Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:10 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Θελω επειγοντως, την γνωμη σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Αύγ 2009, 17:58 
Άβαταρ μέλους
Καλησπερα.Θελοντας να αγορασω ενα αυτοκινητο,με ιδιαιτερη προτιμηση στο CITROEN,επισκεφθηκα σημερα μια αντιπροσωπεια.Συγκεκριμενα,στο ματι εχω βαλει το C4 το 5θυρο-hatchback-στα 1400cc.Με ενδιεφερε βεβαια πολυ & η μηνιαια δοση,καθως προκαταβολη δεν διδω.Στα καινουργια η μηνιαια δοση ηταν κοντα στα 300 ευρω.Αδυνατο για το βαλαντιο μου.Εκανα πισω,απογοητευτηκα.Ρωτησα,μαλλον μου εγινε προταση για ελαφρα μεταχειρισμενο.Ειπα,να το δω.Ηταν μεσα στην εκθεση.Ηταν αληθεια σαν καινουργιο,δεν το ξεχωριζες.Λοιπον,τα παρακατω,εχουν ως εξης:Ειναι μοντελο 2006-εχει κανει κμ=40000 & η τιμη του ειναι 9.000 ευρω.Με επιτοκιο 10,70-διαρκεια δανειου 72 μηνες,η μηνιαια τοκοχρεωλυτικη δοση ειναι=169,93.[Μιλαω παντα για το 5θυρο που εχω αναφερει στην αρχη,γκρι χρωμα].Επειδη πραγματικα με εντυπωσιασε & θα πρεπει να αποφασισω αμεσα-πριν το παρουν αλλοι-πως κρινεται την περιπτωση?
Επιπροσθετα,να σας πω οτι εχω στην κατοχη μου ενα SUZUKI Suift,μοντελο 1989[τα εφαγε τα ψωμια του,20ετια γαρ & 1000αρακι],οποτε να το κανω & αυτο συγχρονως αποσυρση με τα νεα μετρα που θα ανακοινωθουν,κατι κερδιζω.Περιμενω επειγοντως τα φωτα σας.Ειμαι σχετικα ασχετος απο αυτοκινητα.Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση & υπομονη σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θελω επειγοντως, την γνωμη σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Αύγ 2009, 22:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Αποσύροντας το παλιό παίρνεις 1000Ε, αν παράλληλα πάρεις καινούργιο παίρνεις 2000Ε. Για σιγουριά δες καλύτερα και μόνος σου γιατί αν είσαι κάτω απο τα 1000cc είναι λιγότερα τα λεφτά.

Αυτά όμως όταν αρχίσει η απόσυρση. Οχι τώρα. Αν πάρεις αυτοκίνητο τώρα χάνεις τα 1000Ε επιπλέον. Φήμες υπάρχουν οτι μπορεί τα 1000Ε επιπλέον για καινούργιο να ισχύσουν και για μεταχειρισμένο Euro 4 ή 5. Αλλά αυτό δεν έχει επιβεβαιωθεί.
Οπότε γενικά θα σου έλεγα οτι τώρα είναι η χειρότερη περίοδος για να παρεις αυτοκίνητο. Περίμενε λίγο. Αν η απόσυρση ισχύσει και για τα μεταχειρισμένα θα πάρεις 1000Ε επιπλέον. Αν δεν ισχύσει οι τιμές των μεταχειρισμένων θα πέσουν γιατί κανείς δεν θα τα προτιμάει.

Ασε που προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ απο μάντρα. Μόνο απο ιδιώτη. Συνήθως πετυχαίνεις καλύτερη τιμή, αλλά και είναι πιο απίθανο να έχει γυρίσει τα χιλιόμετρα ή να έχει κάνει κάποια άλλη καγκουριά. Μόνο που θέλει λίγη υπομονή...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θελω επειγοντως, την γνωμη σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Αύγ 2009, 22:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5150
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Θα συμφωνησω με τον προλαλισαν...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θελω επειγοντως, την γνωμη σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Αύγ 2009, 23:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
δοκίκασε και στο www.car.gr για να συγκρίνεις τιμές και να δείς κ μοντέλα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θελω επειγοντως, την γνωμη σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Αύγ 2009, 19:19 
Άβαταρ μέλους
Οπότε γενικά θα σου έλεγα οτι τώρα είναι η χειρότερη περίοδος για να παρεις αυτοκίνητο. Περίμενε λίγο. Αν η απόσυρση ισχύσει και για τα μεταχειρισμένα θα πάρεις 1000Ε επιπλέον. Αν δεν ισχύσει οι τιμές των μεταχειρισμένων θα πέσουν γιατί κανείς δεν θα τα προτιμάει.

Παιδια, σας ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σας.Μαλλον,οπως λετε,τωρα ειναι η χειροτερη περιοδος για αγορα.Αρα λοιπον ας περιμενω να βγει ο μηνας να δουμε & τα της αποσυρσης και αποφασιζω.Σας ευχαριστω και παλι.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Υπερειδική 31/05/07. Η γνώμη σας?
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 8
Γνώμη για λάστιχα για το Citroen saxo vts 1400
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: zeon44
Απαντήσεις: 15
ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΤΟ C2 MOY.... HELP
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 96
Αγόρασα προϊόντα Sonax και θέλω γνώμες πριν τα χρησιμοποιήσω
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: graphic1970
Απαντήσεις: 11
Ψάχνω c4 5d του 2006 και θέλω βοήθεια!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια