Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 08:15 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω vpafi στις Τετ 11 Μαρ 2015, 20:05.
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω vpafi στις Τετ 11 Μαρ 2015, 20:06.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Μαρ 2015, 09:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 07 Οκτ 2008, 23:06
Δημοσιεύσεις: 140
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Το ίδιο μπέρδεμα είχα κι εγώ όταν έψαχνα εδώ και μερικά χρόνια. Κατέληξα σε Britax Romer μιας και σε crach test τα είχε όλα πράσινα. Διάβασα επίσης σε διάφορα site αρκετά θετικά και όλα αυτά μεταφράζονται σε πλήρη ικανοποίηση από την χρήση που του έχω κάνει αυτά τα χρόνια. Isofix πολύ πολύ εύκολο σε βάλε - βγάλε με δύο κλίκ και επίσης έχει και έναν μικρό ιμάντα που δένει το πίσω και πάνω μέρος του παιδικού καθίσματος με την υποδοχή που έχει το κάθισμα του αυτοκινήτου στην πλάτη του.

_________________
http://sw6jin.dyndns.org:8082 u/n:guest, pass:-


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 10:30 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Ήρθε και η δικη μου σειρά να ψαχτώ σιγά-σιγά για παιδικό κάθισμα. Γι αυτό και θα ήθελα την βοήθεια των πιο ειδικών εδώ μέσα.

Έχω ψαχτεί λιγάκι με μια πρόταση που είδα εδώ μέσα και μου άρεσε πολύ το britax dual fix. Είδα μάλιστα ότι η Citroenτα χρησιμοποιεί στα crash tests του Euro NCAP. Επίσης θέλω οπωσδήποτε isofix.

Και πάμε τωρα στον πρώτο προβληματισμό. Από ένα κατάστημα που έψαξα (και δεν φέρνει britax), μου είπε ότι παρόλο που η εταιρεία το δίνει κατάλληλο από νεογέννητα, στην ουσία ΔΕΝ είναι κατάλληλο (μιλώντας βέβαια γενικά για όλα της κατηγορίας 0 μηνών ως 4 ετών, μου το τεκμηρίωσε λέγοντας ότι δεν παρέχουν την κατάλληλη ανακλιση που χρειάζεται το νεογνό τους πρώτους μήνες που δεν μπορεί να στηρίξει τον αυχένα του), γιατι γενικότερα αυτής της κατηγορίας είναι μεγάλα.

Βέβαια παρατηρώντας λίγο το britax dual fix, είδα ότι γενικότερα παρέχει ανακλιση, σε σχέση με αλλα της κατηγορίας του, όμως ΔΕΝ μπορώ να έχω εικόναστο πως μεταφράζεται αυτο ΠΡΑΚΤΙΚΑ. Δηλαδή εγώ να το πάρω και τελικά να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω τον πρώτο καιρό.

Δεύτερος προβληματισμός, έρχεται όταν μου παρουσιαζει σαν καλύτερο ενα "πολυκαροτσο" που παρέχει κάθισμα αυτοκινήτου, που όμως ως συνηθως ΔΕΝ συνοδεύονται με βασεις isofix, τις οποίες και πρέπει να πληρώσεις.

Γενικότερα θα ήθελα να αποφύγω τ να πάρω κάτι που θα τα κάνει "όλα", γιατί φοβάμαι την μετριότητα σε σχέση με το υψηλό κόστος.

Και επειδή φαντάζομαι ότι σας μπέρδεψα αρκετά, αυτό που θα ήθελα είναι να μου πείτε τις δικές εμπειρίες μέσα από όλο αυτό και τις δικές σας προτάσεις.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 10:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Εγώ έχω μόνο καλά λόγια να πω για το Pliko Switch της Perego. Κάνει τα πάντα όλα, τη βάση isofix την αγοράζεις χωριστά μεν, δουλεύει απροβλημάτιστα και πολύ σωστά δε, είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκολία το βάλε-βγάλε όπου και αν πας, ότι και αν κάνεις, και το παιδικό κάθισμα είναι by default σε μεγάλη κλίση όταν μπαίνει στο αυτοκίνητο, ώστε το μωρό να μπορεί να κοιμάται. Σαν κόστος μας βγήκε σχεδόν το ίδιο -μη σου πω και φθηνότερο- από τρία ξεχωριστά πράγματα (portbebe, κάθισμα, καρότσι), και η ευκολία και οι δυνατότητές του είναι πολύ περισσότερες από οποιοδήποτε "ξεχωριστό" σύνολο.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 10:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Από παιδικά καθίσματα θα μιλήσω σα χρήστης και όχι σαν αγοραστής, αφού ότι χρησιμοποιήθηκε μέχρι στιγμής για τη μικρή ήταν ευγενική χορηγία φίλων και αδερφούλας.

Για το isofix που αναφέρεις, καλό είναι να υπάρχει ειδικά τον πρώτο καιρό που το μικρό κάθεται ανάποδα, βλέπει δλδ την πλάτη από το πίσω κάθισμα. Αυτό γιατί μπορείς να βάλεις-βγάλεις το μικρό στο μισό χρόνο. Αν δεν έχει isofix, πρέπει να βάλεις το μικρό στο κάθισμα κ να το δέσεις, και μετά να δέσεις το παιδικό κάθισμα με τη ζώνη ασφαλείας. Εΐδικά όταν κλαίει το μικρό, αυτά τα εξτρα 30-40 δευτερόλεπτα στο βάλε κ στο βγάλε θα σου φανούν αιώνας.

Για αρχή είχαμε ένα Peg Perego Primo Viaggio, δυστυχώς χωρίς την isofix βάση. Τα μόνα καλά νέα ήταν πως μπορούσες να βγάλεις το καθισματάκι με το παιδί μέσα δεμένο και να το βάλεις με μία κίνηση στο Peg Perego καρότσι. Τα άσχημα νέα ήταν πως το εν λόγω καρότσι ήταν τεράστιο, βαρύ, δύσχρηστο και με το ζόρι χωρούσε τόσο στο Clio της γυναίκας, όσο και στη C5 με τη ρεζέρβα στο πορτμπαγκάζ, οπότε η συγκεκριμένη δυνατότης χρησιμοποιήθηκε 4-5 φορές...

Στη δεύτερη φάση που το μικρό ξεπεράσει τα 9-10 κιλά, το isofix καλό είναι πάλι να υπάρχει αλλά δεν είναι τόσο απαραίτητο από πρακτικούς λόγους εφόσον το παιδικό κάθισμα είναι μόνιμα τοποθετημένο.

Για τα britax που το είχα ψάξει ήταν από τα καλύτερα. Εντύπωση μου έκανε πως δανεικό isofix Britax που έφτασε στα χέρια μου αγοράστηκε από αντιπροσωπεία Mercedes Benz προς 1500ε! Ήταν ένα britax duo plus που απλά είχε κεντημένο το αστέρι στο ύφασμα, οπότε η τιμή του πήγαινε 3 φορές πάνω! Πέρα από της τιμής όμως, για να το εμπιστεύεται η Mercedes πάει να πεί πως είναι τουλάχιστον πολύ καλό.

Πάντως από ότι διαβάζω στο μάνουαλ (που για καλή σου τύζη ξεχάστηκε σε ένα συρτάρι του γραφείου μου), το duo plus αφορά 9 έως 18 κιλά. Ότι άλλες απορίες έχεις για duo plus, εδώ είμαστε...

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 10:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
kobulis έγραψε:
....Τα άσχημα νέα ήταν πως το εν λόγω καρότσι ήταν τεράστιο, βαρύ, δύσχρηστο και με το ζόρι χωρούσε τόσο στο Clio της γυναίκας, όσο και στη C5 με τη ρεζέρβα στο πορτμπαγκάζ, οπότε η συγκεκριμένη δυνατότης χρησιμοποιήθηκε 4-5 φορές...


To καρότσι του Pliko Switch είναι από τα ελάχιστα combo καρότσια που είναι "ομπρέλλα", δηλαδή κλείνει εντελώς και πιάνει το λιγότερο δυνατό χώρο σε πορτμπαγκάζ. Σε 206, CX7 και στη C5 χώραγε άνετα, το χρησιμοποιούσαμε καθημερινά και για τη μεγάλη και για τον μικρό. Περίεργο που εσένα σου φάνηκε δύσχρηστο, ίσως μιλάμε για διαφορετικό μοντέλο. Έχοντας δει και δοκιμάσει αρκετές μάρκες και μοντέλα, το Perego είναι με διαφορά το πιο εύχρηστο από τα υπόλοιπα combo.... :scratch

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 11:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μάλλον μιλάμε για άλλο μοντέλο από καρότσι, εμείς είχαμε το Venezzia Reversible.
Το μεγάλο καλό του ήταν το reversible, δλδ μπορούσες να σκουντάς το καρότσι και το παιδί να βλέπει εσένα ή με μία κίνηση να σκουντάς από την άλλη μεριά και να βλέπει το δρόμο. Το άλλο καλό ήταν πως είχε πολλές θήκες/θηκούλες που μπορούσες να βολέψεις τα πάντα, μέχρι και ποτηροθήκη για τον καφέ είχε.

Όταν διπλωνόταν γινόταν σαν μία μεγάλη βαλίτσα, τελείως τετραγωνισμένο, αλλά χωρούσε οριακά στα 2 πορτμπαγκάζ. Το μεγαλύτερο μείον του όμως ήταν οτι δεν κατέβαινε η πλάτη, δεν μπορούσες δλδ να το κάνεις σχεδόν επίπεδο ώστε να κοιμηθεί το μικρό.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 11:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Έτσι εξηγείται...εμείς έχουμε το κάτωθι

Εικόνα

σχεδόν όπως το βλέπετε, σε κόκκινο αλλά με το κάθισμα αυτοκινήτου όπως δίνεται μόνο του (η έκδοση που δίνεται στο combo δεν έχει τα εσωτερικά μαξιλαράκια για κεφάλι και ώμους). Το καρότσι είναι "ομπρέλλα" και είναι από τα πιο ελαφριά αλουμινένια, και μπαίνει παντού, όπου τεςπα θα έμπαινε οποιοδήποτε καρότσι-ομπρέλλα. Το βάλε-βγάλε απλά δεν γίνεται πιο εύκολα από αυτό, ενώ το κάθισμα αυτοκινήτου βγαίνει σε δύο εκδόσεις, μια "0" και μια "0+", με κάποιες μικρές διαφορές. Σε κάθε περίπτωση όμως, είναι μόνο για τους πρώτους 8-10 μήνες max, μετά θες μεγαλύτερο, και για λόγους μεγέθους, αλλά και για λόγους κλίσης, ρυθμίσεων κλπ.

Τα "0" νομίζω ότι είναι πάντα έτσι, σαν "αυγά", λόγω κάποιων οδηγιών για την ασφάλεια των βρεφών....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 15:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2013, 12:55
Δημοσιεύσεις: 41
Τσέκαρε αυτην την εταιρεία και γιατί πρέπει να βλέπει το κάθισμα όσο στο δυνατο σε μαγαλύτερη ηλικία προς τα πίσω. Είναι ακριβά αλλά αξίζουν και είναι isofix όπως το θες.
https://www.youtube.com/watch?v=0PKuNJujMYw
https://www.youtube.com/watch?v=L92IDDJ5jsY

στην βρετανία και σε άλλες χώρες στην ευρώπη υποχρεωτικά εως 2 ετών και συνίσταται εως 4 ενώ στην σουηδία υποχρεωτικά εως 4. Και εννοείται μόνο isofix. Μην ακούς για απλό δέσιμο. Είναι πολύ πιο γερο και ανθεκτικό. ΚΑΜΙΑ σχέση με το δέσιμο της ζώνης....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2016, 16:17 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας! Θα λαβω ολα τα λεγόμενα σας, υποψην μου.

Προσωπικά μιλάω γι αυτο το κάθισμα http://www.skroutz.gr/c/1289/baby_car_s ... tocomplete

Η τιμή είναι μαζί με την βάση του νομίζω.

Και για καρότσι (εφόσον δεν πάρουμε ξεχωριστό καθισματακι) λέω για αυτο: http://www.skroutz.gr/s/268864/Cam-Cort ... F%CF%85+x3

Τα διλλήματα είναι μεσα από αυτά που μου είπατε. Αν έχω βάση isofix, το βαλε-βγάλε θα είναι παιχνίδι και θα ειμαι πιο σίγουρος οτι εχει δεθεί σωστά το καρεκλάκι.

Απο την άλλη, το να έχω ενα καρεκλάκι που θα κουμπώνει στο καρότσι θα μου κάνει την ζωή ακόμη πιο εύκολη.

Το θέμα είναι πώς θα τα συνδυάσω αυτά. Δηλαδή: Ασφαλές καθισματακι σε βάση isofix+ να κουμπώνει στο καρότσι. Άσε που έχω κολλήσει στα 3ροδα με μεγάλες ρόδες.

Και έχουμε και λέμε. Η βάση isofix για το κάθισμα του "πολυκαροτσου" κοστίζει +150€! Και είναι μόνο για μέχρι 12 μηνών. Το θέμα είναι ότι αν μετά τους 12 μήνες πχ πάρω κάποιο britax (προφανώς μετά δεν υπάρχει λόγος να πάρω το dual fix, αλλά το duo plus), το ερώτημα είναι η βάση θα ταιριάζει ή θα χρειαστώ ξανά 2η... Θα μου πειτε βέβαια πως χαμένα δεν θα πάνε. Ομως με απασχολεί αρκετά το θέμα, ώστε να βρω την χρυσή τομή μεταξύ ασφαλείας, λειτουργικότητας και κόστους.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Μάιος 2020, 11:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Νοέμ 2018, 13:47
Δημοσιεύσεις: 30
Τοποθεσία: Πάτρα
Εικόνες: 0
καλημέρα παιδιά,

επειδή πρόκειται καθισματάκι για το παιδί θέλω να ρωτήσω αν το c4 coupe διαθέτει isofix και μπορεί να μπει το κάθισμα στην ενδιάμεση πίσω θέση;;;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Μάιος 2020, 13:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
alympe12 έγραψε:
καλημέρα παιδιά,

επειδή πρόκειται καθισματάκι για το παιδί θέλω να ρωτήσω αν το c4 coupe διαθέτει isofix και μπορεί να μπει το κάθισμα στην ενδιάμεση πίσω θέση;;;

ΝΑΙ έχει isofix αλλά τα παιδικά καθίσματα πάντα στις ακριανές πίσω θέσεις.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Παιδικο καθισμα αυτοκινητου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Μάιος 2020, 16:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 01 Μαρ 2007, 14:53
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: Athina
Επειδή έχω κι εγώ το C4 Coupe (2007) η εμπειρία μου είναι η εξής με Isofix.
Τα Isofix βγαινουν σε 2 διαφορετικά μοντέλα.. Το στανταρ μοντέλο είναι μπάρες σιδερένιες που βγαίνουν απο το κάθισμα και κουμπώνουν πάνω στα σημεία πρόσδεσης.
Αυτό έχει το καλό οτι το κάθισμα είναι δεμένο πάνω στο σασί του αυτοκινήτου και δεν πηγαίνει δεξιά/αριστερά.
Το δεύτερο μοντέλο isofix είναι ιμάντες αντί για μπάρες οι οποίες κι αυτοί κουμπώνουν πάνω στα isofix points και τραβώντας τους κουμπώνει το κάθισμα πίσω στην θέση. Αυτό δεν είναι τόσο σταθερό όσο το πρώτο παίζει ελαφρώς...(γι'αυτό και αυτού του τύπου η πρόσδεση είναι για μεγαλύτερα παιδιά > 20 κιλά που συνδέεις το κάθισμα και το παιδί δένεται με την ζώνη του αυτοκινήτου.
ΑΛΛΑ.. Υπάρχει και ένα καλό με την δεύτερη λύση. Μπορείς να σπρώξεις το κάθισμα δεξιά ή αριστερά (ανάλογα την θέση) ελαφρώς και να χωρέσουν 3 άτομα πίσω... Με τα καθίσματα με τις σιδερένιες μπάρες στα 2 καθίσματα η μέση είναι άχρηστη (μένει χώρος γύρω στα 20εκατοστα)...

Στην μεσαία θέση μόνο στο Tesla και στο Citroen C4 Picasso/Grand Picasso για IsoFix και σε Q5 κλπ κλπ..

Γιατί ρωτάς για την μεσαία θέση? Έφτασες το όριο 5 άτομα στο αυτοκίνητο?! :)

_________________
C4 1.6 VTS - 2007
15 years on the road and counting....


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 44 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3



Συναφή θέματα

ΚΑΘΙΣΜΑ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ NEMO
Δ. Συζήτηση: Επαγγελματικά μοντέλα
Συγγραφέας: GEORGE RENTIS
Απαντήσεις: 0
Καλυμματα αυτοκινητου
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Saxo
Συγγραφέας: some1
Απαντήσεις: 1
Η Citroen στο 66ο Διεθνές Σαλόνι Αυτοκινήτου της Φρανκφούρτη
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
H Citroën στο Διεθνές Σαλόνι Αυτοκινήτου στο Παρίσι
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 1
ΚΑΘΙΣΜΑ ΟΔΗΓΟΥ
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xsara
Συγγραφέας: ΠΕΤΡΟΣ XSARA II
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια