Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 23:21 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Δεκ 2007, 21:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 11:41
Δημοσιεύσεις: 3783
Τοποθεσία: serres
εγω τι να πω ρε παιδια!μενω κ σε χωριο!
διπλα στο σπιτι μου εχει μια μικρη αλανιτσα ισα ισα χωραει ενα αμαξι το βαζω εκει κ τα ζωα πανε κ παρκαρουν μπροστα κ δεν μπορω να βγω :rant
βρε ολοι η πλατεια να ειναι αδεια εκει θα πανε να το βαλουν πολυ ζωα μιλαμε!
μια φορα ειμαι εξω κ καθαριζω το αμαξι μπροστα χωρος για 8 αμαξια κ ερχετε το βοδι κ το παρκαρι ακριβως μπροστα μου το λεω :καλα ρε γρηγορη εγω πως θα βγω τωρα?
απαντηση: αααα θα βγεις????? :schraeg :schraeg :schraeg
ζωαααααααααααααααααααααααααααααα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Δεκ 2007, 23:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ατίθαση Ε. έγραψε:
εχω ηδη αλυσιδα και τσιμενταρισμενουσ πασαλουσ τουσ οποιουσ καθε τοσο ισιωνω...γιατι αραγε :fsss
Kαι πολυ ωραια θα τα παρει κανενας και θα σου ερθει ενα ωραιο προστιματακι κουκλι...Αν θες πηγαινε βγαλε μια αδεια απο την δημοτικη αστυνομια νομιζω που σου επιτρεπει να βαλεις κανα κωλονακι...

Ειρηνη δεν το λεω με κακο αυτο..Απλα ζουσα παλια σε περιοχη που μια οικογενεια συμπεριφερονταν λες και ο δρομος ηταν δικος της και ηταν πολυ ενοχλητικο...Ή το αλλο με τα περιπτερα που απο πισω βγαζουν κασες τελαρα πινακιδες και ετσι χανεται μια θεση παρκαρισματος... Αν εχουν το μυαλο ας πανε να βγαλουν μια αδεια και τελειωσε ......


Ευτυχως εδω που μενω ειναι άπλα απο κατω...Αλλα το κεντρο δεν παλευεται .......Μηχανηηηηηηηη αι βασιληηη ειδα ενα Ζ 1000 πορτοκαλι :inno:

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 16:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτο που ειπε ενα παιδι απο τη Φλωρινα και ο Γιωργος, για parking στο κεντρο της πολης ειναι λανθασμενο. Παραθετω τι λεει ενας γνωστος μου, τελειοφοιτος Πολυτεχνειου..

Παράθεση:
Λοιπόν από το 3ο έτος του πολυτεχνείου μαθαίνουμε ακόμα και οι μηχανικοί που δεν εξειδικευόμαστε στον συγκοινωνιακό τομέα, ότι η τάση που ακολουθείται παγκοσμίως είναι η προσπάθεια απομάκρυνσης του κυκλοφοριακού φόρτου από τα κέντρα των πόλεων. Αυτό επιτυγχάνεται είτε με αποτρεπτικά μέτρα ( πεζοδρομήσεις, απαγόρευση διέλευσης Ι.Χ., διόδια στα κέντρα των πόλεων), είτε με κίνητρα για εναλλακτικούς τρόπους μετακίνησης (καλά μέσα συγκοινωνίας, πολλά μικρά περιφερειακά parking, κτλ).
Θα ήθελα να ήξερα λοιπόν ποιος σοφός συγκοινωνιολόγος θεώρησε ως τρόπο λύσης του κυκλοφοριακού της πόλης τη δημιουργία parking στο κέντρο της! Δημιουργώντας στην ουσία έναν πρόσθετο πόλο έλξης αυτοκινήτων στην καρδιά της πόλης. Ειλικρινά μου φαίνεται αδιανόητο... Είναι πέρα από κάθε λογική, πέρα από κάθε επιστημονική προσέγγιση του θέματος.

Θα μου πει κάποιος "μα στο κέντρο πάνε όλα τα Ι.Χ. κι εκεί έπρεπε να φτιαχτεί χώρος να παρκάρουν". Λάθος! Δυστυχώς αυτή είναι η ιδέα που φαίνεται να ακολουθήθηκε και αποτελεί μοιρολατρική προσέγγιση του προβλήματος. Δηλαδή αντί να θέσουμε ως στόχο τη λύση του προβλήματος και να κάνουμε πολλά μικρά περιφερειακά parking στην πόλη για να μοιραστεί ο φόρτος και να μειωθεί στο κέντρο, εμείς θεωρήσαμε σαν δεδομένη την ΜΗ λύση του (εδώ υπάρχει η μοιρολατρεία) και προσφέραμε ασπιρίνη για να γιατρέψουμε τον καρκίνο. Μόνο που η ασπιρίνη καταφέρνει μόνο να ξεγελά γιατί σταματάει τον πόνο αφήνοντας το καρκίνωμα να μεγαλώνει... Και δυστυχώς αυτή είναι η στενόμυαλη τακτική που ακολουθείται στα περισσότερα έργα σε αυτή τη χώρα.


Δηλαδη, καλα χρυσα τα αυτοκινητα, αλλα θα αυξηθει υπερβολικα η κινηση στα κεντρα των πολεων. Δεν πιστευω να διαφωνει κανεις πως αν ειχαμε καλυτερες αστικες συγκοινωνιες θα προτιμουσαμε το αυτοκινητο για πολεις σαν τη Φλωρινα, την Τριπολη και τα Γιαννενα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 18:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Ατίθαση Ε. Ετσι πρεπει , μην τους λυπασαι :tong:

γιαννης σερρες Καλα που μου το πες , να ξερω που θα παρκαρω οταν θα ρθω στο χωριο να σε δω :tong:

:ysteric :ysteric

Αν και δεν ειναι για γελια :mad

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 19:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 18:10
Δημοσιεύσεις: 433
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
:ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :schraeg :schraeg :schraeg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 19:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Και μη χειροτερα το παρκινγκ στην αγαπημενη μας Θεσσαλονικη :schraeg :schraeg

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 22:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 23:00
Δημοσιεύσεις: 798
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- Αλεξανδρούπολη
τα πασαλακια ειναι ακριβως μπροστα απο το παρκινγκ εκει που τελειωνει το προκηπιο( αν το λεω σωστα) και εχουμε αδεια για το παρκινγκ.... αμα ειναι την ιδια αδεια πρεπει να εχουν και οι πιλοτες νομιζω... που τα κλεινουν με σιδεριες... καλα σε πια περιοχη μενεις? και εχεισ απλα ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Δεκ 2007, 23:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ατίθαση Ε. έγραψε:
τα πασαλακια ειναι ακριβως μπροστα απο το παρκινγκ εκει που τελειωνει το προκηπιο( αν το λεω σωστα) και εχουμε αδεια για το παρκινγκ.... αμα ειναι την ιδια αδεια πρεπει να εχουν και οι πιλοτες νομιζω... που τα κλεινουν με σιδεριες... καλα σε πια περιοχη μενεις? και εχεισ απλα ?
Τι να σου πω βρε Ειρηνη δεν ξερω πολλα επι του θεματος..Εγω Σειχ Σου μενω Κωνσταντινοπολιτικα τερμα :inno:

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Δεκ 2007, 18:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
`GiAnNiS` Σιγα μην ειχες προβλημα εκει πανω :tong:

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Δεκ 2007, 01:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1358
Τοποθεσία: Στην τρελα μου.....
Εγω τι να πω ρε παιδια που μενω στο κεντρο της Αθηνας και οταν γυρναω απο την σχολη κατα της 10 το βραδυ κανω καμια ωρα και για να παρκαρω....... :rant :rant
Ελπιζω να κατσουν ολα καλα και να φυγω απο την Αθηνα απο τον Ιανουαριο..... :yhoo :yhoo

_________________
My C2 Super 1600!!!

Fast cars don't kill, SLOW drivers DO!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Δεκ 2007, 11:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 26 Οκτ 2007, 16:41
Δημοσιεύσεις: 148
Τοποθεσία: FLORINA
Διάβασα παραπάνω κάτι που έγραψε ένας φοιτητής του Πολυτεχνείου .
Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι δεν ξέρουν τι τους γίνετε :rant και το εννοώ . Και το λέω για τους καθηγητές τους . Αν θέλουν να βγάλουν τα αυτοκίνητα απο το κέντρο της πόλης να ξηλώσουν και όλα τα εμπορικά απο εκεί , και όλα τα σουπερ μάρκετ και όλες τις υπηρεσείες και να αφίσουν μόνο τις καφετέρειες και τα υπόλοιπα να τα πάμε στα περυξ . Γιατί θα πρέπει να υποχρεωθεί η γιαγιά μου π.χ ή η μάνα μου να στοιβαχτεί μέσα σε ένα αστικό για να πάει στη λαϊκή που είναι στο κέντρο της πόλη ; Και άντε και πήγε πως θα τα κουβαλίσει όλα αυτά ? Και αυτός που θέλει να μας φέρει τον υπολογιστή του για φτιάξιμο πώς θα τον κουβαλίσει ? Θα τον έχει εκτεθημένο στο χιονι την βροχή και τον πάγο ? Θα τον αποζημιώσουν οι κυριοι έξυπνοι αν σκάσει κανενα τροφοδοτικο απο την υγρασία ή θα πληρώσουν τα εγκαύματα του τεχνικού , όπως παραλήγο να πάθω εγώ ? Ας φτιάξουν το μπάχαλο με ταστικά πρώτα και μετά ας ζητήσουν να μην κατεβαίνουμε στο κεντρο με το αμάξι έστω και για καφέ . Τα σκέφτηκαν όλα αυτά ? Αλλα εδώ στην Ελλάδα τίποτα δεν μπορεί να γίνει σωστά . Όλα στην προχειρώτητα και στην αρπαχτή . Αλλα βέβαια ο Δήμαρχος στέλνει τα τσιράκια του για ψώνια , παρκάρει όπου γουστάρει και δε νομίζω η μάνα του να κατεβαίνει λαϊκή :rant .
Οταν ο πολίτης κάθε ηλικίας θα μπορεί να κινηθεί αξιοπρεπώς και χωρίς κανενα πρόβλημα τότε ναι ας τα αφήσουμε σπίτι τα αμάξια μας , όσο ομως βλέπω γριούλες με το ένα πόδι στον τάφο να στρημώχνονται μέσα στα αστικά με ένα κάρο σακούλες , να γλυστράνε στα χιονια , καλοντημένους νέους να στοιβάζονται σαν τα ζώα μέσα στ' αστικά και να λυποθυμούν απο τα αρώματα και την έλλειψη οξυγώνου , για να πάνε να πιούνε έναν καφέ , τοσο εγώ θα λέω οτι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ :spank: :rant :spank: (και το μεταδίδουν και στα φρλεσκα μυαλά , αυτό είναι το χειρότερο )


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Δεκ 2007, 12:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 18:10
Δημοσιεύσεις: 433
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
:thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Δεκ 2007, 17:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
PCDOCTOR Εσυ καλα τα λες , το θεμα ειναι ποιος σε ακουει :rant

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Δεκ 2007, 12:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 18:10
Δημοσιεύσεις: 433
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Άλλη μια δύσκολη νύχτα χθες για παρκάρισμα.... :s


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Δεκ 2007, 13:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Eλατε σε μενα να τα αφηνετε ....Πλυσιμο μεσα εξω κερωμα και κουκουλα και φυλαξη σε γκαραζ..Δωρεαν επιστροφη στο σπιτι ή λεωφορειο 14 που ειναι διπλα το τερμα..Ευχαριστω Γιαννης :yhoo :tong: :tong: :tong:

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 4 [ 48 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αφαίρεση Συναγερμού - Πρόβλημα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: stratog
Απαντήσεις: 6
Προβλημα με C2 VTS;;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: panosfx
Απαντήσεις: 8
Μαθηματικό Πρόβλημα
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 12
προβλημα με κλιματιστικο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Προβλημα με bluetooth σε C4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: misigun
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια