Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:42 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 09:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 18:51
Δημοσιεύσεις: 4799
Τοποθεσία: Aristides Apostolou (στο facebook)
Εικόνες: 3
Κυκλοφορώ με μοτοσυκλέτα ή σκούτερ. Το αυτοκίνητο κυρίως το χρησιμοποιεί η γυναίκα μου, για να μεταφέρει τα παιδιά μου. Δίχως να είμαι άρρωστος με την συντήρηση και την καθαριότητα, θεωρώ ότι υπάρχουν τα απαραίτητα '' κάτω όρια '', τα οποία αγνοούνται συστηματικά. Επίσης με κάποιο περίεργο και ανεπίσημο τρόπο, είμαι ο ''υπεύθυνος για την συντήρηση και τυχούσες επισκευές της τελευταίας στιγμής''. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι τα εξής:
Το εσωτερικό του αυτοκινήτου, είναι σαν τελειωμένο πασχαλινό τραπέζι, αφού μόνο ο μπαμπάς απαγορεύει, το φαγητό εντός του αυτοκινήτου.
Επίσης έχει δοθεί η ελευθερία στα παιδιά, να εκφράσουν, όλες τις εικαστικές τους ανησυχίες, στα πίσω καθίσματα, με διάφορα στυλό, μαρκαδόρους και λοιπά χρώματα. Να προσθέσω επίσης ότι τα καμάρια μου, τουλάχιστον όσον αφορά την ζωγραφική, είναι εντελώς ατάλαντα.
Το εξωτερικό του αυτοκινήτου, μόνο ο μπαμπάς το πλένει, και μόνο ο μπαμπάς πλένει τζάμια και φώτα όταν βάζουμε βενζίνη.
Το νερό των υαλοκαθαριστήρων μπορεί να λείπει, μέχρι ο μπαμπάς να το γεμίσει.
Η πίεση των ελάστικών, δεν ελέγχεται ποτέ, με αποτέλεσμα να το οδηγήσω μία φορά μέχρι το πλησιέστερο βενζινάδικο,με 15 ατμόσφαιρες διαφορά στα μπροστινά λάστιχα.
Συντήρηση service: Υπάρχει και τέτοιο πράγμα? Το βιβλιαράκι ? Κάπου το έβαλε, δεν θυμάται τώρα. Χιλιόμετρα? Που να θυμάται τώρα? Τι ρωτάς κι εσύ ρε καημένε?
Φρένα Εκεί που θα αλλάζαμε μόνο τακάκια, τώρα αλλάξαμε και δίσκους. :angry

Ακόμα χειρότερα, η σύζυγος είναι μακράν '' η καλύτερη γυναίκα οδηγός που έχω συναντήσει" και κατά συνέπεια ορισμένα από τα παραπάνω είναι εντελώς ανεξήγητα. Κατά δεύτερο αν δει μισό χιλιοστό γραντζουνιά στο αμάξωμα, τρελαίνεται και πέφτει σε μαύρη κατάθλιψη. Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας τελικά. :scratch

Μοιράζεστε το αυτοκίνητο σας?
Ποιές είναι οι συνθήκες?
Πως επιβάλλονται τα standards της μοιρασιάς?
Να προχωρήσουμε στο ''group buying'' καραμπινών, καλάζνικοφ, σχοινιού?

_________________
sent from my helicopter while flying for pizza to Italy.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 10:39 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Οκ...ανοιξες απλα ΤΟ! θεμα! :mrgreen
Αποψη μου ειναι οτι η γυναικα απο τη φυση της, δε μπορει να κατσει να ασχολιθει με ενα αμαξι! Ειναι αυτο που λεμε οτι η γυναικα, κυριολεκτικα πολλες φορες σκεφτεται μονο με την καθαρη λογικη, κατι που δεν κανει πολλες φορες ο αντρας. Δηλαδη λαμβανει το αυτοκινητο (...και στη συγκεκριμενη περιπτωση) ως εργαλειο και μονο, να μας μεταφερει!
Βεβαια οχι οτι δεν υπαρχουν και τετοιοι αντρες! Παραδειγμα περιτρανο ο θειος μου, του οποιου το αυτοκινητο ειναι μονιμως σαν κοτετσι!
Μπουκαλακια απο νερο, εφημεριδες, ψυχουλα απο τυροπιτες, δελτια απο κινο και παμε στοιχημα κτλ κτλ!
Τι να πεις, ειναι πως εχει μαθει και ο καθενας...
Ισως για τα παιδια που ζουν στις μεγαλες πολεις να ειναι ακομα πιο τραγικο, καθως καταντα το δευτερο "σπιτι" σας οταν κανετε ποση ωρα να πατε στη δουλεια και εγκλοβιζεστε και σε κινηση, περνατε δλδ πολλες ωρες με το αμαξι σας!
Τωρα για μας στην επαρχια ειναι λιγο πιο απλοικα τα πραγματα... :roll

Υ.Γ: Αυτος ο θειος που αναφερω οτι εχει το αυτοκινητο του σαν κοτετσι, κοτετσι ειναι και η μηχανη γιατι ποτε δεν εμαθε να οδηγει σωστα! Αποτελεσμα ηταν πριν το πασχα να μαθουμε οτι αγοραζει νεο αυτοκινητο, ο λογος? Αφησε χωρις λαδια τη μηχανη και κολλησε! :mrgreen

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 11:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
θεματαρα ανοιξες!εγω ειμε τηχερος δεν εχω ακομα πεδια και δεν μηραζομε ακομα κανενα αμαξι.αλα δηστηχος γηνεκα και αμαξι οπως εχουμε ξαναπει σκοτονουν μια φηλια!μια γηνεκα βλεπει το αμαξι της σαν ενα μεσο που πρεπει να πλιρωσει σχεδον τπτ να μην χαλαει ποτε να μην το σηντηρει ποτε να εινε αυτοκαθαριζομενο και να εχει πολους καθρεφτες για να βαφετε εν κινισει!!!!!!!!!!στο μαγαζι το ποιο σηνιθισμενο πραγμα που βλεπω εινε στο καθισμα του οδηγου φλατ νορμαλ παπουτσακι πεταμενο σηνηθως η πιασμενο στα καλωδια του αεροσακου γιατι που πας κακομηρα να οδηγησεις με τα 12 ποντα?δεν πας μετα σε πανε!!!!!!!!!!!!!!!!!θεματα οπως καθαριοτιτα σχολαστικοτιτα εινε αγνωστα για πολες και αν δεν ηπαρχει συζηγος κλαφτα χαραλαμπε.(ποσα κερο εχετε να κανετε service?δεν ξερω λιγα χρονια μαλον!!!!!!!!!!!!!)γενικα εχω δει τα απιστευτα απο γηνεκες οδηγους αν κατσω να γραψω θελω σελιδες και σηνιθως καποιος κακομηρος ερχετε μετα να βγαλει το φηδακι απο την τριπα.λεγε με σηζηγος.....

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 12:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Η λύση είναι μία, και την χρησιμοποιούν πολλοί. Πάρε στη γυναίκα σου το δικό της αυτοκινητάκι. Ενα φτηνό, μικρό αυτοκίνητο πόλης. Να μεταφέρει τα παιδιά στο σχολείο, να πηγαίνει για ψώνια, να κάνει ό,τι θέλει. Να μην ασχολείται με το καλό σας αυτοκίνητο. Μην περιμένεις απο μια γυναίκα να ασχολείται ΚΑΙ με το σπίτι ΚΑΙ με το αυτοκίνητο. Ιδιαίτερα δε με το αυτοκίνητο, το θεωρουν μέσω μεταφοράς. Δεν τις ενδιαφέρει ούτε το πλύσιμο, ούτε η στάθμη του παραφλού, ούτε η κατάσταση των ελαστικών, ούτε τα λαστιχάκια των υαλοκαθαριστήρων.

Πιθανώς υποσυνείδητα, να εκφράζονται στο κακόμοιρο το αυτοκινητάκι όπως οι περισσότεροι άντρες εκφράζονται στο σπίτι. Δλδ είναι ακατάστατοι, δεν μαζέυουν το τραπέζι, δεν στρώνουν το κρεβάτι, δεν πλένουν πιάτα, δεν καθαρίζουν το σπιτι, δεν τινάζουν, δεν ξεσκονίζουν, δεν ξεπλένουν τα μπαλκόνια.... Αρα σου λέει η γυναίκα, στο αυτοκίνητο μπορώ να κάνω ό,τι θέλω αφου αυτός θα το καθαρίσει. Και το οτι όταν βλέπει μια μικρη γρατζουνιά "τρελαίνεται" και πέφτει σε μαύρη κατάθλιψη... αυτο είναι εξηγήσιμο. Φαντάσου εναν άντρα ο οποιος δεν κάνει (σχεδον) τίποτα μέσα στο σπίτι, καταλάθος να ρίξει ενα βάζο ή να σκίσει εναν πίνακα. Την ίδια αντίδραση δεν θα έχει?
Μην τα πάρεις προσωπικά αυτά, παραδείγματα φέρνω. Η αντιδραση της γυναίκας μπορεί να μην οφείλεται πχ απο τον άντρα της, αλλα ακόμα πιο πισω, απο τον πατέρα της. Η να παραδειγματίζεται απο τις φίλες της κ απο την ανδροκρατούμενη κοινωνία που ζεί. Μιας κ όλα αυτα δεν τα κάνει ηθελημένα και προγραμματισμένα, αλλα "έτσι της βγαίνουν". Υποσυνείδητα.

Εγω απο την άλλη δεν θα μοιραζόμουνα με τίποτα το αυτοκίνητό μου... είτε αυτό που έχω τώρα είτε το οποιοδήποτε.
Τώρα για το θέμα των παιδιών που ζωγραφίζουν τα καθίσματα.... τι να πω. Εκεί έπρεπε να βάλεις μια φωνή. Να τους εξηγήσεις με καλο τρόπο (ο καλός μπάτσος) οτι η ζωγραφική γίνεται σε τετράδια και λευκά χαρτόνια. Και όχι στα καθίσματα. Αν το ξανακάνουν να βγάλεις απο μέσα σου τον "κακο μπάτσο".


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 12:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Μερικοι φοιτητες κανουν οσα ειπες παραπανω...
Την Κυριακη που θα ρθεις θα σε φερω σπιτι να στο αποδειξω! :razz :cool

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 14:58 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αχ αγαπη μου η γηνεκα που θα σε παρει εσενα!και μια διαφωνια,η κοινωνια δεν εινε ανδροκρατουμενη εινε το αντιθετο,θυμισου οτι μια καλη π..α εριξε εναν πλανηταρχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 15:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Το ξερω, θα ναι πολυ τυχερη αυτη που θα με παρει...αλλα προς το παρων φανταζει αρκετα μακρινο! :cool
Επισης ειναι πασιγνωστο αυτο που λεει και ο Πανος, οι γυναικες αναλογικα ειναι περισσοτερες απο μας, γι αυτο προσοχη σε οτι λεμε! :suspi

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 18:51
Δημοσιεύσεις: 4799
Τοποθεσία: Aristides Apostolou (στο facebook)
Εικόνες: 3
MeddlingMageGR έγραψε:
Τώρα για το θέμα των παιδιών που ζωγραφίζουν τα καθίσματα.... τι να πω. Εκεί έπρεπε να βάλεις μια φωνή. Να τους εξηγήσεις με καλο τρόπο (ο καλός μπάτσος) οτι η ζωγραφική γίνεται σε τετράδια και λευκά χαρτόνια. Και όχι στα καθίσματα. Αν το ξανακάνουν να βγάλεις απο μέσα σου τον "κακο μπάτσο".


Αφενός τι φταίνε τα παιδιά? Άμα το αφήσεις να κρατάει στυλό, θα σου βάψει το κάθισμα.
Αφετέρου έχω βαρεθεί να γαυγίζω. Κάθε φορά έχω δίκιο, κάθε φορά επαναλαμβανόμαστε.

Το θέμα δεν είναι ότι χαλάει το αυτοκίνητό μου. Γι αυτό υπάρχουν τα αυτοκίνητα για να τα "ξοδεύουμε" στις δουλειές. Δεν είμαι τρελαμένος με την καθαριότητα, δεν παθαίνω σοκ άμα δω σκόνη. Αλλά αυτή η γενικότερη νοοτροπία, καταλήγει να οδηγείς, το αυτοκίνητο που μπαίνουν τα παιδιά σου και το αγόρασες με 30 συστήματα ασφάλειας (ABS, ESP, κλπ κλπ κλπ), να μην έχει τακάκια και να τορνάρει τους δίσκους σε κάθε πάτημα του φρένου.
Άρα και ένα 100% δικό της να είναι, τα παιδιά μου πάλι κινδυνεύουν.
Ίσως το leasing να είναι η λύση, τώρα που το σκέφτομαι. Να σκάνε εκείνοι για την συντήρηση.

_________________
sent from my helicopter while flying for pizza to Italy.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 20:33 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Τα παιδια (...και δε θελω να το ξανα ακουσω απο νεους ανθρωπους γενικα) δε φταινε σε τιποτα!
Τα παιδια οπως τα μαθαινεις....πρατουν! Δεν αναφερομαι φυσικα σε κανεναν, μιλαω εντελως γενικα και τι εχω καταλαβει στα 22 μου!

Νομιζω φιλαρακο μου οτι ηρθε η ωρα να ασχολιθεις με την οδηγικη συμπεριφορα της γυναικας σου! Η κυρα σου απ οτι μας λες, γνωριζει να οδηγει...αλλα εχει μαθει λαθος!
Ενας μπουζουξης αν ειναι αυτοδιδακτος, ποτε δε θα φτασει σε τεχνικη τον αλλον που παει ωδειο (...και τον θεωρει φλορο) και παιζει το ζειμπεκικο της Ευδοκιας 5 χρονια! Ολοκληρο προγραμμα να κατσει να σου βγαλει, αυτο δε σημαινει οτι εχει τεχνικη!!!
Οποτε λοιπον καταληγουμε οτι με μερικες ωρες, η κυρα σου αφενως θα εκτιμησει αυτο που οδηγει και θα το συντηρει και αφετερου η ασφαλεια των παιδιων σας θα αυξηθει!

Δεν ειναι κατι το τρομερο! Ακομα και χωρις να σπαταλησεις καποιες ωρες οδηγησης μαζι της, μονο και μονο να σε παρακολουθει οταν ΕΣΥ οδηγεις το συγκεκριμενο αυτοκινητο, θα καταλαβει τι λαθη κανει!
Προσωπικα ετσι εμαθα να οδηγω...παρακολουθουσα κινησεις του πατερα μου! Στα 13 μου, μετα απο χρονια παρακολουθησης, ημουν ετοιμος να οδηγησω!
Οι κινησεις μου και η συμπεριφορα μου ηταν οι ιδιες, εκτος του οτι τοτε μου εσβηνε! Το μοναδικο που αστοχισα! :razz

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 22:09 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Brujo εχω μια απορια: τα παιδια κατα ΟΛΕΣ τις μετακινησεις τους, φοραν ζωνη ασφαλειας; Η αυτη υπαρχει εκει απλα για να παρει εγκριση το αυτοκινητο; Αν φορουσαν ζωνη παντως, ειναι πολυ πιο δυσκολο να αρχισουν την τεχνικη του Picasso μεσα στο αμαξι..... Και 1002 συστηματα ασφαλειας να εχει το αμαξι, δεν φτανουν αν δεν χρησιμοποιουνται σωστα. Καλυτερα να μην τα εβαζες.......χειροτερο κακο κανουν αν δεν φοραν ζωνη. Δοκιμασε να ειναι δεμενα στο καθισμα, και μετα δες αν το πανηγυρι συνεχιζεται.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 22:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 18:51
Δημοσιεύσεις: 4799
Τοποθεσία: Aristides Apostolou (στο facebook)
Εικόνες: 3
billaras έγραψε:
BrujoΔοκιμασε να ειναι δεμενα στο καθισμα, και μετα δες αν το πανηγυρι συνεχιζεται.


Billara δεν ξέρεις με ποιόν μιλάς !!!
Μιλάς στον κύριο, 0 ποτό όταν οδηγώ, (εντελώς 0, πίνω κόκα-κόλα μόνο, όταν οδηγώ).
Είμαι ο μλκς που σταματάει να περνάνε οι πεζοί παντού και πάντα (ιδίως όταν βρέχει), είμαι ο μλκς που δίνει προτεραιότητα σχεδόν πάντα, είμαι ο μλκς που εκνευρίζεσαι να έχεις μπροστά σου, μέσα στην πόλη. Είμαι ο μλκς που τσεκάρει περιμετρικά το αυτοκίνητο του πριν το χρησιμοποιήσει και πολύ τακτικά, στάθμες υγρών, πιέσεις ελαστικών κλπ κλπ (ιδίως με την γυναίκα που έχω :D )
Το μόνο κακό μου, είναι ότι εκτός πόλης τρέχω. Όχι όταν έχει πολύ κίνηση, αλλά σε νορμάλ συνθήκες τρέχω κι επίσης μ'αρέσει να στρίβω.
Δεμένα στα καθισματάκια τους είναι ΠΑΝΤΑ, είτε είναι ολόκληρο καθισματάκι (για την μικρή, 2 ετών), είτε είναι μισό καθισματάκι (για τον μεγάλο, 4 ετών). Αλλά πάλι φτάνουν να βάψουν, τις ταπετσαρίες.
Και χαίρομαι που το ανέφερες διότι δείχνει ότι δεν είμαι μόνο εγώ που αφιονίζεται, όταν βλέπει λυτούς επιβάτες και ιδίως παιδάκια.

_________________
sent from my helicopter while flying for pizza to Italy.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 18:51
Δημοσιεύσεις: 4799
Τοποθεσία: Aristides Apostolou (στο facebook)
Εικόνες: 3
Επίσης τα βαμένα καθίσματα, είναι το λιγότερο. Είπαμε τα αυτοκίνητα είναι για να ξοδεύονται στην χρήση τους. Απλά αποδεικνύει ότι τα παιδιά κρατούν σκληρά, μυτερά αντικείμενα στα χέρια τους κατά την μετακίνησή τους. Όπως επίσης δείχνει, την έλλειψη σοβαρότητας της κατάστασης "καθημερινή μετακίνηση - χρήση αυτοκινήτου)

_________________
sent from my helicopter while flying for pizza to Italy.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 22:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 18:51
Δημοσιεύσεις: 4799
Τοποθεσία: Aristides Apostolou (στο facebook)
Εικόνες: 3
Brujo έγραψε:
Όπως επίσης δείχνει, την έλλειψη σοβαρότητας στην αντιμετώπιση της κατάστασης "καθημερινή μετακίνηση - χρήση αυτοκινήτου)

_________________
sent from my helicopter while flying for pizza to Italy.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 22:49 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Μπραβο που δεν πινεις και φορατε και ζωνες. Και εγω ετσι ειμαι, και επειδη συνηθως οπου παω εξω εχω αμαξι, δεν εχω συνηθισει το αλκοολ, και ζαλιζομαι με ενα ποτηρι μπυρα. Μπορει να στο πει και ο blanc και Nonos πο πανω....Κια ετσι δνε πινω ποτε.
Πλακα πλακα, τωρα που το λες, πως η μητερα τους επιτρεπει να κρατανε μυτερα πραγματα κατα την οδηγηση; Ειναι και επικινδυνο, μπορει να τραυματιστουν ακομα και σε ενα δυνατο φρεναρισμα, να χωσει κανα μολυβι στο ματι του ειτε να τραυματιστουν μεταξυ τους. Αν πχ πλησιασει ενα στυλο στο ματι του και μπαμ ποεσει μεσα σε μια λακουβα το αμαξι, στο ματι του θα μπει. Το εχεις σκευτει αυτο; Ή αν καταπιει κατα την πορεια ενα πχ καπακι απο στυλο ή να χωσει κανα μολυβι στο στομα του; Δεν επιτρεπονται τετοια πραγματα......

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ''group buying'' καραμπίνες, καλάζνικοφ, σχοινί.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 22 Απρ 2010, 22:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 18:51
Δημοσιεύσεις: 4799
Τοποθεσία: Aristides Apostolou (στο facebook)
Εικόνες: 3
billaras έγραψε:
Ειναι και επικινδυνο, μπορει να τραυματιστουν ακομα και σε ενα δυνατο φρεναρισμα, να χωσει κανα μολυβι στο ματι του ειτε να τραυματιστουν μεταξυ τους. Αν πχ πλησιασει ενα στυλο στο ματι του και μπαμ ποεσει μεσα σε μια λακουβα το αμαξι, στο ματι του θα μπει. Το εχεις σκευτει αυτο; Ή αν καταπιει κατα την πορεια ενα πχ καπακι απο στυλο ή να χωσει κανα μολυβι στο στομα του; Δεν επιτρεπονται τετοια πραγματα......



Ε ναι ρε συ, αυτό ακριβώς λέω.
Λοιπόν καραμπίνα, καλάσνικοφ, ή σχοινί ?
Θα πιούμε κι ένα ποτηράκι μπύρα και θα έχουμε και το ακαταλόγιστο !!!!!!! :twisted:

_________________
sent from my helicopter while flying for pizza to Italy.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 20 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

California Scents Group Buy
Δ. Συζήτηση: Ομαδικές Αγορές
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 7
GROUP PSA
Δ. Συζήτηση: Citroen Press-kit's
Συγγραφέας: Petran
Απαντήσεις: 0
group n ερωτησεις
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Facebook Group
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: djfanis
Απαντήσεις: 3
Προταση για group buy μπλοκέ ΑΤΒ από την Quaife.
Δ. Συζήτηση: Ομαδικές Αγορές
Συγγραφέας: Petran
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ