Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 23:44 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 14:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Νοέμ 2010, 01:37
Δημοσιεύσεις: 81
Τοποθεσία: kefallonia,metaxata
Εικόνες: 3
Αποφασησα να γραψω αυτο το θεμα γιατι λογο επαγγελματος ειμαι ολη μερα στους δρομους και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δεν υπαρχει καθολου σεβασμος απο ι.χ απεναντι σε μας τα φορτηγα ακομα και σε αλλα ι.χ. Κυριως κανω τη διαδρομη κεφαλλονια αθηνα, ασε που ο δρομος ειναι σκοτωστρα απο μονος του, ασε που απο μιαμιση λοριδα που ηταν ο δρομος τον εκαναν μιση και περναμε (τα φορτηγα) ισα ισα απο τα κολλωνακια εχουμε και τα ι.χ. να σου κολλανε απο πισω να κορναρουν και να σου παιζουν τα φωτα για να περασουν, λες και φταις, και οταν τελικα περασουν σου πετανε και ενα κ@@@δαχτιλο ετσι για να χεις.Την περασμενη βδομαδα επαθα το εξης, μετα τα διοδια των πατρων μολις ξεκινησαν τα κολλωνακια βλεπω πισω στα αριστερα μου κατι φωτα εν τελη ενα παλικαρακι μου εκανε προσπεραση με ενα golf καβαλωντας τα κολλωνακια.Αν τρακερνε με κανεναν το φορτηγο θα εφτεγε γιατι παντα ετσι γινετε, υπαρχουν και εξερεσεις μην με αποπαρετε. Το αλλο, τα προβολακια.Ρε παιδια ημαρτον με αυτα τα προβολακια τοσο γκαβαδια ειναι μερικοι που δε βλεπουν χωρις αυτα πρωι βραδυ ανναμενα, γιατι δεν ειναι ενα αυτοκινητο που συναντας ειναι παρα πολλα.Στο xsara μου μετανιωσα που εβαλα xenon στα προβολακια γιατι ποτε δε τα αναβω. Προχθες με σταματησε ενας κυριος με τα μπλε δε βρηκε τιποτα στο να με γραψει και ηθελε να με γραψει για μια λαμπα πορειας στο τρακτορα πισω η οποια αν την χτηπαγες αναβε που μπροστα του κιωλας το εκανα και μου ειπε οτι μου κανει και χαρη που με αφηνει να φηγω, γυριζω και του λεω τα ι.χ. που περνανε με τα προβολακια,για παραδειγμα που μπροστα μας εκει που με σταματησε πανω σε στροφη περναγαν, που μας βγαζουν τα ματια τι χαλια ειναι αυτα και τι γυριζει και μου λεει ο μ@@@@@ς και τι θες να κανω εγω, δε μιλαω και φευγω. Και σας ρωτω τωρα εγω, αφου δε μπορει να κανει κατι αυτος τοτε ποιος μπορει ρε παιδια ο μπακαλης της γειτονιας;;;;;;;;;
Ελπιζω να μην σας κουρασα, καλω δρομο σε ολους σας!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 15:24 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Μάκη δυστυχώς σε καταλαβαίνω πλήρως. Κάνω και εγώ αρκετά km κάθε εβδομάδα στην εθνική και ορισμένοι οδηγούν λες και το έχουν σκοπό να προκαλέσουν ατύχημα. Και δεν αναφέρομαι μόνο στους γρήγορους. Υπάρχουν και αυτοί που δεν θέλουν να τρέξουν, και καλά κάνουν, και είναι εξίσου επικίνδυνοι γιατί θεωρούν ότι αφού δεν τρέχουν δεν χρειάζεται να κάνουν τίποτα άλλο.

Όσα και να κάνει η αστυνομία αυτό που μας λείπει είναι η παιδεία. Έχω οδηγήσει κάμποσα km στο εξωτερικό και στην αρχή είχα μείνει άφωνος από τη συμπεριφορά τους στο δρόμο. Οι άνθρωποι οδηγούν σκεπτόμενοι και τους υπόλοιπους και όχι μόνο τον εαυτό τους.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 15:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Νοέμ 2010, 01:37
Δημοσιεύσεις: 81
Τοποθεσία: kefallonia,metaxata
Εικόνες: 3
Οντως δεν εχουμε παιδεια, γιατι συναντας οτι πιο κουφο μπορεις να φανταστεις στους δρομους και κυριως στους εθνικους...! Οπου θελει σταματαει ο καθενας οτι θελει λες και ειναι μονος του και μονο αυτος.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 16:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
αυτο και γω οταν το βλεπω τρελαινομαι. :angr δεν ειμαι επαγγελματιας οδηγος αλλα τους καταλαβαινω ομως. οταν εγω (με το εγω ενοοω ολοι εκτος απο μενα) παω για καφεδακι και παιρνω το αυτοκινητο ο επαγγελματιας οδηγος εκεινη την ωρα βγαζει το μεροκαματο και δεν φταιει σε τιποτα να ανεχεται τις δικες μου μαγκες ιδιοτροπιες κτλ. οπως δεν ηρθε ο επαγγελματιας οδηγος να με εμποδισει στην δουλεια μου ετσι δεν θα τον εμποδισω και γω. ετσι νομιζω ειναι το σωστο. :thumb

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Νοέμ 2010, 01:37
Δημοσιεύσεις: 81
Τοποθεσία: kefallonia,metaxata
Εικόνες: 3
Μακαρι να σκεφτονταν ολοι οπως εσυ φιλε Δημητρη αλλα δυστηχως... και θα αργησουν παρα πολυ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 18:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Kοιτα, ειδικά στις προσπεράσεις φταίμε κι εμείς. Κοιτάμε τους άλλους και δεν κοιτάμε τους εαυτούς μας!

Μου έχει τύχει σε δρόμο καρμανιόλα να μου λέει ο συνοδηγός "Κοίτα τον μ@$@$ που έρχεται απο το αντίθετο ρεύμα που κάνει προσπέραση σε διπλή γραμμή". Και λίγο πιο κάτω, σε στροφές και διπλή γραμμή, ο ίδιος μου λέει "Έλα μωρέ, προσπέρασέ τον που κώλησες απο πίσω του"!!! :D

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5581
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω! Ο Ελληνας δυστυχώς δεν έχει παιδεία οχι μόνο οδηγική αλλά και κοινωνική.
Ο καθένας κουβαλάει στο τιμόνι ολα τα προβλήματα της ζωής του και εκεί εκτονώνεται.
Πρέπει να καταλάβουμε οτι η κυκλοφορία στο δρόμο ειναι ενα ομαδικό παιχνίδι ευγένειας και ασφάλειας. Επίσης μαθαίνεις να βάζεις στην άκρη το υπερεγώ σου για το συνολικό καλό. Σιγα μη συγκινηθήκαμε τώρα...ε? Εδώ σταματάω σε στόπ και ο απο πίσω με βρίζει. Σταματάω στο φανάρι για να στρίψω και μου μπαίνουν μπροστά 2-3 ξύπνιοι. Σταματάω για τους πεζούς και κοιτάω έντρομος στο καθρέπτη τον κρετίνο απο πίσω που βρίζει και σταματάει στο χιλιοστό. Βαρέθηκα τους Ελληνάρες. Μαγκια, εξυπνάδα και ολοι γρήγοροι ρε παιδί μου. Βιάζονται ολοι να συναντήσουν το χάρο. Εγω δε βιάζομαι. Ξεκινάω πιο γρήγορα απο το σπίτι, βάζω χαλαρή μουσική στο cd και προσπαθώ πλέον να οδηγώ ήρεμα, ευγενικά και οικονομικά! Φτάνω στη δουλειά χαμογελαστός και ορεξάτος. Εκμεταλεύομαι το "ζέν" περιβάλλον του c4 και δε δίνω πλέον σημασία στην καφρίλα τριγύρω.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 22:59 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Δεν είναι οτι απλά θα συναντήσεις τον χάρο. Είναι οτι μπορεί να σου πεταχτεί ενα παιδάκι απο το πουθενά και να τρέχεις σε δικαστήρια και να λές στη μητέρα του δικαιολογίες οτι "ο πίσω μου έπαιζε τα φώτα και πήγαινα σφαίρα στο στενάκι"

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Φεβ 2011, 23:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
τα χουμε ξαναπει για την ελειψη παιδειας στη χωρα μας... δυστυχω δεν εχω κατι με τον κλαδο σου φιλε μακη αλλα ειναι και αυτος στον ανολογο ποσοστο προκλητικος.. απλα επειδη ειναι λιγοτερα τα φορτηγα ειναι λιγοτερα και τα ασχημα παραδειγματα..

το πιο ανησυχητικο ειναι οτι παιδια εχει καταντησει κουραστικο να μιλαμε για οδηγους,νομους, ποδοσφαιρο, οικονομικα, κτλ και να τα καταδικαζουμε χωρις να μιλαμε

το θεμα ειναι οτι βλεπω πολλους ευρωπαιους ελληνες.... και μας κυβερνουν σε ολα οι τραμπουκοι.. αυτα απο μενα ελπιζω να μην κουρασα

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Μαρ 2011, 21:42 
Άβαταρ μέλους
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω! Ο Ελληνας δυστυχώς δεν έχει παιδεία οχι μόνο οδηγική αλλά και κοινωνική.
Ο καθένας κουβαλάει στο τιμόνι ολα τα προβλήματα της ζωής του και εκεί εκτονώνεται.
Πρέπει να καταλάβουμε οτι η κυκλοφορία στο δρόμο ειναι ενα ομαδικό παιχνίδι ευγένειας και ασφάλειας. Επίσης μαθαίνεις να βάζεις στην άκρη το υπερεγώ σου για το συνολικό καλό. Σιγα μη συγκινηθήκαμε τώρα...ε? Εδώ σταματάω σε στόπ και ο απο πίσω με βρίζει. Σταματάω στο φανάρι για να στρίψω και μου μπαίνουν μπροστά 2-3 ξύπνιοι. Σταματάω για τους πεζούς και κοιτάω έντρομος στο καθρέπτη τον κρετίνο απο πίσω που βρίζει και σταματάει στο χιλιοστό. Βαρέθηκα τους Ελληνάρες. Μαγκια, εξυπνάδα και ολοι γρήγοροι ρε παιδί μου. Βιάζονται ολοι να συναντήσουν το χάρο. Εγω δε βιάζομαι. Ξεκινάω πιο γρήγορα απο το σπίτι, βάζω χαλαρή μουσική στο cd και προσπαθώ πλέον να οδηγώ ήρεμα, ευγενικά και οικονομικά! Φτάνω στη δουλειά χαμογελαστός και ορεξάτος. Εκμεταλεύομαι το "ζέν" περιβάλλον του c4 και δε δίνω πλέον σημασία στην καφρίλα τριγύρω.
:agree τι πιο σωστη δουλεια κανεις φιλε Νικο .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Μαρ 2011, 21:43 
Άβαταρ μέλους
agiorgitis έγραψε:
Kοιτα, ειδικά στις προσπεράσεις φταίμε κι εμείς. Κοιτάμε τους άλλους και δεν κοιτάμε τους εαυτούς μας!

Μου έχει τύχει σε δρόμο καρμανιόλα να μου λέει ο συνοδηγός "Κοίτα τον μ@$@$ που έρχεται απο το αντίθετο ρεύμα που κάνει προσπέραση σε διπλή γραμμή". Και λίγο πιο κάτω, σε στροφές και διπλή γραμμή, ο ίδιος μου λέει "Έλα μωρέ, προσπέρασέ τον που κώλησες απο πίσω του"!!! :D


χαχα :gflag :gflag :gflag :gflag


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μαρ 2011, 19:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Αθήνα
Περιστατικά του τελευταίου μήνα στην περιοχή που κυκλοφορώ ως επί το πλείστον, στην Καλλιθέα. Και το αναφέρω γιατί είναι περιοχή με πάρα πολλούς τυφλούς και την ξέρω πλέον σαν την παλάμη μου.

1) Βρίσκεται ανακριτικό της τροχαίας στην γειτονιά για τρακάρισμα και απέναντι ακριβώς είναι ένα Smart παρκαρισμένο κάθετα κι όχι σε στοίχιση, κι ένα Astra όλο πάνω στο πεζοδρόμιο. Κατεβάζω παράθυρο για να παραπονεθώ στους τροχαίους, γιατί άνθρωποι 3ης ηλικίας, παιδιά και τυφλοί δεν μπορούν να περπατήσουν στο πεζοδρόμιο. Και τι μου απαντάνε; Κι εσένα τι σε νοιάζει; Θα σου έλεγα αλλά σε παρόμοιο σκηνικό στο τσακ γλίτωσα το κρατητήριο..

2) Γυναίκα τροχονόμος σε διασταύρωση με τρία φανάρια, ρύθμιζε την κυκλοφορία μόνο στα δύο. Τα αυτοκίνητα στο τρίτο φανάρι έπρατταν αυτοβούλως..

3) Σε διασταύρωση εγώ και μία Varadero. Εγώ από τα αριστερά αλλά αυτός με στοπ.. Περνάω και τρώω κόρνα και μπινελίκια. Το ίδιο πάλι σήμερα με προτεραιότητα δική μου από τα δεξιά κι ένα Xsara από τα αριστερά. Τρώω κόρνα και του φωνάζω "Μ'έχεις από δεξιά!". Και τι μου λέει ο τυπάς; "Δεν έχω στοπ".

Έμεινα κάγκελο. Συζητώντας το με την κοπέλα μου η οποία είναι νέα οδηγός, μου είπε πως πολλοί πρέπει να πιστεύουν πως αν δεν έχουν στοπ στο δικό τους δρόμο θα έχει ο άλλος. Κι όντως έτσι έγινε. Μα είναι δυνατόν; Το Στοπ είναι οχτάγωνο για να το διακρίνει και ο απέναντι τι γίνεται με την προτεραιότητα. Δεν είναι οχτάγωνο γιατί τους τελείωσαν οι στρογγυλές πινακίδες.

Ως οδηγός προσπαθώ να σέβομαι τον ΚΟΚ (εκτός του κομματιού περί διοδίων) από την πρώτη μέρα. Κι ας είμαι 5 χρόνων οδηγός. Τι άνθρωποι κυκλοφορούν; Και μιλάω και για τροχαίους και για οδηγούς..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μαρ 2011, 20:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 19:48
Δημοσιεύσεις: 4375
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
heartless έγραψε:
πολλοί να πιστεύουν πως αν δεν έχουν στοπ στο δικό τους δρόμο θα έχει ο άλλος.

Ακριβώς για αυτό κι εγώ πλέον σταματάω σε κάθε μικρή διασταύρωση που υπάρχει κίνδυνος να μου πεταχτεί κάποιος.Καλύτερα να περιμένω 2 δευτερόλεπτα παρά να με πάρει κάποιος στο λαιμό του.Έτσι όπως οδηγούν οι περισσότεροι,φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.

_________________
Εικόνα

-C4 1.6 THP
-C3 1.4 diesel


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μαρ 2011, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Αυτό με το στοπ είναι πρόβλημα. Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν τα βάζουν παντού. Κανείς δεν ασχολείται με την προτεραιότητα απο δεξιά. Και εγώ σταματάω γι'αυτό το λόγο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σεβασμός στο δρόμο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μαρ 2011, 22:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Προσέξτε όμως,μην σας καρφώσει κανείς απο πίσω.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 27 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Παρκαρισμένο αυτοκίνητο σε δρόμο με εργασίες οδοποιίας
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: heartless
Απαντήσεις: 6
Ερώτηση: Γιατί το κοτόπουλο διέσχισε τον δρόμο
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: shadow_
Απαντήσεις: 2
Σβήνει στον δρόμο και δεν παίρνει μπρος (Part 2)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: chimairax
Απαντήσεις: 46
ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Απαντήσεις: 1052
"Στο δρόμο" - Ταξίδια, ιστορίες κλπ
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: linker
Απαντήσεις: 109
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 17 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ