Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 11:34 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 19:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Γεια σας.Το ονομα μου ειναι Μακης,ειμαι απο την Καβαλά και ειμαι κατοχος του c2 vts.Μεσο του φορουμ καλο ειναι να περνιουνται και κοινωνικα μυνηματα αλλα και συμβουλες πανω σε διαφορα θεματα που απασχολουν τους κατοχους αυτοκινητου και γενικα τους οδηγους.Προσωπηκα μεσο αυτου του θεματος και βαση της εμπειριας που εχω (εστω ελαχιστη παραπανω) λογο της εκπαιδευσης που εχω λαβει απο διαφορους φορεις οπως ΕΚΑΒ Πυροσβεστικη κτλ καθως ειμαι εθελόντης διασωστης θα ηθελα να γραψω ποια αντικειμενα χρειαζονται σε ενα αυτοκινητο τα οποια ισως καποια στιγμη θα μας χρειαστουν.
Πλεον οπως ξερουμε οι περισσοτεροι ειναι υποχρεωτηκα απο τον νομο να εχουμε τριγωνα φαρμακια πυροσβεστηκες κτλ.Βεβαια ο ρολος του φαρμακειου δεν ειναι απλα για να γλυτωσουμε μια κληση απο τον αστυνομο που θα μας ελενξει οτι το εχουμε,αλλα σε περιπτωσει εκτακτης αναγκης να ειναι εξοπλισμενο με τα απαραιτητα υλικα.Οπως παραδειγμα και ενας πυροσβεστηρας ο οποιος μπορει να ειναι χρονια μεσα σε ενα αμαξη για τα ματια της αστυνομιας αλλα στην ουσια να ειναι αχρηστος η το χειροτερο να μην κανει για σβησιμο φωτιας αμαξιου κτλ.
Ετσι θα προσπαθησω μερα με την μερα να ανεβασω διαφορες πληροφοριες αλλα να συμπληρωνετε και εσεις τα δικα μου γραφομενα καθως δεν ειμαι και ξερολας.
Θα πω για αρχη για το φαρμακειο του αυτοκινητου και τη πιστευω οτι χρειαζεται να ειναι μεσα σε αυτο για να θεωρηθη πληρες.
Κουβερτα αλουμινιου
ψαλιδη α βοηθειων
γαντια αποστειρωμενα
πανακια καθαρισμου
μασκα εμφυσησεων με βαλβιδα (για οσους ξερουν ΚΑΡΠΑ Η φιλι της ζωης κοινως)
Αποστειρομενους επιδεσμους μικρου και μεγαλου μεγεθους
επιθεμα οφθαλμου
Αδιαβροχους λευκοπλαστες διαφορων μεγεθων,
επιδεσμους δακτυλων
ταινια ρολλο
κολυριο
ντεπον-ποσταν-παναντολ
ιμοντιουμ για την διαρροια
αλοιφη για τσιμπηματα
betatine
ιωδιο
κολαρο (αν και ειναι ακραιο καλο θα ηταν να υπηρχε)
βαμβακι
αιμοστατικο λαστιχο αποστειρωμενο
αυτοκολητα ραματα αποστειρωμενα
συρρηγες 2,5 και 5 ml
Βεβαια ολα αυτα σε ενα φαρμακειο ισως θεωρηθουν και υπερβολη και ισως ποτε δεν τα χρειαστητε (μακαρι) και βεβαια αλλο φαρμακειο χρειαζεται στο βουνο οπου η επιδραση της φυσης με τσιμπιματα και μη επαφη με πολιτισμο μας αναγκαζει να παρουμε φαρμακειο και εξοπλισμο για την χειροτερη περιπτωσει και αλλο φαρμακειο για εναν καθημερινο οδηγο που κινειται σε αστικους και υπεραστικους δρομους οπου υπαρχει συνεχης κινηση κτλ και εισαι σε επαφη με πολιτισμο και εαν χρειαστη νοσοκομειακη περιθαλψη αυτη θα ειναι αμεση.
Πολλοι απο εσας μπορει να εχουν και αλλα αντικειμενα μεσα στο φαρμακειο τους και πολυ ευχαριστως να συμπληρωναν τα γραφομενα μου.

Επισης να συμπληρωσω οτι παρακατω θα αναφερθω για πυροσβεστηρες τριγωνα κτλ κτλ
Προς το παρρων αυτα

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΗ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 19:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Ενταξει σωστα ειναι ολα αυτα αλλα ισως ειναι λιγο υπερβολικα.
Συμφωνα με ολα αυτα και τα ασθενοφορα εχουν ελειψεις.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΗ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 19:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Εν μερι εχεις δικιο αλλα ποτε δεν ξερεις τη θα συμβει.Ισως να μην τα χρειαστης ποτε αλλα ισως και να τα χρειαστης και το ακκο ειναι να μην τα εχεις εστω τα απαραιτητα.Παντως πολυ θα νομιζουν οτι ολα αυτα θα πιασουν πολυ χωρο.Και ομως δεν πιανουν καθολου χωρο.Μια τσαντα φαρμακειου απλα την γεμιζουν στο φουλ.Παραδειγμα η κουβερτα αλουμηνιου ειναι δεν ειναι ενα πακετο τσιγαρα σε μεγεθος.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΗ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 20:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Πρίν απο λίγους μήνες, και συγκεκριμένα το καλοκαίρι, έκατσα και έφτιαξα το φαρμακείο του αυτοκινήτου. Αυτά που έβαλα μέσα είναι :

Οινόπνευμα Φαρμακευτικό
Λευκοπλάστ
Βαμβάκι
Χαρτομάντηλα
Γάζες αποστειρωμένες
Betadine
Χανζαπλάστ διαφόρων μεγεθών
Οξυχενέ
Stick για τσιμπήματα απο μέλισσες τσούχτρες
Ελαστικό επίδεσμο
Panadol κόκκινα.

Πάνω απο 13-14 ευρώ δεν έδωσα.... Τώρα για την κουβέρτα αλουμινίου για τη μάσκα εμφυσήσεως ή για αιμοστατικό λάστιχο, πρώτη φορά τα ακούω. Και φυσικά δεν ξέρω πού και πότε χρησιμοποιούνται. Χωρις να θέλω να φανω αρνητικός, κάποια απο αυτά μου φαίνονται υπερβολικά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΗ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 21:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Αυτα που αναφερω ως απαραιτητα σε ενα φαρμακειο αυτοκινητου ειναι αυτα που συνηθως μας συμβουλευουν να εχουμε οι διαφοροι εκπαιδευτες πρωτον βοηθειων .Μερικα απο αυτα ισως χρειαζονται και εκπαιδευση για να τα ακνεις χρηση οπως η μασκα για την Καρδιοαναπνευστικη αναζοωγονιση η αλλιως φιλη της ζωης που θελει να ξερεις και πως να το κανεις.
Καλο ειναι να μαθουμε ολοι μεσα απο σεμιναρια που γινονται απο διαφορους φορεις περι πρωτον βοηθειων.Ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να τα εχεις στο αμαξη σου διοτι σε περιπτωσει ατυχηματος Επι το πλειστον μαζευονται πολλοι και διαφοροι που προσπαθουν να βοηθησουν.Καποιος απο αυτους σιγουρα θα ξερει να χρησιμοποιηει τα ποιο ''εξιδικευμενα'' υλικα.Ξαναλεω και ειναι αποψη μου,καλυτερα να εχεις καποιο υλικο και να μην το χρησιμοποιησεις ποτε παρα να μην το εχεις και να χρειαζεται.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΡΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 21:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Ο πυροσβεστηρας οπως ξερουμε ειναι υποχρεωτικος στα αμαξια.Κανονικα πρεπει να τον εχουμε μπροστα η καπου που πρεπει να ειναι σε αμεση επαφη με τον χωρο επιβατων (αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα) και οχι πισω στο χωρο αποσκευων.Βεβαια με κατι νεες νομοθεσιες επιβαλεται να ειναι αμεσα προσβασιμος πλεον.
Παρολαυτα ο οδηγος ειναι υποχρεωμενος πλεον να φερει πυροσβεστηρα των παρακατω τυπων

* Πυροσβεστήρες Τύπου 1: Φορητοί πυροσβεστήρες ξηράς κόνεως κατάλληλοι για κατηγορίες πυρκαγιάς A, B, C και για ηλεκτρικό ρεύμα τάσης έως 1000 V, με ελάχιστη κατασβεστική ικανότητα 8Α, 34Β, C.

* Πυροσβεστήρες Τύπου 2: Φορητοί πυροσβεστήρες ξηράς κόνεως κατάλληλοι για κατηγορίες πυρκαγιάς A, B, C και για ηλεκτρικό ρεύμα τάσης έως 1000 V, με ελάχιστη κατασβεστική ικανότητα 13Α, 55Β, C.

* Πυροσβεστήρες Τύπου 3: Φορητοί πυροσβεστήρες ξηράς κόνεως κατάλληλοι για κατηγορίες πυρκαγιάς A, B, C και για ηλεκτρικό ρεύμα τάσης έως 1000 V, με ελάχιστη κατασβεστική ικανότητα 21Α, 113Β, C.

Καλο ειναι να εχει μανομετρο ο πυροσβεστηρας για να βλεπετε σε τη κατασταση ειναι η πιεση του αερα μεσα στην φιαλη και να ελενχετε η ημερομηνια ΛΗΞΕΩΣ.
Επισης το μεγαλυτερο λαθος που κανουν οι ποιο πολυ ειναι οτι χρησιμοποιουν το πυροσβεστηρα για λιγο και μετα πιστευουν οτι μπορει να ξαναχρησιμοποιηθει.Ο πυροσβεστηρας ειναι για μια ΧΡΗΣΗ.Χανεται η ικανοτητα πυροσβεσης του και γενικα ειναι τζουφιος μετα την πρωτη χρηση.Μετα χρειαζεται αναγομωση εφοσων ειναι δυνατον.
Συνηθως παιρνουν ολοι του 1 κιλου αλλα δεν ξερω εαν αλλαξε αυτο απο κανενα νομο διοτι πλεον μας προτειναν τους 3κιλους στις εκπαιδευσεις.
Γενικα ο πυροσβεστηρας πρεπει να ειναι σταθερος και ναμην κοπανει απο δω και απο εκει και να ειναι σε σκιερο μερος και σε λογικη εξωτερικη θερμοκρασια.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Το λεγομενο τριγωνο το οποιο να εχει σταθερη βαση ωστε να μην το κουναει ο αερας απο τα διερχομενα αυτοκινητα,να ειναι ορατο και την νυχτα και να ειναι και λιγο μεγαλουτσικο.Τωρα εχουν βγει και κωνοι με λαμπακι στην ακρη τους οι οποιοι μαζευουν και δεν πιανουν χωρο στο αμαξη και αντικαθιστουν τα τριγωνα.
Φωσφορουχο γιλεκο κιτρινο η πορτοκαλι με λωριδες αντανακλασης

Σφυρακι για τα τζαμια του αυτοκινητου με κοπιδη για της ζωνες των οδηγων.

Αδιαβροχα και γαντια εργασιας και φυσικα φακος η φακοι.
Τα παραπανω τα εχω απο την πρωτη στιγμη που πηρα αμαξη.
Το χειροτερο σεναριο απο τα παραπανω ειναι το σφυρακι αλλα ποτε δεν ξερεις τη μπορει να συμβει.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΗ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 23:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Έχω ενα κάρο πράγματα στο αμάξι (κυρίως εργαλεία βέβαια). Μέχρι και ηλεκτρική τρόμπα για τα λάστιχα έχω, αλλά βλέπω οτι υπάρχουν και άλλοι που έχουν ακόμα περισσότερα. Το βασικό βέβαια είναι να ξέρεις να τα χρησιμοποιείς όλα αυτά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΗ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2009, 23:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
MeddlingMageGR έγραψε:
Χωρις να θέλω να φανω αρνητικός, κάποια απο αυτά μου φαίνονται υπερβολικά.


...και μενα επισης!!!
Ειναι υπερβολικα ρε παιδια τοσα πραγματα!!!

Παρεπιμπτοντως, οταν εδωσα για διπλωμα, δε νομιζω να ειχε αναφορα για ολα αυτα!!!

:scratch :scratch :scratch

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Νοέμ 2009, 09:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Σωστα,την ηλεκτρική τρόμπα δεν την ανεφερα,οπως και τα καλωδια για ρευμα.Στο χερι του καθενα ειναι να βαλει μέσα σε εν αυτοκινητο αυτα που πιστεύει οτι τον χρειαζονται η οχι.Στην Ελλαδα φυσικα και σπανια θα σου πει καποιος δασκαλος οδήγησης και γενικα καποια σχολη τη πρεπει να εχεις συμφωνα με ευρωπαικα πρότυπα κτλ μεσα στο αμαξη σου και παρεμπιπτόντως στην ευρωπη μαζι με το διπλωμα μαθαινεις και πρωτες βοηθειες.Στην Ελλαδα μην την ψαχνουμε.
Και μενα μου φαινεται υπερβολικο να βαζω γουφερ ενισχυτες οθονες στα πισω καθισματα κτλ αλλα οι περισσοτεροι το κανουν και στην ουσια δεν σε εξυπηρετεί ουσιαστηκα.Εδώ μιλαμε πλεον για την ιδια σου την ζωη.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Νοέμ 2009, 13:42 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
νομιζω οτι εινε πολλα.το δικο μου φαρμακειο εχει
1.μπετατιν
2.γαζες αποστηρομενες
3.κορτιζονη για αλεργικο σοκ
4.αντιτετανικο ορο
5.σηριγγες
6.αποστηρομενες γαζες
7.τραυμοπλαστ
8.αμωνια για τσιμπιματα
9.οξηζενε
10.αιμοστατικο σπρεη(σταματαει την αιμοραγια)
11.σπρεη για καψιματα(ανακουφιζει απο καψιματα)
12.ελαστικο επιδεσμο
13.νηστερι
οσο αφορα εργαλεια εχω μια πληρης σηλογη απο γερμανοποληγονα,απο καρηδακια,μπουζοκλιδο,πενσα κοφτη μητοτσιμπιδο,ασφαλειοτσιμπιδο,ηδικα καρηδακια torx resitorx,ενα κουτι με ασφαλειες,παξημαδια,φλατζοκολα,μονοτικη ταινια,λαμπες για ταπ ισω φωτα,απο ανταλακτικα εχω ενα πολαπλασιαστη,4 μπουζι,εναν αισθητηρα νερου,εναν ιμαντα εξωτερικο και κατι αλα ψιλα...
ηπαρχει τριγωνο,φακος σφηρηχτρα,πηροσβεστηρας καλος με προδιαγραφες fiaa,ο οποιος κανει βολτες απο το αγωνηστικο στο σημβατικο.πανω κατο αυτα....

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Νοέμ 2009, 13:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Για εργαλεια το αφηνω σε εσας να πειτε την γνωμη σας.Παντως επειδη εχει καταντησει το αμαξη μας να ειναι το δευτερο σπιτι μας ισως πρεπει να εχουμε πολλα πραματακια μαζι μας.Μερικοι εχουν και ενα σετ αλλαξιες εσωρουχα και μπλουζοπαντελονο με παπουτσια κτλ.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Νοέμ 2009, 13:49 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
α να μην ξεχασω αυτοκολιτα του φορουμ ηλιοπροστασιες και εναν ημαντα προσδεσης!!!!!δεν ξερω για τα εσορουχα και τα παπουτισα εγω μια φορμα παντος και γαντια εχω παντα μαζη μου!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Νοέμ 2009, 16:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
zxpanos έγραψε:
α να μην ξεχασω αυτοκολιτα του φορουμ ηλιοπροστασιες και εναν ημαντα προσδεσης!!!!!δεν ξερω για τα εσορουχα και τα παπουτισα εγω μια φορμα παντος και γαντια εχω παντα μαζη μου!


Αυτοκολητα οντως δεν εχω.....που μπορω να βρω?Ασχετο αλλα μια που το ανεφερες

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Νοέμ 2009, 16:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Σεπ 2007, 03:34
Δημοσιεύσεις: 41
Τοποθεσία: Lost In Space
Εγώ δεν έχω τιποτα!Είναι εντελώς άδειο το μπαγκαζ.... Δεν θέλω να βλέπω τίποτα μέσα.... οτιδήποτε υπάρχει με εκνευρίζει.... !


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 30 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Δεύτερο αμάξι... Αλλά ΤΙ;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Lohias^
Απαντήσεις: 0
Mat χρωματάκι για το αμάξι μας!
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: kozark875491
Απαντήσεις: 12
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Νεο αμαξι στην παρεα!
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: zx lover
Απαντήσεις: 101
Ακινησία για μεγάλο χρονικό διάστημα ~ Τι πρέπει να κάνω;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: georgep800
Απαντήσεις: 52
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ