Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 08:29 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Για τι διαφορα μιλαμε σε λιτρα??

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 08:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Θα σε φωναξω για συνοδευτικο οχημα!! :mrgreen


:laugh :laugh :laugh :laugh


machine22 έγραψε:
Λιγότερο θα κοστίσει στις διακοπές να αγοράσεις ποδήλατο και μετά να το πετάξεις παρά να το κουβαλάς. Η κατανάλωση ξεφεύγει.


τοσο πολυ???

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 09:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 18:33
Δημοσιεύσεις: 51
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Για τι διαφορα μιλαμε σε λιτρα??

2-4 /100 km

_________________
συναγερμοί-cctv , τηλεφωνικά κέντρα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 09:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Αύγ 2011, 10:51
Δημοσιεύσεις: 1840
Τοποθεσία: Αθήνα
machine22 έγραψε:
http://www.accessoires-citroen-lorient. ... t-876.html
Απο αυτούς πήρα της μπάρες. 170 ευρο βλέπω τις έχει + μεταφορικά. (πάρε με την μία 2 κομμάτια :) θα χαλάσουν σίγουρα οι βάσεις )
Εκτός και αν θες να πάρεις Thule

Λίγο ακριβές δεν είναι;;; Έχω πάρει μπάρες original citroen από τις αντιπροσωπείες και για το xsara και για το picasso και τώρα στο C3 όλες στα 80€. Βλέπω ότι το συγκεκριμένο και του C3 τις έχει 98€. Πάντως, όσα χρόνια τις είχα ποτέ δεν χάλασαν οι βάσεις. Απλά θέλουν λίγο προσοχή γιατί βγαίνουν τα χοντρά λαστιχένια πέδιλα που πατάνε στην οροφή, μην τα χάσεις. Και η λαστιχένια επένδυση στον βραχίονα αντιστήριξης που τη σφίγγει στο φτερό ( ή στην ειδική υποδοχή στο picasso) μην το γδάρεις αν την ακουμπήσεις σε έδαφος. Τίποτα άλλο. Είναι πολύ καλής ποιότητας και υπερτερούν από τις universal του εμπορίου γιατί δεν εξέχουν στα πλάγια και δεν σφυρίζουν στις μεγάλες ταχύτητες.
someone έγραψε:
επίσης η σχάρα που μπαινει πίσω, εχω την εντύπωση οτι δεν μπαινει στο C5 και ειναι μόνο για hatchback και εγω μία τέτοια εχω και την εχω βολευτει απίστευτα αλλα ρε παιδια δεν υπάρχει φόβος με 2-3 ποδήλατα να κρεμάσει η πόρτα του πορτ-παγκαζ απο το βάρος?

Όχι Αντώνη, ο γαμπρός μου έχει χρόνια την ίδια σχάρα για πορτμπαγκάζ και μπαίνει άνετα στο Almera που είναι sedan. Η πόρτα δεν κρεμάει γιατί το βάρος ζυγίζεται και πατάει πάνω της, δεν την τραβάει. Τώρα αν κάνει ζημιά στα λάστιχα πατώντας τα περισσότερο δεν ξέρω... :hmm
machine 22 έγραψε:
Λιγότερο θα κοστίσει στις διακοπές να αγοράσεις ποδήλατο και μετά να το πετάξεις παρά να το κουβαλάς. Η κατανάλωση ξεφεύγει.

Μιλάμε για της οροφής πάντα και είναι λογικό με τέτοια αντίσταση στον αέρα. Χαλάει τελείως την αεροδυναμική σχεδίαση του οχήματος. Αντίθετα με αυτές στο πορτμπαγκάζ δεν έχει σχεδόν καθόλου επίπτωση στην κατανάλωση. Μόνο μια μικρή λόγω του επιπλέον βάρους του φορτίου και της αλλαγής της οπισθέλκουσας, που όμως δεν είναι σημαντικά μεγάλη.

_________________
Θάνος
Axel 1.3 - ZX Monte Carlo 1.4 - Xsara exclusive 1.6 - Xsara picasso exclusive 1.8 - C3 1.6 exclusive- FORD Mondeo mk4 2.0 Ghia

For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Leonardo da Vinci


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 16:24 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
alfa3delta έγραψε:
someone έγραψε:
επίσης η σχάρα που μπαινει πίσω, εχω την εντύπωση οτι δεν μπαινει στο C5 και ειναι μόνο για hatchback και εγω μία τέτοια εχω και την εχω βολευτει απίστευτα αλλα ρε παιδια δεν υπάρχει φόβος με 2-3 ποδήλατα να κρεμάσει η πόρτα του πορτ-παγκαζ απο το βάρος?

Όχι Αντώνη, ο γαμπρός μου έχει χρόνια την ίδια σχάρα για πορτμπαγκάζ και μπαίνει άνετα στο Almera που είναι sedan. Η πόρτα δεν κρεμάει γιατί το βάρος ζυγίζεται και πατάει πάνω της, δεν την τραβάει. Τώρα αν κάνει ζημιά στα λάστιχα πατώντας τα περισσότερο δεν ξέρω... :hmm



με τα hatchback που δεν κάθετε πάνω της αλλα στηρίζετε πάνω σε αυτη τι γίνετε?

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 16:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Αύγ 2011, 10:51
Δημοσιεύσεις: 1840
Τοποθεσία: Αθήνα
Τουλάχιστον εμένα στο C3 μέχρι τώρα δεν έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα. Και έχω κάνει και ταξίδια με αυτήν. Και πάλι σε αυτόν τον τύπο, το βάρος μοιράζεται και πέφτει στο κάτω στέλεχος κυρίως, που πατάει πάνω στην πόρτα, αλλά και στο πάνω, που γι' αυτό λέω ότι πρέπει να πατάει σε μέταλλο και όχι στο κρύσταλλο, όπως προτείνουν και έχουμε θραύσεις.

_________________
Θάνος
Axel 1.3 - ZX Monte Carlo 1.4 - Xsara exclusive 1.6 - Xsara picasso exclusive 1.8 - C3 1.6 exclusive- FORD Mondeo mk4 2.0 Ghia

For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Leonardo da Vinci


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 20:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 18:33
Δημοσιεύσεις: 51
alfa3delta έγραψε:
Πάντως, όσα χρόνια τις είχα ποτέ δεν χάλασαν οι βάσεις. Απλά θέλουν λίγο προσοχή γιατί βγαίνουν τα χοντρά λαστιχένια πέδιλα που πατάνε στην οροφή, μην τα χάσεις. Και η λαστιχένια επένδυση στον βραχίονα αντιστήριξης που τη σφίγγει στο φτερό ( ή στην ειδική υποδοχή στο picasso) μην το γδάρεις αν την ακουμπήσεις σε έδαφος. Τίποτα άλλο. Είναι πολύ καλής ποιότητας και υπερτερούν από τις universal του εμπορίου γιατί δεν εξέχουν στα πλάγια και δεν σφυρίζουν στις μεγάλες ταχύτητες.

μου έχει σπάσει 2 φορές το πλαστικό που τραβάει το έλασμα που κουμπώνει η βάση στην ειδική υποδοχή.

_________________
συναγερμοί-cctv , τηλεφωνικά κέντρα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 18 Αύγ 2011, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Αύγ 2011, 10:51
Δημοσιεύσεις: 1840
Τοποθεσία: Αθήνα
Περίεργο :hmm δεν μου έχει συμβεί ποτέ και τις χρησιμοποιώ σε κάθε ταξίδι πάνω από 10 χρόνια. Και για να πω την αλήθεια, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πλαστικό εξάρτημα. Εμένα είναι μεταλλικές και σφίγγουν με allen 10'. Μήπως δεν τις σφίγγεις καλά στις υποδοχές; Θέλουν και μετά από κάποια χιλιόμετρα πάλι έλεγχο και σφίξιμο για να πάρεις τα μπόσικα. Εκτός και σου έτυχαν ελαττωματικές, συμβαίνουν κι αυτά...τι να πω.

_________________
Θάνος
Axel 1.3 - ZX Monte Carlo 1.4 - Xsara exclusive 1.6 - Xsara picasso exclusive 1.8 - C3 1.6 exclusive- FORD Mondeo mk4 2.0 Ghia

For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return...
Leonardo da Vinci


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 27 Μαρ 2018, 17:17 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα στην ομάδα, έχει δοκιμάσει κανένας καμιά βάση (κατα προτίμηση) για πίσω σε C3 του 2014? ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 27 Μαρ 2018, 22:57 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Σε κοτσαδορο της THULE XPRESS 970

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 19:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
Σημερα εντελως τυχαία στα Γιάννενα μου έδωσαν ενα προσπέκτους προσφορών του πρακτικερ που μεταξυ άλλων ειχε σε προσφορά (29,99) βαςη για 3 ποδήλατα απο 49,99 . Φαντάζομαι οτι δε θα αφορά το πρακτικερ Ιωαννίνων αλλα όλης της Ελλάδας


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 19:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 09 Ιαν 2018, 18:46
Δημοσιεύσεις: 10
Orestis έγραψε:
Σημερα εντελως τυχαία στα Γιάννενα μου έδωσαν ενα προσπέκτους προσφορών του πρακτικερ που μεταξυ άλλων ειχε σε προσφορά (29,99) βαςη για 3 ποδήλατα απο 49,99 . Φαντάζομαι οτι δε θα αφορά το πρακτικερ Ιωαννίνων αλλα όλης της Ελλάδας
Υπάρχει σε newsletter της εταιρείας, μου ήρθε σήμερα mail και τσέκαρα και στο eshop της...
Η τιμή είναι σίγουρα πολύ καλή, να μπαίνει άραγε σε C2?
Με ενδιαφέρει για μια-δυο μεταφορές, ίσα να φέρω το ποδήλατο από το χωριό και όχι για να το παίρνω συστηματικά μαζί σε διακοπές κλπ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 23:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
Εαν μπορείς να ας σε καποιο κατάστημα να τσεκάρεις την ποιότητα τους κσι να μας πεις σχετικα γιατι η τιμη πραγματικα ειναι πολυ καλή .Σε ενα ποδήλατα δικο εδω στα Γιάννενα που ρώτησα με την ευκαιρεία αυτη η τιμη τους ηταν απο 70 ε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 30 Μαρ 2018, 06:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 09 Ιαν 2018, 18:46
Δημοσιεύσεις: 10
Orestis έγραψε:
Εαν μπορείς να ας σε καποιο κατάστημα να τσεκάρεις την ποιότητα τους κσι να μας πεις σχετικα γιατι η τιμη πραγματικα ειναι πολυ καλή .Σε ενα ποδήλατα δικο εδω στα Γιάννενα που ρώτησα με την ευκαιρεία αυτη η τιμη τους ηταν απο 70 ε
Θα το δω, αν μπορέσω από κοντά...
Πιστεύω βέβαια ότι θα είναι για περιστασιακή χρήση και σίγουρα όχι για κάποιον που θα τη χρησιμοποιεί 2 ή και παραπάνω φορές το χρόνο...
Θα το δούμε βέβαια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σχαρες ποδηλατου.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Μαρ 2021, 10:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Επαναφερω λιγο το θεμα για να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που χρησιμοποιει σε C3 σχαρα ποδηλατων πορτ μπαγκαζ και αν ναι , ποιο μοντελο και ποιας εταιρειας. Ειναι ικανοποιημενος η εχουν παροθσιαστει προβληματα στη χρηση της ???

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 30 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Βάση ποδηλατου by me.
Δ. Συζήτηση: Γενικές Συζητήσεις
Συγγραφέας: gmavro
Απαντήσεις: 5
Βάση ποδηλάτου
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: nrap
Απαντήσεις: 2
Αγορά ποδηλάτου Trekking
Δ. Συζήτηση: Γενικές Συζητήσεις
Συγγραφέας: diesoulas
Απαντήσεις: 105
Σχαρα ποδηλατου πορτ μπαγκαζ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Σχαρες οροφης για c2!
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: pavlos
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ