Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Δευτ 10 Ιουν 2024, 15:39 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Τρακάρισμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 09:15 
Άβαταρ μέλους
Δυστυχώς χθες (Κυριακή) πρωί τράκαρα με την Xsara και βρίσκομαι σε κατάθληψη. Εκτός του ότι έχει αρκετή ζημιά το αυτοκίνητο, μου την έχει δώσει και ο τρόπος που έγινε το κ@λ@ατύχημα και δεν πρόλαβα να αντιδράσω, και φταίω κι όλας. Το καλό βέβαια είναι ότι δεν χτύπησε κανείς.

Ήμουν σε κεντρικό δρόμο (Λ.Σαλαμίνος,Κερατσίνι) - την ξέρουν πολλοί από εδώ) και είχα μπροστά μου ένα πολύ παλιό Ίμπιζα. Δεν έτρεχα καθόλου και είχα και αρκετή απόσταση από αυτόν (είχα μέσα και τα παιδιά και τη γυναίκα μου).
Πλησιάζοντας ένα φανάρι κόκκινο κόψαμε, αλλά πριν σταματήσουμε το φανάρι άναψε πράσινο με αποτέλεσμα να συνεχίσουμε το δρόμο μας (2α με 35-40 χιλιόμετρα). Την ώρα που ήμουνα εγώ 10 μέτρα από το φανάρι ξεκινάει απότομα από δεξιά παρκαρισμένο Ίμπιζα (άλλο Ίμπιζα αυτό) το οποίο μου έρχεται πάρα πολύ κοντά (μάλιστα η γυνάικα μου μου φώναξε πρόσεχε αυτόν δεξιά).
Εγώ ανοίχτηκα λίγο αριστερά και του κόρναρα. Αυτός ήταν φίλος με τον άλλο που ήταν μπροστά μου και είχαν ραντεβού, με αποτέλεσμα μόλις τον είδε που πέρασε ξεκίνησε απότομα για να είναι μαζί. Εγώ για να τον προσέξω γύρισα το κεφάλι μου δεξιά 1-2 δεύτερα, με αποτέλεσμα όταν κοίταξα ξανά μπροστά, να δω το μπροστινό Ίμπιζα σχεδόν ακινητοποιημένο στη μέση της διασταύρωσης (έκοψε μου είπε μετά μην τυχόν και δεν τον έβλεπε ο φίλος του). Φυσικά δεν πρόλαβα να σταματήσω, ίσα-ίσα πρόλαβα να πατήσω φρένο και έπεσα πάνω του και καμιά 30αριά-40αριά χιλιόμετρα.
Οι αερόσακοι δεν άνοιξαν. Η μεριά του συνοδηγού δέχθηκε μεγαλύτερη "πίεση" γιατί η γυναίκα μου έχει μια μελανιά στο στήθος από τον προεντατήρα. Εγώ δεν αισθάνθηκα τόσο μεγάλο πόνο από την ζώνη. Ο αερόσακος του συνοδηγού ήταν απενεργοποιημένος γιατί την προηγούμενη μέρα είχα βάλει μέσα την αδερφή μου που είναι στις μέρες της να γεννήσει και τον είχα απενεργοποιήσει.
Το παιδί που τράκαρα και οι φίλοι του με το άλλο Ίμπιζα ήταν Μολδαβοί (είχαν όλα τα χαρτιά κανονικά), μου είπε ότι όντως βλακία που έκοψε τόσο πολύ, αλλά τώρα η ζημιά έγινε. Τουλάχιστον αν δεν είχε βγει ο άλλος τόσο απότομα ώστε να δώσω προσοχή εκεί θα προλάβαινα σίγουρα να σταματήσω μιας και είχα αρκετή απόσταση και δεν τρέχαμε πάρα πολύ.

Αργότερα θα ανεβάσω δύο φώτο που έβγαλε ο κουμπάρος, γιατί εγώ δεν άντεχα να το βγάλω και φώτο. Είκοσι χρόνια οδηγώ, τρέχω, έχω κάνει π@π@ριές, και τώρα σε ανύποπτη φάση έγιναν όλα έτσι ώστε να γίνει αυτό.

Sorry παιδιά για το μεγάλο post.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 09:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5901
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
οχι ρε συ!!!!! κριμα ειναι!!!!!!!! :s το αυτοκινητο επισκευάζετε???

αν επεφτες πανω σε αυτον που ξεκινουσε απο το παρκαρισμα θα σε πλήρωνε τότε.


Υ.Γ. που ειναι ο πανος να αρχισει το κραξιμο???

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 10:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:12
Δημοσιεύσεις: 1467
Τοποθεσία: ΝΠ
Κρίμα περαστικά φίλε μου στην Xsara σου... :s
Πάνο Ibiza ρε συ... :rant

_________________
Ο C2 VTRRR άλλαξε και έγινε ViTeSe...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 11:29 
Άβαταρ μέλους
Το αυτοκίνητο επισκευάζεται σίγουρα. Δεν ξέρω πόσο θα πάει η επισκευή. Θέλει σίγουρα προφυλακτήρα, βάσεις από μέσα, μάσκα, φανάρια, καπό, δεξί φτερό και ότι άλλο βγει όταν ανοίξει το καπό.
Πάντως από κινητήρα δεν πρέπει να έχει πάρει τίποτα. Δούλευε κανονικά, και δεν έχουν τρέξει τίποτα από κάτω (νερά, λάδια, φρέον κτλ). Απλώς κάλεσα οδική γιατί με το χέρι που κοίταξα δεν κουνιόταν το βεντιλατέρ (κάτι το είχε μπλοκάρει), δεν μπορούσα να δω όμως γιατί το καπό έχει σφηνώσει και δεν άνοιγε.
Τα κολονάκια δεν δείχνουν να έχουν κάτι και οι πόρτες ανοιγοκλείνουν κανονικά, χωρίς εμφανές πρόβλημα.
Να και οι φώτο.

Εικόνα

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 11:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:14
Δημοσιεύσεις: 5146
Τοποθεσία: Somewhere far beyond
Κριμα ρε γμτ...
Παντος εφτιχος που δεν επαθε κανεις τπτ...

_________________
Τα καλά πράγματα τα εκτιμάς όταν τα χάνεις...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 12:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1358
Τοποθεσία: Στην τρελα μου.....
Περαστικα σου φιλε μου..... :s

Που ειναι ο ΖΧ πανος....?? :ysteric

_________________
My C2 Super 1600!!!

Fast cars don't kill, SLOW drivers DO!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 17:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 28 Απρ 2007, 12:21
Δημοσιεύσεις: 283
Τοποθεσία: Βόλος
Σκέψου οτι τουλάχιστον είναι μόνο υλικές οι ζημιές. :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 17:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1575
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Κριμα :s

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 19:36 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7371
Τοποθεσία: αθηνα
κρημα....το καλο εινε οτι εινε μονο υλικες ζημιες και οχι τπτ αλλο....καποτε ειχα ενα ονηρο,να εχω πολα λευτα να αγορασω την ακατανομαστη και να την κλισω την αλη μερα το πρωι!!!! :yhoo (ακατανομαστη=seat)τωρα και μετα απο κατι αλα που ειδα θελω να την αγορασω και να καταστρψω και ολα τα κολαμαξα.τορα περα την πλακα εχω ακουσει οτι για να παρεις την μαλακια και να την πληροσεις κιολας πρεπει ναπας ενα χαρτι απο ψηχιατρο που να βεβεονει βαριας μορφης ψηχασθενια αλιθευη?????????????????ρε δεν κανουμε καμια ομαδα να τα καψουμε ολα να τελιονουμε λεω εγω??????

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Φεβ 2008, 23:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4903
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Κρίμα φίλε. Ο άλλος που φρέναρε απότομα μεσα στη μέση του δρόμου δεν έχει κάποιο ποσοστό απο το φταίξιμο;

Πάλι καλα που ήταν ασφαλισμένοι πάντως γιατί κυκλοφορούν ενα κάρο ξένοι ανασφάλιστοι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Φεβ 2008, 00:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
prem έγραψε:
Το αυτοκίνητο επισκευάζεται σίγουρα. Δεν ξέρω πόσο θα πάει η επισκευή. Θέλει σίγουρα προφυλακτήρα, βάσεις από μέσα, μάσκα, φανάρια, καπό, δεξί φτερό και ότι άλλο βγει όταν ανοίξει το καπό.
Πάντως από κινητήρα δεν πρέπει να έχει πάρει τίποτα. Δούλευε κανονικά, και δεν έχουν τρέξει τίποτα από κάτω (νερά, λάδια, φρέον κτλ). Απλώς κάλεσα οδική γιατί με το χέρι που κοίταξα δεν κουνιόταν το βεντιλατέρ (κάτι το είχε μπλοκάρει), δεν μπορούσα να δω όμως γιατί το καπό έχει σφηνώσει και δεν άνοιγε.
Τα κολονάκια δεν δείχνουν να έχουν κάτι και οι πόρτες ανοιγοκλείνουν κανονικά, χωρίς εμφανές πρόβλημα.
Να και οι φώτο.

Εικόνα

Εικόνα


Στανταρ η κόρνα φρακάρει το βεντιλατέρ :lol: . Επειδή επαθα κάτι παρόμοιο (σε μικρότερη έκταση) μάλλον θα κοστίσει αρκετα η επισκευή :s :s :s

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Φεβ 2008, 13:14 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5901
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
GeZ έγραψε:
Στανταρ η κόρνα φρακάρει το βεντιλατέρ :lol: . Επειδή επαθα κάτι παρόμοιο (σε μικρότερη έκταση) μάλλον θα κοστίσει αρκετα η επισκευή :s :s :s


+1 το ειχα πάθει και εγω αλλα ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ζημια και το ειχα το αμαξι 1 μήνα, τότε αποτέλεσμα 2605 ευρω!!!! και δεν ειχαν ανοιξει οι αεροσακοι!!!!! βεβαια εμενα μου επαιξε π@#$%^τια ο αντιπροσωπος, και για όσους δεν γνωριζουν ΕΔΩ

φωτογραφιες με το ατυχημα που ειχα και τα χλμ που ειχα, μολις 2009 :s

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 08:52 
Άβαταρ μέλους
Χθες δεν ασχολήθηκα καθόλου με το αμάξι γιατί γέννησε η αδερφή μου και ήμουνα από το πρωί στις 6:00 μέχρι το βράδυ στο μαιευτήριο.

Πάντως φίλε μου έκανες την καρδιά περιβόλι, αν πήγε εσένα 2600 με αυτήν την εικόνα που βλέπω τότε εμένα είναι για σουτ. Προχθές το απόγευμα πήγα και το είδα. Είχαν ανοίξει το καπώ. Τελικά τα ψυγεία έχουν στραβώσει και το αριστερό φτερό ενώ απ'έξω φαίνεται ότι είναι μια χαρά, από μέσα φαίνεται ότι έχει πάρει λίγο.

Πάντως μου είπε το παιδί στο συνεργείο να μην τρελένομαι, δεν είναι ζημιά που θα φτάσει 4000-5000 ευρώ. Σήμερα μάλλον θα έχω πιθανόν μια εκτίμηση του πόσο μπορεί να φτάσει.

Δύο φώτο ακόμα.

Εικόνα

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 15:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
Δεν θα βγει τόσο πολύ πιστεύω.Ιδού και το δικό μου τρακάρισμα:
Εικόνα
Και ιδού το τιμολόγιο:
καπο 130
μασκα 70
τραβερσα προφυλακτηρα 40
αρ βαση τραβερσας 35
βάση φαναριου 5
αρ φαναρι 105
αρ φτερό 50
ποδιά ψυγείου 20
αρ βάση προφυλακτήρα 10
Σύνολο ανταλλακτικών 465 ευρώ
Φανοποιεία 350
Βάψιμο 300
Εργασία: δικιά μου :tong:
Γενικό σύνολο 1115 ευρώ
Αποτέλεσμα:
Εικόνα
Κάποια ανταλλακτικά που χρησιμοποιήθηκαν ήταν μεταχειρισμένα εξου και αυτές οι τιμές

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 17:10 
Άβαταρ μέλους
Δυστυχώς πιστεύω ότι εμένα έχει παραπάνω ζημιά. Βέβαια όλα αυτά που αναφέρεις τα έχω σίγουρα, συν την εργασία. Αύριο το πρωί θα ξέρω ένα κοστολόγιο στο περίπου. Πάντως σε ευχαριστώ για το πολύ κατατοπιστικό post.

Εγώ πήρα τηλέφωνο το πρωί ένα εξουσιοδοτημένο για να πάρω ενδεικτικές τιμές (καινούρια), και μου είπαν το καπό=205


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 26 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Τρακάρισμα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: andymourtz
Απαντήσεις: 34
τρακάρισμα κ αξία αυτοκινήτου
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: billc2vts
Απαντήσεις: 1
Σχετικα με το τρακαρισμα μου και αλλες πληροφοριες....
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: kage
Απαντήσεις: 12
Τρακάρισμα και απορίες
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Invisible
Απαντήσεις: 18
Εξορκισμος.. Ενα ακομα τρακαρισμα στο κεντρο της Αθηνας
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: YpNoS
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron