Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 07:17 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Φεβ 2011, 00:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16608
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Με αφορμη τη κληση που βρηκα χθες ,ειπα να ανοιξουμε ενα θεματακι να μοιραστουμε και καποιες στιγμες μας ως "παρανομοι" :P :shy να γραφτει και καμια παραξενη-αστεια ιστορια..

billaras έγραψε:
nonos έγραψε:
Εδω εμενα γραφει οτι η zx ειναι μαυρη.. :laugh :lol


Χρηστο, πηγαινε στον δημο, θα πας με την αδεια, θα στην φωτοτυπησουν για να αποδειχθει το λαθος γραφομενο, και θα στην σβησουν. Ετσι ειχα κανει και εγω σε μια...
Και εσυ Αντωνη το ιδιο.

Για εξηγα γιατι δε κατεχω..Πρωτη φορα ειναι που με κλησωνουν.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 151.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Φεβ 2011, 01:15 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Ρε συ, αφου η κληση εχει λαθος στοιχειο του οχηματος, αν πας στον Δημο που σου εκοψαν την κληση, και πας με την αδεια του οχηματος που αναφερονται ολα τα στοιχεια, και υπαρχει λαθος στοιχειο στην κληση, τοτε στην σβηνουν και απλα παραθετουν μαζι εμ την κληση την φωτοτυπια της αδειας σου που ποδεικνυει το γεγονος αυτο. ΛΕς καλημερα και φευγεις.
Θα ταλαιπορηθεις κανα 10-20λεπτο μονο. Ειναι στην Μαιζωνος λιγο μετα το ΚΕΠ.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 06 Φεβ 2011, 01:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
Μοναδική κλήση στο ενεργητικό μου ειναι με το Tempra του μπαμπά αααπειρα χρόνια πριν από την δημοτική αστυνομία για παρκάρισμα σε αρχαιολογικό χώρο!!!!!

Ειχα παρκάρει στο παρκάκι πίσω από την Ροτόντα.....32,5 ευρώ τα οποία πληρώθηκαν την επόμενη μερα......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2011, 09:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 03 Νοέμ 2010, 08:46
Δημοσιεύσεις: 28
Απο την δημοτική αστυνομία για παράνομη στάση(ξεφόρτωνα τα κεράκια για τον Ναό) 20 € αμέ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2011, 17:59 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16608
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
brizolas έγραψε:
Απο την δημοτική αστυνομία για παράνομη στάση(ξεφόρτωνα τα κεράκια για τον Ναό) 20 € αμέ!

Ευλογημενη κληση.. :P

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 151.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2011, 20:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
brizolas έγραψε:
Απο την δημοτική αστυνομία για παράνομη στάση(ξεφόρτωνα τα κεράκια για τον Ναό) 20 € αμέ!



Είναι έτοιμοι για την κόλαση αυτοί πάτερ,μην αγχώνεσαι......

Για μας τους υπόλοιπους,κάνε καμμιά προσευχή,γιατί δεν μας βλέπω καλά....

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2011, 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Την πρώτη μου κλήση την πήρα για παράνομο παρκάρισμα, στο πρώτο μου παρκάρισμα στη Θεσσαλονίκη, την πρώτη ημέρα που έφερα το ΖΧ από Πτολεμαΐδα. Η μικρή λεπτομέρεια είναι πως με γράψανε στην οδό Κοζάνης!


Η επόμενη κλήση ήταν για υπερβολική ταχύτητα: Σωτήριον έτος 1997, έξω από τη Κατερίνη σε μεγάλη κατηφόρα, μεσημέρι Αυγούστου με καύσωνα, μόλις είχα βγάλει το αυτοκίνητο από serviceτων 200 χιλιάδων km όπου αλλάχθηκαν τα μισά μηχανικά μέρη, με καινούργιο παιχνίδι το Garmin e-trex GPS, και είπα να μετρήσω τελική ταχύτητα σε άδειο δρόμο με 3 λωρίδες ανά κατεύθυνση.
Κάπου στα 195 με πέτυχε φορητό ραντάρ από μπλόκο τροχαίας.

Με σταμάτησαν μαζί με άλλους δέκα που πήγαιναν πλακωμένοι σε γάμο στη Λάρισα. Ωραιότατο σκηνικό, οι γρήγοροι του γάμου να βρίζονται με τους τροχαίους και ταυτόχρονα ο διοικητής της τροχαίας Κατερίνης να δίνει συνέντευξη στην ΕΤ3 για την ανάγκη τήρησης του ορίου των 110km/h στον επικίνδυνο δρόμο των 3,5 λωρίδων.
Μέσα στην αναμπουμπούλα, ρώτησα τον τροχαίο αν μπορούσε να κάνει κάποια έκπτωση γιατί ο Αύγουστος είναι μήνας εκπτώσεων, γέλασε και έγραψε 165 στο χαρτί. Με άφησε να φύγω και εμφανίστηκα στο δικαστήριο ενάμιση χρόνο μετά.

Εκεί ήταν όλα τα λεφτά! Δικαστήριο ημέρας Τρίτης (αφιερωμένο σε τροχαίες παραβάσεις μόνο) και μαζεμένοι οι γκαζοφονιάδες της περιοχής να συζητούν για Bilstein και μετατροπές. Ήταν πολύ άνετοι γιατί –όπως μου εξήγησαν- ο πρόεδρος είναι κ αυτός γκαζοφονιάς και έχει μία φτιαγμένη bmw 328.
Αντί όμως να εμφανιστεί ο λάτρης της ταχύτητας στην έδρα, μας ήρθε 60άρα θεία που ούρλιαζε κάθε φορά που διάβαζε τα νούμερα (το highscore ήταν 230!). Ήρθε η σειρά μου, γλύκανε λίγο (πάντα είχα πέραση σε γυναίκες 3ης ηλικίας) και μου έδωσε ένα χαριστικό πρόστιμο των 300χιλιάδων δραχμών! Ευτυχώς είχα μαζί μου χρήματα γιατί αλλιώς πήγαινα για προσωποκράτηση.


Άλλη γελοία ιστορία ήταν μια κλήση παρκαρίσματος στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης. Πήγαμε με την κοπέλα μου στο Kitchen bar (που λειτουργεί μέσα στο λιμάνι) κ επέμενε πως μπορούσα να παρκάρω νόμιμα στο λάθος σημείο. Φυσικά όταν βγήκαμε βρήκα κλήση στο μπαρμπρίζ, και φυσικά της την έδωσα να την πληρώσει. Βεβαίως βεβαίως την έχασε και ήρθε στο πατρικό μου Πτολεμαΐδα η ειδοποίηση πως έχω πρόστιμο από το Λιμενικό Σώμα, δύο χρόνια μετά.

Και εκεί αρχίζουν τα πανηγύρια, με τους γονείς μου να είναι έξαλλοι, με ατάκες του τύπου «ενώ καιγόμαστε εσύ αγοράζεις σκάφος αναψυχής», «πές μας πού το έχεις το κρις κραφτ», «το κότερο σε μάρανε» και άλλα τέτοια ωραία.
Δεν μου πέρασε καν απ’το μυαλό πως μπορεί να ήταν το λάθος παρκάρισιμα του ΖΧ, και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας….

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2011, 21:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Ανοιξατε μεγαλο θεμα
Πριν κανα μηνα λαμβανω μια ειδοποιηση απο το δημο πατρεων οτι το αυτοκινητο της γυναικας μου ηταν παρκαρισμενο στην κορινθου στην πατρα συγκεκριμενη ημερομηνια 29-07-08 και ενω ειμασταν πρεβεζα και με αυτο καναμε μετακινησεις για μπανιο κλπ κλπ (η γυναικα μου στο 6ο μηνα εγκυμοσυνης) μου τσελνουν την κληση η οποιοα ηταν μουντζουρωμενη η οδος και η ωρα της παραβασης μιλαω με καποιον εκει μεσα υπευθυνο και επειδη δεν βγαζω ακρη απευθυνωμαι στον συνηγορο του πολιτη οπου κανανε ενεργειες και με το πατημα οτι δεν ηπηρχαν ευκρινει στοιχεια η κληση σβηστηκε στελνοντας μου σχετικα εγγραφα....
Ο υπαλληλος μου ειπε περιπτωση οπου μια μερσεντες Α160 την γραφουν σαν μαρκα μερσεντες και η αδεια κυκλοφοριας γραφει επανω daimler benz και επειδη δεν γραφει πουθενα μερσεντες συνεχως του σβηνουν κλησεις μεχρι που δοθηκε εσωτερικο εγγραφο το συγκεκριμενο αυτοκινητο να μην το γραφουν και ο κυριος αλωνιζει ελευθερα...........

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2011, 21:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 10:32
Δημοσιεύσεις: 259
Εικόνες: 0
εγω περυσι πηγαινα με 100 στην Κηφισιας,κοιταω τους καθρεφτες τιποτα απο περοπολικα,περναω εναν βλακα που ηταν μπροστα και μετα απο 200 μετρα ενα μπλε Ι.Χ. :hmm Octavia με σταματαει και μου λεει πηγαινες με 150.Προστιμο και μου πηραν το διπλωμα για 3 μηνες.Πιο παλια παλι με 150 στην Εθνικη οδο αυτη τη φορα παλι με ειδαν και παλι προστιμο :rtfm

_________________
Εικόνα

CITROEN XSARA 1600 16V


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Φεβ 2011, 22:08 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16608
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Την κορυφαια ατακα την εχει πει τρελος και παλαβος φιλος ενος φιλου.. Ενω πηγαινει πλακωμενος τον σταμπαρει μπλοκο και δινει σημα στο επομενο να τον σταματησουν οπως και γινεται..
Τρελαμενος ο αστυνομικος του ουρλιαζει "ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΟΣΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ?!!? " και ο θεος απανταει με φυσικοτητα "Ηρθα οσο πιο γρηγορα γινοταν".. :laugh :lol

Δε θυμαμαι τη συνεχεια..

kobulis ωραιες στιγμες δε μπορω να πω.. :D

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 151.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Φεβ 2011, 00:29 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Πρωτη κληση μου ηταν το 2006, μια μερα απο την περιοδο των αποκριων στην Πατρα. Βγαινω βραδυ με το αμαξι του μπαμπα (το megane, τοτε ειχα το ΒΧ :love ) και παρκαρω στο Λιμανι, σε θεση που ειχε ηδη φυγει αμαξι. Μετα απο 3 ωρες βρηκα κληση του Λημενικου, 10 λεπτα πριν φτασω και το παρω. :angr Εκσασα τοτε 20-25 ευρω (δεν θυμαμαι ακριβως). ΅Ειναι και η μοναδικη κληση που εφαγε γενικα το συγκεκριμμενο αμαξι.

Νομεβριος του 2007, περιπου στις 20 του μηνα μου γραφουν το ΒΧ για παρανομη σταθμευση. Η πλακα ειναι οτι τοτε ειχα φυγει για Αθηνα, το Σ/Κ που βρηκα το Xantia και το αγορασα. Ειχαν γραψει τα μισα στοιχεια του οχηματος λαθος, με αριθμο κυκλοφοριας τα γραμματα της πινακιδας του megane, και τα νουμερα απο την πινακιδα του ΒΧ. :laugh Επισης γραφαν μαρκα Renault και μοντελο ΒΧ 14Ε... :laugh :laugh Την εσβυσα για λαθος στοιχεια...

Πρωτη κληση με το Xantia, ηταν το 2008, για υπερβολικη ταχυτητα. Με επιασαν στον κομβο του Αιγιου, κατευθυνση προς Αθηνα, στην στροφη που παει Καλαβρυτα, επειδη εχει οριο 80 ή 70 αν θυμαμαι καλα, και με επιασαν με ~100. 55 ευρω μεσα σε 10 μερες ή 110 αν δεν την πληρωσω μεχρι τοτε.

Το 2009 την ημερα που πηγαμε στην Λουτσα στον citrovag, ερχομαι πτωμα Καλλιθεα, κατα τις 10 το βραδυ, ειχα ξυπνησει απο τις 7 το πρωι γιατι πηγα Μεγαρα στον GeZ και πηγαμε μαζι στον Βαγγελη. Εψαχνα για 2 ωρες παρκιν Κυριακη βραδυ, πουθενα (την Δευτερα εχουμε λα'ι'κη αρ ακαταλαβαινετε....) αρχισα να κουτουλω το τιμονι απο την νυστα. Φωναζω τον πατερα μου, ψαχνουμε λιγο ακομα ,βρισκουμε θεση καπου 7-8 τετραγωνα απο το σπιτι. Την μεθεπομενη παω να το παρω, βρισκω μια ωραια κληση, για πρεμποδιση μπαρας ΑΜΕΑ, ενω περνουσε και αμαξι απο την μπαρα... Ισως επειδη εχει μυτουλα το αμαξι... :angr 75 ευρω σε 10 μερες ή 150 ευρω.

Παλι το 2009, με πιανει στον κομβο του Ξυλοκαστρου για υπερβολικη ταχυτητα, με την μανα μου μεσα. Πηγαινα με 95 με οριο το 70. Η πλακα ειναι οτι πριν 1 λεπτο, η μανα μου μου ελεγε να κοψω οτνα μπω στον κομβο, και ειχα ηδη κοψει, αλλα με επιασε στην κουβεντα, ξεχαστηκα και δεν ξαναειδα το κοντερ... 55 ευρω, ή 110 μετα τις 10 μερες.

Ξανα το 2009, παραμονη Χρηστουγεννων, με τον GeZ στο Xantia, στον παραδρομο, στο υψος της Νεας Περαμου, εχει γινει ουρα με νταλικα που ζοριζεται και παει με 40, και ειμαι ο 2ος απο πισω της. Κανω το λαθος να ανοιχτω για να ελεγξω, βγαινω, και τσουπ ο παπαρας ο πισω κολλαει τον μπροστα μου, με αποτελεσμα να μην μπορω να επανελθω. Ετσι αναγκαστηκα να περασω την νταλικα και τον μπροστα μου, κατεβασα 2α, 3η και επειδη επιασε κατηφορος ανεβαζε γρηγορα, βαζω 4η στις 5000+ και επιασα 160, βγαζω δεξι φλας μπαινω στην νταλικα εμπρος, παταω φρενο, και τσουπ με πιανει το ρανταρ με 142 με οριο τα 80. :surprised Ηταν κατι παιδια στην ηλικια μου, ισως και μικροτερα, με Xsara II, και εκοβαν κλησεις αβερτα (ο ενας εκανε υπερωριες με το γραψιμο σε φορτηγατζη). Κατεβαινω, μου ζητα αδεια κτλ κτλ. Οταν παμε στην Xsara αρχισε να γραφει το χαρτακι, 55 ευρω τελικα, του λεω "Πως παει η Xsara;" μου λεει "Μια χαρα ολα ΟΚ", πηγαινει πισω κοιταει πινακιδα, βλεπει και το αυτοκολλητο και το χαζευε. Μου λεει "Εισαι στο club;" του λεω "Ναι, αυτοκολλητακι; Και μου λεει "Οχι ρε, ωραιο, αλλα θα μας παρουν στο ψιλο" :D

Απο τοτε μεχρι τωρα ειμαι "καθαρος". Εκοψα καποιες καγκουριες που εκανα... :clap

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Φεβ 2011, 00:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 22:31
Δημοσιεύσεις: 7777
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Εικόνες: 3
Πωωω billara φανταζεσαι το περιπολικο με αυτοκολλητο του κλαμπ;;; :laugh Παντως με την ΒΧ δεν ειχες κλησεις για υπερβολικη ταχυτητα... :D :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Φεβ 2011, 00:44 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
:laugh Ουσιαστικα καμια με το ΒΧ. :clap

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Φεβ 2011, 00:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
billaras έγραψε:
Ξανα το 2009, παραμονη Χρηστουγεννων, με τον GeZ στο Xantia, στον παραδρομο, στο υψος της Νεας Περαμου, εχει γινει ουρα με νταλικα που ζοριζεται και παει με 40, και ειμαι ο 2ος απο πισω της. Κανω το λαθος να ανοιχτω για να ελεγξω, βγαινω, και τσουπ ο παπαρας ο πισω κολλαει τον μπροστα μου, με αποτελεσμα να μην μπορω να επανελθω. Ετσι αναγκαστηκα να περασω την νταλικα και τον μπροστα μου, κατεβασα 2α, 3η και επειδη επιασε κατηφορος ανεβαζε γρηγορα, βαζω 4η στις 5000+ και επιασα 160, βγαζω δεξι φλας μπαινω στην νταλικα εμπρος, παταω φρενο, και τσουπ με πιανει το ρανταρ με 142 με οριο τα 80. :surprised Ηταν κατι παιδια στην ηλικια μου, ισως και μικροτερα, με Xsara II, και εκοβαν κλησεις αβερτα (ο ενας εκανε υπερωριες με το γραψιμο σε φορτηγατζη). Κατεβαινω, μου ζητα αδεια κτλ κτλ. Οταν παμε στην Xsara αρχισε να γραφει το χαρτακι, 55 ευρω τελικα, του λεω "Πως παει η Xsara;" μου λεει "Μια χαρα ολα ΟΚ", πηγαινει πισω κοιταει πινακιδα, βλεπει και το αυτοκολλητο και το χαζευε. Μου λεει "Εισαι στο club;" του λεω "Ναι, αυτοκολλητακι; Και μου λεει "Οχι ρε, ωραιο, αλλα θα μας παρουν στο ψιλο" :D

Απο τοτε μεχρι τωρα ειμαι "καθαρος". Εκοψα καποιες καγκουριες που εκανα... :clap

εμ αφου τους πιανεις στο γλυψιμο με τις πλατες του κλαμπ αντε ρε απο κει εγω θα σου ειχα παρει και τα σωβρακα....
επισης εισαο μοναδικος ανθρωπος που εχεις 2 αυτοκινητα που τα γραφουν την βχ για παρκαρισμα και το χαντια για ταχυτητα
ε ρε παιδι μου εσυ τραβας τις κλησεις σαν το μαγνητη :laugh :laugh :laugh :laugh

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Τελευταία επεξεργασία από xantiamanolis και Τετ 09 Φεβ 2011, 01:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μας πιασανε!! - Τοπικ Κλησεων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Φεβ 2011, 01:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8107
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
με το βιζα εξω απο τα γιαννενα παραβιαση διπλης 2πλη προσπεραση οριο στα 50 και ταχυτητα με 90 με σταματει και μου λεει γιατι θες να σε γραψω?και λεω για ολα με κοιταει του λεω φανταρος αδερφε και μουλεει μαστα και σηκ φυγε απο δω χαμο και μην σε ξαναπετυχω
με το χαντια εφαγα 2 κλησεις την μια το 2006 μαιο που πηγαινα προς τον πυργο εξω απο το αγρινιο ειχε οριο 50 και μπαινω στην κατοικημενη με 135 χλμτρα με σταματαει και μου λεει βλεπεις ποσο πηγαινες¨?
βγαινοντας ειχα παρει και τα χαρτια μαζι μου και μου λεει τουλαχιστον ξερεις τι εκανες
το ξερω αλλα περασα 2 νταλικες μαζι οποτε το ειχα φορτωσει κοιταξε θα σου παρω τις πινακιδες οκ να τις παρεις απλα θα πρεπει να γυρισω πισω με κατι να παρω το αλλο αυτοκινητο η την μηχανη για να παω για την δουλεια μου...........και μου λεει θα σε γραψω για 15 ευρω οτι πηγενες με 81 χλμτρα
παλι στα γιαννενα σε κατοικημενη περιοχη 2007 οκτωβριος με γραφει για 81 χλμτρα του λεω ενταξει απλα επειδη το μυαλο μου δεν ειναι τωρα σε φαση ερχομαι απο νοσοκομειο μπηκε ο πατερας μου μεσα οποτε γραψε με να φυγω και τι κανει ο ο ανθρωπος χαμηλωνει το οριο στο ρανταρ και χρεωνει την κληση στον επομενο και μου λεει περαστικα και να προσεχεις.....
τελικα υπαρχουν ανθρωποι.....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 7 [ 103 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια