Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:44 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Δεκ 2017, 11:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 21:44
Δημοσιεύσεις: 405
Τοποθεσία: Λαρισα
Ευαγγελε βάζουν τα πάντα μέσα στο ασφαλιστηριο (πλην μεικτής) και αντικατάσταση κλειδιού και μεγαλύτερη ασφαλιζομενη αξία και πάλι βγαίνει φθηνότερη απο anytime.
Μάλλον θα την κάνει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Δεκ 2017, 11:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Όντως, πολύ φθηνή και γι αυτό το λόγο είναι που κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Δεκ 2017, 12:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Την είχα παλιά. Εξυπηρετικοί και κάποια στιγμή που την χρειάστικα ήταν και με το παραπάνω "ετοιμοπόλεμη" Τα πάντα ανέλαβε ο ασφαλιστής και όταν του είπα οτι με πήρε η άλλη πλευρά τηλέφωνο, αμέσως τους πήρε εκείνος και είπε να μην με ξαναενοχλήσουν γιατί θα φανε μύνηση. Ελπίζω να είναι ακόμα έτσι.
Η anytime δεν έχει καμια απαλλαγή σε κάποιες καλύψεις που σημαίνει οτι καλύπτει όλη την ζημιά ενω η generali οχι.

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Δεκ 2017, 14:38 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Εμπιστευόμενος τον δικό μου ασφαλιστή αναφέρεται σε αυτή με καλά λόγια. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι τους τελευταίους μήνες.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Δεκ 2017, 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Μπορεί να ακουστεί άσχετο, αλλά κάνει ασφάλειες για smartphones κλπ. Όσες περιπτώσεις γνωρίζω έχουν δώσει αποζημίωση χωρίς κανένα παρατράγουδο που γινόταν με άλλες εταιρίες.

Ωστόσο είναι κι αυτό ένα δείγμα.

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Ιαν 2018, 00:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Μαρ 2017, 22:58
Δημοσιεύσεις: 10
Πάω να πάρω το αυτοκίνητο σήμερα το βράδυ και αντικρίζω πως κάποιος μου έχει ξεζαντιάσει άσχημα τον πίσω αριστερά τροχό. Παρατηρώ στον υαλοκαθαριστήρα πως κάποιος έχει αφήσει ένα σημείωμα που λέει πινακίδα, μάρκα και μοντέλου που με χτύπησε. Αυτή την πληροφορία όμως τί να την κάνω ακριβώς? Δεν έχω μικτή ασφάλεια. Σε αυτή την περίπτωση τί γίνεται? Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Εάν δεν θέλει δημόσια με pm.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χρήστος

_________________
Citroen C4 1.4 '08


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Ιαν 2018, 10:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2015, 22:56
Δημοσιεύσεις: 2772
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Καποιος καλος Σαμαριτης ειδε το συμβαν και σε ειδοποιησε. Θα ηταν καλο να τον γνωριζεις για μαρτυρα, αλλα προφανως δεν θελει να μπλεξει.
Σε πρωτη φαση καλεις τροχαια και την ασφαλεια μαζι και αναφερεις το συμβαν μαζι με τα στοιχεια που διαθετεις.

_________________
Εικόνα
C4 Coupe 1.6 16V LPG *253000 km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Ιαν 2018, 11:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Lemarchand έγραψε:
Πάω να πάρω το αυτοκίνητο σήμερα το βράδυ και αντικρίζω πως κάποιος μου έχει ξεζαντιάσει άσχημα τον πίσω αριστερά τροχό. Παρατηρώ στον υαλοκαθαριστήρα πως κάποιος έχει αφήσει ένα σημείωμα που λέει πινακίδα, μάρκα και μοντέλου που με χτύπησε. Αυτή την πληροφορία όμως τί να την κάνω ακριβώς? Δεν έχω μικτή ασφάλεια. Σε αυτή την περίπτωση τί γίνεται? Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Εάν δεν θέλει δημόσια με pm.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χρήστος



Απο την πινακίδα,βρίσκεις τον κάτοχο και πάς σπίτι του.
Πολύ απλό.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Ιαν 2018, 12:11 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Lemarchand έγραψε:
Πάω να πάρω το αυτοκίνητο σήμερα το βράδυ και αντικρίζω πως κάποιος μου έχει ξεζαντιάσει άσχημα τον πίσω αριστερά τροχό. Παρατηρώ στον υαλοκαθαριστήρα πως κάποιος έχει αφήσει ένα σημείωμα που λέει πινακίδα, μάρκα και μοντέλου που με χτύπησε. Αυτή την πληροφορία όμως τί να την κάνω ακριβώς? Δεν έχω μικτή ασφάλεια. Σε αυτή την περίπτωση τί γίνεται? Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Εάν δεν θέλει δημόσια με pm.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χρήστος


Μαζί με όλα αυτά που σου λένε τα παιδιά, πρέπει να ξέρεις πως δεν έχεις ανάγκη από μικτή. Την ζημιά σου την έκανε ο άλλος, οπότε οφείλει να σε αποζημιώσει πλήρως. Στην θέση σου θα ενημερωνα ασφάλεια και τροχαία.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Ιαν 2018, 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Δεκ 2016, 00:57
Δημοσιεύσεις: 599
Lemarchand έγραψε:
Πάω να πάρω το αυτοκίνητο σήμερα το βράδυ και αντικρίζω πως κάποιος μου έχει ξεζαντιάσει άσχημα τον πίσω αριστερά τροχό. Παρατηρώ στον υαλοκαθαριστήρα πως κάποιος έχει αφήσει ένα σημείωμα που λέει πινακίδα, μάρκα και μοντέλου που με χτύπησε. Αυτή την πληροφορία όμως τί να την κάνω ακριβώς? Δεν έχω μικτή ασφάλεια. Σε αυτή την περίπτωση τί γίνεται? Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Εάν δεν θέλει δημόσια με pm.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χρήστος

Οτι σου είπαν, και φωτογραφίες με καλή ανάλυση με οτι ευρήματα υπάρχουν, και αν υπάρχουν τα μαζεύεις, κοιτάς αν έχει αφήσει γδαρσίματα χρώμα στο δικό σου.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 14 Ιαν 2018, 16:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Τροχαία οπωσδήποτε γιατί για να φύγει ο άλλος πάει να πει οτι και να τον βρεις θα κάνει τον κινέζο. Οπότε το πιθανότερο είναι να πας δικαστικά. Ζήσε Μάη μου δηλαδή... Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις το μάρτυρα. Ρώτα στην περιοχή μήπως είδε κανείς τίποτα. Δυστυχώς στη δική μου περίπτωση (φτερό) δεν έβγαλα άκρη.
Αν είχες μικτή θα στο κάλυπτε, μείον την απαλλαγή όμως οπότε δεν ξέρω αν τελικά θα πλήρωνε τίποτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Ιαν 2018, 21:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Μαρ 2017, 22:58
Δημοσιεύσεις: 10
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Γενικά ένα μπάχαλο είναι η κατάσταση σε τέτοιες φάσεις. Ουσιαστικά έβγαλα άκρη μέσα από προσωπικές μου γνωριμίες, όχι μέσω του ασφαλιστή μου ή της ασφάλειας μου. Το μόνο που έχω να πω είναι πως αξίζει να έχεις μία σοβαρή ασφάλεια να μπορείς να βρεις έναν άνθρωπο να συνεννοηθείς όταν έρθει εκείνη η ώρα κι ας την πληρώσεις κάτι παραπάνω. Εγώ λόγω άγνοιας κυρίως δεν το είχα κάνει. Έκανε δήλωση ο κάτοχος του άλλου αυτοκινήτου σήμερα, οπότε θα πάρουν τα πράγματα τον δρόμο τους. Το είχε δανείσει σε συγγενή του για μία εβδομάδα. Ο ίδιος ήταν εκτός Αθηνών και δεν είχε ιδέα..

_________________
Citroen C4 1.4 '08


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Δεκ 2018, 15:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Πάω προχτές να δοκιμάσω την πλατφόρμα ασφάλισης της κοσμοτέ, βάζω τα στοιχεία του αυτοκινήτου και για C2 1.4 senso του 2007 δε με αφήνει να βάλω αξία πάνω απο 2100. Είμαστε με τα καλά μας; Εκτός του οτι το νούμερο είναι εντελώς παράλογο ακόμα και τις αγγελίες να κοιτάξει κανείς δεν βρίσκει σε αυτή την τιμή. Εκτός αν είναι κανένα μισοδιαλυμένο. Οχι ο μέσος όρος δεν είναι εκεί αλλά ούτε τα φτηνότερα...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Δεκ 2018, 15:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Ιουν 2013, 12:13
Δημοσιεύσεις: 691
aiolos έγραψε:
Πάω προχτές να δοκιμάσω την πλατφόρμα ασφάλισης της κοσμοτέ, βάζω τα στοιχεία του αυτοκινήτου και για C2 1.4 senso του 2007 δε με αφήνει να βάλω αξία πάνω απο 2100. Είμαστε με τα καλά μας; Εκτός του οτι το νούμερο είναι εντελώς παράλογο ακόμα και τις αγγελίες να κοιτάξει κανείς δεν βρίσκει σε αυτή την τιμή. Εκτός αν είναι κανένα μισοδιαλυμένο. Οχι ο μέσος όρος δεν είναι εκεί αλλά ούτε τα φτηνότερα...


Αυτός είναι και ο λόγος που "έφυγα" από την πολύ καλή κατά τ'άλλα Hellas Direct. Υπολόγιζε αυτόματα μία τιμή τουλάχιστον 1000-1500 ευρώ κάτω από το φθηνότερο στο car.gr, και παρότι επικοινώνησα μαζί τους, μου είπαν ότι δε μπορεί να γίνει τίποτα που θα συνιστούσε παράβαση του μηχανισμού αυτόματου υπολογισμού. Με την Anytime δεν είχα αντίστοιχο πρόβλημα, συνεπώς...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ασφαλιστικές απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Δεκ 2018, 16:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Προ 5μήνου που ανανέωσα το συμβόλαιο είχα και εγώ την παρόμοια γύρα από ασφαλιστικά site Κλπ, και είχα το ίδιο θέμα με την ασφαλιζόμενη αξία - 600€ από την εμπορική του αυτοκινήτου. Η anytime δεχόταν τα 3000€ αλλά πήγαινε 440€ ετήσιο. Τελικά με την ασφαλίστριά μου, ίδιες καλύψεις, 3150€ ασφαλιζόμενο ποσό 300€ σκάρτα στην Εθνική.

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 30 από 32 [ 469 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Επόμενο



Συναφή θέματα

Τρακάρισμα και απορίες
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Invisible
Απαντήσεις: 18
Απορίες για οδική βοήθεια
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: apotolis1985
Απαντήσεις: 3
Ασφαλιστικές καλύψεις στα νοικιαζόμενη αυτοκινητα
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Orestis
Απαντήσεις: 0
Αρκετές απορίες για C3
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: kaparo
Απαντήσεις: 17
Γενικές Απορίες
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 924
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ