Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 05:20 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Radar η Παρακολουθητικες οι κάμερες στον Περ Θεσ/νικης???
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 15:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
aiolos έγραψε:
Όποιος μετράει τις κάμερες ας ρίξει μια ματιά και σε αυτό το site
http://www.pois.gr/

Τις μετράμε ομαδικά και έτσι ξέρουμε τι γίνεται.

Υ.Γ. Φαίνεται η Εγνατία είναι ο μονος καλός δρόμος στην Ελλάδα. Το υπόλοιπο δίκτυο δεν κάνει για 130...


όσον αφορά το site, μερικές κάμερες που ξέρω που είναι στην αθήνα σε λεωφορειολωρίδες και κάμερες ταχύτητας
στην εθνική οδό τις απεικονίζει σωστά. Βέβαια δεν έχω gps για να δω αν το αρχείο κατεβαίνει στη συσκευή και δουλεύει. κοίταξα το χάρτη που έχει μεσα στο site.

Τώρα για τα 130 τι να πω? Μήπως η αττική οδός δεν κάνει για παραπάνω, ή τα καινούρια τμήματα της εθνικής?
Πάντως εν μέρει έχουν δίκιο γιατί όλοι σχεδόν (και εγώ μέσα σε αυτούς) κινούνται με 20-30 km πάνω από το όριο ώστε αν κάτι γίνει και τους πιάσουν να τη γλιτώσουν ή να φάνε μικρό πρόστιμο. (φανταστείτε την εγνατία και την αττική με όριο 150...)

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Radar η Παρακολουθητικες οι κάμερες στον Περ Θεσ/νικης???
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 15:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Το αρχείο είναι αρκετά ενημερωμένο. Στις δοκιμές που εχω κάνει τις λεωφορειο-κάμερες τις έχει σωστά. Και ανανεώνεται κάθε μήνα.

Τώρα για το όριο, δεν είμαι σίγουρος αν κάποιος πάει 140 για να είναι 20 πάνω απο το όριο και αν το όριο ήταν 150 θα πήγαινε με 170. Μπορεί απλά να πάει με 140 γιατί αυτή είναι λογική ταχύτητα γι αυτό το κομμάτι του δρόμου.
Αυτό που έχει σημασία όμως είναι οτι με χαμηλά ορια σε σημεία που δεν έχουν νόημα (και τα 120 χαμηλά είναι σε ορισμένα σημεία) ο κόσμος μαθαίνει να αγνοεί τα ορια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Radar η Παρακολουθητικες οι κάμερες στον Περ Θεσ/νικης???
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 16:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
aiolos έγραψε:
Αυτό που έχει σημασία όμως είναι οτι με χαμηλά ορια σε σημεία που δεν έχουν νόημα (και τα 120 χαμηλά είναι σε ορισμένα σημεία) ο κόσμος μαθαίνει να αγνοεί τα ορια.


:agree

απλά δεν θα ήταν σωστό να πάνε τα όρια κατευθείαν ψηλά, ούτε να μέινουν εκεί που είναι.
Αν τα ανεβάζουν 10 χλμ ανα 3 χρόνια για παράδειγμα πιστεύω οτι θα ήταν το σωστό, όπως επίσης σε καλούς δρόμους να βάλουν στην αριστερή λωρίδα κατώτατο όριο όπως στο εξωτερικό.


σόρρυ για το :ot

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 33 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ