Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 09:44 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
ΠΑΙΔΙΑ ΗΕLP.Aγορασα αντικειμενο απο αμερικη και με βαση το συστημα TRACE της εταιριας USPS και το barcode το αντικειμενο εφυγε απο το σικαγο στης 28/11 με United state Postal service.Θα ερθει θεωρητικα με της ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ στο προορισμο του.Το θεμα ειναι οτι προς το παρρων πουθενα δεν φαινεται στα track και trace του ΕΛΤΑ και τον ταχυμεταφορων (πηρα τηλεφωνα και στα κεντρικα των ταχυμεταφορων κτλ).Μηπως ξερουμε εαν γινονται ενδιαμεσα στασεις σε αλλες χωρες?Επισης οταν λεει 28/11 οτι αναχωρησε απο αμερικη σημαινει οτι ξεμπερδεψε απο το τελωνειο της αμερικης και εσταλει?

Search Results

Label/Receipt Number: χχχχχχχχχχχχχ
Class: Express Mail International®
Status: International Dispatch

Your item left the United States from ISC CHICAGO IL (USPS) at 4:48 pm on November 28, 2010. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.



Track and Confirm

Enter Label/Receipt Number.

Enter Label / Receipt Number.




Detailed Results:

Bullet International Dispatch, November 28, 2010, 4:48 pm, ISC CHICAGO IL (USPS)
Bullet Arrival
Bullet Electronic Shipping Info Received, November 28, 2010
Bullet Processed through Sort Facility, November 27, 2010, 7:42 pm, NORTH HOUSTON, TX 77315
Notification Options


Track & Confirm by email
Get current event information or updates for your item sent to you or others by email.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 15:14 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Mην αγχώνεσαι (ακόμα). Συνήθως καθυστερεί η ανανέωση του συγκεκριμένου site μέχρι να φτάσει στη χώρα προορισμού. Εχω κάνει αρκετές παραγγελίες απο αμερική και συνέχεια έτσι είναι...

Εντωμεταξύ μπορείς να βάλεις το tracking number σε αυτα τα 2 site για να δείς πότε θα έρθει ελλάδα
http://www.elta-courier.gr/trackit/ ή http://212.205.82.71/trackandtrace/

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 15:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Στα site που με εδωσες ειναι για να δεις που βρισκεται το αντικειμενο επι ελληνικου εδαφους,οχι για να δεις ποτε θα φτασει.Τα γνωριζω (διοτι 2 χρονια δουλευα στα ελτα) αλλα ποτε δεν λειτουργησαν σωστα.Απλα ανχονομαι διοτι προκειται για ενα αντικειμενο αξιας και πολυ χρησιμο και επειδη ειναι express υποθετω οτι ερχετε απευθειας ελλαδα.Επισης ειναι δυνατον να μην ανχωθεις οταν ξερεις οτι τα δικα μας ελτα ειναι ανω κατω.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 15:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Δυστυχώς θα πάρει μερικές μέρες... Αλλά η επόμενη καταχώρηση που θα δείς στο USPS θα είναι οτι έφτασε στη χώρα προορισμού.

Τώρα δεν ξέρω αν το έχουν αλλάξει, αλλά 3 παραγγελίες που είχα κάνει πριν χρόνο ήταν ακριβώς έτσι...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 16:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
ποσες μερες σου εκανε να φτασει στην ελλαδα?Οχι στη διευθυνση σου αλλα ελλαδα γενικα (προφανως τελωνειο κτλ)

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 01 Δεκ 2010, 16:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Kατα μέσο όρο 15 εργάσιμες. (Σε μία περίπτωση μάλιστα εκανε 30 εργάσιμες.) Αλλά απο τη στιγμή που θα έρθει ελλάδα σε 1-2 μέρες το πολύ θα σου έχει έρθει σπίτι

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Δεκ 2010, 16:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Φίλε ger_zoym σήμερα ήρθε ενα πακέτο ενός φίλου που είχε παραγγείλει απο αμερική, και σημείωσα το tracking number για να κοιτάξω.

Aπο USPS:
-Arrived Abroad, December 04, 2010, 8:40 am, GREECE
-International Dispatch, December 01, 2010, 7:47 pm, ISC MIAMI FL (USPS)
-Arrival
-Electronic Shipping Info Received, November 30, 2010

Aπο ΕΛΤΑ:
Σάββατο, 4 Δεκέμβριος 2010 10:03:28 πμ
ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
Αντικείμενα σε Συσκευασία

Σάββατο, 4 Δεκέμβριος 2010 10:03:58 πμ
ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
Αντικείμενα σε Συσκευασία

Σάββατο, 4 Δεκέμβριος 2010 1:00:00 μμ
ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
Αποστολή Συσκευασίας

Σάββατο, 4 Δεκέμβριος 2010 1:01:12 μμ
ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
Αποστολή Συσκευασίας

Δευτέρα, 6 Δεκέμβριος 2010 12:27:38 πμ
Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Αντικείμενα σε Συσκευασία

Δευτέρα, 6 Δεκέμβριος 2010 12:33:51 πμ
Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Αποστολή Συσκευασίας

Δευτέρα, 6 Δεκέμβριος 2010 7:45:20 πμ
ΤΡΙΠΟΛΗ (ΚΤ)
Παραλαβή Συσκευασίας


Δηλαδή 8 μέρες. Σφαίρα το USPS :mrgreen

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Δεκ 2010, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Βασικα ξεχασα να αναφερω οτι τελικα το δεμα μου εκανε 9 μερες ακριβως.Και να σημειωσω οτι το ελτα στο οποιο το περιμενα δεν εχει σχεση με ταχυμεταφορες απλα διανεμει αντικειμενα των ταχυμεταφορων καθως ειναι υποκαταστημα σε χωριο.Πιστευω οτι ηταν καλος χρονος απλα εαν δεν ηταν και τα τελωνεια θα ερχοταν ποιο συντομα.3 ευρο πληρωσα τελωνειο στο ΕΛΤΑ για ενα δεμα μισου κιλου περιπου.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Δεκ 2010, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Έχω πάρει διάφορα απο Αγγλία και άλλες χώρες. Απο Ευρώπη κάνει συνήθως 10 μέρες (οχι μόνο εργάσιμες), αλλά μια φορά πήρα μια κάρτα SD που έφτασε μετά απο 2,5 μήνες. Φυσικά στο μεταξύ μου είχαν στείλει άλλη για αντικατάσταση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Δεκ 2010, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Παιδια αυτο με το τελωνειο στην ελλαδα δεν εχει ορια.Διαβαστε τη μου συνεβει.Σημερα μου ηρθε μια παραγγελεια (καμερα hero gopro) απο αμερικη και συγκεκριμενα αγορα απο το ebay.Το θεμα ειναι οτι πληρωσα τελωνειο συνολο 67 ευρο μαζι με τα αυτα που ζηταει και το ΕΛΤΑ (55ευρο τελωνειο συν 12 ευρο ΕΛΤΑ)!Το θεμα ειναι το εξης.Πριν 2 βδομαδες αγορασα το ιδιο ΠΡΟΙΟΝ (καμερα hero gopro) απο τον ιδιο πωλητη του ebay και ειχα ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (3 ευρο για το ΕΛΤΑ).
Αμεσως καλεσα στο τηλεφωνο το τελωνειο θεσσαλονικης διοτι απο εκει περασαν και ρωτησα γιατι χρεωθηκα 67 ευρο.Ο υπαλληλος μου ειπε οτι σε αγορες εκτος ευρωπαικης ενωσης τα αντικειμενα πληρωνουν 25% της αξιας τους εαν ειναι ανω των 23 ευρο αξια αντικειμενου.Επισης εαν ειναι ανω τον 150 ευρο πληρωνουν και ενα 2.5% (δεν θυμαμε τη) φορο.Στην ερωτηση μου γιατι τη προηγουμενη φορα δεν πληρωσα τπτ για το ιδιο προιον ο υπαλληλος μου ειπε οτι φταει αυτος που το αφησε και περασε ετσι και οτι κακος περασε κτλ.
Πραγματικα αναρωτιεμαι εαν ο καθενας εκει μεσα στα τελωνεια κανει οτι θελει.Εχω αγορασει παρα πολλα προιοντα απο αμερικη και κινα χωρις ποτε να πληρωσω τελωνειο και εννοειται οτι ξεπερνουσαν τα 23 ευρο οπως ειναι και καλα το επιτρεπτο free οριο και παντα ανεξαρτητου βαρους,οπως επισης ποτε δεν ειχα ζητηση να γραφτει απο κανεναν η ενδειξη gift.
Δεν υπαρχει λογικη παιδια στο θεμα χρεωσεις τελωνειου.Κανεις δεν μπορει να απαντησει με βεβαιοτητα ποσο και εαν χρεωνουν.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Δεκ 2010, 15:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Απο οτι ξέρω η χρεωση στα τελωνεία άλλαξε πολύ πρόσφατα. Παλιά συνήθως δεν πλήρωνες τίποτα, αλλά πλέον πρέπει να πληρώνεις σχεδόν πάντα. Βέβαια απο το τελωνείο περνάνε κάθε μέρα χιλιάδες δέματα οπότε είναι θέμα τύχης αν τελικά θα πληρώσεις όπως διαπίστωσες και εσύ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Δεκ 2010, 15:35 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Κακώς κάνεις και δεν τους ζητάς να το σημειώσουν σαν δώρο χαμηλής αξίας. Πρεπει να είσαι πάντα καλυμένος.
Εγώ σχεδόν πάντα τους λέω "Please mark as GIFT with declared value of less than $20, without any invoices/receipts inside".

Κι έτσι πράγματα αξίας 100+ ευρώ έρχονται σαν δώρο 10 δολλαρίων. Και στην περίπτωση που σου ανοίξουν το δέμα (δε μου έχει τύχει ποτέ) δε θα βρουν απόδειξη και θα κάνουν απλά μια εκτίμηση της αξίας του δέματος.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Δεκ 2010, 15:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Η επίσης μπορείς να τους πεις να γραψουν ανταλλακτικά. Παλιότερα τουλάχιστον έπιανε πάντα αυτό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Δεκ 2010, 18:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Το gift πλεον δεν πιανει απο οσο μου ειπαν.Του ζητησα να γραψει GIFT πρωτου με το στειλη και μου ειπε οτι δεν μπορει να το κανει διοτι εχει χασει αντικειμενα και οτι αργουσε η παραδοση τους απο τα τελωνεια.
Οταν χρεωθηκα και μετα του εστειλα του πωλητη ξανα mail και του ειπα οτι εαν εγραφε gift δεν θα χρεωνομουν 67 ευρο και μου απαντησε τα εξης.
Dear gerzoym,

We are a commercial company. We are required by law to report any suspicion of fraudulent activity. We do not and cannot send items as gifts as it is against our country and your country's rules. Please let us know if we can help you with anything else. Thanks.

Οποτε κατι συμβαινει πλεον.Απο δω και περα πρωτου κανετε καποια αγορα εκτος ευρωπης πειτε τον πωλητη ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΗ ΜΕ ΕΝΔΕΙΞΗ GIFT και χωρις να υπαρχει εντος η εκτος του ΔΕΜΑΤΟΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΙΜΗΣ Η ΑΓΟΡΑΣ ΓΕΝΙΚΑ.Εαν δεν γινετε αυτο καλυτερα ψαχτητε μεσο ευρωπης και ας κοστισει λιγο παραπανω.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: E-BAY MANUAL
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 09:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Απρ 2009, 18:39
Δημοσιεύσεις: 142
SOS οποιος γνωριζει και μπορει να βοηθησει....

Πριν λιγο καιρο αγορασα απο το Γερμανικο ebay μια καρτα γραφικων Radeon 6950 μεσω δημοπρασιας στα 140€.....(καινουργια κανει 200€)
Ερχεται μετα απο καιρο η καρτα γραφικων. Ανοιγω το κουτι το οποιο κουτι απεξω ηταν οντως της Radeon 6950 αλλα μεσα στο κουτι ειχε μια αλλη καρτα που δεν κανει ουτε 20€.......Στελνω μνμ στο paypal και ανοιγω θέμα...Μου ζηταει στοιχεια για επιβεβαιωση στελνω φωτογραφιες την συσκευασια και τα παντα πως ειναι η καρτα που μου εστειλε και περιμενω....Χθες το βραδυ αφου επικοινωνησε υποτιθετε με τον πωλητη μου στελνει email που εγραφε τα εξης:

We're contacting you to request some additional information about your case.
Please file a police report with your local law enforcement agency and
submit a copy of this report to PayPal.
Any documents you provide may be supplied to the seller, at their request.

Ξερει κανεις την αποδεικτικο μπορω να δωσω ακομα....Εχω στειλει φωτογραφιες με τα παντα....την πληρωμη μεσω paypal την εκανα οποτε εχουν την αποδειξη....Δεν εχω κατι αλλο....

Σε οποιον εχει τυχει τπτ τετοιο ή μπορει να βοηθήσει θα ήμουν ευγνωμων...
Οχι τιποτα αλλο θα παρει και ο κερατας ο Γερμανος 140€...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

User's manual C5 break 1800 cc 2003 MY
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: nik0laus
Απαντήσεις: 10
Manual
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Haynes manual, C5 MkII, 2004-2008
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Goldfish
Απαντήσεις: 2
SERVICE AND REPAIR MANUAL FOR CITROËN C3???
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: kaparo
Απαντήσεις: 3
manual
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Χρήστος K
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 23 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια