Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 09:45 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Μας ενδιαφέρει όλους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Φεβ 2008, 23:51 
Άβαταρ μέλους
Πόσες φορές έχουμε ακούσει και ίσως να μας έχει τύχει:
Να πάθουμε κάποια μικροζημιά στο αυτοκίνητο μας και η ασφαλιστική μας να μην καλύπτει πλήρως το ανταλλακτικό λόγω παλαιότητας του αυτοκίνητο έστω και έχει περάσει μονό ένας χρόνος από τότε που το πήραμε?
Να καλέσουμε την οδική βοήθεια τις ασφαλιστική μας αλλά να μην μπορούμε να βρούμε άκρη εξαιτίας του γεγονότος ότι δεν έχει ιδιόκτητο στόλο μεταφορικών, αλλά συνεργάζεται με κάποια άλλη εταιρεία ( ελπα, express service, κτλ)?
Μετά από χαλαζόπτωση να πάμε να αλλάξουμε το τζάμια του αυτοκινήτου μας και να μην τα καλύπτει η ασφαλιστική μας?
Να μας κλέψουν το αυτοκίνητο, να αποζημιωθούμε από την ασφαλιστική μας και στη συνέχεια να βρεθεί το αυτοκίνητό μας και να μας ζητάνε πίσω την αποζημίωση ασχέτως σε τη κατάσταση βρέθηκε.
Αναρωτηθήκαμε ποτέ αν βρεθούμε εκτός της πόλης μας και πάθουμε κάποια βλάβη ποιος θα πληρώσει την διαμονή μας, την επιστροφή μας στην πόλη μας, και ποιος θα αναλάβει να επισκευάσει το αυτοκίνητό μας και να μας το φέρει σπίτι μας?

Πολλοί θεωρούμε τα χρήματα που δίνουμε για την ασφάλεια του αυτοκινήτου μας πεταμένα λεφτά. Αφού τα δίνουμε, ας απαιτήσουμε κάτι καλύτερο, όπως συμβαίνει σε όλες τις ανεπτυγμένες χώρες της Ευρώπης.

Υ.Γ. Είμαι εδώ για να σας λύσω κάθε απορία


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 11:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2007, 22:08
Δημοσιεύσεις: 572
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Τι αμαξι εχεις Βασιλη?

_________________
"Τα μεθυσμένα αγγελούδια μου κοίτα
πως φτερουγίζουν στης στροφής τον αέρα
Κι όλοι το ξέρουν πως
απόψε θα έχουμε μια όμορφη νύχτα
κι αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα..."


Scary Greeks


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Φεβ 2008, 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Εγω ειχα καποιες αποριες και ο Βασιλης μου τις ελυσε αμεσα και με εξυπηρετησε απιστευτα!Ευχαριστω πολυ και παλι Βασιλη!

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας ενδιαφέρει όλους
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 23:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Βασίλης έγραψε:
Πόσες φορές έχουμε ακούσει και ίσως να μας έχει τύχει:
Να πάθουμε κάποια μικροζημιά στο αυτοκίνητο μας και η ασφαλιστική μας να μην καλύπτει πλήρως το ανταλλακτικό λόγω παλαιότητας του αυτοκίνητο έστω και έχει περάσει μονό ένας χρόνος από τότε που το πήραμε?........
..........Μετά από χαλαζόπτωση να πάμε να αλλάξουμε το τζάμια του αυτοκινήτου μας και να μην τα καλύπτει η ασφαλιστική μας?.......
...........Αναρωτηθήκαμε ποτέ αν βρεθούμε εκτός της πόλης μας και πάθουμε κάποια βλάβη ποιος θα πληρώσει την διαμονή μας, την επιστροφή μας στην πόλη μας, και ποιος θα αναλάβει να επισκευάσει το αυτοκίνητό μας και να μας το φέρει σπίτι μας?

Πολλοί θεωρούμε τα χρήματα που δίνουμε για την ασφάλεια του αυτοκινήτου μας πεταμένα λεφτά. Αφού τα δίνουμε, ας απαιτήσουμε κάτι καλύτερο, όπως συμβαίνει σε όλες τις ανεπτυγμένες χώρες της Ευρώπης.

Υ.Γ. Είμαι εδώ για να σας λύσω κάθε απορία


Καταρχήν ευχαριστούμε Βασίλη για την κάθε βοήθεια που θα μας προσφέρεις (αχρείαστη να 'ναι βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...)

Τα 3 από αυτά που αναφέρεις τα έχω πάθει... Άργησα λίγο (εως πολύ, αγωγές και τα σχετικά) αλλά και στις 3 περιπτώσεις αποζημιώθηκα. Στην περίπτωση της χαλαζόπτωσης, εμένα ήταν πέτρα από φορτηγό. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στην πρώτη έκανα αγωγή

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Φεβ 2008, 23:31 
Άβαταρ μέλους
Οι ευχαριστίες είναι αμοιβαίες, tony78. εγώ σας ευχαριστώ για το χώρο που μου διαθέτετε, για να μπορέσω να βοηθήσω.
Ξέρεις τι γίνετε συνήθως? όλοι έχουμε κάποιον συγγενή, φίλο που ασχολείτε με το επάγγελμα, και προκειμένου να μην τον δυσαρεστήσουμε γινόμαστε πελάτες του. Δυστυχώς όμως το κάνουν θα έλεγα ερασιτεχνικά επειδή απλά δεν έχουν κάτι άλλο να κάνουν, και με την πρώτη ευκαιρία… μην τον είδατε τον ασφαλιστή. Η δουλεία μου δεν είναι ασφαλιστικός σύμβουλος αλλά τα έχω δει από πρώτο χέρι και εξοργίζομε. (Η σύζυγος μου ασχολείται με το επάγγελμα. Παραβρέθηκα σε μια συνάντηση τις εταιρείας και με παρακινήσανε να ασχοληθώ. Μετά την δουλειά μου πήγαινα από σεμινάριο σε σεμινάριο της εταιρείας για να μπορέσω να μάθω. Οι περισσότεροι δεν ερχόντουσαν. Έχω αναλάβει τον κλάδο των αυτοκινήτων και η σύζυγος μου τα υπόλοιπα.) Αυτά που έχω δει δεν μπορείς να τα πιστέψεις. Άτομα που δεν είχαν καμιά σχέση με το επάγγελμα ερχόντουσαν για 2-3 μήνες και αφού ασφαλίζανε ορισμένους , χωρίς καν να μπορούν να τους παρέχουν μια επαρκεί εξήγηση στο τι τους καλύπτει το συμβόλαιο που υπογράφανε, μετά αποφασίζανε να τους εγκαταλείψουν χωρίς καν να τους ενημερώσουν.
Υπάρχει μεγάλη άγνοια γύρω από το θέμα της ασφάλισης. Ευτυχώς φαίνεται πως αλλάζουν τα πράγματα. Ξένες εταιρείες εισέρχονται στο χώρο…Πριν υπογράψετε οποιαδήποτε συμβόλαιο να ρωτάτε για να μαθαίνετε και να προσέχεται πόσο ετοιμόλογος είναι ο ασφαλιστικός σύμβουλος θα καταλάβετε αν έχει γνώσεις επί του θέματος η είναι ερασιτέχνης.

Υ.Γ. Θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς συνέβη στην τρίτη περίπτωση από αυτές που αναφέρεις.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 01 Μαρ 2008, 02:14 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Στην τρίτη (δηλαδή να μείνω στην Εθνική) μου έφεραν το αυτοκίνητο σπίτι (δλδ στο συνεργείο)... Δεν πλήρωσα τίποτα, βέβαια...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Πάλι μπροστά από όλους;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: vpafi
Απαντήσεις: 11
προς ολους οσουσ δεν μπορουν να διαβασουν
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: tzanetosg
Απαντήσεις: 9
Καλησπέρα σε όλους
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΈΡΕΙ ΌΛΟΥΣ
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: TA-NAKA
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ