Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 16:49 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Radar η Παρακολουθητικες οι κάμερες στον Περ Θεσ/νικης???
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 23 Οκτ 2008, 01:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2008, 00:48
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: Thessaloniki
Για όσους φιλους κινουνται στο περιφεριακό Θεσσαλονικης προσοχη στις νεες καμερες που εχουν τοποθετηθει στα εξής σημεία

ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ : ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ

1. Κατηφορα Επταπυργιου πριν την εξοδο για Αγ. Παυλο, σταθερη καμερα - ΟΡΙΟ 90χλμ/ωρα.

ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ : ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΔΥΤΙΚΑ

1. Μετα την εξοδο του Πανοραματος, πριν το Τουνελ - ΟΡΙΟ 90χλμ/ωρα.

2. Στη κατηφορα μετα την εξοδο της Νεαπολης, πριν την εξοδο για 424 ΓΣΝ - ΟΡΙΟ 90χλμ/ωρα.

Για όσους φιλους κινούνται προς Χαλκιδική.

ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ -ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

1)17χλμ. προς Μουδανιά στο ύψος της waterland λίγο μετά την γέφυρα κατεύθυνση προς Μουδανιά

2) στην κατηφόρα της Καρδίας περίπου 1χλμ μετά την γέφυρα και είναι χωμένη μέσα στην πρασινάδα για να μη φαίνεται κατεύθυνση προς Θεσσαλονίκη

3) ανάμεσα στη διασταύρωση του cosmos και του prakticer Κατεύθυνση προς Θεσσαλονίκη

Για όσους φίλους κινούνται προς Αλλους Προορισμους απο τη Δυτικη εξοδο Θεσσαλονίκης.

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ (ΕΓΝΑΤΙΑ ΟΔΟΣ)

1. Προς ΚΑΒΑΛΑ, αμεσως μετα το ΤΙΤΑΝ στη κατηφορα του Δερβενιου, πριν την εξοδο για Λητη, σταθερη καμερα ΟΡΙΟ ΑΓΝΩΣΤΟ.

Προσοχή Παιδιά Δεν θα τα σκάμε στους :cop :cop :cop


Φιλικά :thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Οκτ 2008, 02:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2008, 04:20
Δημοσιεύσεις: 78
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Υπάρχει νομικό πλαίσιο που να νομιμοποιεί την χρήση απο τις δημοτικές αρχές τα συγκεκριμένα τεχνιτά μέσα? Είναι εγκεκριμένα τα τεχνιτά μέσα απο την Ε.Ε. ή μήπως και αυτα είναι μόνο και μόνο για να μαζέψουν φράγκα και απλά μας ποιάνουν κορόιδα? εάν κάποιος απο εδώ έχει νομικές γνώσεις θα ήθελα παρακαλώ να μου λύσει αυτές μου τις απορίες!!! Ευχαριστώ προκαταβολικά.

_________________
soundsniper

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Οκτ 2008, 10:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
εγω ειμαι υπερ .


καλα κανουν 90 στο περιφεριακο ειναι καλα .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Οκτ 2008, 11:52 
Άβαταρ μέλους
Αυτά που είναι στο δρόμο Χαλκιδικής είναι φωτογραφικα. Τα άλλα δεν ξέρω δεν τα έχω δει. Δεν υπάρχει πιο ΒΛΑΚΩΔΕΣ μέτρο από τα φωτογραφικα ρανταρ. Στο δρόμο της Χαλκιδικής όλοι τα είχαν μάθει από την πρώτη μέρα! Το αποτέλεσμα είναι όλοι να έρχονται με 130 +βάλε να φρενάρουν απότομα για να πέσουν στα 90 και να περάσουν από το ραντάρ και μετά να της ξαναδίνουν!! Ποιός ο λόγος ύπαρξής τους λοιπόν?? Για 2 αυτοκίνητα τη μέρα που θα περάσουν από εκεί και δεν θα το ξέρουν??
Και να προσθέσω ακόμα ένα: στο δρόμο για Χαλκιδική μετά την Κάρδία και πριν το Σχολάρι στο ύψος ενός εργοστασίου με ρετσίνες. Αν θυμαμαι καλά της Μαλαματίνας είναι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Οκτ 2008, 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2008, 04:20
Δημοσιεύσεις: 78
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Καλά κάνουν που βάζουν φωτογραφικά ραντάρ? Σωστά το θέτει ο mike86...εγώ πηγαινοέρχομε καθημερινά στην Χαλκιδική. Ξέρω σε ποιά σημεία είναι τα ραντάρ. Τώρα που χειμώνιασε και δεν έχει κίνηση ο δρόμος μια χαρά μπορείς να το ανοίξεις το αυτοκίνητο και όταν φτάσεις κοντά στα ραντάρ ...στα φρένα.....KarlBarks συμφωνώ μαζί σου για την περιφερειακή...αλλα στην Εθνική Θεσ/νίκης - Μουδανιών 110km/h??? και δεν μιλάω για το καλοκαίρι που βγαίνει ο κάθε άσχετος στο δρόμο για να παει να κανει το μπάνιο του. Νομίζω οτι δημιούργούν μεγάλύτερο πρόβλημα. Φυσικά όμως δεν είναι για να λυθεί το πρόβλημα των "γρήγορων οδηγών" ...αλλα μόνο για εισπρακτικούς λόγους.

_________________
soundsniper

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Οκτ 2008, 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:10
Δημοσιεύσεις: 1279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
soundsniper έγραψε:
.... το πρόβλημα των "γρήγορων οδηγών" ...


Υπάρχει τέτοιο πρόβλημα? Σοβαρά?

Λοιπόν φυσικά και δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Το οδικό δίκτυο φτιάχτηκε για δημόσια χρήση. Αυτό συμπεριλαμβάνει και τον κυριλέ οδηγό και τον κοντράκια και τον άσχετο και όλους τους οδηγούς τέλος πάντων.
Να τονίσω οτι η περιφερειακή έχει το μαύρο της το χάλι και πως ακόμα και με 90km/h είναι φοβερά εύκολο να γίνει το τροχαίο. Δρόμος γεμάτος λακκούβες, με ελλειπή φωτισμό, κάκιστης ποιότητας οδόστρωμα και σήμανση (γραμμές) που απλά με 2 ψιχάλες εξαφανίζονται απο τα μάτια του οδηγού.
Λοιπόν... οταν συμβαίνουν όλα αυτά .. είναι τουλάχιστον ειρωνία και κοροιδία να λέμε οτι οι κάμερες μπαίνουν για το καλό του πολίτη. Είναι απλά αστείο να λέμε οτι με τις κάμερες προστατεύουμε τον οδηγό. Α και μιας κ το θυμήθηκα τώρα... το ξέρετε οτι η περιφερειακή Θεσσαλονίκης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΡΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ? Τι μου λέτε τώρα...
Μην παραβλέπετε αυτά τα απλά πράγματα. Να φτιάξουν δρόμους, φωτισμό, να φροντίσουν τα βασικά και μετά να βάλουν κάμερες.
Τα RADAR είναι απλά ένας ακόμα τρόπος να μας αρμέγουν.. Τέλος.

Α κια για τους κοντράκιδες και τους γρήγορους... Αμα θέλετε κύριοι να μην γίνονται οι δρόμοι πίστες.. να πατε να φτιάξετε αληθινές πίστες. Αλλα ξέχασα... στην Ελλάδα ζούμε. Στην Ελλάδα που αν έχεις ενα απλό καζανάκι να κάνει θόρυβο... αυτόματα απο συνετός οδηγός μετατρέπεσαι σε κοντράκιας και γκαζοφόν. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

Και τέλος να υπενθυμίσω 2 χαρακτηριστικά παραδείγματα.
1) Καλλικράτεια Μουδανιά - Όριο 110km/h Δρόμος μη φραγμένος χωρίς λωρίδα ασφαλείας σε κάποια σημεία. Κακής ποιότητας οδόστρωμα.
2) Αερογέφυρα θέρμης Αεροδρόμιο - Όριο 90km/h - Μη κατοικημένη περιοχή. Δρόμος φραγμένος με συρματόπλεγμα. 3 λωρίδες κίνησης για κάθε ρευμα. Άριστη ορατότητα και ποιότητα οδοστρώματος.

Βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

_________________
Εικόνα

Όταν τα'χεις χάσει όλα.. δεν φοβάσαι τίποτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Οκτ 2008, 21:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2008, 04:20
Δημοσιεύσεις: 78
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Συμφωνούμε απόλυτα souledge! Ειρωνικά το έγραψα οτι είναι πρόβλημα η γρήγορη οδήγηση...το πρόβλημα ειναι πως θα μαζέψουν χρήματα και εχουν την εντύπωση ορισμένοι οτι έτσι θα λύσουν τα οικονομικά των δήμων τους! Βέβαια πως θα πάρουμε Μercedes για τον κ.Δήμαρχο ή Jaguar ή οτιδήποτε άλλο κυριλάτο αυτοκίνητο για να πηγαίνουμε στα πανυγήρια...μόνο για αυτα ειναι ...για τα πανυγήρια ειναι όλοι τους...τροχαιο ατύχημα στην Ε.Ο. Θεσ/νίκης - Μουδανιών παει να πει εκτροπή της κυκλοφορίας απο παράπλευρες οδούς...(μεσα απο τα χώρια). Επιτέλους πότε θα γίνει κατι με αυτόν τον δρόμο? 20 και πλέον χρόνια τον φτιάχνουν....είμουν 9 χρονών οταν των έδωσαν στην κυκλοφορία κοντέυω 30 και ακόμα τον φτιάχνουν...και έχει ο Θεος...

_________________
soundsniper

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Οκτ 2008, 23:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2008, 00:48
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: Thessaloniki
Εγω παντως παιδια ακουσα απο φιλο ταξιτζη οτι οι καμερες ειναι σε λειτουργια και οτι εχουν ληφθει φωτογραφιες απο ταξιτζιδες οι οποιοι πηγαιναν με το γκαζι στο πατακι και οτι πεσανε γερα προστιματα και αφερεσεις αδειών και διπλωμάτων.

Τωρα το ποσο αληθεύει παραμένει ενα μεγαλο hmmm ?

Υπαρχει ομως και ενα ακομη σεναριο το οποιο ισως δωσει λιγο περισσοτερο φως στο θεμα των Καμερών.

Το (και καλα) Σύστημα ενημέρωσης για την κίνηση στους δρόμους. δειτε http://www.ert3.gr/news/et3newsbody.asp?ID=420101[url]


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 25 Οκτ 2008, 22:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 18:48
Δημοσιεύσεις: 155
Τοποθεσία: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
CE-LOEB-RITY έγραψε:
Εγω παντως παιδια ακουσα απο φιλο ταξιτζη οτι οι καμερες ειναι σε λειτουργια και οτι εχουν ληφθει φωτογραφιες απο ταξιτζιδες οι οποιοι πηγαιναν με το γκαζι στο πατακι και οτι πεσανε γερα προστιματα και αφερεσεις αδειών και διπλωμάτων.

Τωρα το ποσο αληθεύει παραμένει ενα μεγαλο hmmm ?


Φωτογραφικες καμερες οντως μπορει να ειναι αλλα εχει γυρω στις 2 βδομαδες που τοποθετηθηκαν και δεν παιζει να ηρθαν τοσο γρηγορα οι κλησεις στο σπιτι αν αναλογιστουμε οτι ως τωρα εκαναν στην καλυτερη ενα 3μηνο...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Οκτ 2008, 12:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2008, 00:48
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: Thessaloniki
Συμφωνα με τις δικές μου πληροφορίες οι καμερες υπάρχουν εδώ και 2 μήνες εγω δεν τις είχα δει επιδη ελειπα χαλκιδική ολο το καλοκαιρι και οταν γυρισα πηγαινα και σανιδομένος ο λαλακας :schraeg στον περιφεριακο.

Μακαρι να μην ειναι σε λειτουργεία ακομη


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Οκτ 2008, 14:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2008, 04:20
Δημοσιεύσεις: 78
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
CE-LOEB-RITY έγραψε:
Συμφωνα με τις δικές μου πληροφορίες οι καμερες υπάρχουν εδώ και 2 μήνες εγω δεν τις είχα δει επιδη ελειπα χαλκιδική ολο το καλοκαιρι και οταν γυρισα πηγαινα και σανιδομένος ο λαλακας :schraeg στον περιφεριακο.

Μακαρι να μην ειναι σε λειτουργεία ακομη


CE-LOEB-RITY τα συγκεκριμένα δεν έχουν πάνω απο μήνα που τοποθετήθηκαν οι βάσεις! Πιστεψέ με ..κάθε μέρα πηγαινοέρχομαι Χαλκιδική!

_________________
soundsniper

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Οκτ 2008, 17:42 
Άβαταρ μέλους
3 εβδομάδες πρέπει να έχουν. Γενικότερα όμως, έχουν μπει πολλά ραντάρ ανα την Ελλάδα αυτό τον καιρό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Οκτ 2008, 18:14 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:10
Δημοσιεύσεις: 1279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Παίζει να έχει και παραπάνω. Πάντως πριν 1,5 μήνα μου ήρθε κλήση απο κινούμενο radar (αυτό που το στήνουν το πρωί και το μαζευουν το απογευμα) που αφορούσε σε παράβαση που έγινε 1,5 μήνα πρίν. Δηλαδή η κλήση έκανε γύρω στον 1 με 1,5 μήνα να μου έρθει.

_________________
Εικόνα

Όταν τα'χεις χάσει όλα.. δεν φοβάσαι τίποτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Οκτ 2008, 22:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 18:48
Δημοσιεύσεις: 155
Τοποθεσία: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
souledge έγραψε:
Παίζει να έχει και παραπάνω. Πάντως πριν 1,5 μήνα μου ήρθε κλήση απο κινούμενο radar (αυτό που το στήνουν το πρωί και το μαζευουν το απογευμα) που αφορούσε σε παράβαση που έγινε 1,5 μήνα πρίν. Δηλαδή η κλήση έκανε γύρω στον 1 με 1,5 μήνα να μου έρθει.


Σε ποια περιοχη; Απ'οσο ξερω δεν υπαρχουν τετοιου ειδους καμερες στην Ελλαδα... Πιο πιθανον να σε φωτογραφισε συμβατικο οχημα της Τροχαιας το οποιο ή ηταν σταθερο ή εν κινησει...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Οκτ 2008, 13:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Σεπ 2008, 04:20
Δημοσιεύσεις: 78
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
τα μηχανήματα που μας φωτογραφιζουν στο δρόμο ειναι ολα κινούμενα. τα κουτια που βλέπουμε στους δρομους ειναι κούφια και απλα τοποθετουν την καμερα μεσα εκει. εχουν την ευχερεια να τα αφαιρεσουν και να τα χρησιμοποιησουν εξωτερικα σε οποιοδηποτε αλλο σημειο θελουν. χωρις να υπαρχει το γνωστο σε ολους μας κουτι. παντα ομως πριν απο το σημειο που τοποθετειται υπαρχει προειδοποιητικη πινακιδα. οπως επισης δεν φωτογραφιζουν καθε μερα ολη μερα...αυτα τα τοποθετουν σε μερες και ωρες αιχμης,βγαζουν 10 φωτογραφιες και τα αφαιρουν. δεν τα αφήνουν μεσα στα κουτια ...για προφανεις οικονομικους λόγους. το καθε ενα μηχανημα κοστιζει περιπου 200.000 Euro.

_________________
soundsniper

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 33 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΦΟΝΙΕΡΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΠΟΣΚΕΥΩΝ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Manosc4
Απαντήσεις: 0
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Δημιουργείται πρόβλημα από το χέρι πάνω στον λεβιέ ταχυτ. ;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: keltis
Απαντήσεις: 9
Oil Catch Cans (Δοχειο αναθυμιασεων) στον κινητηρα DV6TED4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: zetor
Απαντήσεις: 3
Κυριακη 7 Σεμπτεβριου Αγωνας DbDrag στον Ωρωπο By CarAudioCl
Δ. Συζήτηση: Ηχοσυστήματα-DVD-TV-ICE
Συγγραφέας: giannis xsara
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ