Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:57 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Οκτ 2017, 22:26 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα σας, ξέρω ότι υπάρχουν πολλά νήματα με την ίδια ερώτηση και πραγματικά προσπάθησα να βρω μια άκρη αλλά πιο πολύ μπερδεύτηκα παρά έβγαλα άκρη γιαυτό σκέφτηκα να ανοίξω ένα νέο μια και πρέπει να πάω επειγόντως συνεργείο
Καταρχήν είμαι γυναίκα ( θα καταλάβετε γιατί το διευκρινίζω) και οδηγώ (4 χρόνια) ένα εταιρικό C4 του 2005 με υγραέριο με 239,000 χιλιόμετρα (τώρα πρέπει να κάνω το service των 240χλμ. έχουμε κάνει όλα τα service μέχρι σήμερα κυρίως σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην ανατολική πλευρά της πόλης.
Με το συγκεκριμένο συνεργείο δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα αλλά από την εταιρία μου θέλουν μια (πολύ) πιο οικονομική λύση. Τα δικά μου παράπονα ως προς το συγκεκριμένο είναι ότι είχα κάτι βλάβες του στυλ ( κουνιέται η μια πιτσιλιθρα μου κτλ ) και πάντα ήθελαν να αλλάζουν το προβληματικό μέρος κι όχι να το φτιάξουν (το συγκεκριμένο δεν βοηθά στην μειωμένη δαπάνη που ζητάει η εταιρία μου) οπότε αναγκάστηκα να πάω αλλού, πήγα σε κάποιον στο Κορδελιό (εξειδικευμένο) μου άλλαξε ασφαλειοθηκη η οποία ξανακαηκε μέσα σε έναν χρόνο (λόγω εγγύησης την αλλάξαμε αλλά δεν ξαναπάτησα) πήγα σε κάποιον (για service) στην μοναστηρίου ( εξειδικευμενο) φεύγοντας από εκεί μέσα σε 2 χλμ οι υαλοκαθαριστηρες μου δούλευαν μόνοι τους όποτε γούσταραν, γυρνάω πίσω και με έπεισε ότι το αυτοκίνητο μου βλέπει μόνο του αν βρέχει (δεν έβρεχε) και απλά είχε κομπλάρει αυτό και να μην δίνω σημασία, την επόμενη μέρα έπρεπε να πάω Κατερίνη, στη μέση του δρόμου μου ανάβει λαμπάκι μηχανής, λαμπάκι service (αν είχε λαμπάκι μούντζας θα άναβε και αυτό) τον παίρνω τηλ μου λέει μην δίνεις σημασία, μέχρι που το αυτοκίνητο έσβησε και με άφησε μέσα στην μέση της εθνικής! Πήγα στο εξουσιοδοτημένο της Κατερίνης και πραγματικά είδα την λύπηση στα μάτια τους. Το συνεργείο που μου έλεγε να μην δίνω σημασία είχε κόψει (λογικά κατά λάθος) δυο καλώδια ένα αριστερά κι ένα δεξιά της μηχανής, έκανε βραχυκύκλωμα (υαλοκαθαριστηρες) και μου έκαψε πολλαπλασιαστη (η κάπως έτσι) και ασφαλειοθηκη! Τις πιτσιλιθρες μου τις κόλλησε με κόλα (έφτιαξε και αυτό) και μου έφτιαξε το "παρτάλι" όπως το είπε. Εδω να πω πως το συγκεκριμένο στην Κατερίνη είναι ότι καλύτερο μου έχει τύχει αλλά μου πέφτει μακριά.
Όπως καταλάβατε (Εδω κολλάει το γυναίκα) επειδή έχω πλήρη άγνοια ο καθένας κάνει ότι θέλει με αποτέλεσμα να ακούω από την εταιρία μου "τι του έκανες πάλι???" ένας άλλος μου έβαλε φλατζοκολλα στην φλάντζα κεφαλής! (ζωγράφισε κι αυτός κι οδηγούσα με τον πυροσβεστήρα στα πόδια )
Σήμερα έχω σπασμένο το δεξί μπροστινό αμορτισέρ (από αρχές καλοκαιριού) από την εταιρία μου, μου είπαν να ψάξω να βρω ένα οικονομικό έστω και από μάντρα. (δεν θα ρωτήσω καν που τις βρίσκουμε τις μάντρες και αν μπορώ να βρω εκεί αμορτισέρ )
Έχω απελπιστεί... PLEASE HEEEEELP
Ψάχνω ένα καλό συνεργείο στην Θεσσαλονίκη, οικονομικό, που να μην με κοροϊδεύει, να μην κινδυνεύω όλη μέρα στον δρόμο και να μην ξανακούσω το "τι του έκανες πάλι" ειλικρινά ψάχνω εμπιστοσύνη και ασφάλεια. Μπορείτε να προτείνετε κάποιο?
Sorry για το σεντόνι... γυναίκα γαρ :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Οκτ 2017, 23:58 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Λίγο υπομονή και τα παιδιά από την Θεσσαλονίκη θα σε βοηθήσουν!!
Κουράγιο όλα λύνονται.

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 31 Οκτ 2017, 06:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 08:40
Δημοσιεύσεις: 208
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Όπως είπες και εσύ, με το συγκεκριμένο συνεργείο δεν είχα ποτέ πρόβλημα. συνήθως οτι πληρώνεις παιρνεις

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 31 Οκτ 2017, 08:36 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πραγματικα απορω που σου αναθετει η "εταιρεια" να βρεις συνεργειο κ ανταλλακτικα οταν ειναι καθαρα δικη τους δουλεια.
Περαν αυτων, το αυτοκινητο δειχνει να εχει περασει απο μαστορια που πριν ηταν αρχιμηχανικοι στο Uss Enterprise...
Θελεις κ καλο μηχανικο κ καλο ηλεκτρολογο -2 συνεργεια στην ουσια-, ισως κ εναν ακομη για το υγραεριο. Κ πιθανοτατα κανα 2 ημερες χωρις αυτοκινητο.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 31 Οκτ 2017, 13:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Οκτ 2017, 07:05
Δημοσιεύσεις: 98
Εικόνες: 3
Γιαννηρης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 31 Οκτ 2017, 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
thespyr έγραψε:
Γιαννηρης


Η κοπέλα οικονομία θέλει να κάνει,όχι να την γδάρουν ζωντανή...

Τα πράγματα είναι απλά....για συνεργείο Auto Experts στη Θέρμη και ηλεκτρολόγος ο Καλούμενος ...τέλος...

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 31 Οκτ 2017, 21:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
Αν κατάλαβα καλά σου λένε, χωρίς ντροπή, να βρεις ένα μεταχειρισμενο αμορτισέρ και να πας σε ένα συνεργείο να στο περάσουν!!!!!!!! :angr
αυτά είναι καραγκιοζιλίκια και όποιοι τα λένε είναι καραγκιόζηδες!!!!!
Καλά θα κάνεις να πεις την "εταιρία" σου να πετάξουν τον τάφο που σου έχουν δώσει και να πάρουν κανένα καινούργιο για να κάνεις την δουλειά τους.
τα leasing βρωμάνε παντού και θα τους βγαίνει σχεδόν τζάμπα, τους τζαμπατζηδες!!!!!
αν δεν συμφωνούν,πες τους να το πάρει το αφεντικό και ας πάει βόλτα τα παιδιά του με αυτόν τον τάφο!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 31 Οκτ 2017, 23:48 
Άβαταρ μέλους
Έχω δουλέψει σε αρκετές εταιρίες και το leasing έχω να το δω χρόνια. Σε μια εταιρία που ήμουν πιο παλιά μου είχαν δώσει ένα (atos νομίζω ) με σπασμένο το μισό κλειδί μέσα στη μίζα (δεν κλείδωνε) και είχε χαλάσει το ψυγείο του καλοριφέρ και δεν το έφτιαξαν (απλά το απομόνωσαν για να μην χάνει νερά, μέσα στον χειμώνα) και οι επιλογές που είχα ήταν η βγαίνεις για δουλειά η παραιτήσου!
Σε μια άλλη είχα ένα smart τρακαρισμένο χωρίς service, χωρίς ασφάλεια! (κάθε βδομάδα θα έκαναν το συμβόλαιο και πέρασαν μήνες και έκανε σαν κουδουνίστρα αλλά δεν τους ένοιαζε. Άστο είναι πονεμένη ιστορία με τα εταιρικά αυτοκίνητα.
Πραγματικά σε αυτήν νοιάζονται για το αυτοκίνητο (γιαυτό κάνουν όλα τα service ) και φτιάχνουν ότι χρειαστεί αλλά υπάρχει οικονομική στενότητα.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας, γιατί είμαι πολύ απελπισμένη με τα συνεργεία και το αυτοκίνητο, δεν είναι του τομέα μου, η εταιρία μου είναι εκτός Θεσσαλονίκης και δεν ξέρω κάποιον να με βοηθήσει στο θέμα αυτοκίνητου. Θα πάω σε αυτό που είπε ο kostask κι ελπίζω να βρω επιτέλους ένα συνεργείο για να ησυχάσει το κεφάλι μου.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Νοέμ 2017, 08:45 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μηπως βολευεσαι περισσοτερο Σερρες; Κ εκει εχουμε.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 02 Νοέμ 2017, 20:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
thespyr έγραψε:
Γιαννηρης



Δεν σε ξέρω φίλε,αλλά συγκεντρώσου σε παρακαλώ.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Δεκ 2017, 06:36 
Άβαταρ μέλους
Καλημέρα.
Αν και έψαξα στο google δεν μπόρεσα να βρω το συνεργείο Auto Experts στη Θέρμη.
Μήπως έχεις κάποιο link να το βρούμε;

[quote="kostask"][quote="thespyr"]Γιαννηρης[/quote]
Τα πράγματα είναι απλά....για συνεργείο Auto Experts στη Θέρμη και ηλεκτρολόγος ο Καλούμενος ...τέλος...[/quote]


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Δεκ 2017, 08:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
coterzo έγραψε:
Καλημέρα.
Αν και έψαξα στο google δεν μπόρεσα να βρω το συνεργείο Auto Experts στη Θέρμη.
Μήπως έχεις κάποιο link να το βρούμε;

kostask έγραψε:
thespyr έγραψε:
Γιαννηρης

Τα πράγματα είναι απλά....για συνεργείο Auto Experts στη Θέρμη και ηλεκτρολόγος ο Καλούμενος ...τέλος...



Εδώ είσαι.

Εικόνα

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 19:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Οκτ 2017, 07:05
Δημοσιεύσεις: 98
Εικόνες: 3
Ok


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Οκτ 2018, 18:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Οκτ 2017, 07:05
Δημοσιεύσεις: 98
Εικόνες: 3
Παιδια τελειο συνεργειο ειναι ο αντωνελλησ AVC To πηγα κ εεμεινα πολυ ευχαριστημένος και κάνουν κ επτωση 20%στα ανταλλακτικών


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Οκτ 2018, 19:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Στην αγγαρεία θέλω να μου πείς.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αναζήτηση οχήματος
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: nontaskatsaras
Απαντήσεις: 28
Μηχανικός ανατολική Θεσσαλονίκη
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Μεταβίβαση αυτοκινήτου σε άλλη πόλη
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: gmv
Απαντήσεις: 9
Kοπή πίτας 2014 - Θεσσαλονίκη
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: linker
Απαντήσεις: 99
Aποκαλύπτοντας το 'AIDS', Μια άλλη άποψη για το ΑΙDS
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: SoCrazy
Απαντήσεις: 11
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ