Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 12:51 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 15:46 
Άβαταρ μέλους
KarlBarks έγραψε:
ναι αλλα κατα ποσο ειναι αξιοπιστη η μετρηση του topgear ?


xsaravts έγραψε:
Εγώ ξέρω ότι όσοι σε βλέπουν να οδηγείς CITROEN λένε: "Αυτά όλο ζημιές παθαίνουν".
Ενώ όταν οδηγείς AUDI (με τόνο στο Ι) λένε: "Σκυλιά τα Γερμανικά".
Άρε αθάνατοι Ελληνάρες.......


από το παράδειγμα στο 2ο quote σίγουρα πιο αξιόπιστη! :fsss :tong:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:16 
Άβαταρ μέλους
KarlBarks έγραψε:
ναι αλλα κατα ποσο ειναι αξιοπιστη η μετρηση του topgear ?


καθολου..σαν γνησιοι Βρετανοι και @δερφ@ρες και κινουμενοι συναισθηματικα θεωρουν οτι η ΜΙΝΙ ειναι η κορυφαια σε αξιοπιστια εταιρια στην ευρωπη..μπουρδες-ελεος εχουν κανει απλα απλα μια λιστα με αυτοκινητα που γουσταρουν να προωθησουν αφου Honda-Subaru-Toyota και ΜΙΝΙ ειναι κατ'ουσιαν εγγλεζικες εταιριες..Το νεο CIVIC για παραδειγμα ειναι σχεδιασμενο και φτιαγμενο στην Βρετανια.Κομματι της SUBARU ανηκει σε εγγλεζους οι οποιοι ειναι χωμενοι και στην Toyota της οποιας μερικα μοντελα κατασκευαζονται στην Αγγλια...και μας τα τσαμπουνανε 1η δεκαδα...Υπαρχουν πολυ πιο αξιοπιστες εταιριες οπως SAAB-VOLVO...ΑUDI..Μercentes...τα οποια βρισκονται χαμηλα στη λιστα..γενικως παντως PSA και VAG ειναι χαμηλα..Α και για την πρωτη τη MAZDA οσοι ασχολουνται με συνεργεια..θα ξερουν...:thumbup

xsaravts έγραψε:
Εγώ ξέρω ότι όσοι σε βλέπουν να οδηγείς CITROEN λένε: "Αύτά όλο ζημιές παθαίνουν".
Ενώ όταν οδηγείς AUDI (με τόνο στο Ι) λένε: "Σκυλιά τα Γερμανικά".
Άρε αθάνατοι Ελληνάρες.......


εχετε δει πολλα Citroen να πηγαινοερχονται επι 15ετια και βαλε Ελλαδα-Γερμανια???
Κατι ξερει και λεει ο σοφος ελληνας που εχει κανει μεταναστης "σκυλια τα Γερμανικα"..


Τελευταία επεξεργασία από Sakis..super3 και Παρ 09 Φεβ 2007, 18:39, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:21 
Άβαταρ μέλους
με το προηγούμενο VTS μου πήγα Ιταλία-Ελβετία-Αυστρία και Γαλλία.

όχι ρε γμτ...είναι γαλλικό...τσ τσ τσ απαράδεκτο ΔΕΝ έπρεπε να με πάει.

για αυτά είναι μόνο τα γερμανικά! :ysteric


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:09
Δημοσιεύσεις: 48
Τοποθεσία: Πειραιάς
tony78 έγραψε:
Japan rules... :fsss

Εγώ αυτό βλέπω... :rtfm


+1

Οι άνθρωποι ξέρουν να φτιάχνουν αυτοκίνητα και πάνω απ' όλα ξέρουν σε τι να δίνουν βάση όταν τα σχεδιάζουν.

Να χέσω τα δερμάτινα σαλόνια και τα ποιοτικά πλαστικά των γερμανών.

Μπράβο για άλλη μια φορά στη Citroen. Μια χαρά τα πήγαμε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:33 
Άβαταρ μέλους
elteo έγραψε:
με το προηγούμενο VTS μου πήγα Ιταλία-Ελβετία-Αυστρία και Γαλλία.

όχι ρε γμτ...είναι γαλλικό...τσ τσ τσ απαράδεκτο ΔΕΝ έπρεπε να με πάει.

για αυτά είναι μόνο τα γερμανικά! :ysteric


Ναι παλικαρι μου πηγες μια φορα ομως...Δεν πηγαινοερχεσαι καθε χρονο με αυτο....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:37 
Άβαταρ μέλους
Sakis..super3 έγραψε:
elteo έγραψε:
με το προηγούμενο VTS μου πήγα Ιταλία-Ελβετία-Αυστρία και Γαλλία.

όχι ρε γμτ...είναι γαλλικό...τσ τσ τσ απαράδεκτο ΔΕΝ έπρεπε να με πάει.

για αυτά είναι μόνο τα γερμανικά! :ysteric


Ναι παλικαρι μου πηγες μια φορα ομως...Δεν πηγαινοερχεσαι καθε χρονο με αυτο....


καλά με έπεισες... :ysteric

στην Ιταλία πηγαινοέρχομoυν (Φλωρεντία συγκεκριμένα) λόγω εργασίας του πατέρα μου.

τσ τσ γαλλικά απαπαπα. Είπαμε μόνο γερμανικά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:46 
Άβαταρ μέλους
και που ειναι η ιταλια ??? :ysteric Διπλα ειναι..τι δρομολογιο εκανες Ελλαδα-Αλβανια-Ιταλια???Πηγες ως την πατρα πηρες το καραβι και πηγες ιταλια..Εχω ενα φιλο με το OPEL CORSA 1.2 Βεροια-ηγουμενιτσα-καραβι-ρωμη..εφτασε μια χαρα...και γυρισε..
Βαλε το C4 2 μερες και κατι οδηγηση συνεχεια με 4-5 στασεις μονο Θεσσαλονικη-Αμβουργο επι 15 χρονια και τα λεμε ..
Αυτο καιρνουργιο ειναι και κοντευει να διαλυθει...


Τελευταία επεξεργασία από Sakis..super3 και Παρ 09 Φεβ 2007, 18:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:49 
Άβαταρ μέλους
εντιτ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:50 
Άβαταρ μέλους
Εχω και Γαλλικο και Γερμανικο εννοια σου...
Για τις εντος νομου διαδρομες Γαλλια και τις εκτος Γερμανια..με το C4 που ειναι 1.6 παω θεσσαλόνικη και γυριζω με 15 ευρω και το AUDi ειναι 1.8 στο ιδιο δρομολογιο καιω μονο 10ευρω...

:ysteric :ysteric :ysteric


Τελευταία επεξεργασία από Sakis..super3 και Παρ 09 Φεβ 2007, 18:59, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:52 
Άβαταρ μέλους
Sakis..super3 έγραψε:
και που ειναι η ιταλια ??? :ysteric Διπλα ειναι..τι δρομολογιο εκανες Ελλαδα-Αλβανια-Ιταλια???Πηγες ως την πατρα πηρες το καραβι και πηγες ιταλια..Εχω ενα φιλο με το OPEL CORSA 1.2 Βεροια-ηγουμενιτσα-καραβι-ρωμη..εφτασε μια χαρα...και γυρισε..
Βαλε το C4 2 μερες και κατι οδηγηση συνεχεια με 4-5 στασεις μονο Θεσσαλονικη-Αμβουργο επι 15 χρονια και τα λεμε ..
Αυτο καιρνουργιο ειναι και κοντευει να διαλυθει...


δηλ θες να μου πεις ότι ένα Α4 1600 είναι ότι πρέπει για Αμβούργο-Θεσ/νίκη;
γιατί εσύ συγκρίνεις C4 με μεγάλα Αudi και Μerc.

αλήθεια με ένα C6 3.0 κάνεις καλό ταξίδι ή επειδή είναι γαλλικό ΔΕΝ αντέχει; :ysteric

μου αρέσει που το συνεχίζεις κιόλας και επιμένεις... :fsss


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 18:53 
Άβαταρ μέλους
Sakis..super3 έγραψε:
Εχω και Γαλλικο και Γερμανικο εννοια σου...

:ysteric :ysteric :ysteric


κι εγώ έχω κι ένα Α159 2.2 JTS...αυτό το εγκρίνεις για Γερμανία ή είναι πολύ premium εκεί ;

:ysteric


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:09 
Άβαταρ μέλους
elteo έγραψε:

δηλ θες να μου πεις ότι ένα Α4 1600 είναι ότι πρέπει για Αμβούργο-Θεσ/νίκη;
γιατί εσύ συγκρίνεις C4 με μεγάλα Αudi και Μerc.


μονος σου συγκρινες με τα τσ τσ τα γαλλικα...Απο 1.8 και ανω φιλε μου θα συγκρινω...Και το C4 to 2.0 να μου πεις δεν θα αντεξει τοσα χλμ επι τοσα χρονια...

elteo έγραψε:
αλήθεια με ένα C6 3.0 κάνεις καλό ταξίδι ή επειδή είναι γαλλικό ΔΕΝ αντέχει; :ysteric


Και βεβαια θα κανει καλο ταξιδι αλλα υπηρχε και μηπως πριν απο καμοια 5ετια το C6 ή καμια 15ετια μηπως???Που ητανε η Citroen??Αντικειμενικα ετσι???Θα συγκρινεις τοτε το C6 με ενα Α6
ή ενα Α8 ενα AUDI S4???Να παμε μηπως και 1000 κυβικα πιο πανω στα 4000???Με μια RS4???Ποιο κανει καλυτερο ταξιδι λες εσυ????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:16 
Άβαταρ μέλους
Sakis..super3 έγραψε:

μονος σου συγκρινες με τα τσ τσ τα γαλλικα...Απο 1.8 και ανω φιλε μου θα συγκρινω...Και το C4 to 2.0 να μου πεις δεν θα αντεξει τοσα χλμ επι τοσα χρονια...


γιατί να μην αντέξει ...δεν μπορώ να καταλάβω; Δηλ ένα Golf 2.0 θεωρείς ότι δεν τσουλάει αλλά πετάει;

Sakis..super3 έγραψε:
Και βεβαια θα κανει καλο ταξιδι αλλα υπηρχε και μηπως πριν απο καμοια 5ετια το C6 ή καμια 15ετια μηπως???Που ητανε η Citroen??Αντικειμενικα ετσι???Θα συγκρινεις τοτε το C6 με ενα Α6
ή ενα Α8 ενα AUDI S4???Να παμε μηπως και 1000 κυβικα πιο πανω στα 4000???Με μια RS4???Ποιο κανει καλυτερο ταξιδι λες εσυ????


φίλε ένα ένα γιατί τα ισοπεδώνεις όλα.

σου λέω ότι με ένα C6 κάνεις άνετα και απροβλημάτιστα μεγάλα ταξίδια.
εσύ μου πετάς για 15ετιές κτλ...συγνώμη αλλά γιατί να κρατήσει κάποιος 15 χρόνια ένα αυτοκίνητο. Μετά πριν 15 χρόνια υπήρχε το Αudi 100 ...το αντίστοιχο ήταν το ΧΜ. Πάλι μια χαρά έκανες με την απίστευτη ανάρτηση που φόραγε. Τώρα εάν εννοείς ότι με τα πολλά άλογα του RS4 κάνεις καλύτερο ταξίδι επειδή έχει περισσότερα άλογα συγνώμη αλλά τα έχεις μπλέξει λίγο στο μυαλό σου.

το C6 για μένα είναι ΣΑΦΩΣ ανώτερο του A6. Tσέκαρε τι λέει για δαύτο ο Jeremy Clarkson στο Top Gear και θα καταλάβεις. Αλλά ξέχασα εγγλέζοι=αδελφάρες κατ' εσέ. :ysteric


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:12
Δημοσιεύσεις: 1467
Τοποθεσία: ΝΠ
Ψυχραιμία...ρε παιδιά ποιός κάνει πια μακρινά ταξίδια με αμάξι...πολύ λίγοι!Και να σας πω και κάτι περισσότερο ταλαιπωρούνται τα αυτικίνητα σε συνθήκες πόλης παρά σε ταξίδια...Άρα???

_________________
Ο C2 VTRRR άλλαξε και έγινε ViTeSe...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:28 
Άβαταρ μέλους
Κατα γενικη ομολογια ειναι...
Περισσοτερα κυβικα-περισσοτερα αλογα-περισσοτερη δυναμη-καλυτερο πατημα-μεγαλυτερη επιταχυνση-τελεια τελικη και αντε γεια....Μπορει λες να εισαι πατητος 260 επι 4-5 ωρες ή οχι???Δεν εχουν σημασια τα κυβικα και τα αλογα στο ταξιδι???

Καλα καθεσαι ακομη και συγκρινεις σειρες S και Rs με C6? hmmm το quattro το ξεχασες?και μου λες για xm?


Τελευταία επεξεργασία από Sakis..super3 και Παρ 09 Φεβ 2007, 19:39, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 9 [ 130 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen C5 - Automatic
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 2
Citroen Xsara Εξάτμιση-Εισαγωγή
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: efmi13
Απαντήσεις: 6
Προβλήματα με citroen C2 1.1
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Citroen ZX-Memories...
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: plankton69
Απαντήσεις: 12
Μετατροπή Citroen c4 coupe 1.4 VTRs
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια