Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 16:42 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Ιαν 2009, 23:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Δεν με ανησυχεί που μου σπάσανε το αριστερό μικρό παράθυρο. Δεν με ανησυχεί τόσο που μου κλέψανε το GPS. Αυτό που με φοβίζει είναι οτι μου κάνανε μια ρογμή εσωτερικά και παράλληλα του παρμπρίζ, μήκους 10 εκατοστών, η οποια είναι ακριβώς πάνω απο το αριστερο ηχείο στο ταμπλό. Η ασφάλεια θα καλύψει την ζημειά αυτή? Η επειδη δεν είναι θράυση κρυστάλων θα την αφήσει έτσι?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Ιαν 2009, 00:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 11:41
Δημοσιεύσεις: 3783
Τοποθεσία: serres
αν μπορείς πριν μιλήσεις με την ασφαλιστικη κάνε μια ερώτηση σε κανένα κτεο,πες τους έχω ένα ράγισμα 10cm στο μπαμπρίζ περνάω κτεο η να το αλλάξω!
αν σου πούνε ότι δεν περνάς τότε μην σε νοιάζει τίποτα η ασφάλεια θα στο αλλάξει θέλει δεν θέλει !
αν σου πούνε ότι με 10cm ράγισμα περνάς κανονικά κτεο τότε ίσως πάνω σε αυτό πατήσει η ασφαλιστική κ σου πει ότι δεν χρειάζεται αλλαγή οπότε σε αυτήν τη περίπτωση πάνε στο αμάξι κ χτύπα ελαφρά το μπαμπρίζ με το χέρι για να μεγαλώσει το ράγισμα ,μετά στο αλλάζουν θέλουν δεν θέλουν !

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Ιαν 2009, 01:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Κάλεσα την Autovision (μιας και έχουν 24ωρη τεχνική υποστήριξη), τους είπα για τη ρωγμή και μου είπαν οτι ΔΕΝ περνάω ΚΤΕΟ έτσι, και πρέπει να την φτιάξω. Αρα βρίσκομαι σε καλό δρόμο :-)

-- Δευτ Ιαν 12, 2009 11:43 am --

Πήρα τη Citroen στο Παλαιό Φάληρο (απο εκεί που αγόρασα το αυτοκίνητο) και ρώτησα τις τιμές για τα 2 κρύσταλα. Λοιπόν, το μικρό αριτερό τζαμάκι, το "φινιστρίνι" που λένε στοιχίζει.... ταραμ ταραμ 135 ευρώ!!!!! Το δέ παρμπρίζ στοιχίζει.... ταραμ ταράμ 238 ευρώ!!! Το ένα είναι 10χ10 και πάει πανάκριβα, και το άλλο ολόκληρη μπαλκονόπορτα και το δίνουν τσάμπα!!! Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αυτές τις τιμές παρακαλώ ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 13 Ιαν 2009, 01:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Εμένα παλιότερα η ασφάλεια μου είχε καλύψει το παρμπριζ που είχε ραγίσει απο μόνο του. Πήγα και σε δικό τους (συμβεβλημένο) τζαμά και δεν πλήρωσα τίποτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιαν 2009, 16:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8104
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
ΧΑΝΤΙΑ ΙΙ εμπρος παρμπριζ 320 ε μαζι με εσωτ καθρεπτη ειπες τιποτα? φτηνα σου ειπαν φιλε χωρια κολλες και εργασια

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Ιαν 2009, 20:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2007, 17:57
Δημοσιεύσεις: 721
Γιατί βρε άφησες το gps ....δεν έχουμε πει δεν αφήνουμε τίποτα αξίας μέσα γιατί το σπάνε για ψύλλο πήδημα;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Ιαν 2009, 05:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:44
Δημοσιεύσεις: 382
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
παιδια καλησπερα και απο μενα!δυστυχως και μενα μου σπασανε το τζαμι του συνοδηγου αλλα δεν πηραν τιποτα.ευτυχως.τωρα πρεπει να περιμενω δυστυχως μεχρι τη δευτερα.ποσο κοστιζει περιπου??η ασφαλεια το καλυπτει?δεν εχω μεικτη αλλα εχω μεσα θραυση κρυσταλλων.ποσες μερες πρεπει να περιμενω απο την ασφαλιστικη??


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Ιαν 2009, 00:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
larry_tsoukou έγραψε:
παιδια καλησπερα και απο μενα!δυστυχως και μενα μου σπασανε το τζαμι του συνοδηγου αλλα δεν πηραν τιποτα.ευτυχως.τωρα πρεπει να περιμενω δυστυχως μεχρι τη δευτερα.ποσο κοστιζει περιπου??η ασφαλεια το καλυπτει?δεν εχω μεικτη αλλα εχω μεσα θραυση κρυσταλλων.ποσες μερες πρεπει να περιμενω απο την ασφαλιστικη??



Το κόστος μην σε ενδιαφέρει. Αν έχεις θράυση κρυστάλλων τα πληρώνει όλα η ασφαλιστική. Το πολύ πολύ να καταβάλεις πρώτα τα χρήματα στο συνεργείο και ύστερα να τα πάρεις απο την ασφαλιστική. Η ασφαλιστική έρχεται αμέσως. Είτε με εμπειρογνώμονα είτε με κάποιον εξωτερικό μοτοσικλετιστή για να πάρει φωτογραφίες. Εγώ τους κάλεσα το πρωί στις 10, και στη 1 είχαν έρθει. Απο κεί κ πέρα συννενοήσου με τη Citroen για να κάνει την παραγγελία του ανταλλακτικού, και όταν έρθει κλείνετε ενα ραντεβού για την επισκευή.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Ιαν 2009, 02:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:44
Δημοσιεύσεις: 382
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
MeddlingMageGR έγραψε:

Το κόστος μην σε ενδιαφέρει. Αν έχεις θράυση κρυστάλλων τα πληρώνει όλα η ασφαλιστική. Το πολύ πολύ να καταβάλεις πρώτα τα χρήματα στο συνεργείο και ύστερα να τα πάρεις απο την ασφαλιστική. Η ασφαλιστική έρχεται αμέσως. Είτε με εμπειρογνώμονα είτε με κάποιον εξωτερικό μοτοσικλετιστή για να πάρει φωτογραφίες. Εγώ τους κάλεσα το πρωί στις 10, και στη 1 είχαν έρθει. Απο κεί κ πέρα συννενοήσου με τη Citroen για να κάνει την παραγγελία του ανταλλακτικού, και όταν έρθει κλείνετε ενα ραντεβού για την επισκευή.


επρεπε να καλεσω δλδ την ασφαλιστικη???δε νομιζω γτ το συμβαν εγινε 3 το βραδυ το σαββατο.καλεσα ομως την αστυνομια.και απο την ασφαλιστικη μου παν δε θελει αιτηση.βεβαια η κοπελα που μιλησα σημεραμου πε θα με παρουν αυριο να μου πουν γτ προφανως σημερα τους πετυχα σε περιεργη μερα επειδη ειναι κυριακη και οι περισσοτεροι δε δουλευουν.σε καποιο εξουσιοδοτημενο της ασφαλιστικης μπορω να παω κιολας για να μη πληρωσω.ειχε και τη citroen dynamotors στο μαρουσι αλλα εχει μεταφερθει και εχει παει πολυ μακρια.αν βαλω απο αλλου πειραζει??για να δουμε γιατι χω την εντυπωση δε θα φτιαχτει το τζαμι αυριο και αρχιζω και τσαντιζομαι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Ιαν 2009, 20:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Απλά αν πας σε δικό τους τον πληρώνουν αυτοί. Αν πας αλλού πληρώνεις εσύ και τα παίρνεις μετά απο την ασφαλιστική.
Επίσης να φωνάζεις πάντα κάποιον απο την ασφαλιστική για φωτογραφίες. Είτε επιτόπου είτε στο συνεργείο. Δεν έχει σημασία η ώρα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Ιαν 2009, 23:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 24 Οκτ 2006, 09:06
Δημοσιεύσεις: 140
Όπως στα λένε οι προλαλήσαντες ... ή πας στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο της ασφαλιστικής και δεν μπλέκεσαι καθόλου με οικονομικά (με εναν ενδοιασμό να μη σου βάλει ιμιτασιον παρμπριζ) ή καλείς πραγματογνώμονα, λες ότι έπεσε μία πέτρα στην εθνική , και σε καλύπτουν για θραυση κρυστάλλων, πας στη citroen πληρώνεις 600 ευρώ και περιμένεις 10 μέρες να σε καλύψει η ασφαλιστική όλο το ποσό εκτός μια μικρής συμμετοχής ( περίπου 50 ευρώ ανάλογα με το συμβόλαιο ασφάλισης)

_________________
c4 1.6 vtr pack και original αεροτομή


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θραύση μικρού αριστερού παραθύρου κ ράγισμα παρμπρίζ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Ιαν 2009, 01:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:44
Δημοσιεύσεις: 382
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ
τελικα το τακτοποιησα το θεμα.με εστειλαν σε εναν με παρμπριζ και τζαμια και δε πληρωσα τιποτα(Glass drive ειναι και αλυσιδα απο εξωτερικο).βεβαια μου βαλε ιμιτασιον παραθυρο αλλα στις αντιπροσωπειες που πηρα επρεπε να το παραγειλουν πρωτα και θα το βαζαν αυριο.και τιμη το τζαμι στα 54 ευρω και καπου 45 εργατικα(στις αντιπροσωπιες).βεβαια παλι θα μου το καλυπτε η ασφαλιστικη.οποτε πηγα συατον εκει και τελειωσα σημερα.και προβλημα να μου βγαλει το τζαμι θα παω και θα του το τριψω στη μουρη δεν εχει να λεει...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Λάστιχο κάτω από το παρμπρίζ
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Lemarchand
Απαντήσεις: 5
Aνεμοθράυστης (spoiler) μπροστινου παρμπρίζ C3 Pluriel
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C3
Συγγραφέας: spiderman
Απαντήσεις: 10
Τριξιμο παραθυρου οδηγου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: DS3 POWER
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια