωρις θυματα... :angr

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 11 Μάιος 2019, 20:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 28 Μάιος 2013, 19:22
Δημοσιεύσεις: 1563
Τοποθεσία: Κιάτο Κορινθίας
Εικόνες: 0
Συμφωνώ με το Νίκο σε ολα,φτάνει πια με τον κάθε βιαστικό

_________________
C3 1.6 e-hdi Eco Chic
http://stergiopoulosmeat.gr


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Antonioc3 για την δημοσίευση του/της: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Μάιος 2019, 14:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
salvatore έγραψε:
Καλημέρα, καλύτερα να κάνουμε -όλοι μας- άλλες αγχολυτικές δραστηριότητες. Η συμπεριφορά αυτή σε δημόσιο δρόμο θα μπορούσε να προκαλέσει ατύχημα και να αλλάξει τη ζωή κάποιου συνανθρώπου μας. Ας μην παρασυρόμαστε λοιπόν απο τις πράξεις άλλων και ας είμαστε "σωστοί" απέναντι στους εαυτούς μας και στον συνάνθρωπο.

με μια αλλαγη σειρας .....πρωτα στον συνανθρωπο και μετα στο εαυτο μας δεν φταιει σε τιποτα αν ο καθε ενας δεν εχει λυσει τα προβληματα του η προσπαθει οδηγοντας να τα λυσει και χανει την προσοχη του και παιρνει η μπαλα οποιον εργαζετε η περιμενει να περασει απεναντι να παει σπιτι του η στην δουλεια του....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Μάιος 2019, 21:59 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Γυριζοντας το απογευμα απο το εξοχικο, στον επαρχιακο δρομο απο Δηλεσι , μετα τον κομβο για Οινοφυτα και λιγο πριν βγω Εθνικη, εχω μπροστα μου ενα παλιο Hyundai Accent που παει καπως αργά. Η πινακιδα οριου ταχυτητας λεει 50 και ο ανθρωπος μπροστα παει με 65. Χαλαρα και υπομονη σε λιγα μετρα θα ειμαι εθνικη. Διπλη διαχωριστικη ο δρομος και ακολουθουν διαδοχικες στροφες χωρις ορατοτητα. Απο πισω ακολουθει ανυπομονος νεαρος κολλημενος στην ουρα μου με Peugeot 207 Rallye και πιο πισω μια Alfa GT Coupe. Λιγο πριν τις διαδοχικες στροφες με μηδενικη ορατοτητα, αποφασιζουν και οι δυο και κανουν προσπεραση εμενα και το Hyundai επανω στη διπλη διαχωριστικη, επανω στη στροφη. Αυτος με την Αλφα λιγο ελειψε να χτυπησει μετωπικα με αλλον ανυποπτο ερχομενα αντιθετα... :laugh :rop :spank :spank :spank . Τελικα τα γρηγορα αυτοκινητα συνδυαζονται συνηθως με μαλακισμενα εγωπαθη ατομα γεματα κομπλεξ, υπερμετρο εγωισμο και αδιαφορια για τον συνανθρωπο. Δεν εξηγειται αλλιως. Προσπαθω να θυμηθω ποτε ειδα γρηγορο αμαξι στο δρομο και ο οδηγος του δεν εκανε την ελαχιστη μαλακια... :spank Ξερω, ξερω θα ξεσηκωθουν ολοι οι γρηγοροι τωρα εδω μεσα και θα με φανε... Κλαιν μάιν...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 13 Μάιος 2019, 06:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Απρ 2016, 10:34
Δημοσιεύσεις: 360
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Γυριζοντας το απογευμα απο το εξοχικο, στον επαρχιακο δρομο απο Δηλεσι , μετα τον κομβο για Οινοφυτα και λιγο πριν βγω Εθνικη, εχω μπροστα μου ενα παλιο Hyundai Accent που παει καπως αργά. Η πινακιδα οριου ταχυτητας λεει 50 και ο ανθρωπος μπροστα παει με 65. Χαλαρα και υπομονη σε λιγα μετρα θα ειμαι εθνικη. Διπλη διαχωριστικη ο δρομος και ακολουθουν διαδοχικες στροφες χωρις ορατοτητα. Απο πισω ακολουθει ανυπομονος νεαρος κολλημενος στην ουρα μου με Peugeot 207 Rallye και πιο πισω μια Alfa GT Coupe. Λιγο πριν τις διαδοχικες στροφες με μηδενικη ορατοτητα, αποφασιζουν και οι δυο και κανουν προσπεραση εμενα και το Hyundai επανω στη διπλη διαχωριστικη, επανω στη στροφη. Αυτος με την Αλφα λιγο ελειψε να χτυπησει μετωπικα με αλλον ανυποπτο ερχομενα αντιθετα... :laugh :rop :spank :spank :spank . Τελικα τα γρηγορα αυτοκινητα συνδυαζονται συνηθως με μαλακισμενα εγωπαθη ατομα γεματα κομπλεξ, υπερμετρο εγωισμο και αδιαφορια για τον συνανθρωπο. Δεν εξηγειται αλλιως. Προσπαθω να θυμηθω ποτε ειδα γρηγορο αμαξι στο δρομο και ο οδηγος του δεν εκανε την ελαχιστη μαλακια... :spank Ξερω, ξερω θα ξεσηκωθουν ολοι οι γρηγοροι τωρα εδω μεσα και θα με φανε... Κλαιν μάιν...

:agree :agree :agree


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε chris για την δημοσίευση του/της: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 56 από 70 [ 1045 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 70  Επόμενο



Συναφή θέματα

Σβήνει στον δρόμο και δεν παίρνει μπρος (Part 2)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: chimairax
Απαντήσεις: 46
Οδική συμπεριφορά.
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Brujo
Απαντήσεις: 24
Δεν είναι μποικοτάζ. Πρέπει να είναι μια μόνιμη συμπεριφορά.
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Brujo
Απαντήσεις: 1
"Στο δρόμο" - Ταξίδια, ιστορίες κλπ
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: linker
Απαντήσεις: 109
περιεργη συμπεριφορα θερμοκρασιας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: gerolikos282
Απαντήσεις: 22
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια