Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:58 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 09:57 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Κατσε εδωσες θετικη γνωμη στον πωλητη; Νομιζω αν δωσεις αρνητικη παιρνεις τα λεφτα σου πισω και μετα συννενοειστε για το αν τελικα θα του στειλεις πισω το αντικειμενο. :hmm

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 10:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Απρ 2009, 18:39
Δημοσιεύσεις: 142
Με το ebay δεν εχω ασχοληθει ακομα γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα βρω ακρη...ακομα δεν εχω δωσει βαθμολογια στον πωλητη...θα δωσω αρνητικη αφου τελειωσει το θεμα ειτε θετικα για μενα(παρω τα χρηματα πισω) είτε αρνητικα (να τα χασω)...Αυτο που λες με την βαθμολογια και τα χρηματα νομιζω δεν ισχυει....

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 10:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ 2011, 23:15
Δημοσιεύσεις: 1004
ανοιξες dispute στο ebay?

_________________
Ηλίας
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 10:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Απρ 2009, 18:39
Δημοσιεύσεις: 142
Οχι εχω κανει μονο στο paypal...Στο ebay ειχα ανοιξει θεμα 2 φορες επειδη ειχα παραγγειλει κατι πραγματα για τον H/Y και ενω μου τα στείλανε τα προιοντα δεν ηταν οπως περιεγραφαν...Για παραδειγμα την μια φορα παρηγγειλα ενα κουτι υπολογιστη και ενώ πωλητης ελεγε στην περιγραφη οτι ηταν καινουργιο, οταν το ελαβα εκανε μπαμ οτι ειναι δουλεμενο και μαλιστα πολυ..ελειπαν και κατι βιδες, ανεμιστηρας.......(καμια σεχεση με καινουργιο) Αυτος ειναι ο λογος που δεν εχω ασχοληθει με το ebay ακομα....

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 11:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ 2011, 23:15
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγω θα σου προτεινα να ανοιξεις αμεσα ενα dispute εκει, και μεσω eBay να κινηθεις - μονο
Εξαλλου το Paypal το εχει πλεον το eBay , ειναι απλα το μεσω πληρωμης των transactions, δε θα βγαλεις ακρη απο εκει

Οτι dispute εχω ανοιξει κατα καιρους στο eBay, σε ολα με καλυψανε και πηρα τα λεφτα μου πισω
ποτε δε μουζητησανε τετοια δικαιολογητικα που ανεφερες... αλλα δεν κυνηγησα το paypal ποτε απο την αλλη

και δε νομιζω οτι το PayPal εχει να κανει κατι... το eBay ειναι αυτο που σου δινει εγγυηση (eBay buyer protection) σε περιπτωσεις προβληματων

Για τσεκαρε το
http://pages.ebay.co.uk/ebaybuyerprotection/

_________________
Ηλίας
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 16:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Απρ 2009, 18:39
Δημοσιεύσεις: 142
Στο ebay ειχα ανοιξει τελικα αλλα απο τον Ιουλιου επειδη ειχε αργησει το προιον....Παω να συνεχισω στο protection center και εκεινο μου λεει να συνεχισω μεσω paypal...
Πηγα στην Γαδα σημερα διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος πηρα ενα χαρτι (καταγγελια) το οποιο αφου το μεταφρασω σε δικηγορο θα το στειλω....και θα σας ενημερωσω...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Ιαν 2015, 15:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Έψαξα και δεν βρήκα σχετικό thread, οπότε το ποστάρω εδώ. Πιθανότατα το ξέρετε ήδη, απλά δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά.

Ψάχνοντας για 4-5 πραγματάκια που θέλω για τη C5, κυρίως στο eBay αλλά και στο Amazon, και σκεπτόμενος ότι δεν μπορεί, κάποιος online dealer για επίσημα Citroen αξεσουάρ θα υπάρχει, βρήκα 2-3 στην Αγγλία, αλλά κυρίως βρήκα αυτό εδώ στην Γαλλία, που έχει όλα τα επίσημα αξεσουάρ, συν ανταλλακτικά, μεταχειρισμένα, εξοπλισμό κλπ. Και σε τιμές (μαζί με τα μεταφορικά) αρκετά καλύτερες από τις τιμές που μου έδωσαν οι Έλληνες εξουσιοδοτημένοι. Μερικές φορές μάλιστα η τιμή συναγωνίζεται τις τιμές των μαϊμούδων που υπάρχουν στο eBay (π.χ. για τα sill door protectors).

Αν υπάρχουν και άλλα αντίστοιχα sites, παρακαλώ μοιραστείτε την πληροφορία, για να γλυτώσουμε κανά φράγκο, αλλά και να πάρουμε τα αυθεντικά προϊόντα! :thumb

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Μαρ 2015, 11:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Μαρ 2015, 01:12
Δημοσιεύσεις: 74
Τοποθεσία: Lyon
The Ace έγραψε:
Έψαξα και δεν βρήκα σχετικό thread, οπότε το ποστάρω εδώ. Πιθανότατα το ξέρετε ήδη, απλά δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά.

Ψάχνοντας για 4-5 πραγματάκια που θέλω για τη C5, κυρίως στο eBay αλλά και στο Amazon, και σκεπτόμενος ότι δεν μπορεί, κάποιος online dealer για επίσημα Citroen αξεσουάρ θα υπάρχει, βρήκα 2-3 στην Αγγλία, αλλά κυρίως βρήκα αυτό εδώ στην Γαλλία, που έχει όλα τα επίσημα αξεσουάρ, συν ανταλλακτικά, μεταχειρισμένα, εξοπλισμό κλπ. Και σε τιμές (μαζί με τα μεταφορικά) αρκετά καλύτερες από τις τιμές που μου έδωσαν οι Έλληνες εξουσιοδοτημένοι. Μερικές φορές μάλιστα η τιμή συναγωνίζεται τις τιμές των μαϊμούδων που υπάρχουν στο eBay (π.χ. για τα sill door protectors).

Αν υπάρχουν και άλλα αντίστοιχα sites, παρακαλώ μοιραστείτε την πληροφορία, για να γλυτώσουμε κανά φράγκο, αλλά και να πάρουμε τα αυθεντικά προϊόντα! :thumb



Καλημέρα,

το γαλλικό site που έδωσες πιο πάνω είναι απ ότι ξέρω το επίσημο στην Lorient.

Έχει κι αυτό εδώ που είναι το κεντρικό απ ότι ξέρω...http://www.citroenaccessoires.fr

Τι ψάχνεις συγκεκριμένα;

_________________
C5 Tourer Exclusive HDI 160 FAP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Μαρ 2015, 11:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Βασικά έψαχνα sites με επίσημα ανταλλακτικά και αξεσουάρ, οπότε βρήκα αυτά τα δύο στη Γαλλία, άρα είμαι κομπλέ ;)

Στο ebay μόνο για πραγματάκια που είτε δεν βγάζει η μαμά Citroen, είτε γενικής χρήσης, είτε υπάρχουν φθηνότερα από τα μαμά....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4



Συναφή θέματα

Manual
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
manual 2cv
Δ. Συζήτηση: 2CV / Dyane / Mehari / Ami / Pony
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 11
Manual μηχανης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Tsiou28
Απαντήσεις: 9
citroen c4 2007 1.6 service manual
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Petros_
Απαντήσεις: 2
SERVICE MANUAL C2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Στέλιος
Απαντήσεις: 15
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ