Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 14:37 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Προσοχή στον δρόμο!!!(οχι off-topic)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 09 Ιουν 2007, 17:11 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 10:04
Δημοσιεύσεις: 2781
Τοποθεσία: MAKRIA POLU MAKRIA
Είδα ένα βίντεο στο You tube και ειλικρινά με πήραν τα δάκρια και πόνεσε η καρδιά μου. Καλό είναι να το δούμε όλοι και να αναλογιστούμε τις ευθύνες μας όποιες και αν είναι αυτές δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω. Έχω χάσει πολλούς φίλους από δυστυχήματα, κι ακόμα μερικές φορές αναρωτιέμαι πως βγήκα ζωντανός το 2001 μέσα από το αμάξι που οδηγούσα
Εικόνα
http://www.youtube.com/watch?v=_a2H2Q8r_b0
http://new.e-go.gr/tech/article.asp?cat ... bid=501477

Θεωρώ οτι αυτό το θέμα δεν πρέπει να "θαφτεί" ποτέ
crazywolf

_________________
ΕικόναΕπιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς


Τελευταία επεξεργασία από Anonymous και Τρί 31 Ιούλ 2007, 22:36, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 09 Ιουν 2007, 17:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Οταν βλέπω κατι τετοια τρελαίνομαι, γιατι σε αυτα τα video δεν ειναι τοσο η ταχύτητα, οσο η λάθος κρίση του οδηγού. Και κρίνοντας απο την ελληνική παιδεία οδήγησης κινδυνεύουμε καθημερινά απο τους πάντες...
Χτες είδα ενα ατύχημα στην παραλιακή (στο NV) όπου ο οδηγός για να αποφύγει αυτόν που έκανε αναστροφή μπροστά του μπήκε στο αντιθέτω ρευμα... αφου τον χτύπησε πρώτα τον άλλον...
Πόσο λάθος? Μα πόσο? :s
Και ειδικα αυτα με τα ζευγαράκια (υπάρχει ενα για την ζώνη ακόμα και πίσω, που το αγόρι δεν φορά ζώνη και το σώμα του σκοτώνει τον μπροστινό και την κοπέλα του που κάθεται διπλά του, επειδή δεν φόραγε ζώνη...) με επηρεάζουν πολυ...
κρίμα είναι ρε παιδιά...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 09 Ιουν 2007, 18:39 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
δεν μπορω να πώ τίποτα μετά από αυτό το βίντεο, :s μου είναι αδύνατο

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 09 Ιουν 2007, 19:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Ιαν 2007, 16:08
Δημοσιεύσεις: 1245
Τοποθεσία: Ταύρος
Ας κρατήσουμε κάτι από αυτά τα δύο βίντεο. Σήμερα το βράδυ όποιος βγει και πρόκειται να οδηγήσει ας μην πιει και ας μην τρέξει παραπάνω από όσο πρεπει. Ας το κάνουμε στη μνήμη κάποιου φίλου που χάθηκε ή για κάποιο περιστατικό που είχαμε εμείς.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 09 Ιουν 2007, 19:43 
Άβαταρ μέλους
οταν τελειωνει το βιντεο σε βαζει σε πολλες σκεψεις για τον τροπο οδηγησης στην Ελλαδα!!και δυστυχως δεν κερουν μερικοι να οδηγουν σωστα!!πολλη προσοχη στους δρομους!!!η ζωη ειναι γλυκια!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιουν 2007, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 16 Μαρ 2007, 00:33
Δημοσιεύσεις: 1241
Τοποθεσία: Thessaloniki
Τα βίντεο αυτά πρέπει να μας γίνουν μαθήματα για να μην πούμε αργότερα ''ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ έγινα ΜΑΘΗΜΑ'' Πρόσοχή σε όλους

_________________
Σοβαρός Μαθηματικός. Maths my Best!!!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε shadow_ για την δημοσίευση του/της: Jm000VTS
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιουν 2007, 22:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 23:00
Δημοσιεύσεις: 798
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- Αλεξανδρούπολη
ουτε εγω πιστευα οτι θα συμβει σε μενα λεω Δοξα το Θεο που βγηκα ζωντανη τρομερη και απιστευτη εμπειρια κανενας να μην ζησει το παραμικρο απο αυτο που εζησα ουτε γρατζουνια ( περιγραφη στο περαστικα σου Ειρήνη ) οι δρομοι ΔΕΝ ειναι ασφαλης!!!! ΠΟΥΘΕΝΑ !!!!

_________________
Χαμογέλα ειναι η ζωη μια τρελλα ....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Ιουν 2007, 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
http://www.youtube.com/watch?v=v_AMEYsB ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=lsJs4AYa ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=OsHL30Z6 ... ed&search=
http://www.youtube.com/watch?v=Qm8yyl9R ... ed&search=

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Ιουν 2007, 20:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1358
Τοποθεσία: Στην τρελα μου.....
Παιδια εγω συμφωνο απολυτα με τα βιντεακια αλλα ηθελα να πω κατι.
Επειδη στα πολλα ατυχηματα που γινονται πολλες φορες εμπλεκονται και ΝΤΑΛΙΚΕΣ ηθελα να πω τα εξης πραγματα:
Επειδη ο πατερας μου ειναι οδηγος σε νταλικες και εχω ταξιδεψει αρκετα ΧΛΜ. μαζι του ΜΗΝ νομιζεται οτι παντα φταινε αυτοι [οπως βγαινουν κατι "εξυπνοι" ρεπορτερς (ο θεος να τους κανει) :rant και λενε φταιει ο νταλικερης]. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!! οταν φρεναρει ενα αμαξι μπροστα απο την νταλικα η του πεταχτει ξαφνικα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να προλαβει να φρεναρει η να αποφυγει οπως μπορει ενα αμαξι (ειχα δει ατυχημα οπου ο νταλικερης για να μην τρακαρει εναν παππου που βγηκε στο αντιθετο ρευμα, εριξε την νταλικα σε τοιχο και παραλιγο να σκοτωθει ο ανθρωπος και ο παππους μετα απο ολο αυτο ΠΕΘΑΝΕ τελικα απο ανακοπη μιση ωρα μετα). Για ονομα του θεου ας σοβαρευτουν μερικοι και σκεφτουν οτι μια νταλικα ζυγηζει τα δεκαπλασια απο ενα κοινο ΙΧ. Δεν λεω οτι δεν φταινε ποτε οι νταλικεριδες , φταινε!! αλλα την επομενη φορα που θα πηγαινουμε ταξιδει ας θυμηθουμε και αυτους τους ανθρωπους που αναμεσα στο καθε ενα ΜΑΛΑΚΑ οδηγο προσπαθει να παει το εμπορευμα στο προρισμο του, να γυρησει αυτος σωος και να μην χτυπησει κανενα αλλο αθωο.

Αυτα τα λιγα.

_________________
My C2 Super 1600!!!

Fast cars don't kill, SLOW drivers DO!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Ιουν 2007, 20:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Σεπ 2006, 23:55
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: Γλυφαδα-Χανια
Μπράβο στον alexandro που άνοιξε αυτό το θέμα. Τι να πω? Απλά συγκλονιστικό.

_________________
C4 Coupe VTS 1.6 Black


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Ιουν 2007, 20:58 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 10:04
Δημοσιεύσεις: 2781
Τοποθεσία: MAKRIA POLU MAKRIA
Devil_7 έγραψε:
Μπράβο στον alexandro που άνοιξε αυτό το θέμα. Τι να πω? Απλά συγκλονιστικό.

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά αλλά, καλύτερα να το διαβάσουν αυτό όλοι και όχι μόνο 6-7 άτομα, να το διαβάσουν και να βάλουν το μυαλό τους να σκεφτεί ότι μπορεί να το πάθει οποιοσδήποτε από εμάς όσο καλοί και αν είμαστε στο τιμόνι, ας φοβόμαστε και λίγο στο δρόμο δεν κάνει κακό, άλλωστε του φοβητσιάρη η μάνα δεν έκλαψε ποτέ.

_________________
ΕικόναΕπιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Ιουν 2007, 21:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
MikiC2 έγραψε:
Παιδια εγω συμφωνο απολυτα με τα βιντεακια αλλα ηθελα να πω κατι.
Επειδη στα πολλα ατυχηματα που γινονται πολλες φορες εμπλεκονται και ΝΤΑΛΙΚΕΣ ηθελα να πω τα εξης πραγματα:
Επειδη ο πατερας μου ειναι οδηγος σε νταλικες και εχω ταξιδεψει αρκετα ΧΛΜ. μαζι του ΜΗΝ νομιζεται οτι παντα φταινε αυτοι [οπως βγαινουν κατι "εξυπνοι" ρεπορτερς (ο θεος να τους κανει) :rant και λενε φταιει ο νταλικερης]. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!! οταν φρεναρει ενα αμαξι μπροστα απο την νταλικα η του πεταχτει ξαφνικα ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να προλαβει να φρεναρει η να αποφυγει οπως μπορει ενα αμαξι (ειχα δει ατυχημα οπου ο νταλικερης για να μην τρακαρει εναν παππου που βγηκε στο αντιθετο ρευμα, εριξε την νταλικα σε τοιχο και παραλιγο να σκοτωθει ο ανθρωπος και ο παππους μετα απο ολο αυτο ΠΕΘΑΝΕ τελικα απο ανακοπη μιση ωρα μετα). Για ονομα του θεου ας σοβαρευτουν μερικοι και σκεφτουν οτι μια νταλικα ζυγηζει τα δεκαπλασια απο ενα κοινο ΙΧ. Δεν λεω οτι δεν φταινε ποτε οι νταλικεριδες , φταινε!! αλλα την επομενη φορα που θα πηγαινουμε ταξιδει ας θυμηθουμε και αυτους τους ανθρωπους που αναμεσα στο καθε ενα ΜΑΛΑΚΑ οδηγο προσπαθει να παει το εμπορευμα στο προρισμο του, να γυρησει αυτος σωος και να μην χτυπησει κανενα αλλο αθωο.

Αυτα τα λιγα.



φιλε μου δεν ειμαστε προκατειλημμένοι απεναντι στους επαγκελματιες οδηγούς


εξαλου περισότεροι ειναι οι επικίνδυνοι οδηγοί ΙΧ παρα Νταλικας .

ομως μια νταλικα μπορει να προκαλεσει μεγλυτεργ ζημια απο οτι ενα ΙΧ

και οι Νταλικέριδες πρέπει να ειναι περισσότερο συνετοί απο οτι οι απλοι οδηγοί για τον λογο οτι ειναι επαγκελματίες και πρεπει να φέρονται ανάλογα .(οι περισότεροι το κανουν )

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Ιουν 2007, 21:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Ιαν 2007, 16:08
Δημοσιεύσεις: 1245
Τοποθεσία: Ταύρος
Θα ήθελα να παρατηρήσουμε όμως το πόση δουλειά γίνεται στο εξωτερικό στον τομέα της πρόληψης και της ενημέρωσης γύρω από τα ατυχήματα έστω και με αυτό το σκληρό τρόπο που δείχνουν τα βίντεο. ("Μάλλον" είναι σκληρότερο να το αντιληφθείς ιδίοις όμμασι) Μήπως τελικά στην Ελλάδα δεν παίρνει το θέμα κανένας "υπεύθυνος" σοβαρά?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Ιουν 2007, 23:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1358
Τοποθεσία: Στην τρελα μου.....
Στο οτι μια νταλικα προκαλει περισσοτερη ζημια αυτο ειναι δεδομενο το οποιο δεν μπορουμε να αλλαξουμε, μονο και μονο λογο του βαρους. Σκεψου ποση αποσταση χρειαζεται μια νταλικα 40 τονων να σταματηση απο τα 80χλμ/ω και ποσο ενα ΙΧ. Εχω δει πολλες φορες οδηγους ΙΧ να το κοκαλλωνουν μπροστα απο την νταλικα χωρις να σκεφτουν αν θα ειναι σε θεση η νταλικα να σταματηση επειδη ειδαν κατι σε ενα μαγαζι, για αυτο ενας οδηγος οσο επαγγελματιας και αν ειναι δεν γινεται να τα προβλεπει ολα παντα.
Εγω πιστευω οτι εαν θα σκεφτουμε περισσοτερο το τι θα γινει αν κανουμε μια κινηση στην λωριδα μας (πραγμα που κανουν λιγοι δυστηχως) :s για να αποφυγουμε των διπλα που μας κλεινει τοτε θα εχουμε λιγοτερα θυματα. Και οι ταχυτητα δεν βοηθαει παντα.Μερικοι λενε αμα εγω τρεξω με 180 θα φτασω πιο νωρις απο τον αλλον που τρεχει 120 στην θεσ/νικη για παραδειγμα.ΛΑΘΟΣ αντε το πολυ να φτασει 10-15 λεπτα πιο νωρις.Συμφερει να σκοτωθουμε και να σκοτωσουμε αλλους για να ειμαστε 15 πιο νωρις??
KarlBarks δεν θελω να πω οτι οι νταλικεριδες ειναι σουπερ οδηγοι απλως προσπαθω να εξηγησω σε μερικους (που ισως ποτε τους δεν μπηκαν στο κοπο να σκεφτουν τις συνεπειες απο μια λαθος κινηση τους στον δρομο, και δεν λεω μονο για νταλικες και σε ΙΧ να το κανεις το ιδιο αποτελεσμα θα εχουμε) να σκεφτονται περισσοτερο πριν κανουν οτιδηποτε στον δρομο δεν θα τους βλαψει. Πιστευω πως πολλοι απο εσας θα συμφωνησετε μαζι μου.
Δυστηχως μια γνωστη μου τρακαρε προσφατα στην Αθηνων-Κορινθου μετοπικα με ενα αλλο αμαξι με 110χλμ/ωρα λογο του οτι κατι πιτσιρηκαδες μαστουρωσαν με ναρκωτικα και μπηκαν στο αντιθετο ρευμα.Απο θαυμα η γνωστη μου και το αγορι της δεν παθανε το παραμικρο εκτος απο κατι μελανιες. Και το παραδωξο ειναι οτι τους πιτσιρηκαδες τους κηνηγουσε η Αστυνομια :cop αλλα μολις ειδαν οτι μπηκαν η αλλοι στο αντιθετο ρευμα κανανε πισω και τους αφησανε ησηχους και οποιον παρει ο χαρος. Σας ρωτω λοιπον ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΑ?? :rant

_________________
My C2 Super 1600!!!

Fast cars don't kill, SLOW drivers DO!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιουν 2007, 00:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2007, 22:08
Δημοσιεύσεις: 572
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Αν το αμαξι πρεπει να πηγαινει με 110χλμ/ω, η νταλικα πρεπει να πηγαινει με 60χλμ/ω (ειδικα αν ειναι φορτωμενη και ειδικα αν ο δρομος ειναι στενος - οπως συμβαινει στο συνολο του οδικου δικτυου)..

Το θεμα δεν ειναι ποσο καλοι ειναι οι οδηγοι φορτηγων. Ειναι, και οι πιο πολλοι ειναι παρα πολυ επαγγελματιες. Το θεμα ειναι αλλο. Το θεμα ειναι πως εχουν τα γνωστα deadlines. Φορτηγο πχ που ερχεται απο Σκοπια με ρουχα, φτανει Θεσσαλονικη. Παιρνει τηλεφωνο το αφεντικο και του λεει σε 7 ωρες πρεπει να εισαι Αθηνα οπως και δηποτε. Ο οδηγος ειναι αυπνος και εχει ηδη 5 ωρες στο τιμονι. Λοιπον, ο φορτος και οι απαιτησεις που πολλες φορες ειναι εξωπραγματικες, επιφορτιζουν παραπανω την κατασταση.

Σιγουρα αυτο δεν δικαιολογει καποια πραγματα... πχ διπλη προσπεραση φορτηγου σε φορτηγο σε λεωφορειο... και αλλα υπεροχα που βλεπουμε στις Εθνικες Οδους :rtfm

Και παλι ομως δεν υπαρχουν δικαιολογιες. Υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα ειναι σπανιες. Στο συνολο ισχυει το οτι ολα ξεκινουν και τελειωνουν απο εμας και απο το δικο μας στυλ οδηγησης. Αν ημασταν passive οδηγοι οπως επιβαλεται απο τον ΚΟΚ, και οχι επιθετικοι, ειμαι σιγουρος οτι ολα θα ηταν πιο "ζωντανα" ;)

_________________
"Τα μεθυσμένα αγγελούδια μου κοίτα
πως φτερουγίζουν στης στροφής τον αέρα
Κι όλοι το ξέρουν πως
απόψε θα έχουμε μια όμορφη νύχτα
κι αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα..."


Scary Greeks


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 42 [ 620 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Επόμενο



Συναφή θέματα

Εμφανιση μενου στον πινακα οργανων C4 eHDI
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Dimis_C4
Απαντήσεις: 4
Περαστικά στον Μιχάλη Ρουμελιώτη
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 41
χτυπος στον τροχο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: marajohn
Απαντήσεις: 12
ΠΡΟΣΟΧΗ με το Facebook!!!
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 6
Πρόβλημα στον τεμπέλη
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια